Treść audycji BWP 19.10 ... oraz próbki przemyśleń

Obrazek "Blues Wieczorową Porą" - audycja Stanisława Antośkiewicza. Zapraszamy w każdą niedzielę od 19:30 do 21:00 i na powtórkę we wtorek o 23:00 do http://www.radiokrc.pl

Moderator: mods

Treść audycji BWP 19.10 ... oraz próbki przemyśleń

Postautor: Stan.Antoskiewicz » października 14, 2008, 11:28 pm

Blues Wieczorową Porą niedziela 19.10 godz. 19.30
Myślę, że dobrze jest słuchać bluesa. Wieczorową porą zwłaszcza, ale... każda pora jest dobra ku temu :D Tak sobie siedzę przy piwie Ciechan i coraz bardziej dojrzewam, aby zapodać Państwu stary Warm Dust, może jeszcze Paul Geremia? Dawno nie puszczałem pana Charley'a Pattona... A może Chris Smither? Dobrej nocy? Prześpię się z tym jakoś............... :wink:
Ostatnio zmieniony października 19, 2008, 2:07 pm przez Stan.Antoskiewicz, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 15, 2008, 9:59 am

Pattona to już bardzo dawno nikt tu nie grał!!! Ja jestem 3 x tak!!! :D

Zobaczcie i posłuchajcie jaka świetna interpretacja "Statesboro Blues" Paul Geremia: http://www.youtube.com/watch?v=sZdzaRG8 ... re=related
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: P.Szymański » października 15, 2008, 6:16 pm

Stasiek, ponawiam pytanie? Kiedy gracie z analogów?

A z jakich płyt planujesz grać Paula Geremię?
Jakie masz płyty Smithera?

Pattona dawaj śmiało!!!!
Paweł Szymański

Nowa płyta "Uroda zdarzeń" - www.pawelszymanski.olw.pl/dyskografia
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: P.Szymański » października 15, 2008, 6:19 pm

A ja lubię, jak Geremia gra takie rzeczy:
http://pl.youtube.com/watch?v=lZB9IOBAIwA
Paweł Szymański

Nowa płyta "Uroda zdarzeń" - www.pawelszymanski.olw.pl/dyskografia
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: Stan.Antoskiewicz » października 15, 2008, 8:00 pm

Witam państwa. Zajrzałem tu chyba... powoli z przyzwyczajenia. Nie myślałem, że ktoś się odezwie. A tu proszę - same znakomitości :D Te moje późnowieczorne wynurzenia na temat były dość przypadkowe, ale skoro obudziły zainteresowanie donoszę. Pattona zagram w kąciku "zgrzyty z płyty"... bo fajnie ta płyta trzeszczy. To "OK -it won't be long". Geremia pójdzie w takim razie z " Live from Unkle Sam's Backyard" 1997. Smithera zawsze miło mi się słucha, ale czy to nie za wielu gitarzystów na tak małej przestrzeni BWP dnia 19.10? Zobaczymy. Spróbuję coś czadowego dorzucić na deser. Może stary dobry.... Dezerter? To na pewno będzie, w wymiarze strawnym nawet dla najbardziej pure bluesowej ekipy forumowej. No i ten sympatyczny psychodelik Warm Dust. A może wszystko mi się zmieni do niedzieli? :shock:
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: Stan.Antoskiewicz » października 15, 2008, 8:04 pm

Pawle. przepraszam. Znowu wysłałem nie odpowiadając na dręczące Cię pytanie o granie z analogów. Już wiem, ustaliłem z Jackiem Milewskim ten spektakl na 02.11. Do usłyszenia? 8)
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: kora » października 15, 2008, 8:19 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Pattona to już bardzo dawno nikt tu nie grał!!! Ja jestem 3 x tak!!! :D



To fakt :roll: smutny niestety,bo Patton poniekąd jest początkiem bluesa.Kilku było przed Nim,może nawet bardziej utalentowanych, ale żaden z nich nie utkwił w naszej pamięci tak mocno jak Charlie.
Wiele osób nie zna Jego twórczości, ale każdy wie kogo za wzór obierali - Son House,Robert Johnson,Bukka White, Muddy Waters,czy mój ulubiony Fred McDowell, o Hendrixie,czy Howlin' Wolfie,który przez kilka lat próbował naśladować brzmienie głosu Pattona -nie wspominając.

Ja zawsze będę postrzegała Charliego jako kronikarza swojej epoki.

Z ogromną chęcią Go posłucham :D

A tak w ogóle, to cieszę się,ze ktoś /wiadomo kto :D / pozwolił mi odkryć tą audycję :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Stan.Antoskiewicz » października 15, 2008, 8:50 pm

Kora? No nie, nie spodziewałem się (jak powiedział mój ulubiony Kubuś Puchatek) :o Naprawdę bardzo się cieszę, że moje nieśmiałe podrzucanie propozycji treściowych nie trafia w próżnię. Jak wielka musi być siła Muzyki, skoro pozytywnie zakręca umysły wszelakie? :P
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 15, 2008, 11:24 pm

Stan.Antoskiewicz pisze:Kora? No nie, nie spodziewałem się (jak powiedział mój ulubiony Kubuś Puchatek) :o Naprawdę bardzo się cieszę, że moje nieśmiałe podrzucanie propozycji treściowych nie trafia w próżnię. Jak wielka musi być siła Muzyki, skoro pozytywnie zakręca umysły wszelakie? :P


Jeszcze nie raz cię zaskoczy swoją wiedzą!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Stan.Antoskiewicz » października 15, 2008, 11:46 pm

Boję się Andrzeju,że całkiem niechcący "wdepnąłem" na bardzo rozedrgany, profesjonalnie zaminowany teren... tylko dla orłów :wink: No cóż. Moja Mama zwykła mawiać, że jak spaść .. to z wysokiego konia. A moja Mama (jak wszystkie Mamy :) ) zawsze ma rację ! :lol: Prześpij się z Bluesem. W końcu to jakieś zboczenie podobno? :D
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: Stan.Antoskiewicz » października 16, 2008, 9:24 pm

Dobry wieczór? Bardzo pozdrawiam Państwo wieczorową porą jakby :D Właśnie wróciłem z próby Łajdakuff (www.whyducky.com). Podżezowaliśmy nieco i pod wrażeniem będąc postanowiłem w niedzielę przypomnieć króciutko temat pt. Blood, Sweat & Tears. Może zartobliwą opowieść "Gimmie that wine"? Czy to wino da się przełknąć w środowisku bluesowym mocno? :roll:
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: Stan.Antoskiewicz » października 16, 2008, 11:20 pm

Jakąż moc musi posiadać Andrzej Jerzyk, że nakazał Społeczeństwu udać się do Ostrowa Wlp... i nikogo nie ma w zasięgu :( Mam nadzieję, że już niebawem wszystko wróci do normy. To ja będę Państwo porywać na koncerty do Bluesowej Stolicy Północnego Mazowsza.. Ciechanowa :D Blues z Wami?
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 17, 2008, 1:05 pm

Stan.Antoskiewicz pisze:Dobry wieczór? Bardzo pozdrawiam Państwo wieczorową porą jakby :D Właśnie wróciłem z próby Łajdakuff (www.whyducky.com). Podżezowaliśmy nieco i pod wrażeniem będąc postanowiłem w niedzielę przypomnieć króciutko temat pt. Blood, Sweat & Tears. Może zartobliwą opowieść "Gimmie that wine"? Czy to wino da się przełknąć w środowisku bluesowym mocno? :roll:


"Blood Sweat & Tears" to potęga brzmienia. A będzie z Al Kooperem czy Davidem Claytonem Thomasem ?

Mnie tak się marzy "Live & Improvised" i wszystkie części " And When I Die" z solo na tubie Dave'a Bargerona :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Stan.Antoskiewicz » października 17, 2008, 6:38 pm

Cześć Andrzejku. Fajnie, że zajrzałeś w me strony :D Gratuluję koncertowej atmosfery na Wolfie. Troszkę poczytałem na forumach :) Odpowiadając na temat Blood Sweat & Tears donoszę: nie mam niestety tej płyty, ale chętnie bym ją posiadł. To koncert na North Sea Jazz Festival 1993. Śpiewa David Clayton - Thomas i robi to genialnie Ba i co? Artystą trzeba się urodzić... :shock:
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: Stan.Antoskiewicz » października 18, 2008, 9:39 pm

Właśnie wróciłem z pewnego koncertu szczytnego. Mam niedosyt, niesmak chyba wręcz z powodu niskiej frekwencji... A przecież było naprawdę fajnie. Grali Why Ducky?, Nocna Zmiana Bluesa, Big DaY. Koncert za tzw. złotówkę. Co zrobić, aby ludzie zaczęli wychodzić z domu. wyrzucili idiotyczny telewizor za parapet, aby... Bez sensu to wszystko. Dobrze, że jutro jest niedziela, że wieczorem można będzie posłuchać ulubionej audycji Państwa na www.posluchaj.radiokrc.pl Wiem, że nieobojętna jest społeczeństwu zawartość. Czekacie na to, jak na notowania giełdy jakiejś tam, załóżmy w NY. Jutro, jak tylko odzyskam siły napiszę o szczegółach. Pozdrawiam przedsennie 8)
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: e m d ż i » października 18, 2008, 10:02 pm

Hmm... nie wiem czy zdecydowałabym się pójść na koncert wymienionych kapel-nawet jeśli tylko za złotówkę. trza by jeszcze doliczyć dobre miejsce, nastrój i pogodę.

ps. pozdrowienia przekazane? ciekawe czy skumali po ksywie :mrgreen:
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: Stan.Antoskiewicz » października 18, 2008, 10:13 pm

No cóż. De gustibus... Złotówka rzeczywiście pnie się w górę być może potęgując ogólnoświatowy kryzys finansowy. Może to rzeczywiście nazbyt wygórowana cena za taki słaby koncert...? Sławek podziękował. Nie wiem, czy .. skumał po ksywie..
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: e m d ż i » października 18, 2008, 10:26 pm

Mam nadzieję, że nie odebrał Pan tego źle. Spojrzałam na skład i stwierdziłam, że nic mnie w tych kapelach nie zachwyca (no może poza grą Witka). Faktem jest, że się irytuję, gdy ludzie nie przychodzą na coś, co mnie się podoba... z drugiej jednak strony-nawet darmowy koncert nie wyciągnie mnie z domu w jesienny wieczór, jeśli ... Sama nie wiem jak to określić. Po prostu idę na coś, co lubię albo na coś, co mnie intryguje. Nie wybieram się na koncert czegokolwiek tylko dlatego, bo jest sobota i można by gdzieś wyskoczyć. Wolę tak jak teraz-odpalić płytkę Allmanów i wziąć do ręki "Jeźdźców Północy".
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: Stan.Antoskiewicz » października 19, 2008, 9:07 am

To był koncert charytatywny. Dawanie w takich przypadkach złotówki nawet za tak "niezachwycający" zestaw wykonawczy naprawdę niczym nie zagraża zdrowiu dającego. Przecież zaraz można wyjść , aby za drzwiami wcisnąć w ucho słuchawki i słuchać chociażby ukochanych (moich również) Allmanów. Dobrze, zamykam temat. Pozdrawiam bardzo 8)
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: Leszek Jakubczak » października 19, 2008, 1:10 pm

e m d ż i pisze:Mam nadzieję, że nie odebrał Pan tego źle. Spojrzałam na skład i stwierdziłam, że nic mnie w tych kapelach nie zachwyca (no może poza grą Witka). Faktem jest, że się irytuję, gdy ludzie nie przychodzą na coś, co mnie się podoba... z drugiej jednak strony-nawet darmowy koncert nie wyciągnie mnie z domu w jesienny wieczór, jeśli ... Sama nie wiem jak to określić. Po prostu idę na coś, co lubię albo na coś, co mnie intryguje. Nie wybieram się na koncert czegokolwiek tylko dlatego, bo jest sobota i można by gdzieś wyskoczyć. Wolę tak jak teraz-odpalić płytkę Allmanów i wziąć do ręki "Jeźdźców Północy".


Mam nadzieję, że kiedyś Why Ducky Cię wyciągną w jakiś dzień na koncert, bo to fajna kapela, w której mam przyjemność grać :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: e m d ż i » października 19, 2008, 2:18 pm

Oj, widzisz-to by był argument, który mógłby mnie przekonać, by się ruszyć :) każdy ma jakieś inne priorytety-problem w tym, że niektórym ciężko dogodzić ;)
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 19, 2008, 2:23 pm

e m d ż i pisze:Oj, widzisz-to by był argument, który mógłby mnie przekonać, by się ruszyć :) każdy ma jakieś inne priorytety-problem w tym, że niektórym ciężko dogodzić ;)


Oj Magda! Ale Blood Sweat & Tears, musisz dziś posłuchać!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Stan.Antoskiewicz » października 19, 2008, 2:26 pm

Witam serdecznie. Jestem już po obiadku smakowitym. Nadal pracuję nad zawartością dzisiejszego BWP - dopieszczam, próbuję budować. Wiem już, że na pewno dziś wieczorem zagrają dla Państwa i zaśpiewają nawet:

Warm Dust - 1971
Paul Geremia - Live From Unkle Sam's Backyard - 1997
Charley Patton - dawno, dawno temu...
Blood, Sweat & Tears - Live 1993
Janis Joplin & Jorma Kaukonen - 1964
Dezerter - 1983
Smirnoff - 2008 + krótki wywiad :D
Chris Smither - 1991

Tytułów nie podaję. Myślę, że lubicie małe niespodzianki. Mam nadzieję, że dziś niebiosa i...technika będą po naszej stronie. Blues z Wami. Do usłyszenia o 19.30. Zapowiada się niezła mieszanka. Tylko dla orłow? :lol:
Ostatnio zmieniony października 19, 2008, 3:21 pm przez Stan.Antoskiewicz, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: e m d ż i » października 19, 2008, 2:31 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
e m d ż i pisze:Oj, widzisz-to by był argument, który mógłby mnie przekonać, by się ruszyć :) każdy ma jakieś inne priorytety-problem w tym, że niektórym ciężko dogodzić ;)


Oj Magda! Ale Blood Sweat & Tears, musisz dziś posłuchać!!! :D


Posłucham to ja chętnie całej audycji :) zwłaszcza, że miły prowadzący ;)
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: Adam Węgrzynowicz » października 19, 2008, 3:15 pm

o cie choroba właśnie dziś słucham Charliego Pattona co za zbieg okoliczności :) :) :) ciekawe jaki utwór poleci
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 19, 2008, 3:23 pm

e m d ż i pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:
e m d ż i pisze:Oj, widzisz-to by był argument, który mógłby mnie przekonać, by się ruszyć :) każdy ma jakieś inne priorytety-problem w tym, że niektórym ciężko dogodzić ;)


Oj Magda! Ale Blood Sweat & Tears, musisz dziś posłuchać!!! :D


Posłucham to ja chętnie całej audycji :) zwłaszcza, że miły prowadzący ;)


I dobra czysta energia!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: e m d ż i » października 19, 2008, 3:28 pm

W rzeczy samej :mrgreen:
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 19, 2008, 3:52 pm

Bambosz75 pisze:o cie choroba właśnie dziś słucham Charliego Pattona co za zbieg okoliczności :) :) :) ciekawe jaki utwór poleci


No tak! Kora i Ty, bedziecie szczęśliwi!!! :D

Patton: http://pl.youtube.com/watch?v=5YTAR8VHEpo
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Stan.Antoskiewicz » października 19, 2008, 4:23 pm

To dość dziwne, że nie przeszkadza Państwu w zestawie moich propozycji punkt pt. Dezerter :lol: Nie mówiąc też o następnym - Smirnoff :) Cieszę się, że tolerancja wzrasta u bluesowych forumowiczów. Wytrzymacie te kilka minut w innym klimacie? :roll:
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 19, 2008, 4:33 pm

Stan.Antoskiewicz pisze:To dość dziwne, że nie przeszkadza Państwu w zestawie moich propozycji punkt pt. Dezerter :lol: Nie mówiąc też o następnym - Smirnoff :) Cieszę się, że tolerancja wzrasta u bluesowych forumowiczów. Wytrzymacie te kilka minut w innym klimacie? :roll:


My tylko tak przez grzeczność, bez komentarza pozostajemy!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Blues Wieczorową Porą - KRDP

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości

cron