Manniak po ciemku

Obrazek"Bielszy Odcień Bluesa" - audycja Jana Chojnackiego. Zapraszamy w każdy czwartek pomiędzy 22:05 a 23:00.
http://www.polskieradio.pl/trojka/

Moderator: mods

Postautor: StS » sierpnia 5, 2013, 9:06 pm

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » sierpnia 12, 2013, 9:10 pm

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Następnej audycji (19.08.2013.) prawdopodobnie nie nagram.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: RafałS » sierpnia 13, 2013, 2:41 pm

Ostatnio słucham Manniaka na bieżąco z radia, ale i tak zaglądam tu, żeby popatrzeć na okładki. :)

Odnośnie ostatnich dwu audycji: świetne Trampled Under Foot i Mike Zito (coraz bardziej mi się podobają piosenki i głos Zito). Roomful of Blues i Buddy Guy zachowują klasę. Natomiast zupełnie nie przekonuje mnie nowy Robert Randolph i podobnie jak Posener nie wiem, o co tyle szumu. Nie podobało mi się też Spin Doctors. Wokal mało bluesowy, granie i kompozycje niezłe, ale bez szału - ja w każdym razie kompletnie tego nie czuję. Wciąż mam wrażenie, że oni tylko udają, że grają bluesa. StS - Ty to chyba czujesz i lubisz, skoro płytę kupiłeś, prawda? Co w tym słyszysz?
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Rock-A-Billy » sierpnia 18, 2013, 8:17 am

Szumu jest tyle o to, że nowa płyta R. Randolpha & Family Band zwala z nóg :!: To zdecydowania najlepszy album, jaki do tej pory nagrali, chyba że ktoś nie przepada za tego typu funkowym, pulsującym brzmieniem. Ostatnio coraz częściej lubię odchodzić od muzyki zamkniętej w sztampowej, blues-rockowej formule i z tego powodu płyta R. Randolpha bardzo przypadła mi do gustu. Spin Doctors w mojej ocenie również bardzo sympatycznie grają na najnowszej płycie. Lekko, oryginalnie, nieco zgrzytliwie i co najważniejsze - bez zadęcia. Moim zdaniem wypadają bardzo przekonująco, w swym nowym blues-rockowym wcieleniu, choć i wcześniej od okołobluesowych klimatów nie stronili. Niestety, u nas ta kapela jest znana wyłącznie z hitu "Two princess" katowanego kiedyś przez muzyczne stacje do przysłowiowego "wyrzygania". Stąd jakakolwiek ich nowa muzyka może być przyjmowana "z pewną taką nieśmiałością" :)
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: StS » sierpnia 19, 2013, 9:38 pm

RafałS pisze:Ostatnio słucham Manniaka na bieżąco z radia...
Robert Randolph mało mnie interesuje. Dorobku Spin Doctors nie znam - usłyszałem kilka kawałków z nowej płyty, spodobały mi się i kupiłem płytę. Trudno mi powiedzieć, czy oni udają, że grają bluesa. To interesująca płyta, nietypowa, nagrana raczej bez stresu, na luzie. Czasami można odnieść wrażenie, że wokal i akompaniament działają niezależnie, jakby byli trochę obok. Niekiedy pojawiają się niespodziewane dźwięki - niespodziewane dla osobników przyzwyczajonych do typowych zagrywek bluesowych. To zaleta tych nagrań. Może to wszystko sprawa trunku wymienionego w tytule płyty, ale jeśli nawet był on używany w trakcie sesji nagraniowej, to tylko dla poprawy nastroju. Płyta „If The River Was Whiskey” wprowadza w dobry nastrój bez używania trunków i innych niezdrowych substancji.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » sierpnia 19, 2013, 9:40 pm

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: RafałS » sierpnia 20, 2013, 7:42 pm

StS pisze:To interesująca płyta, nietypowa, nagrana raczej bez stresu, na luzie. Czasami można odnieść wrażenie, że wokal i akompaniament działają niezależnie, jakby byli trochę obok. Niekiedy pojawiają się niespodziewane dźwięki - niespodziewane dla osobników przyzwyczajonych do typowych zagrywek bluesowych.


StS - dzięki. Wspólnie z Przemkiem zachwialiście moją dotychczasową opinią. Będę musiał kiedyś ponownie tego posłuchać. :D
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: StS » sierpnia 26, 2013, 9:07 pm

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » września 2, 2013, 9:15 pm

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony września 3, 2013, 6:21 pm przez StS, łącznie zmieniany 1 raz
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: RafałS » września 3, 2013, 11:20 am

Ładna audycja była i (co się rzadko zdarza) bardzo mi się podobał kącik historyczny. Jak na 1964 rok Dowliners Sect grali wręcz imponująco. Bez landrynkowatych naleciałości, świetnie czuli bluesa i rockendrola. Duże wrażenie. :D
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: StS » września 9, 2013, 9:13 pm

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » września 14, 2013, 12:33 am

Najbliższej audycji (16.09.2013.) nie będę mógł posłuchać, nagrać i udostępnić. Zasłużyłem na urlop - wyjeżdżam. Dacie radę?
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Roj » września 14, 2013, 1:09 pm

Jeśli w pracy jesteś równie obowiązkowy co w tej zakładce to rzeczywiście zasłużyłeś. Miłego wypoczynku ! :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: B&B » września 18, 2013, 10:34 am

Z powodów historycznych poczuwam się do odpowiedzialności - audycja z 16-go:
http://www.sendspace.com/file/mi50ux
A w podziękowaniu za wzorową służbę mam też dla StS'a drobny prezencik - fragment Manna z feralnego piątku, gdzie jest trochę śmichu, trochę fajnej muzyczki a i Doktor opowie o pięknym ptaku 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: B&B » września 29, 2013, 9:17 pm

Co do Manniaka z 23-go to niestety urządzenia nagrywające nieco zawiodły i mam tylko 33 minuty audycji:
http://www.sendspace.com/file/jy5n93
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: StS » września 30, 2013, 9:19 pm

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: B&B » października 1, 2013, 1:55 pm

Witaj po urlopie 8)
Obiecany piątkowy Redaktor i Doktor: http://www.sendspace.com/file/b0fkkn
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: StS » października 1, 2013, 3:41 pm

Urlop niespodziewanie się przedłużył. Dzięki za nagrania.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » października 7, 2013, 9:09 pm

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » października 14, 2013, 9:14 pm

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: RafałS » października 15, 2013, 12:23 pm

Ładna audycyjka była. Szczególnie od drugiej płyty. Bo muzyka pań z Saffire to już któryś raz przechodzi koło mnie. Chyba tylko ten trzeci numer - spokojniejszy blues ze stylowym fortepianem jakoś bardziej mi się podobał. Alan Price - wiadomo - klasyka, świetne akustyczne Widespread Panic i soulowy Salgado na deser. Naprawdę miło. Tydzień temu też było ładnie przez większsość czasu (a poza tym upewniłem się, że nowy Jonny Lang nie jest dla mnie). Natomiast nie widzę sensu wygrzebywania półoficjalnych koncertów SRV o takiej sobie jakości dźwięku i zupełnie mnie nie bierze zespół The Strypes (to dwa tygodnie temu). No i czekamy do kolejnego poniedziałku. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: rocken » października 16, 2013, 7:22 am

RafałS pisze:[...]Tydzień temu też było ładnie przez większsość czasu (a poza tym upewniłem się, że nowy Jonny Lang nie jest dla mnie). Natomiast nie widzę sensu wygrzebywania półoficjalnych koncertów SRV o takiej sobie jakości dźwięku i zupełnie mnie nie bierze zespół The Strypes (to dwa tygodnie temu).[...]

W recenzjach dla "Polityki" W.Mann bardzo wysoko ocenił nowe wydawnictwo J.L. a także The Strypes.

http://www.polityka.pl/kultura/muzyka/1 ... -soul.read

http://www.polityka.pl/kultura/muzyka/1 ... pshot.read
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: RafałS » października 16, 2013, 11:18 am

Co do Langa, to w kategorii "pop" nie jest zły - przynajmniej ma melodie. Tylko, że mnie ta płyta nie kusi, bo wydaje mi się bardziej miałka od wcześniejszych (w tym również od dwu poprzednich). A jeśli chodzi o The Strypes, to W. Mann ogólnie promuje młodych grających po staremu, bo cieszy go, że komuś z młodego pokolenia chce się dalej ciągnąć ten wątek. Rozumiem go, ale nie podzielam entuzjazmu w tym konkretnym przypadku. Wolę słuchać tych starszych, którzy póki co, wciąż są, moim zdaniem, lepsi. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: rocken » października 16, 2013, 11:38 am

RafałS pisze:Co do Langa, to w kategorii "pop" nie jest zły - przynajmniej ma melodie.[...]

Szkoda marnować czas antenowy w audycji której "target group" jest zupełnie inny.

RafałS pisze:[...]A jeśli chodzi o The Strypes, to W. Mann ogólnie promuje młodych grających po staremu, bo cieszy go, że komuś z młodego pokolenia chce się dalej ciągnąć ten wątek. Rozumiem go, ale nie podzielam entuzjazmu w tym konkretnym przypadku.[...]

To jest dobre granie dla programów typu "Must be the music" itp. "talent show" 8)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: RafałS » października 16, 2013, 1:36 pm

Co do muzyki się zgadzam, ale nie posunąłbym się aż tak daleko we wnioskach. Cieszę się, że usłyszałem trochę nowego Langa, bo w przeciwnym razie być może zmarnowałbym pieniądze. Pewnie, że można znaleźć jakieś utwory w sieci, ale to jednak nie to samo i mi nie zawsze wystarcza do podjęcia decyzji. A o The Strypes ponoć słuchacze prosili po audycji niedzielnej. Prosili, więc dostali - dla każdego coś miłego. Zawsze mogę się przełączyć na płytę i wrócić do audycji po 10 minutach - czasem tak robię.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: rocken » października 16, 2013, 2:05 pm

RafałS pisze:A o The Strypes ponoć słuchacze prosili po audycji niedzielnej.

Rafał, słuchałeś w ostatnią niedziele audycji? Z playlisty na stronie PR3 widziałem, że było The Temperance Movement. Ciekaw jestem jaką miał opinię redaktor Mann o zespole i wydawnictwie.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: RafałS » października 16, 2013, 2:44 pm

rocken pisze:Rafał, słuchałeś w ostatnią niedziele audycji? Z playlisty na stronie PR3 widziałem, że było The Temperance Movement. Ciekaw jestem jaką miał opinię redaktor Mann o zespole i wydawnictwie.


Nie słuchałem. Ładna pogoda była. Ale jako Manniak-Ciemniak w ciemno Ci mówię, że chwalił. Bo przecież są młodzi i grają po staremu. Czyli dobrze. Mi się odsłuchane z sieci The Temperance Movement podobało. Na pewno bardziej niż The Strypes i Scorpion Child razem wzięci. Lubię taką melodykę.

P.S. Swoimi długotrwałymi działaniami propagandowymi przekonałeś mnie w końcu do ostatnich kilku płyt Marka Knopflera (z wyjątkiem "Get Lucky", ale może i na nią przyjdzie czas). W każdym razie - możesz być z siebie dumny. :D
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: rocken » października 16, 2013, 3:20 pm

RafałS pisze:[...]Ale jako Manniak-Ciemniak w ciemno Ci mówię, że chwalił. Bo przecież są młodzi i grają po staremu.[...]

Przy The Strypes to raczej już stare konie :) Taki Luke Potashnick z tego, co można się dowiedzieć to "z niejednego pieca chleb jadł".

RafałS pisze:P.S. Swoimi długotrwałymi działaniami propagandowymi przekonałeś mnie w końcu do ostatnich kilku płyt Marka Knopflera (z wyjątkiem "Get Lucky", ale może i na nią przyjdzie czas). W każdym razie - możesz być z siebie dumny. :D

:D
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Manniak po ciemku

Postautor: StS » października 21, 2013, 9:16 pm

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Re: Manniak po ciemku

Postautor: rocken » października 22, 2013, 8:56 am

Dzięki StS! właśnie odsłuchałem z Twojego linka.

Rafał, słuchałeś wczoraj? coś się spodobało? bo mi jakoś tak mocno średnio. Black Joe Lewis to dla mnie jakaś taka słaba imitacja Gary Clarka jr. Wokal nieciekawy a gitarki mimo "surowizny" mało interesujące brzmieniowo. Twórczość i osoba Boba Brozmana nigdy mnie nie interesowała. Informacja trochę taka z "Faktu", jednak jeśli jest to prawda, to kładzie poważny cień na tego osobnika.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Trójka Polskie Radio

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości