17. 08. 2008 - Bielszy Odcień Bluesa

Obrazek"Bielszy Odcień Bluesa" - audycja Jana Chojnackiego. Zapraszamy w każdy czwartek pomiędzy 22:05 a 23:00.
http://www.polskieradio.pl/trojka/

Moderator: mods

Postautor: masc » sierpnia 16, 2008, 11:52 pm

Jak to tak? Prawdziwy bluesman nie chodzi tak wcześnie spać! :wink:
"Treat me good, I'll treat you better.
Treat me bad, I'll treat you worse."
Awatar użytkownika
masc
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1154
Rejestracja: stycznia 19, 2006, 6:27 pm
Lokalizacja: Chrząstawa Wielka

Postautor: Jimmy » sierpnia 17, 2008, 12:04 am

Kurczę, co dwie godziny to nie jedna :D No z tym Stormy Monday, to jednak chyba lekkie przegięcie... Jak lubię słuchać przeróbek, to jednak....
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: iolrach » sierpnia 17, 2008, 12:05 am

Dobry Wieczór :D spozniony, bo spozniony, ale jestem : ) niestety tak wyszlo, ze nie moglem byc od poczatku przy radioodbiorniku
Jak łatwiej? Iolrach, czy Tomek :P ?
Awatar użytkownika
iolrach
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 186
Rejestracja: stycznia 2, 2005, 4:33 pm
Lokalizacja: Zachodnia Polska

Postautor: masc » sierpnia 17, 2008, 12:09 am

Otóż to, Jimmy! Niby podobna nuta, a tu taki cios...
"Treat me good, I'll treat you better.
Treat me bad, I'll treat you worse."
Awatar użytkownika
masc
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1154
Rejestracja: stycznia 19, 2006, 6:27 pm
Lokalizacja: Chrząstawa Wielka

Postautor: WojtekU » sierpnia 17, 2008, 12:13 am

Jimmy pisze:Kurczę, co dwie godziny to nie jedna :D No z tym Stormy Monday, to jednak chyba lekkie przegięcie... Jak lubię słuchać przeróbek, to jednak....

jakbym słuchał "jedynki" w piątkowy wieczór...(BBC1)
po prostu pop...
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Jimmy » sierpnia 17, 2008, 12:14 am

A ja ciągle nie miałem w rękach jeszcze książeczki :( Czeka na mnie....

Ja naprawdę nie mam nic przeciwko, ale jednak tekst, zupełnie nie pasuje do muzyki. Widać jednak, taka muza się sprzedaje, a w ferworze walki (tańca) nikt na tekst nie zwraca uwagi, bo i po co? :D
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: iolrach » sierpnia 17, 2008, 12:32 am

Cos cichutko tu dzis...
Jak łatwiej? Iolrach, czy Tomek :P ?
Awatar użytkownika
iolrach
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 186
Rejestracja: stycznia 2, 2005, 4:33 pm
Lokalizacja: Zachodnia Polska

Postautor: Jimmy » sierpnia 17, 2008, 1:01 am

I żartobliwie się żegnam :) Papa i do zobaczenia za tydzień!!
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: iolrach » sierpnia 17, 2008, 1:11 am

I ja tez znikam. Dobrej nocy : )
Jak łatwiej? Iolrach, czy Tomek :P ?
Awatar użytkownika
iolrach
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 186
Rejestracja: stycznia 2, 2005, 4:33 pm
Lokalizacja: Zachodnia Polska

Postautor: Zbyszek Stępski » sierpnia 17, 2008, 10:28 am

Witam !

... w życiu nie zawsze wszystko układa sie po naszej myśli :(
BOBa wysłucham z nagrania.


Pozdrawiam
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » sierpnia 17, 2008, 5:57 pm

... wczorajszy /z 17.08. / BIELSZY ODCIEŃ BLUESA do pobrania tu:
http://pr3podcast.bravehost.com/nocne.html
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: B&B » sierpnia 18, 2008, 1:10 pm

Jimmy pisze:.....
Ja naprawdę nie mam nic przeciwko, ale jednak tekst, zupełnie nie pasuje do muzyki. Widać jednak, taka muza się sprzedaje, a w ferworze walki (tańca) nikt na tekst nie zwraca uwagi, bo i po co? :D

Co wy tacy uczuleni na te teksty? Dobry tekst nadaje się i do opery i do popu i do bluesa oczywiscie:)
A aranżacje jak to w Simply Red bywało - "bardzo przyjemna rozrywkowa" muzyka :D

Dopiero przesłuchałem audycję i jestem pod wrażeniem faktu zamieszczenia koncertowego dłuuuugasa "Cocaine" w wykonaniu T.Pocieszyńskiego - a to sie wstrzelił w temat 8)

Ps. Mam podejrzenia, że ostatni (i poprzedni też) BOB był niestety z puszki, ale to się już zdarzało przed laty, było wręcz regułą. Tyle że tutejsi nasłuchiwacze przyzwyczajeni są jednak do nadawania na żywo...
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Zbyszek Stępski » sierpnia 18, 2008, 2:46 pm

…..skoro my zarywamy noc by słuchać audycji w godzinach jej emisji … To jasna sprawa, że chcemy audycji prowadzonej na żywo / myślę jednak, że czasem bywa to niemożliwe /

Wracając do audycji, a szczególnie do utworów wykonanych przez wokalistę Simply Red – Micka Hucknalla.
…. cała płyta Micka nawiązuje do twórczości Bobby 'Blue' Bland … czy to był zabieg komercyjny ? Myślę , że nie . Płyta jest godna polecenia... Oczywiście zatwardziali miłośnicy "tylko bluesa" będą krecić nosem.

Polecam....artykuł który ukazał się na stronie RADIA RAM

Po wielu latach działalności w formacji "Simply Red" Mick Hucknall, słynny rudzielec o charakterystycznym głosie, postanowił nagrać solowy projekt, na którym interpretuje piosenki jednego z najwybitniejszych bluesmanów amerykańskich - Bobby’ego Blanda. Efekt muzyczny jest zbliżony do tego, czego zwykliśmy słuchać na płytach grupy. Album specjalnie nie zaskakuje, ale i nie rozczaruje słuchaczy.


Bobby "Blue" Bland śpiewa w stylu bluesa teksańskiego. W swym repertuarze posiada najznamienitsze przykłady erotyków muzyki rozrywkowej. Sceniczna charyzma, mocny, wspaniały głos prezentujący gatunki soul i rhytm and blues. Cały czas nagrywa płyty, a jego dorobek jest pokaźny. Nieco zapomniany powraca w piosenkach śpiewanych przez Micka Hucknalla. Wokalista "Simply Red" przyznaje, że uległ fascynacji Bobbym pod koniec lat siedemdziesiątych, gdy sam miał 19 lat – "Inni słuchali disco, ja skupiałem się na muzyce soul i r’n’b" - oto słowa sympatycznego rudzielca.

Na krążku "Tribute to Bobby" wiele jest akustycznego grania, soulu i jazzu, ale przede wszystkim unoszący się w powietrzu duch bluesa i samego Bobby’ego, który dziś już jako sędziwy jegomość w marynarskiej czapce schlebia Hucknallowi, że był naprawdę dobrym studentem przed laty, skoro dziś tak potrafi śpiewać jego songi.

A "Rudy" nie zawodzi. Zwłaszcza jeśli chodzi o linie wokalne w górnych rejestrach. Ekspresja w głosie i bagaż własnych doświadczeń z kobietami brzmią wiarygodnie . Teksty tych piosenek uwodzą słuchacza. Dzieje się tak choćby w przypadku rewelacyjnego "I Wouldn’t Treat a Dog (The Way You Treated me)". Dobrych momentów jest więcej.

Album rozpoczyna singlowe "Farther Up The Road" pobudzające do tańca i wyśpiewane z nutką goryczy "someone’s gonna hurt you like you hurt me". Znakomicie słucha się ballad "Im Too Far Gone", "I’ll Take Care Of You", "Cry, cry ,cry" , czy zamykające całość “Lead Me On”. Ale dla kontrastu Mick sięgnął też po szybsze utwory, jak „Poverty”, czy „Yolanda”. Zasługują na uwage przede wszystkim ze względu na aranżacje. Smaczku dodają instrumenty dęte i smyczki zgrabnie wplecione w niespokojny standard „I Pity The Fool”. To mój typ na tej płycie.

Przy nagrywaniu materiału brali udział muzycy znani z ostatnich albumów „Simply Red”. Jest Kenji Suzuki, Steve Levinson, Dave Clayton , no i Andy Wright, pełniący tu również rolę producenta całości. Dlatego muzyka do złudzenia przypomina czasem utwory tej grupy. Dla fanów to miły prezent. A dla tych, którzy spodziewali się po solowym Micku jakiejś rewolucji w brzmieniu, małe rozczarowanie. Po prostu, artysta jest sobą i niczego nie udaje. Ja zaliczam mu to na plus.
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Zbyszek Stępski » sierpnia 18, 2008, 9:55 pm

74yaro ... Dzięki za pomoc w odszukaniu New York BLUES AND R&B ... i oczywiście Jan Chojnacki też pomógł :)



BIELSZY ODCIEŃ BLUESA

17.08.


playlista ....

1. Buddy Guy - Who's Gonna Fill Those Shoes - (featuring Quinn Sullivan)
Quinn Sullivan and Buddy Guy <-- zobacz
2. Ryan McGarvey - Right In All The Wrong Ways
3. Ryan McGarvey - Texas Special
4. Eli "Paperboy" Reed - Stake Your Claim
5. Eli "Paperboy" Reed - Doin' The Boom Boom
6. Buddy Guy & Mark Knopfler - Where Is the Next One Coming From
7. Bill Wyman’s Rhythm Kings & Mark Knopfler - Disappearing Nightly
8. Tony Joe White & Mark Knopfler - Not One Bad Thought
9. Big John Greer - Bottle It Up And Go / New York BLUES AND R&B /
10. Joe August - No Wine No Women / New York BLUES AND R&B /
11. Otis HintonNew - Walking Down The Hill / New York BLUES AND R&B /
12. Bobby 'Blue' Bland - Farther Up The Road
13. Mick Hucknall - Farther Up The Road / Tribute To Bobby 'Blue' Bland /
14. Mick Hucknall - Stormy Monday Blues / Tribute To Bobby 'Blue' Bland /
15. Mick Hucknall - Ain't That Lovin' You / Tribute To Bobby 'Blue' Bland /
16. Tadeusz Pocieszyński i Bluesmobile Band & Atma Anur - drums - Cocaine / live – klub HARRIS Kraków /
17. BLUE FLOYD - Shine On You Crazy Diamond / Allen Woody, Matt Abts, Marc Ford, Johnny Neel, Berry Oakley Jr /
18. Tom Principato Band - In The Middle Of The Night
19. Tom Principato Band - Lock And Key
20. Tom Principato Band - They Call For Stormy Monday


ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek


.... przy okazji przesłuchałem audycji wielokrotnie … poczułem każdy jej smaczek :wink: i odkryłem kilka płyt, które z całą pewnościa przesłucham w całości .
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: B&B » sierpnia 19, 2008, 3:13 pm

"17. BLUE FLOYD - Shine On You Crazy Diamond / Allen Woody, Matt Abts, Marc Ford, Johnny Neel, Berry Oakley Jr / "

To też zadziwiająca pozycja jak na BOB - P. Janek poszerza horyzonty :D
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Zbyszek Stępski » sierpnia 19, 2008, 7:28 pm

Blue Floyd - „Begins"

... przesłuchałem ten album wielokrotnie i wcale nie uważam, żeby pokazanie jego fragmentu / Shine On You Crazy Diamond / w audycji BOB było odstępswem od jego bluesowej forumuły.
- Ileż w w tym wykonaniu smaczków, właśnie bluesowych ... REWELACJA

POLECAM !

Obrazek



Niezwykła gratka przede wszystkim dla fanów Gov't Mule i... Pink Floyd. Podwójne wydawnictwo zawierające słynne kompozycje Pink Floyd (i The Beatles - na bis) w wykonaniu super-grupy w niezwykle oryginalnym składzie: Allen Woody (Gov't Mule / Allman Brothers Band), Matt Abts (Gov't Mule / Dickey Betts Band), Marc Ford (The Black Crowes / Burning Tree), Johnny Neel (The Allman Brothers Band), Berry Oakley Jr. (Robby Krieger / Bloodline). Płyta stanowi zapis fragmentów koncertów formacji sprzed kilku lat i zarazem wpomnienie wspaniałej gry przedwcześnie zmarłego Woody'ego.

W skład zespołu Blue Floyd wchodzą muzycy znani z formacji Gov't Mule, Allmans Brothers Band i The Black Crowes. A za cel postawili sobie zagrać utwory Pink Floyd w ich pierwotnej, podstawowej formie, składając jednocześnie hołd tak wielkim mistrzom bluesa jak Howlin' Wolf, Willie Dixon i Muddy Waters. Te doskonale znane wszystkim kompozycje brzmią jakby się ich słuchało po raz pierwszy. Całość kończy równie rewelacyjna wersja klasyka The Beatles ""Come Together"". "

CD1:
1. BLUE FLOYD - HAL 9000 Intro ... Shine On You Crazy Diamond <--posłuchaj
2. Have A Cigar
3. Fearless
4. Interstellar Overdrive-Wish You Were Here
5. Drums
6. Set The Controls For The Heart Of The Sun
7. Hey You-Another Brick In The Wall Pt 2

CD2:
1. In The Flesh - Sheep
2. Money
3. Us & Them - Jam
4. Young Lust
5. BeatJam - Come Together
6. BeatJam – Taxman

Blue Floyd – Fearless <-- kliknij

Blue Floyd - Speak To Me/Breathe In The Air <-- kliknij
/ JOHNNY NEEL keyboards with THE ALLMAN BROS.MATT ABTS drums with GOV. MULE BERRY OAKLEY JR. bass with ROBBY KRIEGER of THE DOORS AUDLEY FREED guitar with THE BLACK CROWES, JIMMY PAGE JEFF PEVAR guitar with PHIL LESH AND FRIENDS, CROSBY, STILLS & NASH, JAZZ IS DEAD
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Trójka Polskie Radio

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości

cron