Pomoc dla maturzysty [BLUES]

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Pomoc dla maturzysty [BLUES]

Postautor: cham » grudnia 1, 2011, 12:04 am

Witam. W tym roku zdaję maturę. Mój temat prezentacji z języka polskiego to: 'Analizując celowo dobrany materiał, udowodnij wpływ kultury afroamerykańskiej na różne dziedziny sztuki współczesnej'. Postanowiłem oprzeć swoją pracę głównie na muzyce (między innymi na takich gatunkach jak blues i jazz, ale też soul, funk i rap). Swój temat chciałbym powiązać z problemem niewolnictwa czarnoskórych ludzi. Potrzebuje jakieś dobre książki mówiące o historii poszczególnych gatunków muzycznych (nie tylko w Ameryce, ale też w Polsce). Poza muzyką, muszę oprzeć się także na malarstwie, literaturze, bądź innej formie sztuki.

Chciałem się was zapytać, czy znacie jakąś literaturę, która może mi pomóc; może macie jakieś pomysły, koncepcje? :)

Poza tym, jeżeli znacie jakieś ciekawe strony internetowe/blogi o historii bluesa bądź jazzu (wikipedię już przeglądałem), to podzielcie się. :)
cham
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: listopada 30, 2011, 6:57 pm

Postautor: olekblues » stycznia 2, 2012, 9:42 pm

Artykuły ze strony portalu radia DERF...
możesz zajrzeć i nawiązać kontakt z tak ważnym człowiekiem w temacie jakim niewątpliwie jest Marek Wojtowicz (http://www.marekwojtowicz.eu/)
książka: "Szkice z kultury bluesa" Marka Jakubowskiego... oraz przepastne czeluści internetu.
Powodzenia! :D
Awatar użytkownika
olekblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1711
Rejestracja: lutego 6, 2008, 7:45 pm
Lokalizacja: Kalisz


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości

cron