Konwenter pdf na jpg

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Konwenter pdf na jpg

Postautor: Roj » listopada 28, 2010, 6:40 am

Poszukuję darmowego , dobrego konwertera formatu PDF na JPG . Najlepiej z polskim interfejsem i nie w wersji trial . Potrzebny do przeróbki skanów zdjęć (10 cmx15 cm) , które są zapisywane na komputerze w formacie PDF .
:)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: lauderdale » listopada 28, 2010, 11:03 am

Lepiej poszukaj w opcjach skanera i zmien zeby zachowywal w jpg ...cos mi sie zdaje ze masz HP i one domyslnie maja pdf.
Jak sie nie uda (w co watpie) , to mozesz skorzystac z Open office. On ma edycje pdf i pozwala zachowac obrazek w formie jpg. Czesto w pracy tak robie jak potrzebuje jakies zdjecie a nie cala dokumentacje.
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: Brzoza » listopada 28, 2010, 1:00 pm

Jak masz problem, to zainstaluj nawet taką Picasse darmową i tam skanuj zdjęcia. I tam normalnie wybierz, żeby skanował do jpg. Pewnie (tak jak pisze lauderdale) masz w sofcie drukarki jakoś dziwnie domyslnie ustawione do pdf, co jest bezsensu :)
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Roj » listopada 28, 2010, 4:08 pm

Panowie , dziękuję za podpowiedzi :) .
Sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana jak się wydaje na pierwszy rzut oka .
Wspomniany skaner + drukarka , rzeczywiście HP , wraz z nowiuteńkim laptopikiem firmy Sony jest własnością naszej Babci . Babcia dopiero co zakupiła , lata ze ściereczką i zdmuchuje osiadające na laptopa pyłki . Dokładnie sprawdza czystość rąk zanim pozwoli zbliżyć się do maszyny na odległość 1-go metra . Jest też bardzo wrażliwa na instalowanie obcego programowania na jej sprzęcie , ze względu na czające się wszędzie zło i wirusy . Korzystając z Babci uprzejmości , próbowałem zmienić w ustawieniach drukarki ten domyślny odczyt PDF na jpg ,ale niczego takiego nie znalazłem . System to jakiś Windows 7 Premium , trochę inaczej to wygląda jak na XP , no i działałem pod silna presją , bo czułem oddech Babci za plecami ;) .
Sami rozumiecie , że odpada też instalowanie kobyły w postaci Open Office lub Picassy .
Jedyna opcja , to przesłanie na przenośne USB lub mailem zdjęć w formacie PDF i obrobienie / przerobienie ich na innym komputerze .
Tak czy siak dzięki za podpowiedzi i pozdro :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: SiPolina » listopada 28, 2010, 5:51 pm

Wirtualna drukarka, zapisz jako *.jpg :) Jak brak wirtualnej drukarki, wystarczy ściągnąć -> Google :)
Awatar użytkownika
SiPolina
bluesman
bluesman
 
Posty: 291
Rejestracja: kwietnia 11, 2009, 10:26 pm

Postautor: Roj » listopada 28, 2010, 10:17 pm

SiPolina pisze:Wirtualna drukarka, zapisz jako *.jpg :) Jak brak wirtualnej drukarki, wystarczy ściągnąć -> Google :)


Dziękuję SiPolina . O to mi chodziło , działa jak trzeba :!: :D
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości