Chicagowski blues

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Chicagowski blues

Postautor: karambol » września 26, 2010, 6:30 pm

Ostatnio rozmawiałem z pewnym młodym człowiekiem wykazującym zainteresowanie bluesem. Przekazałem mu listę swoich ulubionych wykonawców i polecanych płyt. I naszła mnie taka refleksja. Uwielbiam chicagowskiego bluesa a zwłaszcza tego z dzielnicy South Side. I jakoś nie pamiętam aby ktoś w tym stylu ostatnio objawił się z nową płyta. Większość moich ostatnich fascynacji bluesowych to angole no i nasz Olek Blues.
Czy może ma ktoś lepsze rozeznanie co się aktualnie muzycznie dzieje w Chicago a zwłaszcza na South Side? Polecane płyty? Ciekawi wykonawcy?
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: olekblues » października 8, 2010, 10:20 am

Dzięki Karambol, nigdy nie byłem na South Side ale jeśli tam tak się grywa to spoko.
:D
Awatar użytkownika
olekblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1711
Rejestracja: lutego 6, 2008, 7:45 pm
Lokalizacja: Kalisz

Re: Chicagowski blues

Postautor: @ndy.w » października 8, 2010, 2:49 pm

karambol pisze: Uwielbiam chicagowskiego bluesa a zwłaszcza tego z dzielnicy South Side. I jakoś nie pamiętam aby ktoś w tym stylu ostatnio objawił się z nową płyta. Większość moich ostatnich fascynacji bluesowych to angole no i nasz Olek Blues.

to masz słabe rozeznanie. bo od ponad 20L we Wrocławiu działa (i grywał też na dużych imprezach) zepsół Outsider. ostatnio wydali CD "Double Eagle"
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chicagowski blues

Postautor: RafałS » października 8, 2010, 3:08 pm

@ndy.w pisze:to masz słabe rozeznanie. bo od ponad 20L we Wrocławiu działa (i grywał też na dużych imprezach) zepsół Outsider. ostatnio wydali CD "Double Eagle"


Robert zna grupę Outsider, sam nawet pisał na forum o ich poprzedniej płycie. Chodziło mu raczej o to, że nie kojarzy najnowszego chicagowskiego bluesa z Chicago.

Ja niestety poza Johnem Primerem (który też nie zawsze gra bluesa Chicagowskiego) nie znam prawie nikogo. Buddy Guy to w ogóle nie zawsze gra bluesa, mniejsza o podgatunki. Kilku weteranów z dawnych czasów zostało: Hubert Sumlin itd. Chyba teraz tak się wszystko przemieszało, że trudno znaleźć coś ewidentnego. Podejrzewam, że w South Side, to dziś albo grają rocka, albo rapują, a jak się chce prawdziwego Chciago to rzeczywiście trzeba słuchać młodych muzyków z Europy Wschodniej, czesto z dyplomami uniwerków, bo głównie takich ludzi kręci granie muzyki historycznej.

Zaraz, a recenzje w TB dokładnie, Robert, przejrzałeś? Nie było nic rdzennie chicagowskiego?
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Chicagowski blues

Postautor: karambol » października 8, 2010, 5:07 pm

@ndy.w pisze:to masz słabe rozeznanie. bo od ponad 20L we Wrocławiu działa (i grywał też na dużych imprezach) zepsół Outsider. ostatnio wydali CD "Double Eagle"

No i przez te 20 lat wydał 12 płyt w tym dwie live i jedno DVD oraz objeździł Polskę wzdłuż i wszerz :lol:
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Chicagowski blues

Postautor: karambol » października 8, 2010, 5:09 pm

RafałS pisze:Robert zna grupę Outsider, sam nawet pisał na forum o ich poprzedniej płycie. Chodziło mu raczej o to, że nie kojarzy najnowszego chicagowskiego bluesa z Chicago.

Outsiderów ci u nas dostatek. Ten o którym myślisz to jest bodaj z Przeworska.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: RafałS » października 8, 2010, 6:31 pm

To już granda. Dwie różne bluesowe kapele o tej samej nazwie? I nikt jeszcze nikogo nie pozwał? Czyżby żadna nie miała prawnika w składzie? :lol:
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: @ndy.w » października 8, 2010, 10:46 pm

panowie, prawdziwy Outsider jest z Wrocławia: http://www.outsider.art.pl/
tamten to "Outsider Blues"

nie nagrał 12 płyt a tylko 2 ale pojeździć pojeździł. tylko dawno. może karambola wtedy jeszcze nie było...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: agrypa » października 9, 2010, 12:17 am

Nie wiem karambolu czy brales pod uwage ta plyte. Nowosc to w zasadzie nie jest [2009 rok]No i covery, choc zagrane bardzo "odswiezajaco" Ale.....moze

Obrazek
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: olekblues » października 11, 2010, 12:05 pm

...a tak z mojego podwórka to Chicago blues gra jeszcze niezmordowany Tomek Olszanowski ("Czerwony kogut" ex Blues Forever), a obecnie T. Olszanowski Części Zamienne Kalisz :D
Awatar użytkownika
olekblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1711
Rejestracja: lutego 6, 2008, 7:45 pm
Lokalizacja: Kalisz


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości