Kogo zaprosić na pierwszy koncert ?

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Kogo zaprosić na pierwszy koncert ?

Postautor: ciachinho » kwietnia 11, 2010, 2:20 pm

Witam,

Tak jak w temacie. Chciałbym rozpocząć organizowanie koncertów bluesowych w swoim klubie w Katowicach. Dlatego też tutaj piszę, by zaciągnąć rady osób, które siedzą długo w temacie.

Kogo mógłbym zaprosić na pierwszy koncert, aby mieć pewność, że przy odpowiedniej reklamie, koncert ten okaże się atrakcyjny dla gości ?

Chodzi mi tu bardziej o artystów polskich, z Naszego podwórka.

Przeglądam twórczość wielu zespołów, lecz chciałbym jeszcze poznać Waszą opinię.

Może ktoś orientuje się jaki jest tylko taki mniej więcej koszt zaproszenia zespołu ?

Za wszystkie odpowiedzi i pomoc z góry dziękuje

Pozdrawiam

Łukasz
ciachinho
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: kwietnia 9, 2010, 2:14 pm

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » kwietnia 11, 2010, 5:58 pm

na Dżem przyjdzie Ci cała katowicka rockowa młodzież. Kupią po jednym piwie i będą je sączyć przez cały wieczó. Na JJ Band, Ściganych, Devil Blues (itp) przyjdą blouesowi koneserzy. Będą się świetnie bawić, chętnie zapłacą za bilet, a jak zapewnisz im muzyczne atrakcje to zostaną do rana...

Zadajesz bardzo bardzo trudne pytanie. NIe wystarczy mieć klub. Trzeba określić sobie cel. Czy chcesz propagować bluesa, czy chcesz głównie zarobić...
A koszt... tutaj się tego nie dowiesz. Pytaj wprost u źródła.
Pozdr

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: Makaron » kwietnia 11, 2010, 9:55 pm

Chodzi mi tu bardziej o artystów polskich, z Naszego podwórka. Witaj na www.blues.pl masz odsyłacze do stron danych zespołów pisz im maile i zapytaj
na pewno ci odpowiedzą. Pozdrawiam.


2Late , 5 Rano Adam Kulisz
Agnes Milewski Andrzej Talaśka Andy Egert
Anika Barenz – Marcin Kalinowski Barry Richman
Berlin Blues Bez Prądu Bies Czad Blues
Bimber Poland Black and Blues Blue Machine
Blue Sounds Blues Doctors Blues Flowers
Blues From Hell Blues Menu Blues Minus
Bluesferajna Blueska Bluesmaszyna
Blueszcz Band Bogdan Szweda & Easy Rider
Boogie Boys Boogie Chilli Chaz DePaolo
Chicago Blues Revue Clear Water’s Band Cree
Crossroads Delirium Demobil Blues
Devil Blues Doktor Blues Drew De Four
Droga Ewakuacyjna Duo Blues Dżem
Easy Rider Elżbieta Mialczarek Engerling
Et Tumason Ewa Kisielewska Free Blues Band
GalHan Gerald Gradwohl Green Grass
Greg Zlap Henryk M. Hoodoo Band
Hoodoo Trio Huta Jedność Blues Band Instant Blues
Jaromi Drażewski Jaw Raw Jąkpa Blues Band
Jerry’s Hole Band Joanna Pilarska Karolina Cygonek
Kasa Chorych KF Band Kłusem z Blusem
Korek Krakowska Grupa Bluesowa Krzak
LeBlue Lech Niedźwiedziński Leszek Cichoński
Leszek Winder Limbo Little Gi
Łukasz Gorczyca Maciej Radziejewski Magda Piskorczyk
Mahon Blues Cafe Mantratrans Marek „Makaron” Trio
Marek Wojtowicz Martyna Jakubowicz Michał Kielak
Midnight Blues Midnight Travel Mietek Blues Band
Mike Greene Mitch Ryder Mizia & Mizia
Moja mama Janis Mojo Mr. Blues
Mr. Lajt Nadciśnienie Nadmiar
Nightlife Blues Band Obstawa Prezydenta Olek Blues
Osły Outsider Blues Park
Pati Blues Paweł Szymański Pi eR 2
Pink Elephant Preizol Band Przemek Chołody
Przytuła & Kruk Roadside Rockomotive
Roly-poly Roman Puchowski Roxta
S.O.U.L Saturday Night Special Scarecrow
Siódma w nocy Slidin’ Slim Sławek Wierzcholski
Snowy White Soundlaith Szulerzy
Ścigani Śląska Grupa Bluesowa Teatr Wielkie Koło
Teenage Beat Teksasy Terry Man
The Blue Crow Blues Band The Brew The Colors
The Fabulous Thunderbirds The Go Getters The Lebers
The Town Tipsy Drivers TM Stevens
Todd Wolfe Band Tortilla Twisters Band
Urbanator Vasti Jackson Wanted Friends
Well Done Why Ducky? Wild T. & The Spirit
Wojtek „Teck” Więckowski Woman Blues Band Zdrowa Woda
Zydeco Flow
:P :P :shock:
Może ktoś orientuje się jaki jest tylko taki mniej więcej koszt zaproszenia zespołu ?
no ja solo ci mogę zagrać za 15000zł + zwrot kosztów podróży + odkręcony kurek za barem :mrgreen:
Makaron
blueslover
blueslover
 
Posty: 633
Rejestracja: lipca 29, 2007, 5:02 pm

Postautor: ciachinho » kwietnia 11, 2010, 9:58 pm

Dziekuje za odpowiedź i za zainteresowanie..

Blues w klubie, w którym będę odpowiadał za imprezy, to jeden z elementów.
Chcemy rozruszać pewną zapomnianą ulicę katowicką, lecz póki co jesteśmy w fazie przygotowań do otwarcia, więc jeszcze wolę wiele nie mówić.

Zależy mi, żeby w klubie od czasu do czasu była muzyka na żywo, kiedy to teoretycznie martwa niedziela lub inny dzień tygodnia może jednak czymś zainteresować mieszkańców regionu. Dlatego właśnie robię na razie tylko wstępne rozeznania na ten temat, więc każda opinia jest dla mnie bardzo ważna.
ciachinho
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: kwietnia 9, 2010, 2:14 pm

Postautor: Makaron » kwietnia 11, 2010, 10:15 pm

acha zapomniałem dodać że za darmo też ci mogę zagrać koncert :P pozdrawiam
Makaron
blueslover
blueslover
 
Posty: 633
Rejestracja: lipca 29, 2007, 5:02 pm

Postautor: ciachinho » kwietnia 11, 2010, 10:36 pm

hehe :) dobrze ze do Bytomia nie jest aż tak daleko - przynajmniej ta podróż nie będzie taka droga :)

dziękuję za odpowiedź i za propozycje Panie Marku...

Tymczasem słucham Pana twórczości
ciachinho
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: kwietnia 9, 2010, 2:14 pm

Postautor: Makaron » kwietnia 11, 2010, 10:46 pm

:wink: pozdrawiam :P
Makaron
blueslover
blueslover
 
Posty: 633
Rejestracja: lipca 29, 2007, 5:02 pm

Postautor: Agni » kwietnia 12, 2010, 8:13 am

ciachinho, rozumiem, że robisz wstępne rozeznanie, ale możesz powiedzieć tylko w jakiej dzielnicy czy w centrum centrum planujesz otworzyć ten klub? Jeśli oczywiście cokolwiek chcesz ujawniać na tym etapie. ;)

PS: Ciekawa jestem, czy będę mieć blisko :)
Aga
Awatar użytkownika
Agni
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: maja 31, 2009, 1:33 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: ciachinho » kwietnia 12, 2010, 8:43 am

dzielnica centrum :) ścisłe centrum :)
ciachinho
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: kwietnia 9, 2010, 2:14 pm

Postautor: Agni » kwietnia 12, 2010, 8:45 am

Super, im więcej takich miejsc, tym lepiej. Mam nadzieję, że będziesz nas na bieżąco informował o postępach w tym wątku. Będę tu zaglądać.

I powodzenia życzę! :)
Aga
Awatar użytkownika
Agni
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: maja 31, 2009, 1:33 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: B&B » kwietnia 12, 2010, 8:58 am

Makaron pisze:Witaj na www.blues.pl masz odsyłacze do stron danych zespołów pisz im maile i zapytaj
na pewno ci odpowiedzą. Pozdrawiam.

2Late , 5 Rano Adam Kulisz
.....
Snowy White.....

a tego to nie znam - jakiś młody bluesman ze Śląska?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Makaron » kwietnia 12, 2010, 12:37 pm

B&B :mrgreen: Bardzo młody bluesman ze Śląska i z Katowic przecież On jest, B&B wszyscy to wiedzą :mrgreen: pozdrawiam :mrgreen:
Makaron
blueslover
blueslover
 
Posty: 633
Rejestracja: lipca 29, 2007, 5:02 pm

Postautor: OSIOŁ » kwietnia 12, 2010, 1:30 pm

Ja! Ja! Wybierz mnie! Mnie wybierz! ;)

http://www.myspace.com/oslyband
Awatar użytkownika
OSIOŁ
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 9
Rejestracja: stycznia 24, 2008, 2:03 am
Lokalizacja: Poland

Postautor: Andrzej Serafin » kwietnia 12, 2010, 6:03 pm

:cry: No to ja chyba nie z Polski i nie z TEGO podwórka.
:wink: :wink: :wink:
jutro to dziś - tyle, że jutro
Awatar użytkownika
Andrzej Serafin
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1775
Rejestracja: września 28, 2008, 11:32 pm
Lokalizacja: Kolbuszowa

Postautor: RockOnCellBlock » kwietnia 12, 2010, 7:16 pm

Łukaszu, zaproś Rolling Stonesów, myślę, że kogoś zainteresuje taki koncert.

Andrzeju, Ty - my - też z tego podwórka, tylko najwidoczniej mamy taki wydzielony boks dla fanów czegoś innego. Tzn. wiesz, oni w nogę grają, a my wolimy w kulki.
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: Tomii » kwietnia 12, 2010, 7:34 pm

Łukasz, w razie czego korzystaj do woli z leksykonu na http://bluesidla.pl . Masz tam blisko 260 wykonawców i zespoły z naszego kraju a wiekszosc z nich (jezeli zostal podany lub wyrazono zgode) w wizytowce ma email kontaktowy.
Mysle jednak ze nie chodzilo Ci o "taka" pomoc, a juz szczegolnie nie "taka" zawarta w niektorych postach.
Pozdrawiam goraco i w razie czego skorzystaj z telefonu :wink: Bywa ze mam troche wolnego czasu :arrow:
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Mr.Blues » kwietnia 13, 2010, 10:09 am

Do mnie też możesz zadzwonić :) haha

Oferuje porady profesjonalnego psychologa!!!
oraz koncerty grupy Mr.Blues :) kolejność dowolna :lol:

----------------------------------------------------
www.mrblues.wirtualnezory.pl
Blues to jedyny naprawdę uczciwy rodzaj muzyki! (Bill Wyman)
Awatar użytkownika
Mr.Blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 567
Rejestracja: marca 15, 2005, 8:27 am
Lokalizacja: Żory (Śląsk)

Postautor: Tomiszon » kwietnia 13, 2010, 2:14 pm

hehe, ciekawe zjawisko, bo negocjacje stawek koncertowych to właściwie prawie jak zaloty. coś trzeba powiedzieć, ale nie można się odsłonić całkowicie bo druga strona to wykorzysta albo straci zainteresowanie, trzeba takie podchody robić ;) ;) A Ty zobacz, już na wstępie się zdemaskowałeś że nie wiesz jakie są koszty zrobienia koncertu i Makaron już to podstępnie wykorzystał i Ci rzuca stawkę z kosmosu, 15 000 zł, i to pewnie na rękę. Podstępny Markaron...

Oczywiście nie mógłbym nie nadmienić, że Przytul Kruka są znacznie tańsi, dodatkowo odchodzą Ci koszty konserwacji nagłośnienia bo prawie z niego nie korzystamy, a odkręcony kurek też nie jest konieczny, możemy przynieść swoje piwo :D :P

A zupełnie poważnie - o tym czy koncert okaże się atrakcyjny dla gości każdy Ci może powiedzieć coś innego, bo każdy swoich faworytów ma. Zależy od publiczności - jeśli jest wymagająca, to zespół który będzie tylko napieprzał rock'n'rolla a nic nadzwyczajnego nie będzie robił nie wystarczy, w przypadku odwrotnym - odwrotnie, zespół grający spokojną acz ambitną muzykę nie porwie.

Ze swojej strony, from the top of my head, znaczy się z tego co w tej chwili mi na myśl przychodzi, polecam:

Romka Puchowskiego - bo świetny kontakt łapie z ludźmi w praktycznie każdych warunkach, muzykę gra świetną, na bluesie prawdziwym zna się jak mało kto, a i ciekawie z nim eksperymentuje

Magdę Piskorczyk - bo potrafi stworzyć niesamowity, magiczny wręcz klimat, niezależnie od składu zespołu

Los Agentos - bo bardzo fajną płytę nagrali, fajnie łączą klimat bluesowy z afrykanerskim, mają totalnie odjechanego perkusistę/klawiszowca i bardzo dobrą, bardzo piękną wokalistkę (cześć Bożenko! :D)

Powyżsi artyści są artystami, którzy z bluesem wychodzą poza bluesa, i dużo w ich muzyce wpływów bocznych. Jeśli interesuje Cię klimat bardziej bluesowy, jest na przykład bardzo ortodoksyjny Marek Wojtowicz - ale jest to muzyka do której odbioru trzeba dużej bluesowej świadomości. Bardzo bluesowy, a jednocześnie absolutnie fenomenalny pod względem tekstów, treści i w ogóle całej formy jest Marek "Makaron" Motyka, no ale 15 000 zł piechotą nie chodzi.

Niedawno w Krakowie zaangażowany byłem w organizację koncertu formacji Kajetan Drozd Acousic Trio, w ramach cyklu koncertów poprzedzających festiwal "Bluesroads" - bardzo byliśmy wszyscy zadowoleni, a bluesa też jest tam dużo. Dobra zabawa gwarantowana.

Bardzo lubię też Boogie Chilli, jeśli lubisz Johna Lee Hookera i Morphine, to na pewno i oni Ci podpasują.

Mirosław "Miras" Stanisławowicz jest jednym z najlepszych akustycznych muzyków bluesowych w kraju, ale jest mało znany i ma trochę daleko. Ale wydaje mi się że byłoby warto. Można też zaprosić go z większą formacją, o nazwie Mississippi Blues Band, wówczas jest większe tzw. pierdolnięcie ;)

Trochę sie boję jeszcze klikać "wyślij" bo na forum mam dużo znajomych muzyków których bardzo cenię i mam nadzieję że nikt się nie obrazi jeśli coś przeoczyłem... :wink: :wink: Ale piszę o zespołach które w miarę dobrze znam, jest na tym naszym podwórku naprawdę bardzo dużo świetnych artystów, o których mogę nie mieć pojęcia lub po prostu mnie się zapomina.

No, oczywiście Werbińska & Pawlina - muzyka spokojna i relaksująca, ale przy tym bardzo ambitna kompozytorsko i wykonawczo wręcz wirtuozerska.

jeśli chodzi o Przytułę & Kruka - my gramy muzykę z Delty, włazimy na stoły, krzyczymy ze sceny, palimy papierosy, kładziemy się na ziemi i robimy inne głupie rzeczy. Ludziom często się podoba.


EDIT: Asia Pilarska!!

EDIT 2: Ponieważ jesteś nowy na forum, dla pewności polecam sprawdzić skzynkę wiadomości prywatnych jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś - prawdopodobnie dostałeś ich trochę.
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: ciachinho » kwietnia 13, 2010, 7:46 pm

No prosze... Wchodzę sobie wieczorem na forum, a tu taki odzew.
Zamieszczając to ogłoszenie nie myślałem, że dostanę tak dużo ciekawych informacji za które oczywiście bardzo mocno dziękuję.
Dziękuję ogólnie oraz każdemu z osobna za porady.
Oczywiście dostałem również kilka ciekawych wiadomości prywatnych, które także pojawią się w moim notesie kontaktów.
Mamy obecnie bardzo dużo pracy odnośnie spraw technicznych związanych z otwarciem lokalu, dlatego temat pierwszego wieczorku z muzyką blues, to jeszcze sprawa dość odległa, aczkolwiek mam nadzieję, że jest bliżej już niż dalej.
Bardzo chciałbym zostawić tu wiadomość o organizacji pierwszego koncertu, lecz wiadomo nie wszystko zależy od mojej osoby i parę tematów trzeba dograć.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
ciachinho
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: kwietnia 9, 2010, 2:14 pm

Postautor: krwiopijca kożuchów » kwietnia 13, 2010, 8:01 pm

:D Powodzenia kolego....hej.. :D
Kochacie muzykę, kochacie innych ludzi? Zapraszam do mnie!
Na Festiwal Życia. TU więcej informacji.
Awatar użytkownika
krwiopijca kożuchów
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4108
Rejestracja: września 21, 2008, 9:37 pm
Lokalizacja: Kożuchów

Postautor: Robert007Lenert » kwietnia 14, 2010, 11:43 am

Bardzo wane jest to, by utrzymac cyklicznosc koncertow. Tylko to jest gwarancja , ze beda pojawiac sie sluchacze. Ci co mnie znaja wiedza, ze sa to slowa poparte wieloletnia praktyka organizatora koncertow i festiwalu.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Makaron » kwietnia 14, 2010, 11:55 am

Robert007Lenert pisze:Bardzo wane jest to, by utrzymac cyklicznosc koncertow. Tylko to jest gwarancja , ze beda pojawiac sie sluchacze. Ci co mnie znaja wiedza, ze sa to slowa poparte wieloletnia praktyka organizatora koncertow i festiwalu.

Dokładnie :) pozdrawiam
Makaron
blueslover
blueslover
 
Posty: 633
Rejestracja: lipca 29, 2007, 5:02 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości