Szukam Nauczyciela!

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Szukam Nauczyciela!

Postautor: macibass » kwietnia 7, 2010, 3:59 pm

Szukam doświadczonego muzyka, gitarzystę, który nauczy mnie "teorii" muzyki, tzn. sztuki improwizacji i umiejętności komponowania własnych utworów, oczywiście bluesa :) Mam własną gitarę, zapał, ambicje i kocham ten rodzaj muzyki. Jestem gotów poświęcić niemalże wszystko żeby zglebić tajniki muzykowania. Baaaaardzo mi na tym zależy, biorąc pod uwagę to, że samemu raczej mi się to nie uda. Zainteresowanych proszę o kontakt: gg: 9971425, mail: chomik51@gmail.com Dodam, że jestem z Chełma :)
macibass
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: kwietnia 1, 2010, 9:06 pm

Postautor: Basman » kwietnia 7, 2010, 7:21 pm

To jesli idzie o kompozycję, to proponuję następujący schemat harmoniczny:

E/E/E/E7
A/A7/E/E7
H7/A7/E7/H7.

Rytm taki se lekko ślamazarny i nonszalancki. Nie za szybko generalnie, na cztery.

Noooo, kompozycję mamy z głowy.

Teraz poczytaj tematy o tekstach bluesowych, ale wystarczy jakaś prosta rymowanka o tym, że nie ma roboty, bawełna uschła, zdechł ci pies, zostawiła cię kobieta i nie masz na piwo. Generalnie, żeby bluesowo było. Trzeba między wersami wstawić odpowiednią dozę stricte bluesowych zaśpiewów w stylu "oh yeah". Czyli śpiewasz na przykład "last night my baby left me" i dodajesz od razu "oh yeah".

I po sprawie :).
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości