Plagiat

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Postautor: Wojtek Młynarczyk » kwietnia 8, 2010, 6:43 am

Makaron pisze:
Hetman pisze:Niewierze w to co przeczytałem . naprawdę można taki numer komuś wyciąć ?? Proponuje usunąć temat - chyba to jest możliwe??

Też jestem w szoku

Proponuje usunąć temat
,,Bata idzie na każdego ukręcić wierzcie mi,, !!!!
I wiem że teraz pomnie pojedziecie no bo jak to? Makaron napisał że ma być cenzura? tylko dobrze możemy o kimś pisać? Tak napisałem i wiem że będziecie się oburzać ale co mi tam bardzo lubię Kajtka i Dominikę ida na piwo :P

Makaron, wszyscy (Ty, Dominika, Kajtek, ja) znamy się i lubimy. I mimo, że nie przepadam za muzyką "Siódmej w Nocy", to samego Kajtka bardzo cenię i jako zdolnego gitarzystę, i charyzmatycznego frontmana. Ale usuwanie tematu to najgorsze, co można zrobić. Bo to tylko potwierdzi, że coś jest na rzeczy i widocznie Kajtek ma jakieś "chody" u admina i sobie załatwił skasowanie niewygodnego tematu, bo nie umiał inaczej udowodnić swoich racji. Niestety, artysta jest w pewnym sensie osoba publiczną i musi się liczyć z publiczną oceną. Nie zawsze przyjemną i, co gorsza, nie zawsze sprawiedliwą.

Uważam, że Kajtek i Dominika obronili się sami (no, może Dominika niepotrzebnie zaczęła straszyć sądem, ale można zrozumieć emocje). Zauważ, że już coraz więcej ludzi zaczyna dopuszczać możliwość nieświadomych zapożyczeń, dyskusja zmienia kierunek.
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: Matragon » kwietnia 8, 2010, 6:47 am

xxx
Ostatnio zmieniony września 21, 2012, 9:16 am przez Matragon, łącznie zmieniany 1 raz
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: kora » kwietnia 8, 2010, 7:50 am

Michał Matragon Worgacz pisze:Zresztą - pisząc o plagiatach, warto zapoznać się z "prawem cytatu".
To tak na marginesie ...


Przecież podałam źródło , więc o co chodzi ? :lol:

Michał Matragon Worgacz pisze:
Pojęcie plagiatu to śliska materia ...


Bardzo śliska,dlatego powinniśmy my - słuchacze,delikatnie dobierać słowa aby nikogo nie urazić i bezpodstawnie nie oskarżać.

Michał Matragon Worgacz pisze: Gorzej jeśli grając typowego blusiora - jakich jest miliony z uporem maniaka podaje się za jego autora - to z kolei jest żenujące :)


No i właśnie o tym jest cała ta dyskusja. :wink:

Jeżeli ktoś nagra utwór,który jest muzycznie oparty na temacie jakiejś kompozycji np.Hookera,po czym podpisuje się pod tym swoim nazwiskiem, to sorry - jest to żenujące.
W takim przypadku ,muzycy sami sobie psują swój wizerunek i to na własną prośbę.

Wojtek Młynarczyk pisze: Ale usuwanie tematu to najgorsze, co można zrobić. Bo to tylko potwierdzi, że coś jest na rzeczy i widocznie Kajtek ma jakieś "chody" u admina i sobie załatwił skasowanie niewygodnego tematu,


Tematem tej zakładki jest Plagiat, a nie osoba Kajtka.

Ja też bardzo lubię Kajtka i przykro mi jest,gdy to wszystko czytam.
Każdy ma jednak prawo do wygłaszania swoich opinii, wszak, jest to forum dyskusyjne.
Ostatnio zmieniony kwietnia 8, 2010, 8:49 am przez kora, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Matragon » kwietnia 8, 2010, 8:49 am

xxx
Ostatnio zmieniony września 21, 2012, 9:17 am przez Matragon, łącznie zmieniany 1 raz
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Matragon » kwietnia 8, 2010, 8:50 am

xxx
Ostatnio zmieniony września 21, 2012, 9:17 am przez Matragon, łącznie zmieniany 1 raz
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: kazek » kwietnia 8, 2010, 8:59 am

jak to mawiał mój kumpel w szkole średniej:
" i tak wszyscy zżynają z CREAMu"
doprowadził do tego , że baliśmy sie cokolwiek słuchać bo wszędzie słyszał CREAM :P
FAJNIE BYŁO, TROCHĘ MU PRZEZ TO DOKUCZALIŚMY :mrgreen:
Awatar użytkownika
kazek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2825
Rejestracja: lipca 13, 2007, 9:13 pm
Lokalizacja: wola batorska/niepołomice/małopolska

Postautor: B&B » kwietnia 8, 2010, 9:03 am

Michał Matragon Worgacz pisze:No - dlatego wyraziłem swoje zdanie,
jak widać zbieżne z kilkoma innymi :wink:

Każdy ma zdanie zbieżne z kilkoma innymi, czyli każdy ma rację :lol:
Albo nikt :?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: RafałS » kwietnia 8, 2010, 9:17 am

Lekki offtop: przypomniało mi się jak John Fogerty był oskarżony o plagiat. Ostatecznie wygrał sprawę. Pamiętacie plagiatowanie kogo mu zarzucano? Ładna historia, prawda? :lol:
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: kazek » kwietnia 8, 2010, 9:25 am

RafałS pisze:Lekki offtop: przypomniało mi się jak John Fogerty był oskarżony o plagiat. Ostatecznie wygrał sprawę. Pamiętacie plagiatowanie kogo mu zarzucano? Ładna historia, prawda? :lol:


no pewnie!!
SAMEGO SIEBIE :P
kurde,
to były jaja :lol:
Awatar użytkownika
kazek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2825
Rejestracja: lipca 13, 2007, 9:13 pm
Lokalizacja: wola batorska/niepołomice/małopolska

Postautor: Wojtek Młynarczyk » kwietnia 8, 2010, 9:25 am

kora_ pisze:
Wojtek Młynarczyk pisze: Ale usuwanie tematu to najgorsze, co można zrobić. Bo to tylko potwierdzi, że coś jest na rzeczy i widocznie Kajtek ma jakieś "chody" u admina i sobie załatwił skasowanie niewygodnego tematu,


Tematem tej zakładki jest Plagiat, a nie osoba Kajtka.

Ja też bardzo lubię Kajtka i przykro mi jest,gdy to wszystko czytam.
Każdy ma jednak prawo do wygłaszania swoich opinii, wszak, jest to forum dyskusyjne.

Otóż to. Dlatego wyraziłem opinię, że tematu nie należy usuwać (co sugerowali Hetman i Makaron). Notabene temat nie wziął się z powietrza, powstał na bardzo konkretnym przykładzie. Nie widzę nic offtopowego w tym, co napisałem.
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: kora » kwietnia 8, 2010, 9:28 am

RafałS pisze:Lekki offtop:




Żaden offtop :D Tu chodzi właśnie o poruszanie m.innymi takich tematów :D

Chodzi Ci za pewnie o utwór "The Old Man Down the Road"
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Matragon » kwietnia 8, 2010, 9:50 am

xxx
Ostatnio zmieniony września 21, 2012, 9:13 am przez Matragon, łącznie zmieniany 1 raz
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: RafałS » kwietnia 8, 2010, 9:56 am

Tak jest. Fogerty rozstał się w niemiłych okolicznosciach z wytwórnią Fantasy, przegrał prawa do własności swoich starych piosenek i po wydaniu nowej płyty dla innej wytwórni Fantasy wytoczyła mu proces o auto-plagiat - skopiowanie fragmentu starszego numeru własnego autorstwa. Fogerty wygrał sprawę ku radości swych fanów. :D
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Robert007Lenert » kwietnia 8, 2010, 10:39 am

Nalezy dodac jeszcze jedna wazna kwestie. Podpis autora pod utworem, to nie tylko sygnatura, to tez wymierne pieniadze. Zgodnie z prawem autorskim na konto tworcy wplywa kasa. Kazda stacja radiowa, telewizyjna itd jest zobligowana do jej odprowadzania jesli tylko emituje dany utwor.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » kwietnia 8, 2010, 10:48 am

jakis dziennikarz zapytał Axela / tego z Gunsów - nie znoszę / jak tworzy muzyke? Skąd bierze pomysły. A było to w chwile po znakomitej skądinąd Apetitte For destruction . Axel pomyslał i powiedział ...wiesz ..dam Ci przykład..noo ide sobie ulicą i nagle do głowy wpadnie mi jakis świetny riff...Wooow..mysle, to jest tak dobre jak Led Zeppelin....więc zasuwam do domu żeby to zapisać; noo zapisałem i................













fuck..









to był Led Zeppelin...
....................



tak dla rozładowania....
pozdrawiam
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Matragon » kwietnia 8, 2010, 12:38 pm

xxx
Ostatnio zmieniony września 21, 2012, 9:13 am przez Matragon, łącznie zmieniany 1 raz
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Makaron » kwietnia 8, 2010, 1:02 pm

Michał Matragon Worgacz pisze:
Robert007Lenert pisze:Nalezy dodac jeszcze jedna wazna kwestie. Podpis autora pod utworem, to nie tylko sygnatura, to tez wymierne pieniadze. Zgodnie z prawem autorskim na konto tworcy wplywa kasa.


Exactly !

I niektórzy ludzie żyją wyłącznie z tego,
tantiemy autorskie (co niektórym może się wydać dziwne w tym kraju)
mogą być źródłem utrzymania ...


:P w tym kraju to jest tak :P
Bluesman w Polsce chwali się przyjacielowi
-wiesz co muszę ci się pochwalić wydałem nareszcie debiutancki album :P
-super gratuluje to ile sprzedałeś?
-no..... płyty, odtwarzacz cd, i samochód
:P Pozdrawiam
Makaron
blueslover
blueslover
 
Posty: 633
Rejestracja: lipca 29, 2007, 5:02 pm

Postautor: Matragon » kwietnia 8, 2010, 1:06 pm

xxx
Ostatnio zmieniony września 21, 2012, 9:12 am przez Matragon, łącznie zmieniany 1 raz
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Makaron » kwietnia 8, 2010, 1:15 pm

Michał Matragon Worgacz pisze:
Makaron pisze: :P w tym kraju to jest tak :P
Bluesman w Polsce chwali się przyjacielowi
-wiesz co muszę ci się pochwalić wydałem nareszcie debiutancki album :P
-super gratuluje to ile sprzedałeś?
-no..... płyty, odtwarzacz cd, i samochód
:P Pozdrawiam


:)

Spotyka się dwóch polskich bluesmanów ...
- Hej stary ! Kupiłem Twoją płytę.
- Aaa ... to Ty byłeś ...

ha ha dobre super :P :P :P dzięki
Makaron
blueslover
blueslover
 
Posty: 633
Rejestracja: lipca 29, 2007, 5:02 pm

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » kwietnia 8, 2010, 3:21 pm

Michał Matragon Worgacz pisze: Wbrew pozorom - nie wystarczy napisać : "muzyka: lennon, słowa: worgacz" ... Nowy tekst to ingerencja w utwór, w pewną całość - stanowiącą własność autora)


.....................................

DOKŁADNIE TAK było w przypadku numeru Zwykły Człowiek - Zdrowa Woda / Simple Man Lynyrd Skynyrd /

Napisałem tam tekst ; zachowałem w nim przesłanie Ronniego; ale tekst był mój a więc był ingerencją w oryginał. W Zaiksie powiedzieli chłopakom z zespołu że nic mi sie za ów tekst nie należy bo nie mam pisemnej zgody autora ŚP Ronniego Van Zanta..

Wysłałem ten album Garemu Rossingtonowi. Bardzo mu sie podobało to wykonanie. Do tego Marta przetłumaczyła odwrotnie - to co ja napisałem na angielski. Żadnych pretensji..jeno radość że ktos w Polsce chce to grać!!!!
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » kwietnia 8, 2010, 3:22 pm

Makaron pisze:
:P w tym kraju to jest tak :P
Bluesman w Polsce chwali się przyjacielowi
-wiesz co muszę ci się pochwalić wydałem nareszcie debiutancki album :P
-super gratuluje to ile sprzedałeś?
-no..... płyty, odtwarzacz cd, i samochód
:P Pozdrawiam


..................
kurcze..smutne..ale sporo w tym prawdy jak słyszałem.
pozdrawiam
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Nika » kwietnia 8, 2010, 4:23 pm

Wojtek Młynarczyk pisze:Uważam, że Kajtek i Dominika obronili się sami (no, może Dominika niepotrzebnie zaczęła straszyć sądem, ale można zrozumieć emocje). Zauważ, że już coraz więcej ludzi zaczyna dopuszczać możliwość nieświadomych zapożyczeń, dyskusja zmienia kierunek.


Już podkreślałam, ale zrobię jeszcze raz - nie straszyłam sądem. Sądy nie służą do straszenia, tylko do m.in. obrony racji, dochodzenia praw itp. I w moim przekonaniu są urzędem jak każdy inny, który ma służyć do załatwienia określonych spraw. Są dla ludzi. Artyści, muzycy, bo o nich tu mowa, powinni mieć świadomość, że przywłałszczenie czyjejś twórczości może grozić im wytoczeniem sprawy, a osoby z kolei zarzucające takie przywłaszczenie powinny dopuszczać fakt, że artysta zechce się obronić. Bo prawo tu jest neutralne , daje możliwości działania jednej i drugiej stronie. W krajach o wyższej społecznej kulturze korzystania z instytucji państwowych, powszechne jest korzystanie z nich w celu załatwienia spraw i sporów wszelakich. Sprawę w sądzie traktuje się jak ... wizytę u dentysty - czasem nieprzyjemną, ale potrzebna. I to jest normalne. A w Polsce, zdanie zawierające słowo sąd sieje postrach czy oburzenie czy zaskoczenie.


Oczywiście Wojtku nie piję w żaden sposób do Twojej wypowiedzi. Zacytowałam jej fragment, by w nawiązaniu do niego zaznaczyć coś istotnego. Pozdrawiam serdecznie !
Nika
bluesman
bluesman
 
Posty: 349
Rejestracja: sierpnia 27, 2007, 7:35 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Wojtek Młynarczyk » kwietnia 8, 2010, 4:57 pm

Niko droga, na pewno znasz to powiedzenie: "jeśli jedna osoba Ci mówi, że jesteś pijany, to możesz to zignorować, ale jeśli Ci to mówi już piąta, to nie dyskutuj, tylko połóż się spać..." Nie ja jeden odebrałem Twoją wypowiedź w taki, a nie inny sposób. Strzelanie do wróbla z armaty jest antyskuteczne. I mimo, że sercem jestem z Wami, to w tej zakładce naprawdę nie widzę takiego naruszenia Waszych dóbr, które kwalifikowałoby się do sprawy sądowej. Więc po co sięgać po argumenty ostateczne (no bo co pozostaje po sądzie? Już tylko samosąd)?

Ale nie o tym ta zakładka - kończę bo mi zaraz Kora zmyje głowę. Dodam tylko, że mam nadzieję, iż nigdy nie dojdziemy do takiej "społecznej kultury korzystania z instytucji państwowych", jaka panuje np. w USA...

Też pozdrawiam i też serdecznie. I nie przejmujcie się zanadto - najważniejsza zasada w szołbiznesie to "nieważne jak, byle o Tobie mówili" :lol: :lol: :lol:

Aha, a te numery lepiej niech Kajetan rzeczywiście sprawdzi i porówna i albo pozostanie przy swoim, ale wzbogacony o pewność, albo zastosuje się do rady Matragona
Ostatnio zmieniony kwietnia 8, 2010, 5:03 pm przez Wojtek Młynarczyk, łącznie zmieniany 1 raz
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: Roj » kwietnia 8, 2010, 5:02 pm

Wojtek Młynarczyk pisze: Dodam tylko, że mam nadzieję, iż nigdy nie dojdziemy do takiej "społecznej kultury korzystania z instytucji państwowych", jaka panuje np. w USA...

Też mam taką nadzieję , pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: leowhiskey » kwietnia 8, 2010, 5:21 pm

Podobno za Polski hymn narodowy przyjdzie nam zaplacic, bo ktos zrobil copyrajty do tej melodji w Hameryce. I to Ja i Pan i Pani bedziemy musieli te tantiemy teras placic. Do pupy taki ynteres holywoodski.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 260 gości