cover stationary traveller camela - prośba o rzut uchem

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

cover stationary traveller camela - prośba o rzut uchem

Postautor: warlock » marca 11, 2010, 1:36 am

krótkie solo do odsłuchu i oceny ;)

A przede wszystkim witam wszystkich maniaków blues'a;)

http://www.4shared.com/file/238583484/f ... prbka.html

Jestem samoukiem, gram od dwóch lat z hakiem, ćwiczę mocno nieregularnie, ale mimo wszystko zamierzam w najbliższym czasie wyjść jakoś do ludzi i pograć bluesa w jakiejkolwiek formie. I teraz zwracam się z prośbą do osłuchanych z bluesem - powiedzcie czy to się do czegokolwiek nadaje. Demonem szybkości na gryfie nie jestem i zapewne jeszcze długo nie będę.

Będzie siara jak z takim graniem się publicznie pokażę ;)?

Będę wdzięczny za konstruktywną krytykę ;)
Ostatnio zmieniony maja 20, 2010, 2:02 pm przez warlock, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
warlock
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 6, 2010, 10:35 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: B&B » marca 11, 2010, 8:11 am

Jak dla mnie - zdecydowanie ruszaj do ludzi :D
I nie każdy, na szczęście, musi być demonem szybkości...
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: agrypa » marca 11, 2010, 8:31 am

Dobra gitara. To nie formula 1. Z przyjemnoscia posluchal bym wiecej. :)
Dzem [czy jam] jak trafisz na fajnych ludzi, naprawde duzo daje.
I graj....Przychodzi czas ze zal kazdej straconej chwili.
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: krótkie solo do odsłuchu...

Postautor: kora » marca 11, 2010, 12:52 pm

warlock pisze:Demonem szybkości na gryfie nie jestem


i to zalicza Ci się na plus :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: The_River » marca 11, 2010, 8:54 pm

mi się bardzo podoba, masz dobrego smaka:) i fajne brzmienie, pozostaje Ci tylko znaleźć ludzi i grać bluesa.
PS. pisałeś coś w innym poście że byłeś w szewcu w lublinie, jeśli jesteś z lublina to zapraszam na cykliczne JAM SESSION w każdy wtorek i czwartek w Grolsch Pubie na ul. Weteranów 26c. przeważnie od godz. 20.00.
Warto przyjść i się pokazać, a widzę że masz z czym:)
The_River
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 86
Rejestracja: czerwca 11, 2009, 9:13 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: warlock » marca 15, 2010, 3:30 pm

Thx za ciepłe słowa ;)

Bardzo chętnie wpadnę na jakieś jam session, na razie w charakterze widza, zobaczę jaki poziom lubelska śmietanka reprezentuje ;)

Tymczasem jeszcze jedna mała prośba, tym razem chodzi mi o brzmienie - zacząłem sobie plumkać Santanę i próbuję coś godnego ukręcić z mojego Squiera Affinity i Labogi Rad 3 - mała próbka brzmienia (kiepski mikrofon niestety, reverb się nie przebija ;)). No i wiadomo z 3 singli i strata tej klasy Santany nie podrobię, ale nie zamierzam faceta imitować, chodzi mi tylko o coś adekwatnego.

http://www.4shared.com/file/241724244/5 ... -01-4.html

Będę wdzięczny za sugestie czy pokręcić coś gałkami czy nie ;)
Awatar użytkownika
warlock
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 6, 2010, 10:35 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Lothan » kwietnia 12, 2010, 10:17 am

Pięknie grasz! Proponuję jeszcze przyp... gitarze tak co by kwiczała i powalisz wszystkich na kolana. Taki slow blues to jest to co najbardziej lubię. Też dałem na forum próbki swojej muzy i spotkałem się z miłym przyjęciem. Lublin... cholera, daleko.....................
Awatar użytkownika
Lothan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 41
Rejestracja: marca 22, 2005, 3:55 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: warlock » kwietnia 14, 2010, 9:27 pm

Dzięki za miłe słowa Lothan ;) Jak lubisz wolne rzeczy to (chociaż forum nie to ;)) obadaj sobie miniaturkę która teraz komponuję (może za duże słowo :)). Jedna gitarka + spokojna solówka na to wszystko, nagrywane badziewnym mikrofonem z lampy mojej
http://www.4shared.com/audio/4Lai4AvQ/miniatura.html


A skoro to forum bluesowe - zapodam Państwu jeszcze bluesowy kawałek mojego autorstwa z kumplem na wokalu

Własny blues
http://www.4shared.com/audio/OnxghuY_/K ... Blues.html

Staroć, wrzucony na serwer sporo później niż powstał (chyba półtoraroczny staż gitarowy miałem). Nagrywany w Guitar Rig 3 ścieżka po ścieżce w skandaliczny sposób ;). Bardziej amatorko byłoby tylko wtedy jakbym nagrywał ścieżki na kaseciaku. Ale jakoś się udało ;). Wszystkie gitary ja, kumpel wokal. Nic odkrywczego to nie jest, ale zabawa była przednia ;)
Awatar użytkownika
warlock
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 6, 2010, 10:35 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Dziadek Władek » kwietnia 14, 2010, 11:37 pm

Ogólnie - sympatycznie wyszło :)

Trochę mi brakuje w Twoim graniu fantazji, polotu w operowaniu gitarą... Ogrywasz schematy raczej - ale, z drugiej strony, chciałbym tak umieć grać schematy jak Ty! :)
Wyraźnie natomiast słyszę, że masz świetne wyczucie instrumentu (gitara+piec+...). Każdy dźwięk jest ZAGRANY, nie zauważyłem przypadkowych "brzdąknięć"... Twoje dźwięki przyciągają uwagę...
(nie napiszę, że miałem skojarzenia z Claptonem, żeby Ci za wcześnie nie odwaliło) ;)

Koleś-wokalista ma fajną barwę głosu, wyczuwa frazę ale... z intonacją sobie nie radzi... Może już teraz to nieaktualne, piszesz, że to było chwilę temu...
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: warlock » kwietnia 15, 2010, 12:24 am

Dziękuję za rozbudowaną opinię :)

Zgadza się, póki co gram bardzo schematycznie, brakuje mi na razie umiejętności ogrywania poszczególnych akordów i koordynacji mózg (serce ?:))- ręce, dźwięki są w głowie, ale nie za bardzo mogę jeszcze wyrazić to co chciałbym zagrać. Mam nadzieję że to po prostu kwestia czasu i ogrania. Na razie zdecydowanie lepiej idzie mi odtwarzanie cudzych rzeczy (przepraszam że tak miotam linkami ;) http://www.youtube.com/watch?v=PJFNK8E8Pg0 ), niż wyrażanie tego co się ma w sobie

Tak jak Pan zauważył - staram się póki co skupiać na podstawach, czyli doskonaleniu vibrato/podciągnięć i graniu czysto - lampa jednak nie wybacza. Jak złapię kontrolę w grze i improwizacji to zacznę się brać za bardziej skomplikowane rzeczy, inaczej wyjdzie dramatycznie koślawo ;).

Co do wokalisty - o żadnym wykształceniu czy talencie wokalnym nie może być mowy, po prostu znajomy chciał się sprawdzić, to był jednorazowy wystrzał z jego strony że się tak wyrażę, na co dzień nie śpiewa :wink:
Awatar użytkownika
warlock
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 6, 2010, 10:35 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Lothan » kwietnia 15, 2010, 4:21 pm

Bardzo mi się podoba ten blues!!! Doskonały pomysł - ten powtarzający się motyw gitarowy, który nadaje cały smak i charakter. Przypomniał mi się Tadek Nalepa. Twoja solówka też świetna, ale oszczędzasz tę dziewczynę strasznie (gitarę znaczy się :).
Awatar użytkownika
Lothan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 41
Rejestracja: marca 22, 2005, 3:55 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Wojtek Młynarczyk » kwietnia 15, 2010, 5:45 pm

Jak dla mnie - w kategorii amatorskiej zdecydowany top. Masz świetny feeling, a to najważniejsze! Technikę można wyćwiczyć, ale wyczucia nie, je się albo ma, albo się go nie ma. Ty masz i to jakie! Jak nie siądziesz na laurach, możesz zajść naprawdę wysoko. Zdecydowanie ruszaj do luszi! To rozwija, jak nic innego.
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: warlock » maja 20, 2010, 2:03 pm

http://www.youtube.com/watch?v=h_snlX-zFkM

Bardzo bym prosił o rzut uchem ;) To jeden z moich ulubionych kawałków
Awatar użytkownika
warlock
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 6, 2010, 10:35 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 20, 2010, 2:17 pm

warlock pisze:http://www.youtube.com/watch?v=h_snlX-zFkM

Bardzo bym prosił o rzut uchem ;) To jeden z moich ulubionych kawałków


.................
kapitalnie czujesz instrument....niespiesznie..pieknię...z wyobraznią..

nie ograniczaj się do bluesa bo bedziesz w koło macieju ogrywal to co ograne...

pejzażowe dzwieki pięknie wyciskasz z instrumentu...ta gitara naprawde gada..w wypadku Podróznika łka tak jak trzeba..

Najszczersze gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ja po prostu kocham TAKIE własnie granie!!!!!

Trafiłeś mnie dokumentnie

Ten blues z pierwszego wpisu również piekny...bawisz sie graniem..to słychać
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: warlock » maja 20, 2010, 9:42 pm

nie spodziewałem się aż tak pozytywnej reakcji, dzięki bardzo 8) :wink:
Awatar użytkownika
warlock
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 6, 2010, 10:35 pm
Lokalizacja: Lublin


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości