O historii słów parę - czyli książki poszukiwanie..

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

O historii słów parę - czyli książki poszukiwanie..

Postautor: sometimes.. » marca 10, 2010, 9:34 pm

Poszukuję ksiązki związanej z historia bluesa w Delcie Missisipi i w Chicago na początku XX wieku, w związku z pracą licencjacką - za wszelaką pomoc będę bardzo wdzieczna
sometimes..
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: marca 9, 2010, 10:25 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Guzik » marca 10, 2010, 11:51 pm

trzeba być gotowym że wszystko będzie raczej po angielsku :)

POWODZENIA W PISANIU.

sam mam na własność jedną publikację do pożyczenia. Jest tam chyba też spora bibliografia.

-Samuel Charters - Bluesman.

Dodatkowo kilka filmów na dvd które mogłyby Cię zainteresować. Odezwij się na priva to porozmawiamy o dystrybucji :)

Jesteś z Krakowa, znajdź jakiś "american corner" czy też u Was nawet jest konsulat USA, zawal ich pismami że to skandal że nie ma nic o bluesie to może coś zorganizują ( tak to działa niestety, bo wątpię by mieli coś ciekawego o bluesie w bibliotece ). Podobny bogaty zasób mają w Warszawie w ambasadzie. Jest też w kraju kilka specjalizacji "amerykanistyka" na Uniwersytetach, można tam uderzać ( Wrocław sobie daruj ;) ) Najtaniej i chyba najsprawniej zaś, za 1zł Ryanair do Londynu, tam antykwariaty i kilka książek za parę funtów się znajdzie :D

Na początek w naszym języku polecam lekturę archiwum "Twojego Bluesa", całą stronę Radia Derf, artykuły i serie FMTN ( tam masz odnośniki do źródeł, maile do autorów - kopalnia wiedzy), książkę pana Macieja Zapałowskiego Sonny Boy WIlliamson - Życie i twórczość oraz blogi, moim zdaniem bardzo ciekawe:
* http://www.blogbox.com.pl/blog/blueslov ... -the-best/
* http://feelin-the-blues.blogspot.com/

W wolnej chwili w empiku można poczytać kilka albumowych wydawnictw o bluesie z wymienioną bibliografią, oraz taką książkę Czarno na białym. Afroamerykanie, którzy poruszyli Amerykę z bardzo ciekawym artykułem o Muddym Watersie, co zaś najważniejsze bogato zaopatrzonym w przypisy !


Tu na forum jest wielu znawców tematu, którzy na pewno pomogą Ci pisać i zbierać. Sam miałem pisać taki licencjat, jednak srogie ilościowe rygory bibliograficzne jakie postawili, zmusiły mnie do podjęcia tematyki bardziej regionalnej :) No ale nie żałuje :D Powodzenia życzę.

Z ciekawości, jaki to kierunek studiów :?: :D i co za temat ? Pamiętaj im węższy tym lepsiejszy :)
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: jerzydelta » czerwca 11, 2010, 1:29 pm

O ile jeszcze aktualne, to polecam wydanš przed laty serię Altay`i. Tam do płyt dołšczone były materiały o wykonawcy oraz bardzo ciekawe częœci Histori Bluesa, które zebrane razem stanowiš bardzo bogaty materiał zarówno o "korzeniach bluesa" jak i Chicago i innych "stylów".
Pozdrawiam WSZYSTKICH
Tak naprawdę to nie wiem jeszcze co jest bluesem a co nie jest ?
Czy pieśni Son Hous`a to blues - a piosenki Big Billa Broonzy`ego to "muzyczka" do tańca itp itd. POZDRAWIAM
jerzydelta
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 36
Rejestracja: czerwca 6, 2009, 8:41 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 326 gości

cron