Pomozcie wybrac.

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Pomozcie wybrac.

Postautor: agrypa » stycznia 23, 2010, 6:16 pm

Mieszkam tu pare lat i padla mi wlasnie trzecia wieza. Tutaj nikt sprzetu
nie naprawia. Nawet nie ma gdzie. Nawet gdy rzecz jest na gwarancji sklep nie zajmuje sie naprawa, tylko daje nowy.[na ogol nowszy model tej samej firmy] Muzyka jest dla mnie bardzo wazna i w moim pojeciu kupowalem przyzwoity sprzet. Ostatnia to Panasonic SA-AK 770. Z wygladu "wypasiony" z wielkim subwerem ale brzmienie takie sobie.
Po pol roku przestaly sie otwierac "kieszenie" na CD. Nic ich nie ruszy,
a w srodku zostaly dobre plyty {5} W dwoch poprzednich padly napedy.
Mam dosc wymian w sklepie. Dosc sprzedawcow bez pojecia, ktorzy wciskaja mi to co sklep chce sprzedac. Chce kupic cos co brzmi i dziala jak powinno, a nie znam sie. Prosze pomozcie. Doradzcie cos. Ja nawet nie wiem czy lepiej kupic sprzet do "ladowania" kilku CD, czy jednego.
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: @ndy.w » stycznia 23, 2010, 7:14 pm

imho zdecydowanie 1nokieszeniowy. taki napęd jest pewny i solidny. i WOGULE sugerowałbym oderwać się od wschodnioazjatyckiego chłamu i kupić coś prostego w sensie bez fajerwerków i mrugadełek (choć to pewnie i tak wschodnioazjatyckie) - np. jakiś z tańszych modeli harman-kardon...

oczywiście i tak zrobisz po swojemu a dobrymi radami piekło wybrukowane. jeśli jednak by się okazało że nie popisałem tu sobie tak bardziej tylko sobie a muzom to byłoby fajowsko a nawet zajefajnie...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: agrypa » stycznia 23, 2010, 7:37 pm

Dzieki Andy. Mrugadelka mam w.... no wiesz. Wszystko jest cholera mniej lub
bardziej chinskie
TO BARDZO CENNE z ta 1-na kieszenia. Tak podejrzewalem ze to jest jeden z powodow psujstwa. Nie znalem Harman-Kardon. Nigdy tu nie spotkalem, ale bede
szukal. Dawniej [w Polsce] ufalem firmie Techniks, ale pozarl ja Panasonic
i "schinszczala" Wiem jakie sa Twoje potrzeby sprzetowe, wiec rady bardzo cenne.
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: @ndy.w » stycznia 23, 2010, 11:04 pm

zauważyłem że obracasz się wśród sprzętu dużych popularnych firm. nie wiem czy wiesz że swego czasu Yamaha San robił dobre rzeczy. a wśród takich najbardziej popularnych Pionieer miał dobry stosunek jakośći do ceny...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: *woytek » stycznia 24, 2010, 1:55 am

polecam rzeczy uzywane!!!

za niewygorowane kwoty mozna sobie kupic naprawde przyzwoite sprzety.
omijalbym kombajny majce wszystko w jedenej obudowie.

kupowac najlapiej w komisie (bo mozna sobie potestowac), ale mozna tez w sieci. mnostwo tego.

elektronike z ostatnich lat omijam, bo jest ktotkozywotna...

a moj Pioneer A107 ma sie dobrze juz od ponad 10 lat...

*woytek
*woytek
blueslover
blueslover
 
Posty: 429
Rejestracja: października 8, 2005, 10:22 pm
Lokalizacja: warszawa

Postautor: StS » stycznia 24, 2010, 8:48 am

Jeśli masz zacięcie audiofilskie, to możesz wybrać np. Harman-Kardon. Za chwilę może pojawić się tutaj mnóstwo innych propozycji.
Stoisz przed niełatwym zadaniem, ale przed zakupem konieczne jest osłuchanie sprzętu. Najlepiej to zrobić używając płyty, którą dobrze znasz i która pozwoli Ci na ocenę brzmienia zestawu.
Pewnie pojawią się krytyczne głosy, ale ja wolę odtwarzacze CD ze zmieniarką (karuzelową) – często mam ochotę posłuchać nagrań z kilku płyt w dowolnej kolejności, zamiast męczyć się niekiedy słuchaniem jednej przez godzinę.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: agrypa » stycznia 24, 2010, 6:19 pm

Dzieki. Rynek tutaj jest tak zdominowany przez kilka firm produkujacych kombajny, ze aby kupic przyzwoity sprzet musimy jechac do Londynu. Zdecydowalismy sie na Harman-Kardon, ewentualnie Pioneer. W Southampton i innych pobliskich miastach oferuja jedynie radia samochodowe tych firm.
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: posener » stycznia 24, 2010, 7:32 pm

Ze sprzętem jest tak, iż wszystko zaczyna się od budżetu. Jeżeli wiadomo ile się chce i można wydać wtedy mozna próbować coś sensownego doradzić.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: agrypa » stycznia 24, 2010, 7:55 pm

Dziekuje wszystkim za rady, Bardzo sie przydaly i pomogly. Zabierzemy CD ,do odsluchania,wyruszymy do Londynu i kupimy CD-player i wzmacniacz jednej z dwoch wyzej wymienionych firm.
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Robert007Lenert » stycznia 24, 2010, 10:13 pm

Uwazam tak jak @ndy. Jedna kieszen na 1 plyte. Mozna tez kupic tanie dvd i podpiac do wzmacniacza. Zaleta jest taka , ze czyta wszystko a jakosc dzwieku taka jak w sredniej klasy odtwarzaczu cd.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: agrypa » stycznia 24, 2010, 10:22 pm

Witam Robercie. Dzieki. Postanowilismy zainwestowac w przyzwoity sprzet.
Ta jedna kieszen to faktycznie istotne, bo to sie najczescie psuje.
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Robert007Lenert » stycznia 24, 2010, 10:31 pm

No i ja odradzam zakup odtwarzacza CD w komisie. Wzmacniacz, zestaw glosnikowy latwo sprawdzic w komisie i to spokojnie mozna, ale odtwarzacz moze nie czytac np dluzszych plyt badz zarysowanych/wypalony laser, badz "wybity" naped/ a to czasem wychodzi po pewnym czasie.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: agrypa » stycznia 25, 2010, 5:06 am

Wybieramy sie po nowy zestaw. Dwa nam sie bardzo spodobaly. Pioneer,
Radio, wzmacniacz'.CD player. + zestaw glosnikowy lub swietny Harman -kardon,
z powodu ceny bez tunera. Finansowo to nam oczywiscie dokuczy, ale doszlismy do wniosku ze warto.
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Robert007Lenert » stycznia 25, 2010, 11:50 am

A mozna kupic np tego pioniera z innym zestawem glosnikow? Np Tanoy lub B&W oba angielskiej produkcji. Ja zdecydowanie preferuje te dwie firmy jesli chodzi o zestawy glosnikowe. Nawet ich najnizsze modele brzmia fenomenalnie.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: agrypa » stycznia 25, 2010, 12:04 pm

Swietnie. Na glosnikach sie zupelnie nie znam. Bralbym co daja. Zapisalem nazwy firm. Przy sprzedazy sprzetu Harman-Kardon klient sam wybiera zestaw glosnikow.
Mysle ze przy zakupie Pioneera nie bedzie to problemem.
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Darekk66 » stycznia 25, 2010, 12:28 pm

Witam. A propos kolumn głosnikowych zgadzam sie z Robertem. Ja osobiście preferuję firmę Tannoy. Rewelacyjne kolumny za bardzo przyzwoitą cenę. Oczywiscie te ze średniej półki. I jedna rada . Jak już upatrzysz sobie sprzęt, który chcesz nabyć to poczytaj sobie o nim na polskich stronach o audio stereo testy i recenzje. Duzo sie można dowiedzieć.....i nie wtopić. Rózne fora też dają niezłą wiedze. A Polacy to maniacy sprzetu i często wiedzą o nim wiecej niż tzw. fachowcy w sklepie. Pomyślnych łowów. :D
Darek Kępiński
Awatar użytkownika
Darekk66
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4658
Rejestracja: listopada 9, 2008, 8:02 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Dziadek Władek » stycznia 25, 2010, 9:27 pm

Cieszę się, że agrypa ten temat sprowokował. I ja dojrzałem do decyzji o zmianie zestawu hałasującego więc Wasze uwagi bardzo mi się przydały. Dzięki :)

Btw. myślałem też o amplitunerze, tzn. "kombajnie" radiowo-telewizyjno-płytkowym. Może ktoś ma tego rodzaju doświadczenia albo wiedzę teoretyczną?...
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: B&B » stycznia 25, 2010, 10:32 pm

amplituner, jak nazwa wskazuje łączy wzmacniacz z tunerem (radiowym) - nie spotkałem nigdy z wbudowanym tunerem tv, ale kto to wie co Japońce wymyślą :D
A do tego mozna podłączyć i jakiś wybrany odtwarzacz CD/DVD i telewizor - i gra muzyka.

Mam Technicsa sprzed nastu lat i jestem zadowolony, ale pewnie aktualne modele np. Pioniera są lepsze...
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: holonmic » stycznia 25, 2010, 10:45 pm

Dziadek Władek pisze:...o amplitunerze, tzn. "kombajnie" radiowo-telewizyjno-płytkowym...


Jeżeli chodzi o pojęcie zestawu do kina domowego, to zdecydowanie odradzam słuchania na tym płytek w systemie stereo. Ten sprzęt nie po to jest stworzony - przed zakupem 'zwykłej' wieży stereo testowałem kilka zestawów kina domowego i stwierdzam, że nie o to w tym chodzi. Do słuchania muzyki - komponenty do tego stworzone.

MH.
Awatar użytkownika
holonmic
bluesman
bluesman
 
Posty: 206
Rejestracja: września 9, 2008, 10:08 am
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postautor: Darekk66 » stycznia 25, 2010, 10:49 pm

Amplituner to świetne rozwiązanie jeśli chce się mieć wszystko podłączone do jednej "bazy" :D ja od lat śmigam na amplitunerze Technicsa i jestem bardziej niż zadowolony. Jeśli nie masz Władku worka pieniedzy to zainteresuj się obecnymi promocjami w dużych sieciach RTV. Ostatnio kumpel kupił Cały zestaw ONKYO ( Bardzo dobra firma!!!) Amplituner, DVD, zestaw kolumn 5.1 za niecałe 1400 zł. Za tę cenę trudno dostać dobry wzmacniacz. Polecam równiez takie firmy jak DENON i YAMAHA. Robią bardzo przyzwoity sprzecior. Taki zestaw to piękna rzecz do oglądania koncertów na DVD a ze słuchaniem płyt Audio też daje sobie radę.Pozdrawiam. :D
Darek Kępiński
Awatar użytkownika
Darekk66
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4658
Rejestracja: listopada 9, 2008, 8:02 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 322 gości