Szukam lutnika

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Szukam lutnika

Postautor: P.Szymański » października 28, 2009, 1:33 pm

Witam!

Może ktoś zna jakiego sensownego lutnika w Olsztynie, lub w okolicach?
Będę wdzięczny za informacje na ten temat.
Paweł Szymański

Nowa płyta "Uroda zdarzeń" - www.pawelszymanski.olw.pl/dyskografia
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: Tomii » października 28, 2009, 1:52 pm

http://basoofka.net/node/729 - sporo informacji na temat lutnikow w calym kraju ...
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: P.Szymański » października 28, 2009, 5:39 pm

Tomii pisze:http://basoofka.net/node/729 - sporo informacji na temat lutnikow w calym kraju ...


Dziękuję, poszperam :D
Paweł Szymański

Nowa płyta "Uroda zdarzeń" - www.pawelszymanski.olw.pl/dyskografia
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: tshaynick » listopada 2, 2009, 11:17 pm

Cześć Paweł!
Ja znam tegoż:

Robert Foksowicz
0 - 508 - 282 - 439
(34) 325 19 63
42-200 Częstochowa
www.fokston.com
rfoksowicz@interia.pl

O gościu mieliśmy okazję rozmawiać podczas ostatniego Twojego koncertu u Szwejka w Piotrkowie Tryb.
Co prawda, to nie Olsztyn...
Ale, powierzyłem mu w sumie moje 4 basówki i każda "zrobiona" jest tak, jak chciałem. Co do robót to wykonał:
1. Mayo Jazz bass 4 druty - szlif progów i siodełko wymiana na mosiądz. Gitara przygotowana do szybkiego grania i "kciukowania"
2. Mayo Prestige 5 drutów - całkowita zmiana profilu gryfu od strony dłoni. Lakierowanie. Robota na 5+. To wiosło potrafi teraz nie jednego zadziwić a ja się tylko uśmiecham.
3. SX JazzBass 5 drutów - kompleksowa regulacja, zmiana akcji na niższą, Równanie źle nabitych progów. Wymiana sodełka, konserwacja kluczy. Zmiana kąta osadzenia gryfu względem deski.
4. Flame 5 drutów - całkowita zmiana radiusa podstrunnicy i wymiana progów. Lakierowanie. Zmiana kąta osadzenia gryfu. Teraz nie jest już z pewnością kijem od miotły. Za to brzmienie ma wpływ na poprawę trawienia.
Wszystkie gitary przeszły kompleksową regulację zgodnie z moimi zaleceniami. Kluczem do sukcesu może okazać się szczera rozmowa i dokładne określenie swoich potrzeb i wymogów wobec instrumentu. Ale, co ja Ci będę pisał, jak Ty o wiosłach możesz już książki pisać.

Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
tshaynick
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: maja 29, 2009, 6:19 pm
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postautor: Basman » listopada 3, 2009, 1:01 pm

No w Olsztynu to najłatwiej będzie w Ran Guitars zasięgnąć jęzora zapewne :mrgreen:
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: P.Szymański » listopada 5, 2009, 6:35 am

tshaynick pisze:Cześć Paweł!
Ja znam tegoż:

Robert Foksowicz
0 - 508 - 282 - 439
(34) 325 19 63
42-200 Częstochowa
www.fokston.com
rfoksowicz@interia.pl

O gościu mieliśmy okazję rozmawiać podczas ostatniego Twojego koncertu u Szwejka w Piotrkowie Tryb.
Co prawda, to nie Olsztyn...
Ale, powierzyłem mu w sumie moje 4 basówki i każda "zrobiona" jest tak, jak chciałem. Co do robót to wykonał:
1. Mayo Jazz bass 4 druty - szlif progów i siodełko wymiana na mosiądz. Gitara przygotowana do szybkiego grania i "kciukowania"
2. Mayo Prestige 5 drutów - całkowita zmiana profilu gryfu od strony dłoni. Lakierowanie. Robota na 5+. To wiosło potrafi teraz nie jednego zadziwić a ja się tylko uśmiecham.
3. SX JazzBass 5 drutów - kompleksowa regulacja, zmiana akcji na niższą, Równanie źle nabitych progów. Wymiana sodełka, konserwacja kluczy. Zmiana kąta osadzenia gryfu względem deski.
4. Flame 5 drutów - całkowita zmiana radiusa podstrunnicy i wymiana progów. Lakierowanie. Zmiana kąta osadzenia gryfu. Teraz nie jest już z pewnością kijem od miotły. Za to brzmienie ma wpływ na poprawę trawienia.
Wszystkie gitary przeszły kompleksową regulację zgodnie z moimi zaleceniami. Kluczem do sukcesu może okazać się szczera rozmowa i dokładne określenie swoich potrzeb i wymogów wobec instrumentu. Ale, co ja Ci będę pisał, jak Ty o wiosłach możesz już książki pisać.

Pozdrawiam
Robert



Dziękuję! Gdyby chodziło mi o Olsztyn pod Częstochową, to bym się nie zastanawiał ani chwili :D
Paweł Szymański

Nowa płyta "Uroda zdarzeń" - www.pawelszymanski.olw.pl/dyskografia
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: P.Szymański » listopada 5, 2009, 6:40 am

Basman pisze:No w Olsztynu to najłatwiej będzie w Ran Guitars zasięgnąć jęzora zapewne :mrgreen:


Pewnie, że zaciągnąłem. Rezultatu można było się domyślać :lol:
Paweł Szymański

Nowa płyta "Uroda zdarzeń" - www.pawelszymanski.olw.pl/dyskografia
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości