Dwa pytania do PSB

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 12, 2009, 9:35 am

Nie rozciągajmy tematu. To bez sensu. Przecież wyrażnie podkreśliłem tylko, że poza PSB które ma niewątpliwe wielkie zasługi, są też inni o których warto wspomnieć, bo robią także bardzo wiele dobrego. Tylko tyle!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kręty_zakręt » października 12, 2009, 9:45 am

Andrzej Jerzyk`e pisze:Dlatego pozwoliłem sobie aby wymienić nasze forum oraz innych i tak z pewnością wszystkich nie wymieniłem! Ot choćby radio "bluesonline"


I aby nikt nie zarzucał stronniczości forum okolice.com.pl dodam, że istnieje jeszcze najstarsze nieprzerwanie działające od 5-ciu lat Radio Derf (niewymienione wcześniej w żadnym poście)
Awatar użytkownika
kręty_zakręt
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 57
Rejestracja: września 19, 2007, 8:25 pm
Lokalizacja: Z drogi

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 12, 2009, 9:58 am

kręty_zakręt pisze:I aby nikt nie zarzucał stronniczości forum okolice.com.pl dodam, że istnieje jeszcze najstarsze nieprzerwanie działające od 5-ciu lat Radio Derf (niewymienione wcześniej w żadnym poście)

Dokładnie!!! Wraz z serwisem informacyjnym!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Tomii » października 12, 2009, 10:30 am

Chcialbym moze definitywnie urwac ta dyskusje, choc wiem ze jest to prawie niemozliwe. Zaczelo sie od mojego niefortunnie przytoczonego slowa. Sprawa dotyczyla PSB rekomenduje i chyba trzeba by do tego wrocic, a nie licytowac sie i bawic w kolejne wyliczanki.
Wtracilem slow kilka o PSB, bo przyznam, ze obserwuje bacznie od kilku lat poczynania tej organizacji i z uciecha stwierdzam ze idzie ku dobremu. Nie wszystko jest takie jak bym to widzial, ale doceniam to co jest zrobione. PSB jak kazda organizacja ma swoje wady i zalety, jednak jest organizacja, ktora reprezentuje polskiego bluesa na swiecie, a chyba najlepszym tego przykladem jest The Blues Fundation.
Nie dziwi mnie tez fakt, ze zamiast wstapic do PSB i cos zmienic, niektorzy wola bezkarnie tu czy na innym forum, lub przy kazdej innej okazji , mniej lub bardziej anonimowo rzucac kalumnie i obelgi. To takie nasze - polskie, nie bylem, nie zobaczylem ale wiem ze jest do dupy! A juz stwierdzenia ze: ja to bym zmienil to, zrobil tak, a tego wogole nie powinno byc, ... czyli zlote rady doprowadzaja mnie czasem do pustego smiechu. Gadac, narzekac, radzic - ale nic nie zrobic konstruktywnego!
Nie chce skrupulatnie wyliczac wszystkiego, ale zwroce uwage na nazwijmy to osiagniecia PSB w ostatnich latach: Fryderyki, Akademia Bluesa, International Blues Challange, koncerty w trojce, polski Dzien Bluesa ... jest tego o wiele wiecej.
Oczywiste jest ze wspomniane "media" bez wyjatku robia sporo dobrego, ale czy sie to komus podoba czy nie Polska jest reprezentowana w swiecie przez PSB.
Jest jeszcze TABiR i w zasadzie nie ma innej organizacji ktora swym istnieniem i dzialalnoscia promuje nasza muzyke a bluesa w szczegolnosci. Powtarzam: organizacji czy stowarzyszen jak kto woli.
Sa jeszcze agencje koncertowe, za posrednictwem ktorych wszyscy mamy mozliwosc uslyszec wielu wspanialych artystow, jednak to sa firmy profesjonalne i w zasadzie jedyne co promuja to siebie, by zarobic i przetrwac.
Stale rosnaca liczba festiwali tez nie pozostaje bez znaczenia, wystarczy cofnac sie kilka lat badz przeanalizowac tylko ostatnia dekade i okaze sie ze dzieje sie, i to dzieje sie bardzo ....
Sie troche rozpisalem, sory ... :wink:
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Tomii » października 12, 2009, 10:33 am

I zeby bylo jasne, powyzszy post nie jest w zadnym stopniu tlumaczeniem czy obrana PSB - to wylacznie moj punkt widzenia, PSB ma jeszcze sporo do zrobienia i dluga droga przed stowarzyszeniem, ale juz obiektywnie dostrzegam pozytywy i zwracam uwage na wszystko negatywne, dajac temu wyraz w rozmowach czy emailach do "wladz" PSB.
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: JaRas » października 12, 2009, 1:38 pm

Tomii zaczyna mnie to wkurzać, że coś za bardzo się z Tobą zgadzam
ale też nie cierpię narzekaczy,
najlepiej nie robić nic i nie będzie problemów :?:
Jasne nie każdy urodził się działaczem, ale po co od razu narzekać
zwłaszcza, że na prawdę coś się ruszyło i to bardzo :wink:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Piotr Łukasiewicz » października 13, 2009, 11:19 pm

Dziekuję za wszystkie głosy rozsądku wspierające PSB. Myślę, że nasze działania mówią same za siebie i nie potrzebujemy niczego udowadniać. Czasem potrzebna jest odrobina dobrej woli aby to zrozumieć.
Niech pomocne wszystkicm bedzie takie drobne sprawozdanie z dzialalnosci PSB w ostatnich latach: http://www.blues.org.pl/?m=61

Liczymy, na wszelkie sugestie i uwagi, zwłaszcza te negatywne, bo one pozwolą nam poprawiać się i lepiej i skuteczniej działać dla wspólnego dobra polskiego bluesa zgodnie z naszą misją.
POLSKIE STOWARZYSZENIE BLUESOWE www.blues.org.pl
WARSAW BLUES NIGHT www.blues.waw.pl
Piotr Łukasiewicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: stycznia 20, 2005, 9:51 am

Postautor: Mr.Blues » listopada 9, 2009, 6:47 pm

Sory Chłopaki :) ale doleje oliwy do ognia!
Zaznaczam na wstepie, że niewiele wiem na temat działalnośći PSB (oprócz kilku wzmianek na forum oraz utartych sloganów typu:działamy na rzecz dobra polskiego bluesa) oraz że nie znam nikogo kto rządzi owym PSB, więc nie jest to żadna wycieczka w kogolwiek stronę!

Być może właśnie uświadomicie mi wartość oraz doniosłość Waszego istnienia, bo dla mnie na razie ono kończy się na sloganach.
Zacznę od owej "rekomendacji" Pomijając rozważania organizacyjne mało kto wie, że takowa jest możliwa. Mało kto wie, co tak naprawdę ona(ta rekomendacja) daje wykonawcy. Sory, siedzę w temacie od wielu lat i nie spotkałem się z informacją np: bluesmanie! przyślij nam swój materiał, damy ci rekomendacje, będziemy pomagać w promocji i reklamie!!! wszystko dla dobra bluesa :) Ironizuje? owszem! celowo!
No bo jak trafiacie do tych bluesmanów? młodych, starych? Sloganami???

Czy ja kiedykolwiek ( ja -czyli "niemalkontent" Bogdan Rumiak;organizator wielu małych imprez i jednej dużej Rybnik Blues Festiwal ) dostałem od Was propozycje typu: pomożemy w reklamie, promocji,rozpropagujemy festiwal dla dobra bluesa :)
no nie przypominam sobie...

I oczywiście PSB to "twór" który robi tyle dobrego , co nikt inny...
no cóż....
Dla mnie "Okolice bluesa" , "Twój blues" oraz należałoby tu wymienić conajmniej kilkanaście nazwisk;mniej i bardziej znanych; z różnych regionów kraju, którzy na swoich terenach robią i zrobili naprawdę wiele - bije PSB na głowę! (przynajmniej na razie)

Uważam, że tego typu stowarzyszenie powinno przede wszystkim łączyć wszystkich pasjonatów, pomagać we wzajemnych kontaktach, torować drogę dla naszej muzyki na tych wysokich szczeblach medialnych , a może nawet rządowych. Wysoko mierzycie, więc działajcie!
Życzę wszystkiego dobrego!
Blues to jedyny naprawdę uczciwy rodzaj muzyki! (Bill Wyman)
Awatar użytkownika
Mr.Blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 567
Rejestracja: marca 15, 2005, 8:27 am
Lokalizacja: Żory (Śląsk)

Postautor: Guzik » listopada 10, 2009, 12:06 am

Mr.Blues pisze:I oczywiście PSB to "twór" który robi tyle dobrego , co nikt inny...
no cóż....
Dla mnie "Okolice bluesa" , "Twój blues" oraz należałoby tu wymienić conajmniej kilkanaście nazwisk;mniej i bardziej znanych; z różnych regionów kraju, którzy na swoich terenach robią i zrobili naprawdę wiele - bije PSB na głowę! (przynajmniej na razie)


O PSB mam pozytywne zdanie, szczególnie za Akademię Bluesa ( choć nie miałem szczęścia posłuchać :( ) ale minus za wymierające forum ( tylko ze to nie koniecznie wina PSB ) i brak wydawnictw książkowych ( wystarczy kilkanaście rozesłać po bibliotekach bo z doświadczenia wiem, że "blues" w ich katalogach jest niemal nieobecny )

Chciałem jednak jeszcze raz wspomnieć o Radiu Derf. Nie żebym chciał się wciskać w temat o PSB ale no nie mamy na temat radia osobnej zakładki wiec czasem warto coś wspomnieć tu i tam. Mógłbym wiele pisać czym dla mnie jest Radio i jak wiele jemu zawdzięczam... ale no może innym razem :D

Najważniejsze, że na daną mi wiedzę jest jedynym internetowym radiem bluesowym grającym całe płyty ( na 3 kanałach: świat, polska, jazz ) z własnym portalem informacyjnym, nie tylko w Polsce ale i na Świecie. Dodatkowo można tam znaleźć masę artykułów zarówno pisanych przez redaktorów radia jak i tłumaczeń z zagranicy, czy też nawet relacji zza oceanu przygotowywanych specjalnie dla RD. Warto oddać się lekturze tych znakomitych opowieści bo to skarbnica wiedzy o bluesie i nie tylko.

Moim skromnym zdaniem Radio Derf dla bluesa robi naprawdę niesamowitą robotę :D

Pewno to nie miejsce na taki apel, ale uważam ze mimo często różnych stosunków Radio winno mieć swoją zakładkę na portalu blues.com. Nie uważam ze kto ma słuchać Radia to już o Nim wie i starczy :) To mój apel - młodego słuchacza radia i użytkownika forum, który wierzy jeszcze w takie bzdury jak "bluesowa wspólnota"

Pozdrawiam ! :D
Awatar użytkownika
Guzik
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1124
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 12:25 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 10, 2009, 2:19 am

Guzik pisze:Pewno to nie miejsce na taki apel, ale uważam ze mimo często różnych stosunków Radio winno mieć swoją zakładkę na portalu blues.com. Nie uważam ze kto ma słuchać Radia to już o Nim wie i starczy :) To mój apel - młodego słuchacza radia i użytkownika forum, który wierzy jeszcze w takie bzdury jak "bluesowa wspólnota"

Pozdrawiam ! :D

Poczułem się troszkę wywołany do tablicy! Guziku! To radio debiutowało własnie tu na forum "Okolice Bluesa". Organizowaliśmy je wspólnie z Jarkiem "Drefem" który był czynnym uczestnikiem blues.com.pl a póżniej także Administratorem. Kiedy ruszyło, nasza radośc była przeogromna. Siedzieliśmy z Jarkiem po nocach dyskutując co poprawić, jakie menu, co zrobić aby poprzeczkę podnosić coraz wyżej!
Non stop ręcznie wysyłaliśmy na priva info do forumowiczów o playliście nawet z godzinami o której spodziewać się moga określonej w playliście płyty i w ogóle o radiu. Dało to fantastyczny efekt, ponieważ radia "Derf" zaczęło słuchać bardzo dużo Osób.
Zaczęły pojawiać się programy cykliczne, a największą popularnością był niedzielny blok z klasyką. Pamiętam jak na gadu-gadu Jarek przesyłał mi link do sprawdzania ile Ludzi nas słucha i okrzyki radości: "o! jest 7 Osób, oo! jest 14, ooo! jest 30, kurcze! 47" no i itd. Poczytywaliśmy sobie to wówczas jako wielki sukces! Do tego "Starszaki" dla naszej forumowej Młodzieży pisali komentarze do granej klasyki i inne ciekawe opowieści.
Guziku! Tu jest mnóstwo Osób które dokładnie to pamiętają. W tamtym czasie, właściwie wszystko podporządkowane było radiu, ale bylismy dumni że powoli zaczynamy odnosić sukcesy i że coraz większa grupa forumowiczów zarejestrowanych i nie tylko, stało się słuchaczmi "Radia Derf". A przecież początkowe założenia były takie, aby można było słuchać mojej audycji "Okolice Bluesa" w internecie ( w tamtym czasie, RadioCentrum nie było jeszcze w sieci) i grać od 9 rano do północy piękną bluesową, blues-rockowa muzę. Ale się rozkręciło! Zaprosiłem Pawła Michaliszyna aby do nas dołączył. Walczyliśmy z Jarkiem, aby puszczać jakże niesamowite audycje red. Zdzisia Pająka, co udało się w 100% i były to dla mnie programy na najwyższym poziomie. Przecież audycję o Burdonie słuchaliśmy tu wszyscy z wielkim namaszczeniem. Ale w niej było wszystko! Na tle oprawy słownej Zdzisia słychac było wjeżdżający pociąg na Londyńską stację wypełniony Młodzieżą która czym prędzej chciała znależć się w Londyńskim klubie "Marquee", tupot setek nóg idących do Świątyni Bluesa, czy wreszcie, odgłosy klubu i muzykę która stawała się coraz głośniejsza. To były magiczne audycje! Nawet dostaliśmy zezwolenie od Dyrekcji Radia PIK Bydgoszcz na wykorzystanie tych programów Zdzisia. Z pewnością Jarek jeszcze je ma u siebie!!! Potem przecież (o ile dobrze pamiętam dołączył red. Sławek Turkowski i inni) i tak się to rozkręcało. Czasami to wręcz z radości chodziłem po ścianach widząc ilu ludzi słucha "Radia Derf" i wcale nie żałowałem nieprzespanych nocy i ślęczenia i wysyłania info do forumowiczów, którzy na pewno doskonale to pamiętają.
Jednak w pewnym momencie, nasze zdania zaczęły się bardzo różnić i to nie tylko w dziedzinie muzyki i zdecydowaliśmy z Jarkiem, że będzie dla nas dużo lepiej jeżeli się rozstaniemy na zawsze, co też uczyniliśmy z bólem z jednej i drugiej strony.
Guziku! bardzo szanuję Radio "Derf" nie tylko za muzykę, ale także za całą stronę informacyjną, wywiady, fotografię, historię i wiele innych ważnych elementów promujących bluesa. Nie pozostajemy także z Jarkiem w konflikcie, rozmawiamy z sobą, wymieniamy poglądy przy okazji różnych spotkań. Ale nasze drogi się rozeszły i dziś (przynajmniej ja myślę) że dobrze się stało, bo nie wiadomo jaki byłby finał tamtej naszej różnicy zdań. Oczywiście! Było mi bardzo smutno, Jarkowi na pewno też i pozostał wielki żal, bo zrobiła się jakaś pustka. Natomiast Jarek, myślę jest także zdania, że do tej samej rzeki się nie wchodzi!!! Radio "Derf" nie jest enigmatyczne. Wszyscy wiedzą że istnieje i wielu Forumowiczów słucha prezentowanej muzyki i mam nadzieję, że słuchaczy będzie coraz więcej i więcej. Wszystko potrzebuje cierpliwości i czasu.
Dziśiaj i Radio "Derf" robi wiele dla bluesa a także PSB, Blues.pl, Agencja Delta, blues.media.pl, bluesidła pl i inni o których teraz zapomniałem - przepraszam! I ufam, ze nasze forum także.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Benedykt Kunicki » listopada 10, 2009, 7:35 am

Bogdan,
wystarczyło przeczytać post wyżej Piotra Łukasiewicza i otworzyć link http://www.blues.org.pl/?m=61
wykazać minimum dobrej woli...
Benedykt Kunicki
blueslover
blueslover
 
Posty: 437
Rejestracja: kwietnia 17, 2004, 2:30 pm

Postautor: Mr.Blues » listopada 10, 2009, 7:54 am

Benek!
Czytałem powyższy post:)
A mój nie jest wyrazem złej woli, ani krytykanctwa, bo sam wyznaje zasadę: zamiast narzekać-sam coś zrób!
W mojej okolicy, wśród znajomych muzyków, działaczy i różnych tym podobnych -jedni w ogóle nie wiedzą że istnieje PSB, a inni traktują to na zasadzie: a niech sobie gdzieś tam istnieje, ani mi nie pomoże , ani nie zaszkodzi :) Ja zresztą też do nich należę- przyznaje!
Może więc pora żeby zmienić jakoś ten obraz, i uświadomić nieuświadomionych!?

Pozdrawiam serdecznie!
Blues to jedyny naprawdę uczciwy rodzaj muzyki! (Bill Wyman)
Awatar użytkownika
Mr.Blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 567
Rejestracja: marca 15, 2005, 8:27 am
Lokalizacja: Żory (Śląsk)

Postautor: Benedykt Kunicki » listopada 10, 2009, 8:30 am

Mr.Blues pisze:Benek!
Czytałem powyższy post:)
A mój nie jest wyrazem złej woli, ani krytykanctwa, bo sam wyznaje zasadę: zamiast narzekać-sam coś zrób!
W mojej okolicy, wśród znajomych muzyków, działaczy i różnych tym podobnych -jedni w ogóle nie wiedzą że istnieje PSB, a inni traktują to na zasadzie: a niech sobie gdzieś tam istnieje, ani mi nie pomoże , ani nie zaszkodzi :) Ja zresztą też do nich należę- przyznaje!
Może więc pora żeby zmienić jakoś ten obraz, i uświadomić nieuświadomionych!?

Pozdrawiam serdecznie!


Bogdan,
zacytuje Piotra
"Liczymy, na wszelkie sugestie i uwagi, zwłaszcza te negatywne, bo one pozwolą nam poprawiać się i lepiej i skuteczniej działać dla wspólnego dobra polskiego bluesa zgodnie z naszą misją"
podaje adres: psb@blues.org.pl
------------------------------------------------

POLSKIE STOWARZYSZENIE BLUESOWE – OSIĄGNIĘCIA I PLANY

Za nami Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego. Zjazd potraktowaliśmy jako znakomitą okazję do podsumowania ostatnich 3 lat działalności Stowarzyszenia oraz do wyznaczenia celów na najbliższe lata.

W dyskusji podsumowaliśmy dotychczasową działalność PSB, cele jakie podstawiliśmy sobie trzy lata temu i dotychczasowe sukcesy.

Niewątpliwie najszerszy zasięg miały wszelkie działania związane z corocznymi obchodami Polskiego Dnia Bluesa. Święto bluesa w Polsce jakim bez wątpienia jest Dzień Bluesa to inicjatywa PSB realizowana dzięki masowemu wsparciu rzeszy bluesfanów, organizatorów i artystów bluesowych. Co roku na terenie całego kraju z tej okazji odbywa się kilkadziesiąt większych i mniejszych wydarzeń bluesowych obejmujących: koncerty, festiwale i warsztaty. Dzięki działaniom Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego w Dniu Bluesa blues zagościł w komercyjnych mediach o zasięgu ogólnopolskim jak m.in.: Program III Polskiego Radia, stacje radiowe skupione w Audytorium 17, Tok FM, Jazz Radio, TVP, TVN oraz w wielu mediach lokalnych. Wydarzenia Dnia Bluesa promowane były także na dedykowanej stronie www.dzienbluesa.pl.
Podkreślić należy również entuzjastyczne wsparcie dziennikarzy i mediów muzycznych związanych z bluesem a zwłaszcza serwisu blues.pl i magazynu Twój Blues.

Wyjątkowym osiągnięciem było uzyskanie wsparcia finansowego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dwa lata z rzędu udało nam się przekonać Ministra aby wspomógł inicjatywę Dnia Bluesa oraz projekt Akademia Bluesa. Zyskując zaufanie Ministerstwa i rzetelnie gospodarując powierzonymi funduszami, udowodniliśmy władzom i sponsorom, że polskiego bluesa warto i należy wspierać.
Dzięki pozyskanym środkom:

- wydaliśmy Antologię Polskiego Bluesa – wyjątkowy 5-cio płytowy album obejmujący szeroki zakres nagrań bluesowych zarówno historycznych jak i współczesnych.

- wydaliśmy kalendarz Barwy Polskiego Bluesa

- zorganizowaliśmy Akademię Bluesa – cykl multimedialnych wykładów i warsztatów instrumentalnych. Do prowadzenia Akademii zaangażowaliśmy czołowych polskich muzyków bluesowych: Bartka Łęczyckiego i Jacka Jagusia.

- zorganizowaliśmy transmitowany na żywo koncert Młoda Fala Polskiego Bluesa w Programie III Polskiego Radia (Hoodoo Band, Magda Piskorczyk, Jacek Jaguś i Bartek Łęczycki)

W lipcu 2008 uczyniliśmy pierwszy ważny krok na drodze do włączenia polskiego bluesa w ogólnoświatowy nurt. PSB zostało członkiem stowarzyszonym międzynarodowej organizacji The Blues Foundation, uzyskując m.in. prawo do wystawiania własnego kandydata na jednym z najważniejszych konkursów bluesowych świata - International Blues Challenge w Memphis. Dzięki temu w lutym 2009 roku w Memphis mogli zagrać Boogie Boys, z sukcesem rozsławiając polskiego bluesa na amerykańskim rynku.
Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego i magazynu Twój Blues w roku 2009 zorganizowane zostało skoordynowane zgłaszanie polskich płyt bluesowych do nagród Fryderyki. Akcja zakończyła się sukcesem i wśród nagród Fryderyki po raz pierwszy pojawiła się nagroda za Album Roku w kategorii Blues przyznana w tym roku Kasie Chorych.
Dzięki naszym staraniom ZAiKS obniżył próg ilości sprzedanych płyt koniecznych do uzyskania statusu Złotej Płyty. Od lutego b.r. dla bluesa (podobnie jak wcześniej dla jazzu) wymagane jest 5000 sprzedanych sztuk.
Od 3 lat funkcjonuje ustanowiony przez zarząd PSB znak PSB Rekomenduje, nadawany płytom, wydawnictwom, festiwalom oraz klubom prezentującym najwyższą jakość i w znaczący sposób promujących bluesa. Do tej pory znak przyznano dziesięciu wydawnictwom, trzem przedsięwzięciom medialnym i kilku festiwalom.
Priorytetami PSB na najbliższe lata będą:
- nawiązanie żywych kontaktów z zagranicznymi organizacjami i środowiskami bluesowymi i aktywne wspieranie polskiego bluesa. Liczymy, że siostrzane organizacje ze Stanów i Europy wesprą nas radą i pomocą, byśmy mogli wdrażać w naszym kraju najlepsze światowe wzorce.
- dotarcie z popularyzacją bluesa i polskich muzyków bluesowych do krajowych mediów masowych
- pozyskanie środków finansowych na projekty promocyjne i edukacyjne

Dziękując wszystkim, którzy dobrym słowem i działaniem wspierali naszą dotychczasową pracę, chcielibyśmy zaprosić do przyszłych wspólnych inicjatyw dla dobra polskiego bluesa. Zapraszamy do dzielenia się uwagami i pomysłami, które pomogą nam jeszcze efektywniej realizować naszą misję.

Z bluesowym pozdrowieniem
Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego
www.blues.org.pl

Warszawa, 20 września 2009
Benedykt Kunicki
blueslover
blueslover
 
Posty: 437
Rejestracja: kwietnia 17, 2004, 2:30 pm

Postautor: Mr.Blues » listopada 10, 2009, 9:15 am

.....Od 3 lat funkcjonuje ustanowiony przez zarząd PSB znak PSB Rekomenduje, nadawany płytom, wydawnictwom, festiwalom oraz klubom prezentującym najwyższą jakość i w znaczący sposób promujących bluesa. Do tej pory znak przyznano dziesięciu wydawnictwom, trzem przedsięwzięciom medialnym i kilku festiwalom.....

Cytując powyższe mam w takim razie pytanie: co i jak mam zrobić aby otrzymać rekomendacje dla RYBNIK BLUES FESTIWAL???
Bo nie mam pojęcia!
Blues to jedyny naprawdę uczciwy rodzaj muzyki! (Bill Wyman)
Awatar użytkownika
Mr.Blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 567
Rejestracja: marca 15, 2005, 8:27 am
Lokalizacja: Żory (Śląsk)

Postautor: Tomii » listopada 10, 2009, 10:14 am

Mr.Blues pisze:Cytując powyższe mam w takim razie pytanie: co i jak mam zrobić aby otrzymać rekomendacje dla RYBNIK BLUES FESTIWAL???
Bo nie mam pojęcia!


Bodzio, gdybys uwaznie przeczytal temat od poczatku nie bylo by problemu. W jednym z moich postow na pierwszej stronie, dosc jasno napisalem w jaki sposob bluesidla.pl otrzymaly owa nominacje.
Napisze jednak, gdybys nie mial ochoty czytac calosci :wink:
Wyslij email do PSB (np do Piotra Lukasiewicza), opisz w kilku slowach Twoj Festiwal, napisz krotko, dlaczego wedlug Ciebie owa rekomendacjia powinna byc przyznana i czekaj na wyrok :wink: Mysle, ze i sam Slawek Wierzcholski ma cos w tym wzgledzie do powiedzenia, bo jak pamietam wraz z NZB wystapil w Rybniku.
Jestem przekonany, ze taka rekomendacje otrzymasz, bylem na dwoch edycjach Twojego Festu i sadze ze RBF nalezycie promuje bluesa w naszym kraju, a wlasnie temu - promocji - sluzy PSB Rekomenduje.

Pozdrawiam
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Mr.Blues » listopada 10, 2009, 12:40 pm

o rany...
Bedę dalej marudny i upierdliwy :)
Tomii, to że mozna gdzieś tam do Kogoś pisać to ok..tylko to chyba nie o to chodzi. Czepiam się tego bo chcę "otworzyć drzwi" !!!

Ja spodziewam się po POLSKIM STOWARZYSZENIU BLUESOWYM
odpowiedzi w stylu:
-aby uzyskać rekomendacje (cokolwiek to znaczy) należy: wejść na naszą stronę, wypełnić coś tam...wysłać to i to...
-rekomendacja pozwala na ....
-stowarzyszenie robi to i to....
-rekomendowany ma obowiązek....
-korzyści dla rekomendowanego...

Konkrety !!! których nie ma!

Liczymy, na wszelkie sugestie i uwagi, zwłaszcza te negatywne, bo one pozwolą nam poprawiać się i lepiej i skuteczniej działać dla wspólnego dobra polskiego bluesa zgodnie z naszą misją.

To jest jedna z moich uwag !!!
Podkreślam: nie jestem wrogiem:)
Ja z wielką przyjemnością bedę współpracował z PSB, gdy będzie na bardzo konkretnym ogólnopolskim poziomie! i nie uważam że nie jest ! ale...
Blues to jedyny naprawdę uczciwy rodzaj muzyki! (Bill Wyman)
Awatar użytkownika
Mr.Blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 567
Rejestracja: marca 15, 2005, 8:27 am
Lokalizacja: Żory (Śląsk)

Postautor: Mr.Blues » listopada 12, 2009, 10:35 am

cytuje: Liczymy, na wszelkie sugestie i uwagi...

Właśnie się dowiedziałem, jak to "miło" mieć własne zdanie :)
no cóż...życie jest brutalne i pełne niespodzianek!
Blues to jedyny naprawdę uczciwy rodzaj muzyki! (Bill Wyman)
Awatar użytkownika
Mr.Blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 567
Rejestracja: marca 15, 2005, 8:27 am
Lokalizacja: Żory (Śląsk)

Postautor: kora » listopada 12, 2009, 11:07 am

Boguś, zrób to, co zalecił Ci Tomii, a na pewno takową rekomendację uzyskasz :wink:

Tak wiele robisz dla bluesa,ze to chyba nie podlega najmniejszej dyskusji !!! Twój festiwal, to jest coś, co jest i trwa i trwać na pewno będzie :D

Byłam na kilku Twoich festiwalach i zawsze z nich wynosiłam wiele dobrego :mrgreen:

Za koncert Kapołki,który tak pięknie się "rozimprowizował" w "Corrinie" ,będę wdzięczna po wsze czasy :mrgreen:
Ela Mielczarek, która wypraszała swoich muzyków ze sceny,też tkwi w mej pamięci i Twój syn grający na gitarze :wink: Kulisz&Cielak - oj sporo tego jest !!!

a pro po, jaki masz program na następny rok ?
zrób reklamę w zakładce "festiwale" - już my, fani, zaapelujemy do PSB, aby ową rekomendację Ci wystawiło :mrgreen:

Pozdrawiam :wink:
Ostatnio zmieniony listopada 12, 2009, 7:41 pm przez kora, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Sław » listopada 12, 2009, 2:54 pm

Mr.Blues pisze:cytuje: Liczymy, na wszelkie sugestie i uwagi...

Właśnie się dowiedziałem, jak to "miło" mieć własne zdanie :)
no cóż...życie jest brutalne i pełne niespodzianek!


Witam!
Czy pan Rumiak próbował kiedykolwiek kontaktować się z PSB inaczej niż na forum OB?
Pozdrawiam Sław
https://www.facebook.com/feelintheblues1
R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
Sław
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2606
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

Postautor: Tomii » listopada 12, 2009, 8:02 pm

Mr.Blues pisze:Ja z wielką przyjemnością bedę współpracował z PSB, gdy będzie na bardzo konkretnym ogólnopolskim poziomie! i nie uważam że nie jest ! ale...


Bodzio. Na forum PSB jest zakladka "PANEL DYSKUSYJNY CZłONKóW PSB" co nie oznacza ze sa tam "wpuszczani" tylko i wylacznie czlonkowie PSB. Mozesz mi wierzyc, ze odbywa sie tam dyskusja na poziomie i merytorycznie ukierunkowana. Sadze, ze jako min organizator festiwalu powinienes miec i tam swoje zdanie. Zrob cos w tym kierunku, zrob ... a nie marudz :wink:
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » listopada 12, 2009, 10:36 pm

Z całym szacunkiem do przedmówców ; rekomendacje , polecenia , dobór twórców do rzeczonych rekomendacji; w końcu ich / twórców / ocena i zarekomendowanie. Obiektywna ocena :shock:

Nie funkcjonuje cos takiego jak obiektywna ocena muzyki. Jakakolwiek by była. Ta muzyka rzecz jasna. Równie dobrze można "obietywnie " oceniać obrazy najsłynniejszych malarzy czy literaturę. Wyobrażacie to sobie? Obiektywna ocena Guerniki , obiektywna ocena "Na Zachodzie Bez Zmian" , obiektywna ocena "Psychozy" ; obiektywna ocena Electric Ladyland ??? :shock: :shock:


Ze Stowarzyszeniami jest problem ; wszyscy wiedzą że są , tyle tylko że nikt nie wie po jasna cholerę. Muzykom i muzyce to nie pomoże. Śmiem twierdzić że znakomita większość świetnych muzyków ma ów znaczek w glębokim...

Subiektywna ocena , uczciwość w owej ocenie nie ma miejsca juz wtedy gdy dwóch ocenia.

Pozostają dziennikarze / uczciwi / pasjonaci , pozostają festiwale , koncerty , fora dyskusyjne , audycje autorskie etc etc Tylko ta forma jest żywa i zawiera małe prawdopodobieństwo zafalszowania prawdy o samej muzyce.

Nie wierzyłem , nie wierzę i nigdy nie uwierzę wszelkiej maści organizacjom które postawiły sobie za cel "wspomaganie" muzyki.

najkrótsza droga to muzyk - radio , muzyk - prasa . To są jedyne media ktore dotrą do tzw szerszych środowisk. A resztę zostawiłbym artystom. Dobra muzyka obroni sie znakomicie sama!!!

A zaistnieć może w mediach wyłacznie na podstawie subiektywnej / nie innej / oceny rzetelnego / albo i nie / dziennikarza , radiowca czy pismaka.

Innej drogi nie widzę. Na nic przepisywanie czy tłumaczenie zachodnich recenzji. Po cholerę. W tej chwili każdy może to zrobic indywidualnie w ciągu dwóch minut.

Chcecie wspierac polskiego bluesa to dajcie mu zaistnieć w radio. na nic zdadzą sie słowa prowadzącego że płyta rekomendowana jest przez PSB. Słuchacz sam wyłowi to co najlepsze a gnioty odrzuci. A.Jerzyk , S. Turkowski , A. Matysik , W. Chmielewski, B. Kunicki czy Jan Chojnacki to zdaje mi się autorytety w tym temacie. Osłuchani , dobrze znający temat. To od nich zalezy najwięcej. Im ufają blues fani. To oni powini stanowic o tym co dobre a co nie. Tak jest od wieków w powaznych amerykańskich pismach. Słuchacze utożsamiaja konkretna muzykę z konkretnymi nazwiskami. I to wlasnie owe nazwiska chwalące jakiegos artystę wystarczaja za cała rekomendację . To zdrowe i uczciwe. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Gdybym był / nie daj Boże / w jakiejś organizacji , musiałbym iść w ocenie muzyki na kompromisy z innymi. I tu pojawia sie nie zamierzone klamstwo , bo myslę zupelnie inaczej. A na to prawdziwie kochający muzykę redaktor , dziennikarz etc nigdy nie powinien sie godzić. Wiecie o co mi idzie.
Tak czy siak Piotrze pozdrawiam i zyczę wytrwałości , bo tego chyba trzeba PSB najbardziej.
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Mr.Blues » listopada 13, 2009, 8:26 am

Ostatni wpis w tym temacie aby z mojej strony zamknąć sprawę:
Ja nie mam żadnych pretensji ani żalów!
Nie zwracałem się o nic do PSB, i teraz też się nie zwracam!
Szanuje Stowarzyszenie, i to co robi!

A moja straszliwa krytyka :) nie jest skierowana do żadnych ludzi , tylko dotyczy pewnych zasad organizacyjnych stowarzyszenia! bo wyobrażam sobie, że powinny być dokładnie sprecyzowane i określone dla dobra wszystkich.
Moim zdaniem pewne sprawy powinny być podane konkretnie, "kawe na ławe" - jak na takie poważne stowarzyszenie przystało!!!

Chciałem usłyszeć: konkrety są takie i takie... lub nie ma ich i może rzeczywiście trzeba je opracować aby wszystko było jasne..
Nic więcej !!!!!
Jeżel Ktoś się poczuł obrażony (lub nie zrozumiał moich intencji) -padam na kolana i błagam o litość :)
---------------------------------------

Pawle! to co napisałeś powyżej jest idealną puentą dla całej tej dyskusji.
Blues to jedyny naprawdę uczciwy rodzaj muzyki! (Bill Wyman)
Awatar użytkownika
Mr.Blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 567
Rejestracja: marca 15, 2005, 8:27 am
Lokalizacja: Żory (Śląsk)

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » listopada 13, 2009, 12:02 pm

Mr.Blues pisze:
Pawle! to co napisałeś powyżej jest idealną puentą dla całej tej dyskusji.

....................
Też tak myslę Mr.Blues.


I nigdzie , w żadnym momencie nie zauważyłem abyś kogokolwiek obraził czy uraził.
Wstawaj więc Mr.Blues i walcz dalej :wink: :wink: :wink: :D :D :D :D :D
Serdecznie pozdrawiam
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: lauderdale » listopada 13, 2009, 3:32 pm

Sław pisze:
Mr.Blues pisze:cytuje: Liczymy, na wszelkie sugestie i uwagi...

Właśnie się dowiedziałem, jak to "miło" mieć własne zdanie :)
no cóż...życie jest brutalne i pełne niespodzianek!


Witam!
Czy pan Rumiak próbował kiedykolwiek kontaktować się z PSB inaczej niż na forum OB?
Pozdrawiam Sław


Czytam i nie kapuje... to jakby gosc po niemiecku gadal.
Napisal wyraznie , ze nie chodzi o kontakt z PSB, napisal , ze nie chodzi o zadna autopromocje itp.
Napisal ,ze aktualny mechanizm "rekomendacji " wykonawcow nie dziala jego zdaniem zbyt dobrze.
Podal tez propozycje co jego zdaniem powinno znalezc sie na stronie PSB by jego zdaniem zmienic ten stan rzeczy;
ankieta do wypelnienia dla chetnych do otrzymania rekomendacji, krotki opis "co za co " itd - w punktach napisal . I co? Jajco.
PSB przyjmuje postawe obronna i "oddaje ciosy" .
Zamiast napisac; " Dobry pomysl, dzieki, zamiescimy bardziej szczegolowa informacje oraz ankiete zgloszeniowa do wypelnienia dotyczaca rekomendacji PSB na naszej stronie. Dzieki za sugestie prosimy o wiecej. "
Albo, "Dzieki , ale mamy wlasny pomysl na to jak to powinno funkcjonowac, a polega on na ... "

Jeden jezyk , podobne zainteresowania , a gadka jak z Chinczykami.

Pozdrawiam .... i wiem , ze sie narazam.
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: Sław » listopada 13, 2009, 3:59 pm

lauderdale pisze:
Sław pisze:
Mr.Blues pisze:cytuje: Liczymy, na wszelkie sugestie i uwagi...

Właśnie się dowiedziałem, jak to "miło" mieć własne zdanie :)
no cóż...życie jest brutalne i pełne niespodzianek!


Witam!
Czy pan Rumiak próbował kiedykolwiek kontaktować się z PSB inaczej niż na forum OB?
Pozdrawiam Sław


Czytam i nie kapuje... to jakby gosc po niemiecku gadal.
Napisal wyraznie , ze nie chodzi o kontakt z PSB, napisal , ze nie chodzi o zadna autopromocje itp.
Napisal ,ze aktualny mechanizm "rekomendacji " wykonawcow nie dziala jego zdaniem zbyt dobrze.
Podal tez propozycje co jego zdaniem powinno znalezc sie na stronie PSB by jego zdaniem zmienic ten stan rzeczy;
ankieta do wypelnienia dla chetnych do otrzymania rekomendacji, krotki opis "co za co " itd - w punktach napisal . I co? Jajco.
PSB przyjmuje postawe obronna i "oddaje ciosy" .
Zamiast napisac; " Dobry pomysl, dzieki, zamiescimy bardziej szczegolowa informacje oraz ankiete zgloszeniowa do wypelnienia dotyczaca rekomendacji PSB na naszej stronie. Dzieki za sugestie prosimy o wiecej. "
Albo, "Dzieki , ale mamy wlasny pomysl na to jak to powinno funkcjonowac, a polega on na ... "

Jeden jezyk , podobne zainteresowania , a gadka jak z Chinczykami.

Pozdrawiam .... i wiem , ze sie narazam.


Mogę wiedzieć, czemu użyłeś mojego cytatu? Napisałem coś po niemiecku, chińsku?
https://www.facebook.com/feelintheblues1
R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
Sław
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2606
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

Postautor: lauderdale » listopada 13, 2009, 4:45 pm

Sław pisze:
lauderdale pisze:
Sław pisze:
Mr.Blues pisze:cytuje: Liczymy, na wszelkie sugestie i uwagi...

Właśnie się dowiedziałem, jak to "miło" mieć własne zdanie :)
no cóż...życie jest brutalne i pełne niespodzianek!


Witam!
Czy pan Rumiak próbował kiedykolwiek kontaktować się z PSB inaczej niż na forum OB?
Pozdrawiam Sław


Czytam i nie kapuje... to jakby gosc po niemiecku gadal.
Napisal wyraznie , ze nie chodzi o kontakt z PSB, napisal , ze nie chodzi o zadna autopromocje itp.
Napisal ,ze aktualny mechanizm "rekomendacji " wykonawcow nie dziala jego zdaniem zbyt dobrze.
Podal tez propozycje co jego zdaniem powinno znalezc sie na stronie PSB by jego zdaniem zmienic ten stan rzeczy;
ankieta do wypelnienia dla chetnych do otrzymania rekomendacji, krotki opis "co za co " itd - w punktach napisal . I co? Jajco.
PSB przyjmuje postawe obronna i "oddaje ciosy" .
Zamiast napisac; " Dobry pomysl, dzieki, zamiescimy bardziej szczegolowa informacje oraz ankiete zgloszeniowa do wypelnienia dotyczaca rekomendacji PSB na naszej stronie. Dzieki za sugestie prosimy o wiecej. "
Albo, "Dzieki , ale mamy wlasny pomysl na to jak to powinno funkcjonowac, a polega on na ... "

Jeden jezyk , podobne zainteresowania , a gadka jak z Chinczykami.

Pozdrawiam .... i wiem , ze sie narazam.


Mogę wiedzieć, czemu użyłeś mojego cytatu? Napisałem coś po niemiecku, chińsku?


Slawek .... dlatego mianowicie , ze jest ostatnim z kilku postow ludzi zwiazanych z PSB - moim zdniem kompletnie nie na temat ..tak patrzac z boku - temat wydal mi sie interesujacy od strony "konsumenta wyrobow bluesowych - polskich".
Poza tym wyjasnienie jest ( nie wprost przyznaje) w moim poprzednim poscie.


Najpierw piszecie , ze "sluchamy propozycji" a potem skok "gosciowi na konstrukcje" ktory napisal co mozna by poprawic - bo przeciaz - wszystko jest OK i czego on chce jak nawet sie z nami nie skontaktowal.
To jest dla mnie ta chinszczyzna!
Moze czegos nie zrozumialem?
Ale nie pytaj mnie kiedy i komu "skoczyles na konstrukcje" ..... :)
Zamiast sie zaperzac sprobujcie dostrzec o co gosciowi chodzi, a nie spodziewjcie sie (PSB) zewszad personalnych atakow.

Pozdrawiam
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: Sław » listopada 13, 2009, 6:12 pm

Zadałem proste, logiczne pytanie, a ty i tak sobie dopisałeś kilometr znaczeń. Czy dopiero po wypisaniu się z PSB (jestem szeregowym członkiem, który ze względu na sprawy rodzinne od prawie dwóch lat nie angażuje się szerzej w działalność) będę miał prawo do pytań bez uprzedzeń? Już nie wspominając o odpowiedziach.
Proszę. Nie mówcie do mnie "my"...
Pozdrawiam
https://www.facebook.com/feelintheblues1
R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
Sław
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2606
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

Postautor: lauderdale » listopada 13, 2009, 8:18 pm

Sław pisze:Zadałem proste, logiczne pytanie, a ty i tak sobie dopisałeś kilometr znaczeń. Czy dopiero po wypisaniu się z PSB (jestem szeregowym członkiem, który ze względu na sprawy rodzinne od prawie dwóch lat nie angażuje się szerzej w działalność) będę miał prawo do pytań bez uprzedzeń? Już nie wspominając o odpowiedziach.
Proszę. Nie mówcie do mnie "my"...
Pozdrawiam


Mr.Blues pisze:W mojej okolicy, wśród znajomych muzyków, działaczy i różnych tym podobnych -jedni w ogóle nie wiedzą że istnieje PSB, a inni traktują to na zasadzie: a niech sobie gdzieś tam istnieje, ani mi nie pomoże , ani nie zaszkodzi Smile Ja zresztą też do nich należę- przyznaje!


MrBlues napisal to pare postow wyzej... czyz nie jest to odpowiedz na Twoje pytanie?

Tak z czystej babskiej ciekawosci : co chciales osiagnac zadajac to wielce enigmatyczne pytanie? Tak pytam w celach edukacyjnych.

A i raczej jestem "nie w temacie" dlatego napisalem per "Wy" przyjmujac a priori , ze identyfikujesz sie PSB i z tym co zostalo napisane wczesniej ( moim zdaniem bez sensu) ... coz jesli jest inaczej - moj blad.

Jednak pewne podobienstwo zachowan jest wyraznie widoczne...
wygodniej jest sie "uniesc honorem" niz rozmawiac rzeczowo.

Pozdrawiam jeszcze raz i znikam , ale bede czytal z zainteresowaniem.

Ps: Nie mialem zamiaru Cie urazic.
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: Tomii » listopada 13, 2009, 8:38 pm

lauderdale pisze:MrBlues napisal to pare postow wyzej... czyz nie jest to odpowiedz na Twoje pytanie?


No ja nie widze za bardzo zwiazku

lauderdale pisze:Tak z czystej babskiej ciekawosci : co chciales osiagnac zadajac to wielce enigmatyczne pytanie? Tak pytam w celach edukacyjnych.


Ktore to pytanie Slawka jest az takie tajemnicze ?

lauderdale pisze:A i raczej jestem "nie w temacie"


Sam chyba nawolywales, zeby nie zabierac glosu, w tematach, o ktorych nie ma sie ... wiedzy.

lauderdale pisze:Ps: Nie mialem zamiaru Cie urazic.


Ale szpileczke udalo sie wcisnac.

Poza tym, mam nadzieje pisze po raz ostatni w tej kwestii - w postach Bodzia sa same sprzecznosci. Wystarczy przeanalizowac. Rozpisywac sie nie bede, bo znow jakas wojna sie rozpeta. I tak, kazdy odbierze to na swoja modle...
Wyjac z kontesktu kilka zdan i juz konflikt gotowy. Wystarczy do swojej tezy czy tez wywodow dopasowac slowa.

Bodzio, tak czy inaczej do zobaczenia za dwa dni w Imielinie - jak bedzie, a wiem ze bedzie czas - pogadamy :wink:
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: lauderdale » listopada 13, 2009, 8:45 pm

Tomii pisze:Sam chyba nawolywales, zeby nie zabierac glosu, w tematach, o ktorych nie ma sie ... wiedzy.


... z tym , ze do Ciebie nie mam szans dotrzec.... prawda?
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 206 gości