Rory Gallagher

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Rory Gallagher

Postautor: Wilkuś » maja 30, 2009, 6:50 pm

Witam wszystkich serdecznie :)

Mam pytania dot. Rory Gallagher'a.

1.) Chciałbym się dowiedzieć od znawców czy utwór" Goin' To My Hometown" jest napewno piosenką Rory Gallagher'a. Szukałem w internecie i w zasadzie nie widziałem żadnych innych wykonań,ale zastanawiam się czy nie jest to utwór "zapożyczony" z folku.

2.) Widziałem kiedyś zdjęcia jak Gallagher grał z Lynott'em z Thin Lizzy. Wie ktoś co to był za koncert i co tam grali ? Co by nie mówić skład marzenie wręcz :).

3.) Czy oprocz koncertu z 1976 Gallagher grał jeszcze kiedyś w Polsce ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)
Wilkuś
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: maja 30, 2009, 3:57 pm

Postautor: andrzej.staszok » maja 30, 2009, 7:01 pm

... proponuje zajrzeć tutaj : http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?t=5507 , lub zwrócić sie bezposrednio do Pana Redaktora Zdzisława Pająka , który jest kopalnia wiedzy o Rorym :)
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: bluesman1 » maja 30, 2009, 8:56 pm

Ja odpowiem tylko na pytanie nr. 3: Rory Gallagher oprocz Wa-wy gral jeszcze m. in. w Gdansku oraz Chorzowie, czego dowodem chocby wspomnienia o Ryszardzie Riedlu, dla ktorego ten, jak i o 3 lata pozniejszy, zagrany rowniez w Spodku koncert Erica Claptona byly tymi momentami, ktore w jakis szczegolny sposob wyciesnely pietno na naszym wokaliscie. I jeszcze jedno: nie tylko zagral, sa rowniez nagrania z Warszawy ... troche szumia ... ale daje rade sluchac ... mam je i to w o wiele bardziej kompletnej wersji anizeli wydane bootlegi ...
Pzdr
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: Wilkuś » maja 31, 2009, 9:56 am

Dziękuje za odpowiedzi :). Oczywiście jak ktoś może jeszcze odpowiedzieć to zapraszam,a z Panem Zdzisławem chyba będę się musiał skontaktować skoro to kopalnia wiedzy o Rorym :)
Wilkuś
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: maja 30, 2009, 3:57 pm

Re: Rory Gallagher

Postautor: 74yaro » maja 31, 2009, 10:50 am

Wilkuś pisze:Witam wszystkich serdecznie :)

Mam pytania dot. Rory Gallagher'a.

1.) Chciałbym się dowiedzieć od znawców czy utwór" Goin' To My Hometown" jest napewno piosenką Rory Gallagher'a. Szukałem w internecie i w zasadzie nie widziałem żadnych innych wykonań,ale zastanawiam się czy nie jest to utwór "zapożyczony" z folku.

2.) Widziałem kiedyś zdjęcia jak Gallagher grał z Lynott'em z Thin Lizzy. Wie ktoś co to był za koncert i co tam grali ? Co by nie mówić skład marzenie wręcz :).

3.) Czy oprocz koncertu z 1976 Gallagher grał jeszcze kiedyś w Polsce ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)


1. Utwór jest jego autorstwa, nie spotkałem się do tej pory z informacją, żeby Gallagher skądś go "zapożyczył".

2. To był występ na festiwalu Punchstown Racecourse w Irlandii w 1982r.
Niestety nie wiem co zagrali.

3. W 1976r. Gallagher zagrał w Warszawie (03.09), Katowicach (04.09) i Gdańsku (05.09).
Awatar użytkownika
74yaro
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6386
Rejestracja: stycznia 10, 2008, 10:06 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: bluesman1 » maja 31, 2009, 12:32 pm

O wlasnie! Katowice! Wylecialo mi z glowy zupelnie i pomylilo z Chorzowem...
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: Wilkuś » maja 31, 2009, 12:47 pm

Super! Dziękuje za odpowiedzi, wiedziałem,że można na Was polegać :) .

Co do " Goin' To My Hometown" to tak jak pisałem - nie widziałem aby ktoś wcześniej nagrał tą piosenkę, tylko znalazłem co niektórych wykonawców,którzy nagrali cover'y. Jednak chciałem się upewnić.

Pozdrawiam!
Wilkuś
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: maja 30, 2009, 3:57 pm

Postautor: *woytek » czerwca 28, 2009, 4:57 pm

hmmm...


Wystarczy siegnac reka...W albumie "LIVE IN EUROPE" jest napisane:

"5. Going To My Hometown (Rory Gallagher) Strange Music Ltd. P 1972

przykre...to nikt nie ma oryginalu?

pozdrawiam
*woytek
*woytek
blueslover
blueslover
 
Posty: 429
Rejestracja: października 8, 2005, 10:22 pm
Lokalizacja: warszawa

Postautor: StS » lipca 1, 2009, 4:59 pm

Na DVD również podano, że Rory Gallagher jest kompozytorem tego kawałka.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości