Proste utwory bluesowe na gitarkę i harpa

Masz pytanie/prośbę do bluesmaniaków? Na pewno ktoś chętnie Ci pomoże w tym dziale.

Moderator: mods

Proste utwory bluesowe na gitarkę i harpa

Postautor: shusty » grudnia 5, 2008, 8:44 pm

Witam!

Jako, że blues pociąga mnie od niedawna, chciałbym o małą pomoc drogich wielbicieli Bluesa.

Potrzebuję: nagrań, tekstów, filmików i co jeszcze macie - jakichś prostych utworków po polsku bluesowych do grania 4fun w składzie: harp/wokal, gitarka/wokal i ew. jeszcze jedna gitarka ;)

Jedna tutaj mając na myśli bluesa... Głównie chcę zwrócić uwagę na 12 taktowce! Pokład jak to podkład gitarowy wg schematu 12-taktowca będzie... Jako, że gram na harpie, do 12 taktowa, póki co najlepiej mi się improwizuje.

Idea polega na tym, że taka gra jest wolna, trzymamy się jedynie schematu, podkład wie co robić, harmonijka improwizuje + tekst. Do tego 12 taktowiec jest idealny, tonację utworu łatwo się zmienia i można poczuć się wolnym. Nie chcę być biernym odtwarzaczem, ale samemu coś potworzyć na harpie.

Pod tym względem bardzo podpasował mi utwór z płyty ciśnienie Dżemu - Lata dziewięćdziesiąte.
W bluesach, które szukam nie musi być harmonijka, sami dołożymy kilka chorusów na solówki i będziemy dogrywać. Jesteśmy początkującymi, a bardzo chcielibyśmy wspólnie pograć, zaznajamiając się z bluesem, szkoląc umiejętności grania, zacieśniając więzy i co najważniejsze dobrze się bawiąc.

Liczę na pomoc, za którą będę bardzo wdzięczny jako wasz początkujący fan bluesa.
Awatar użytkownika
shusty
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: grudnia 4, 2008, 11:22 am
Lokalizacja: Wałbrzych

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Pytania i Prośby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 288 gości