Czuje sie jak? --> Nowo-narodzony ;)

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Czuje sie jak? --> Nowo-narodzony ;)

Postautor: nowo-narodzony » sierpnia 5, 2007, 5:40 pm

Dziwnie sie czuje na tym o to forum. poniewaz wszyscy tutaj sa tak bardzo zaznajomieni z bluesem, a ja dopiero poznaje ten gatunek muzyki (tak doglebnie) Hmmm. Wczoraj bylem na slubie, no i tak kolo 2 jak orkiestra miala sie juz zwijac, wziolem gitare i zagralem z nimi Jess Sasion:) Ale nie o tym chcialem. Rozmawialem z saksofonista na tematy muzyczne. I powiedzial takie zdanie. "Nie wazne czego sluchasz, nie wazne jak dlugo tego sluchasz. Mozesz kochac Metal z powodu jednego kawalka, mozesz kochac bluesa z powodu jednego utworu...." Ja osobiscie cenie bluesa napewno nie z powodu jednego kawalka...:)
Ostatnio zmieniony sierpnia 14, 2007, 9:54 pm przez nowo-narodzony, łącznie zmieniany 2 razy
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: wyderko » sierpnia 6, 2007, 12:34 am

Ale o co chodzi? ;)

BTW dla wielu osób z tego forum blues nie jest nr 1, jeśli chodzi o gatunki muzyczne :)
wyderko
bluesman
bluesman
 
Posty: 387
Rejestracja: sierpnia 9, 2005, 6:57 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 6, 2007, 7:42 am

wyderko pisze:Ale o co chodzi? ;)

BTW dla wielu osób z tego forum blues nie jest nr 1, jeśli chodzi o gatunki muzyczne :)


Dlatego postanowiliśmy nazwać to Forum "Okolice Bluesa". Z drugiej jednak strony wiem, że 90% Forumowiczów pojawia się na koncertach bluesowych i na półkach mają bardzo dużo tej muzyki.
Podobnie jest ze mną. Słucham bluesa i blues-rocka ale mam też sporą kolekcję jazzu i jazz-rocka. A w moim słuchaniu, jest równowaga.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Czuje sie gorszy, ale wazne jest to co w sercu...

Postautor: margo » sierpnia 6, 2007, 6:27 pm

nowo-narodzony pisze:Dziwnie sie czuje na tym o to forum. poniewaz wszyscy tutaj sa tak bardzo zaznajomieni z bluesem, a ja dopiero poznaje ten gatunek muzyki (tak doglebnie)

Witaj nowo-narodzony - to po pierwsze
a po drugie, powinieneś wiedzieć, że owszem - są tacy, co wiedzę posiadają ogromną lecz sporo jest takich forumowiczów, którzy dopiero standardy i perełki bluesowe poznają i tak prawdę mówiąc nie rozumiem Twojego "dziwnego samopoczucia".
pozdrawiam Cię serdecznie
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: effcia » sierpnia 6, 2007, 6:48 pm

Cześć NOWO - NARODZONY! Ja już dość długo "urzęduję" na tym forum..wcale jednak nie mam wielkiej wiedzy na temat bluesa, co nie znaczy, że jestem jakaś gorsza...Tak, jak napisałeś: Ważne jest to, co w sercu.

A poza tym m.in. po to jest to forum abyś pogłębił swoją wiedzę na temat bluesa.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
effcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3005
Rejestracja: stycznia 9, 2006, 7:06 pm
Lokalizacja: Kobyla Góra

Postautor: Zośka L. » sierpnia 7, 2007, 1:00 am

Nowo-narodzony...Po pierwsze witamy na forum.. :)
A po drugie...kiedy zaczęłam pisać na tym forum-(to było zaraz po zeszłorocznych Paprocanach, czyli mniej więcej dokładnie rok temu) również miałam bardzo małe pojęcie na temat bluesa (absolutnie nie twierdzę, że teraz mam duże.. :wink: ).. jednak te rozmowy, audycje i dyskusje pozwoliły mi poznać wiele pięknych dźwięków, które odkrywam cały czas, jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa, czego Ci również życzę :)

Pozdrawiam!
To be a rock and not to roll.
Awatar użytkownika
Zośka L.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1532
Rejestracja: stycznia 31, 2006, 5:55 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: kanczenconga » sierpnia 7, 2007, 11:04 am

to jesteśmy już dwaj niezaznajomieni : )
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1731
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Postautor: Janusz M. » sierpnia 7, 2007, 11:13 am

kanczenconga pisze:to jesteśmy już dwaj niezaznajomieni : )
:lol: Co do Ciebie,to nadmiar pokory,i to spory nadmiar :wink: :lol:
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: kanczenconga » sierpnia 7, 2007, 5:10 pm

Mistrzu, czym zasłużyłem?
A poważnie słuchać, słuchać, słuchać a zagrać czasem cóś też ; )
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1731
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Postautor: Tomek Pasierbek » sierpnia 7, 2007, 7:01 pm

Witaj, nowo-narodzony!

Trafiłeś najlepiej, jak mogłeś. Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć o bluesie, to forum jest właściwym miejscem. Sam o bluesie wciąż wiem mało, ale tutaj z przyjemnością swoją wiedzę poszerzam.

Życzę Ci wielu godzin poświęconych na zgłebianie tej wspaniałej muzyki!

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Tomek Pasierbek
blueslover
blueslover
 
Posty: 477
Rejestracja: lipca 26, 2005, 8:58 pm
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: gorzka » sierpnia 7, 2007, 7:59 pm

Również witam :) Trochę nie rozumiem tego, że dziwnie się tu czujesz. Każdy przecież zaczynał od zera... :wink:
'some people are just born with tragedy in their blood'
Awatar użytkownika
gorzka
blueslover
blueslover
 
Posty: 778
Rejestracja: maja 6, 2006, 4:31 pm
Lokalizacja: Mszana Dolna

Postautor: Michał » sierpnia 7, 2007, 10:21 pm

Witaj!

Pozwolę sobie napisać kilka zdań. Blues niewątpliwie jest muzyką piękną, wyjątkową, dowodem na to jest tak liczna obecność ludzi na forum. Wielu z Tych miłośników jak zauważył Pan Andrzej słucha innej muzyki m.in rock czy jazz i wszelkie odmiany. Ja osobiście zaczynałem od muzyki rockowej, później dopiero powoli w zaciszu domu odkrywałem bluesa.

Jeśli szukasz informacji o bluesie po pierwsze zapoznaj sie z naszymi formowymi audycjami - nie tylko bluesowymi - z wszystkimi ! Po drugie zapoznaj sie dokładnie z Tym forum jest tu kilku znawców tematu którzy napisali wiele ciekawych postów. Po trzecie i chyba najważniejsze powinieneś zapoznać się z klasycznymi płytami bluesowymi z Polski i ze świata. Teraz jestem trochę zajęty, ale odezwij sie do mnie chętnie pomogę - zrobię listę ciekawych płyt - tzn sam nie jestem znawcą i to mogą nie być najważniejsze nagrania - ale na sam początek powinno wystarczyć. Jak "dorwę" chwile czasu mogę skompletować i wysłać na Twój adres płytę z nagraniami mp3 - w ten sposób będzie Ci łatwiej poznać bluesa, a co ważniejsze trafisz w swój własny muzyczny gust. Będziesz wiedział czy interesuje cię akustyczny - klasyczny blues, czy wolisz europejską odmianę tego gatunku (np Cream czy Animals).

Również w Polsce dostępne są encyklopedie bluesa jeśli chcesz sie doszkolić zachęcam doi nabycia - pożyczyłbym, ale większość moich książek jest gdzieś w Polsce. Jednak moim zdaniem na sam początek jest to niekonieczne. Lepiej zainwestować pieniądze w płyty ewentualnie w kwartalnik "Twój BLUES", jest tam mnóstwo fajnych artykułów do przeczytania - szczerze POLECAM !.

to chyba tylko, jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytanie możesz napisać do mnie na priva - jeśli będę w stanie odpowiedzieć zrobię to !.


Pozdrawiam
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: nowo-narodzony » sierpnia 10, 2007, 8:45 am

Kurcze. Musze sie nauczyc "cytowania" Puki co pomecze was odzielnymi wpoissami :P Zaczne od Pana Andrzeja. Tak Panie Anrzeju, zgodze sie z Panem co do preferencji muzycznych wielu forumowiczow. Jestem jedna z takich osob. Blues jest jednym z gatunkow muzyki ktory bardzo lubie. Moze nawet czuje jakis... Że tak okresle... Afekt:)
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: nowo-narodzony » sierpnia 10, 2007, 9:01 am

-Margo. Moje "samopoczucie" odnosi sie do zasobu wiedzy muzycznej zwiazanej z bluesem. Jest wiele osob ktore maja duzo do powiedzenia na ten temat. Ja nie jestem jedna z nich. Lecz... Cieszy mnie poznawanie bluesa i mysle ze nie dlugo to sie zmieni:)

-Effcio. Zgodze sie z Toba. Dla mnie najwazniejsze jest to co w sercu!

-Diabolique. Dziwna sytuacja... Bo widzisz, ja rowneiz poznalem bluesa na PAprocanach w miesice Tychy ( Ku przestrodze). Bylo to w 2003 roku. Lecz zycie moje potoczylo sie w innym kierunku muzycznym. Czego napewno nie zaluje. Dzieki tym paru lat poznalem wiele ciekawych dziwiekow jak i subkultur.

-Gorzka. Watpie abys mnie nie rozumiala. Chcialem powiedziec ze nie zaczynam zupelnie od zera. Mam pewien zasob wiedzy na temat bluesa. Ale jestem jeszcze "amatorem" blueso"strawy"

-Michale. Dziekuje wam wam wszystkim za zardecznosc. Jestem wdzieczny, a w szczegolnosci Tobie Michale. Zkozystam z Twojej pomocy. Co do gustu muzycznego... To wiem jak jest. Bardzo lubie klasykow bluesa:
- B.B. King
- Clapton. (bardzo, ale to bardzo)
- S.R.V. (jeszcze bardziej)
- Frank Zappa.
- Tadeusz Nalepa.
- Touch of Blues.
Musze powiedzec ze nie przepadam za protoplastami bluesa. Cenie ich bardzo, lecz wala posluchac wyzej wymienionych od owych "klasykow"

-Co do bluesa akustycznego... Tak, jest to cos co kocham:)[/b]
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: nowo-narodzony » sierpnia 10, 2007, 9:03 am

No i oczwiscie Dżem! Jak moglbym zapomniec...
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: kanczenconga » sierpnia 10, 2007, 10:57 am

polecam też Starców: Sona House'a, Freda McDowella, Skipa Jamesa, Lemona Jeffersona... długo wymieniać. Ettę Baker!
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1731
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Postautor: nowo-narodzony » sierpnia 10, 2007, 11:12 am

"Starcow" :D Lemon Jefferson <--> Lubie tego staruszka...
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 10, 2007, 12:38 pm

kanczenconga pisze:polecam też Starców: Sona House'a, Freda McDowella, Skipa Jamesa, Lemona Jeffersona... długo wymieniać. Ettę Baker!


No i Lightnin' Hopkins!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: freewiktor » sierpnia 10, 2007, 12:47 pm

heheehe
Ja bluesa słucham od jakichś dwudziestuparu lat i wcale nie mam poczucia, żebym był jakoś bardzo z nim zaznajomiony... :)
A już napewno nie tak jak Drogi Jerzu :twisted:
pozdr 8)
a.

A tak poważnie, to chyba wcale nie o to chodzi...
Awatar użytkownika
freewiktor
bluesman
bluesman
 
Posty: 307
Rejestracja: sierpnia 25, 2004, 7:03 pm
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postautor: Janusz M. » sierpnia 10, 2007, 12:53 pm

I Albert,Freddie i Willie King,cały klan Johnsonów-Robert,Lonnie.Tommy,T.Bone Walker,Sonny Boy Williamson I oraz II,Sonny Terry i Brownie Mc Ghee...,oraz dla mnie największy z wielkich-Muddy Waters.Czeka Cię masa słuchania,aż Ci zazdroszczę emocji związanych z odkrywaniem nieznanych bliżej artystów :)
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: Grzegorz Sterna » sierpnia 10, 2007, 1:07 pm

i Berlin Blues heheh
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Janusz M. » sierpnia 10, 2007, 1:13 pm

Wiadomo,Berlin Blues przede wszystkim,ale przecież po co pisać o oczywistej oczywistości :lol:
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: nowo-narodzony » sierpnia 10, 2007, 2:05 pm

Berlin Blues- "Najwiekszy polski zespol bluesowy":D
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: kanczenconga » sierpnia 10, 2007, 4:30 pm

widzę, że sporo ludzi słucha muzyki Starców ; ) Oby tak dalej
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1731
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Postautor: Marciniasty » sierpnia 11, 2007, 9:37 pm

hlehle...przypomina sie mi moj poczatek... ":masz tu johnnego wintera i SRV" a potem tylko mi juz Allmanów i GM kumpel podrzucił :)
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: nowo-narodzony » sierpnia 12, 2007, 11:26 am

Taaa, początki zawsze są trudne. Ale za to jakie przyjemne. bardzo ekscytujące jest wchodzić na grunt którego sie nie zna...
Np. Wczoraj wieczorem zachwycałem sie twórczością "The Traveler". Tak, ta kapela trafiła w mój gust:)
Lecz, co tam "The Traveler"... Przed chwila poniosły mnie dzwięki B.B Kinga w duecie z Gary Moore w utworze "The Thrill is Gone". http://pl.youtube.com/watch?v=lqAuuIDU2sw
Spójrzcie tylko na oczy B.B. Kinga... Niesamowicie ze sobą współpracują
na scenie... Taaa, to mi sie podoba:)
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: nowo-narodzony » sierpnia 12, 2007, 11:46 am

Janusz M. pisze:I Albert,Freddie i Willie King,cały klan Johnsonów-Robert,Lonnie.Tommy,T.Bone Walker,Sonny Boy Williamson I oraz II,Sonny Terry i Brownie Mc Ghee...,oraz dla mnie największy z wielkich-Muddy Waters. :)


Wielkie dzięki Januszu M. Już myślałem że będę musiał wpisać w wyszukiwarkę "Staruszkowie bluesa" :D
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: Janusz M. » sierpnia 12, 2007, 12:36 pm

Wejdż na stronę Radia Derf,tam znajdziesz wiele informacji i muzyki w wykonaniu klasyków.Gorąco namawiam :D
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: nowo-narodzony » sierpnia 12, 2007, 4:03 pm

Dzięki za radę. Na pewno skorzystam. Audycje internetowe jak i radiowe to świetna sprawa. Można sie z nich na prawdę sporo dowiedzieć. Teraz najbardziej służy mi pomocą w poznawaniu starych dobrych "staruszków" radyjko --> Last.fm. ( o którym zresztą dowiedziałem się z tego forum). Wpisuje sobie np. Willie Dixon, a po lewej stronie ukazują sie sylwetki osób podobnych temu rodzajowi muzyki--> owi "staruszkowie":P
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: Marek Kaczanowski » sierpnia 12, 2007, 4:23 pm

nowo-narodzony zapraszam dzisiaj na godz.22 na Magazyn Bluesowy a w nim dzisiaj
Woodstock 1969.


www.blueblues.pl
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości