Blues-gra? czy nie???

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Blues-gra? czy nie???

Postautor: arcguitar » marca 25, 2007, 3:56 pm

Witam wszystkich mi?o?nik?w Bluesa.Nie wiem czy dobrze umie?ci?em ten post ale gdzie? powinienem zada? to pytanie wi?c spr?buj? tutaj :wink:
mam spory sta? w graniu na gitarce,oczywi?cie amatorskim graniu.Dawno,dawno temu zahaczy?em o bluesa ale poszed?em troszk? inn? ?cie?k?.Od jakiego? czasu my?l? o powrocie do bluesa i spr?bowaniu swoich si? na tym polu.Nie wiem czy potrafi? bo uwa?am,?e gra? bluesa to nie tylko zamiata? kostk? po strunach...mniejsza o to.Nagra?em taki oto utworek:
http://www.acidplanet.com/artist.asp?PID=953456&t=3767 .
Troszk? pomieszany stylowo ale nawyki daj? zna? o sobie.Pytanie:warto zaczyna???Mo?e jakie? sugestie,b?d? wdzi?czny.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
arcguitar
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: maja 16, 2006, 12:57 pm
Lokalizacja: Jelenia G?ra

Postautor: Roberto » marca 25, 2007, 4:02 pm

po tym, co s?ysza?em, my?l?, ?e sam dobrze wiesz, czego chcesz... najwa?niejsze, ?e ?re...
Pozdrawiam!
...ważne jest tylko to, co ważne, reszta jest nie ważna...
-------------------------------------------------------
www.thetown.pl
Awatar użytkownika
Roberto
bluesman
bluesman
 
Posty: 206
Rejestracja: czerwca 11, 2006, 6:22 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Postautor: Najemnik » marca 25, 2007, 5:39 pm

Wed?ug mnie ( po przs?uchaniu nagrania) powiniene? co? z bluesem poprubowac, bo maz talent i umiej?tno?ci... Ja te? gram na gitarce, ale dopiero zaczynam,moze za kilka lat co? pomysle o jakim? zespole... 8)
Najemnik
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: marca 17, 2007, 8:54 pm
Lokalizacja: Lubie?

Postautor: Peter » marca 25, 2007, 5:41 pm

Nie wiem nad czym Ty sie jeszcze zastanawiasz :D !
Pozdrawiam!
Peter
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 79
Rejestracja: grudnia 1, 2006, 6:11 pm
Lokalizacja: Aberdeen

Postautor: WitekBielski » marca 25, 2007, 6:03 pm

Wpierw napisze to co my?le przed przes?uchaniem utworu: Moim zdaniem nale?y zaczyna? od Bluesa a potem szuka? i wybiera?... A czy warto go gra?? to zale?y... jak Ci si? podoba to czemu nie...

PO PRZES?UCHANIU: Zgadzam si? masz talent i zdecydowanie masz technik?, bez kt?rej nie ma niczego :wink: Ale moim zdaniem to co zagra?e? to jednak jest (jak sam zreszt? wiesz) Blues-rock. Wed?ug mnie powiniene? spr?bowa? zagra? Bluesa... podejrzewam ?e wiem sk?d ?ci?ga?e? ten podk?ad (sam kiedy? na nim ?wiczy?em) i s? tam takie wolniejsze... spr?buj do takiego zagra? i , co najwa?niejsze, s?uchaj du?o klask?w - Muzyk?w Bluesowych kt?rzy urodzili si? oko?o 1900-1915 jak T-Bone Walker, Lonnie Johnson, Alberk King, Freddie King...

Powodzenia!!!
Blues On!
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: arcguitar » marca 25, 2007, 8:40 pm

No strasznie si? ciesz?,?e na moje pytanie,sk?din?d mo?e troszk? ?le sformu?owane mam ju? profesjonalne odpowiedzi.Musz? si? przyzna?,?e cz?sto tu zagl?da?em.Je?li mo?na s??wko komentarza - forum emanuje szczeg?lnym klimatem co nie jest zreszt? dziwne bo przecie? dotyczy tak specyficznego gatunku muzycznego,kt?ry nigdy nie dzieli? i nie wywo?ywa? negatywnych emocji.Troch? si? wstydz? brzmienia postawionego w po?cie pytania:czy warto??? Odpowied? jest w zasadzie jedna.Ja powinienem zapyta? czy dam rad?.Nie chc? oszukiwa? siebie samego,?e to niby gram bluesa bo trzymam si? skal.Tylko osoby szczerze w nim zakochane potrafi? wychwyci? z gry innych to szczeg?lne "co?",kt?re nie ka?demu jest dane wydoby? z gitary.Je?li powiedz? ,?e tego nie ma to daremna fatyga.Nic na si??,st?d moje pytanie i to w tym miejscu.
Rzeczywi?cie Nick,podk?ad jest z Guitarbt.W warunkach domowych to idealne rozwi?zanie dla gitarzyst?w.Dzi?ki wszystkim za komentarze.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
arcguitar
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: maja 16, 2006, 12:57 pm
Lokalizacja: Jelenia G?ra

Postautor: Agatka Malczyk » marca 25, 2007, 8:56 pm

Ja si? nie znam na graniu, nie dane mi gra? niestety ;) ale graj. Graj to co czujesz, graj muzyk? - to nie musi by? czysty blues - to ma by? co?, co daje Ci rado??
pozdrawiam
But if you can't sing it you simply have to swing it!
Cause it don't mean a thing if you ain't got that swing!
Awatar użytkownika
Agatka Malczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 499
Rejestracja: listopada 10, 2005, 5:38 pm
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postautor: WitekBielski » marca 25, 2007, 9:25 pm

Graj, graj!

Masz racje m?wi?c o tych skalach. Wielu muzyk?w my?li ?e Blues to 12 takt?w i dzwi?ki skali, jednak ?aden z nich nie jest w stanie wywo?a? u s?uchacza takiej reakcji jak np Freddie King. To co? co r??ni Bluesman?w od takich 'teoretyk?w' jest trudne do wyja?nienia...
m?wi si? o "graniu od serca" czy te? o "graniu z dusz?", ale wielu, cho? rozumiej? te s?owa, nie stosuj? ich w praktyce. Kiedy? mi si? wydawa?o ?e gra?em Bluesa itd. a? kto? mi nie u?wiadomi? ?e gram "sahare" 8) ...

Ja radze Ci pos?ucha? tych klasyk?w i wyobra?i? sobie kim oni byli, dlaczego to grali/?piewali, o czym ?piewali i poczu? t? muzyk?. Potem z?apa? za wios?o i zagra? nie to co w?a?nie us?ysza?e? (nie kopiowa? zagrywek itd) tylko gra? co czujesz... Jak jeste? w?ciek?y to grasz tak jakby? by? w?ciek?y, jak nie... to poprostu nie grasz...

To taka moja ma?a rada

Pozdrawiam i ?ycze powodzenia!!!
"Ten co trzeba"
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: Sphinx » marca 27, 2007, 1:07 pm

Wed?ug mnie to jednak do?? wyra?nie s?ycha? ?e du?o gra?e? w innych gatunkach muzyki ni? blues. Mimo wszystko na pewno warto zaczyna?. To co wg mnie nie pasuje to za bardzo trzymanie si? skal i znanych przebieg?w i pakowanie za du?o niepotrzebnych dzwi?k?w. Poza tym w utworze jest mn?stwo wszystkiego a tak w?a?ciewie nie ma nic. Nie ma jakiego? takiego motywu kt?ry by to trzyma? jako ca?o??, nada? temu jakis wyraz. Ale takie rzeczy si? wyrabia z czasem graj?c i przede wszystkim s?uchaj?c. Bardzo dobrze Ci tu inni podpowiadaj? zeby s?ucha? starych bluesman?w. Zobaczy? jak oni osadzaj? dzwieki, gdzie akcentuj?, za?apa? ten feeling. Bardziej skupi? si? na dok?adnym wydobyciu dzwieku i zastanowieniu sie co chcesz nim przekaza? a nie odgrywaniu ca?ej masy niepotrzebnych rzeczy na skali. W ka?dym razie zycze powodzenia i napewno graj dalej bo masz predyspozycje tylko musisz sie skupic na szczeg?lach ktore nadaja bluesowi ten niepowtarzalny charakter. No i dobrze jest tez pogra? troche pod okiem kogo? du?o lepszego kt?ry wy?apie Twoje b??dy i poka?e jak ich unikn??.
Pozdrawiam
Sphinx
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: lipca 7, 2006, 1:36 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: arcguitar » marca 27, 2007, 6:12 pm

S?usznie,wy?apa?e? to czego si? spodziewa?em,?e znaj?cy si? na rzeczy wy?api?.Mo?e w?a?nie za bardzo stara?em si? zbli?y? do bluesa i tak to si? sko?czy?o.Po analizie tego wszystkiego doszed?em do wniosku,?e nawyk?w nie pozb?d? si? tak ?atwo.Lepiej zostan? przy swoim graniu,blues tylko na tym zyska,hehe.Wszystkim,kt?rzy fatygowali si? i po?wi?cili mi odrobin? swojego zapewne cennego czasu dzi?kuj?.Fanem bluesa pozostan?,w ko?cu mo?na te? kocha? co? platonicznie :wink: .Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
arcguitar
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: maja 16, 2006, 12:57 pm
Lokalizacja: Jelenia G?ra

Postautor: Sphinx » marca 27, 2007, 8:25 pm

Nie poddawaj si? tak ?atwo. Zobacz ?e muzycy kt?rzy naprawd? dobrze graj? bluesa, robi? to przez wiele lat. Jestem prawie pewien ze je?eli tyle czasu co po?wi?ci?e? na granie innych styl?w po?wi?cisz na bluesa to naprawd? mo?esz sporo zrobi?. Poza tym jest wielu muzyk?w kt?rzy bardzo dobrze ??cz? w?asnie bluesa z rockowopodonym graniem i efekty s? naprawd? ?wietne. Ju? nie m?wi?c ?e nie ograniczaj?c si? do jednego stylu muzycznego masz wi?ksze pole do popisu. Tak wi?c ?ycze powodzenia i troch? wi?kszej motywacji, bo je?li bluesa kochasz to go po prostu graj i nei zastanawiaj si? nad tym :)
Pozdrawiam
Sphinx
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: lipca 7, 2006, 1:36 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: arcguitar » marca 27, 2007, 9:41 pm

Dzi?ki za konstruktywn? odpowied?.My?l?,?e nie jest to jedynie kwestia motywacji,z t? akurat chyba nie mam problemu , tym bardziej,?e zupe?nie nadrz?dn? spraw? w tym wszystkim jest to,?e kocham gitar? i gr? na niej.W swojej "karierze" pr?bowa?em chyba wszystkiego ,z ??czeniem ze sob? skrajnych styl?w muzycznych w??cznie i mo?e w?a?nie to, ten przesyt r??norodno?ci? powoduje ch?? zachowania czysto?ci formy.I tu pod?wiadomo?? muzyczna korkuje mi w pewien spos?b kana?,przez kt?ry powinny by? wyzwalane czysto bluesowe emocje.Mo?e troch? to zagmatwa?em ale tak to czuj?.W ka?dym razie dzi?ki jeszcze raz.
Awatar użytkownika
arcguitar
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: maja 16, 2006, 12:57 pm
Lokalizacja: Jelenia G?ra

Postautor: SchyMan » marca 28, 2007, 3:26 pm

A wd mnie to je?li chodzi o nagranie powiniene? gra? nieco wolniej i rzeczywi?cie spora tam domieszek :) rzek?bym ,?e a? za du?o. Chwilowo to tylko podk?ad jest bluesowy :D Je?li b?dziesz s?ucha? wi?cej klasyk?w (jak to ju? kto? to zauwa?y?) i zaczniesz tym ?y? to blues sam z ciebie wyjdzie ;) Puenta: Blues jest w ka?dym z nas tylko trzeba go nauczy? wychodzi? na wierzch :D
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: wajlonis » marca 29, 2007, 8:48 am

arcguitar pisze:Pytanie:warto zaczyna???
. Nie zartuj. To pytanie jest czysto retoryczne. Zawsze warto zaczyna?. Nie zale?nie od wieku i umiej?tno?ci. Dla przyk?adu ludzi maj?cych po 50 lat na bluesowych ulicach Chicago nazywa si? m?odzikami. Tak wiec - d?uga droga przed tob?! :)
Obrazek
wajlonis
bluesman
bluesman
 
Posty: 270
Rejestracja: października 6, 2006, 8:05 pm
Lokalizacja: Chojnice

Postautor: KRIST » marca 31, 2007, 3:08 pm

przesluchalem sobie ten kawalek i mysle ze jest calkiem ok zagrany . masz talent i dosc dobra technike. mysle ze spokojnie dasz sobie rade na tymze podworku. jak najbardziej graj bluesa.
KRIST
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy

Postautor: dukemack » kwietnia 8, 2007, 9:23 am

Kawa?ek spoko mi si? podoba?, a przy okazji pogra?em sobie przy nim na harmonijce :P. Jak nie bluesa to co ?? tylko blues !!

pozdrawiam !!
Awatar użytkownika
dukemack
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: grudnia 14, 2006, 12:22 am
Lokalizacja: Pruszk?w


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości

cron