niestety b?de musia? co? tam napisa?....."urwa jego ' a

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

niestety b?de musia? co? tam napisa?....."urwa jego ' a

Postautor: machora » marca 24, 2007, 4:14 am

niestety jestem zmuszony napisa?....."urwa jego ' a? " odno?nie tych wszystkich wznios?ych przemysle? i innych ciekawych wypowiedzi na temat T.N po tym jak On przeni?s? sie na drug? stron? t?czy, ?e nakazem "medi?w" jest to traktowane jako " next news" i tylko tyle.Tak dok?adnie jak blues i poboczne mu kieruki sa traktowne w Polsce.Mo?e czas aby nie tylko jako cz?onkowie PSB ale i My zwykli odbiorcy i s?uchacze dobrej muzyki , na tle ostatnich zdarze? powiedzieli swoje NIE i rozpoczeli domagac si? aby w szeroko pojetych mediach zago?ci?a Muzyka , muzyka , kt?rej da si? po prostu s?ucha? !!!! Z bluesowym pozdrowieniem Andrzej Malcherek
machora
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 39
Rejestracja: października 6, 2005, 9:53 pm

Postautor: alojz keta » marca 24, 2007, 3:41 pm

No Andrzeju, to zadanie trudne i raczej nie do przebicia.
Wulgaryzuj?c problem, mo?na zaradzi? sprawie w ten spos?b ?e polscy bluesmani smaruj? pewne cz??ci cia?a wazelin? i wystawiaj? je /te cz??ci cia?a/ w kierunku Os?b Decyduj?cych O Tym Kt?rzy Arty?ci Pojawiaj? Si? W Szerokich Mediach /w skr?cie ODOTKAPSWSM/, mo?e wtedy sytuacja si? zmieni. Za kilkana?cie lat pewno niekt?rzy adepci studi?w socjologicznych pewno b?d? doktoryzowa? si? na temat " jakie walory artystyczne kierowa?y decyzj? o wypromowaniu takich nazwisk jak Jusis, Wi?niewski, Flinta czy Mandaryna?". Jakie "walory" w/w posiadaj? nie trzeba t?umaczy?, a dlaczego dlaczego rosn? fortuny przy sprzeda?y tego czego?, wystarczy przekona? si? co najlepiej idzie na pierwszym lepszym jarmarku odpustowym: ?wiecide?ka jednorazowego u?ytku!
Na to by w mediach pojawi?a si? zdawkowa informacja o odej?ciu Tadeusza Nalepy on sam pracowa? kilkadziesi?t lat.
O zmianie fryzury, czy zgonie kota jakiej? ?wiec?cej kolorowymi szkie?kami lub eksponuj?cej sztuczne cyce gwiazdeczki wykopanej przedwczoraj z wiejskiego wesela, b?dzie si? rozpisywa? ca?a prasa, a tabloidalne programy w telewizorni b?d? mia?y zapewnion? ram?wk? na d?ugie tygodnie, bo to si? sprzeda.
Dlatego obawiam si? ?e blues d?ugo jeszcze nie wyjdzie spod klubowej strzechy, ale nie do ko?ca jestem przekonany czy z punktu widzenia kogo? kto lubi s?ucha? bluesa w takiej w?a?nie atmosferze, jest to w og?le potrzebne? Na pewno fajnie by by?o na codzie? s?ysze? i widzie? w mediach naszych bluesowych idoli, ale niestety obserwuj?c to co nam si? poprzez media sprzedaje, d?ugo jeszcze b?dziemy na to czeka?.
blu?ciski
Awatar użytkownika
alojz keta
bluesman
bluesman
 
Posty: 340
Rejestracja: lutego 26, 2005, 9:02 am
Lokalizacja: Miko??w

Postautor: RafałS » marca 24, 2007, 6:08 pm

Dla mnie samego pozostaje zagadk? dlaczego w zwyk?ym radiu nie ma wi?cej bluesa. Od czasu do czasu gra si? co najwy?ej jaki? kawa?ek Gary Moore'a - chyba tylko po to, ?eby utrwala? w szerokich masach opini?, ?e blues to muzyka rozwlek?a, monotonna, melancholijna i pozbawiona energii... A przecie? du?o (mo?e nawet wi?kszo??) blues?w i oko?oblues?w to zwarte, rytmiczne, przebojowe utwory z dowcipnymi tekstami, utwory, kt?re cz?sto nuci si? po jednorazowym przes?uchaniu!

Rozumiem, ?e przeci?tny zjadacz chleba mo?e nie mie? ochoty kontemplowa? bluesa z delty czy rytmicznych ?ama?c?w ABB z kilkuminutowymi sol?wkami. Ale ca?a masa kawa?k?w z nowych p?yt oko?obluesowych to po prostu ?wietne piosenki, kt?rych znakomicie si? s?ucha w samochodzie, czy na imprezie.

Nie szukaj?c daleko - jest kilka ewidentnych "hicior?w" na BIG GAME Malcherk?w, s? fajnie przearan?owane klasyki na p?ytach JJ Band-u, s? funkuj?ce standardy na COME TOGETHER Cicho?skiego i Tuckera i wiele, wiele innych ?wietnych rzeczy z naszego podw?rka, nie m?wi?c ju? o reszcie ?wiata. Ja sam w ramach bluesa wydzieli?em osobn? p??k? z p?ytami kt?re gram w czasie zabawy z c?reczk? (sko?czy?a rok) i podczas spotka? z nie-bluesowymi znajomymi: blues na ka?d? okazj?.

Ale co mi pozostaje - przecie? nie b?d? marnowa? swojego czasu, pieni?dzy i nerw?w na telefony z protestami do radia i telewizji. Wol? zamiast tego s?ucha? p?yt. Ale je?li kto? przygotuje petycj? - ch?tnie si? podpisz? a i cal? rodzin? nak?oni? do podpisania.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Michał » marca 24, 2007, 6:43 pm

Petycja ?? czemu nie ;)

Muzyka tania, komercyjna, muzyka kt?ra w radiu s?uchamy to zwyk?y "ch?am" zaznaczam nie chodzi mi o rodzaj muzyki, tylko podej?cie muzyk?w., kt?rzy miliony godzin sp?dzaj? w studiu tworz? kolejn? g?upia piosenk? z chwytliwym tekstem - kt?ry si? sprzeda. Niestety to co pisz? to prawda. Moim zdaniem ?eby co? si? zmieni?o, to nie nale?y wyzywa? kogo kogokolwiek od k..w. Trzeba pokaza? ludziom, a przede wszystkim m?odym co to jest muzyka, przedstawi? r??ne gatunki, spokojnie z nimi porozmawia?, zapozna? ich z histori? muzyki. Dlaczego ... ? ju? wyja?niam, ogl?daj?c jaki? program o "cudownej jak zawsze" ameryka?skiej m?odzie?y by?o powiedziane ?e 60 %, kt?ra deklaruje zainteresowanie muzyk? popowa tak naprawd? lubi j? a co z 40 % - wstydz? si? r??ni? od koleg?w, tak sobie pomy?la?em ile jest moich r?wie?nik?w oko?o 18 roku ?ycia, kt?rzy deklaruj? zainteresowanie popem, a tak naprawd? tego nie lubi?. Mo?e warto tym ludziom pokaza? inn? muzyk? bardziej ambitna niedost?pn? w radiach i og?lnie w du?ych mediach. Ja o tym bardzo powa?nie my?l?, chcia?bym zrobi? tak? 'pogadank?' z osob? znana i cenion?, kt?ra przedstawi r??ne gatunki, od rocka, przez bluesa a? po jazz. Zobaczymy czy mi si? to uda, ale to jest m?j cel. Co osi?gn? nie wiem - ale jedna zbawiona osoba to b?dzie du?y sukces :)

Kto wie, mo?e b?dziemy mie? dzi?ki temu kolejnego mistrza muzyki z "Nad Wis?y" :)


Pozdrawiam,

Dzi?kuj? :)
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Robert007Lenert » marca 29, 2007, 12:43 pm

Andrzej ma racje. Ale na szczescie sa stacje w ktorych szef muzyczny..... wlasnie jestem po rozmowie telefonicznej :) Cytuje... " blues... aaaa :)... no to przysylaj plytki, bo myslalem, ze znow jakies umcy bum chca mi wciskac do radia :)"
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: paul david » marca 29, 2007, 2:43 pm

Cytuje... " blues... aaaa ... no to przysylaj plytki, bo myslalem, ze znow jakies umcy bum chca mi wciskac do radia "



Czyli jak sami widzicie s?abo cos z promocj? bluesa w polskich mediach jest... :lol:

PSB mened?erstwo zespo??w i wszyscy animatorzy tego gatunku sa widocznie za ma?o aktywni w promocji...niestety a nie odbiorcy jednak...
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: StS » marca 29, 2007, 5:24 pm

Robert007Lenert pisze:...Ale na szczescie sa stacje...
To s? nieliczne lokalne radiostacje i to jest szcz??cie w nieszcz??ciu. To nie powinno nas zadowala?.
Kiedy? by?a pr?ba mobilizacji w obronie audycji "Bielszy odcie? bluesa" (TUTAJ), ale nawet na tym forum spotka?o si? to z marnym odzewem i by?o kwitowane w stylu Smerfa Marudy.

Rafa? Sz?apczy?ski pisze:...Ale co mi pozostaje -...
Wypada skomentowa? cytatem:
machora pisze:...niestety jestem zmuszony napisa?....."urwa jego ' a? "...
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Michał » marca 29, 2007, 5:36 pm

ja Was przyjaciele powiem tak:

Cieszmy si? z tego co mamy :)
Jestem po lekturze historii bluesa i jazzu(a dok?adnie: jak, gdzie, dla kogo i po co graj? bluesa) w Bu?garii, jestem w negatywnym szoku :(, oczywi?cie ca?y czas trzeba d??y? ku lepszemu, ale nie wolno zapomina? o tym co ju? jestem. Wiem doskonale, bo mam kilku przyjaci?? co gra bluesa w Polsce, zdaje sobie spraw? ?e ci??ko z tego ?y?, ale je?li kto? to kocha, to b?dzie w normalnej dobrze p?atnej pracy harowa? 12 godzin a w weekendy i tak jeszcze na koncert pojedzie i pobawi si?, pogra sobie, a co najwa?niejsze dorobi sobie.

Wie? ?e to dziwnie zabrzmi i mo?e na mnie wyl?dowa? 'kube? zimnej wody', ale to jest moje zdanie, kt?re nie zmieni?, chod? r?wnie mocno jak Wy pragn? aby dobry, szczery blues, rock i jazz go?ci? w komercyjnych mediach.
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Hisieher » marca 29, 2007, 8:24 pm

Moim zdaniem nie da sprawi? si? aby w mediach i generalnie w Polsce pojawi?o si? wi?cej Bluesa i pokrewnych mu gatunk?w. Takiej muzyki w Polsce jest tyle, ile jest jej s?uchaczy. A niestety ludzi kt?rzy s?uchaj? takiej muzyki jest du?o mniej ni? takich kt?rzy s?uchaj? 'tego co leci w radiu' czyli popu, techno itp. Nam czasem ci?zko to zauwa?y? bo ka?dy cz?owiek otacza si? ludzmi o podobnych zainteresowaniach i pogl?dach(mnie np. szczena opad?a po ostatnich wyborach, bo s?dz?c po moim otoczeniu powinna wygra? zupe?nie inna partia...).
Oczywi?cie w pe?ni popieram pr?by zainteresowania ludzi dobr? muzyk?, jednak gust?w ludziom nie zmienimy. Uwa?am r?wnie? ?e mniejszo?? spo?ecze?stwa nie mo?e narzuca? czego? wi?kszo?ci, a skoro wi?kszo?? s?ucha kiczu, to w mediach rownie? jest kicz.
Tak wi?c s?uchajmy i grajmy dalej dobr? muzyk?, organizujmy koncerty i wspierajmy przychylne tej muzyce media i popularyzujmy j? a mo?e wkr?tce wi?cej ludzi polubi bluesa.
Awatar użytkownika
Hisieher
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 35
Rejestracja: sierpnia 22, 2006, 8:59 am
Lokalizacja: okolice Rybnika


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 188 gości

cron