List otwarty Zarz?du Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Postautor: paul david » lutego 26, 2007, 1:57 pm

?ledz? ten temat od pocz?tku i doszed?em do wniosku, i? g??wnymi przyczynami tej dyskusji s?: przede wszystkim brak rozumienia s?owa pisanego. (Badania przeprowadzone w Polsce m?wia chyba o ok.10 % Polak?w, kt?rzy czytaj? i rozumiej? to co przeczytali.), nastepnie emocje i to negatywne - spowodowane brakiem odpowiedniego dystansu do samego siebie, a tak?e nastawienie na obron? w?asnego "ty?ka" przy pomocy ataku.

Ale, ale... r?wnie? moim zdaniem, dobrze sie sta?o, ?e Marek zacz?? i bolszewik si? wtr?ci? bo...przy takich okazjach dochodzi do obna?e? charakterologicznych, do wylania z siebie nagromadzonych z powodu hipokryzji i czasem nadmiernej grzeczno?ci (chcia?oby si? napisa? zwyk?ego wazeliniarstwa) ?ali i jad?w ( kt?re zbyt mocno st??one prowadz? do frustracji i zawa?u)

Wydaje mi si? tylko, ?e temat nie powinien znale?? si? w tej zak?adce.

Poza tym Marku z ca?ym szacunkiem do Ciebie i Twojego grania my?l?, ?e nikt nie podwa?a Twojego podej?cia do bluesa - dlatego i Ty nie uzurpuj sobie prawa do bycia wyroczni? w tej kwestii. A tak nawiasem m?wi?c to i Ty przeciez nie jeste? ortodoksyjnym bluesamanem bo nie ma w Tobie np...ani kropli murzy?skiej krwi :lol: . I mozna by tu znowu dyskutowa? czy ktos czuje bluesa czy go sp?aszcza, ale nie o to chodzi - ka?dy go gra i interpretuje tak jak lubi. Kazdy ma do tego prawo. Ty robisz to tak, a inni inaczej. Og?lnie i umownie nazywamy to w Polsce bluesem. Twoje racje na temat dawnego PSB s? mo?e i trafne ( nie znam tego a? tak dobrze), ale to s? znowu Twoje subiektywne odczucia. I powiniene? sie liczy? z tym, ?e nie wszyscy czyt?jacy Twoj? opini?, si? z ni? zgodz?. Od siebie moge powiedzie? tyle, ?e tak jak w sporcie, tak i w muzyce nie ka?dy dobry pi?karz zostaje dobrym trenerem, prezesem - tak samo jest i tu - tym bardziej kiedy jest si? czynnie grajacym muzykiem. Obecnie prezes powinien by? dobrym mened?erem, organizatorem ba, kreatorem ca?ego dzia?ania swojej organizacji. Nie wystarczy tylko nada? sobie tytu? z racji sta?u, wieku czy zas?ug, nawet demokratycznie przez wybory . Nie da si? pogodzi? w?asnej kariery muzycznej i funkcji prezesa. Nie dzisiaj. W PSB dzisiejszym, musz? by? osoby, kt?re maj? rozeznanie w tej bran?y(tak to jest swoista bran?a) ale nie koniecznie musza umie? gra? czy spiewa?. A sam blues w Polsce - to co? innego ni? w Anglii, Francji, Niemczech czy S?owacji. Europa nigdy nie gra?a, nie gra i nie b?dzie gra?a jak w Delcie Missisipi. Dlatego Marku r?b swoje i daj robi? swoje innym. Do PSB nie ma obowi?zku nale?e? przecie?... Daj szanse na Nowe. Dopiero po jakim? czasie mozna bedzie zopiniowa? Nowe PSB. Czy PSB ma dobry pomys? na rekomendacj?? Mo?e tak, mo?e nie. Dla muzyk?w id?cych w komercj? z pewno??ia to co? b?dzie znaczy?, bowiem my?l?, ?e za stempelkiem p?jdzie odpowiednia promocja w mediach i na rynku muzycznym (chociaz nie wiem czy to jest w zamys?ach PSB). Ale dla muzyka graj?cego z mi?o?ci do tej muzyki to ten stempel ani nie zaszkodzi ani nie pomo?e. Kiedy zainteresujesz swoj? tw?rczosci? ludzi to, przyjda na Ciebie i kupi? twoje p?yty nawet bez stempla ( chociaz i tu jest w XXI wieku potrzeba promocji - nie koniecznie ze strony PSB) Ludzie lubi? si? zrzesza? i takie jest ich prawo i wyb?r.

My te? piszemy na forum i nikt nam nie ka?e tego robi?. Chcemy po prostu. Jest jedno ale... ?e takie Forum, na kt?rym samemu masz mozliwo?? zabra? g?os musia? kto? kiedy? za?o?yc, a teraz je prowadzi? aby dalej funkcjonowa?o itd itp. Chwa?a i wielkie wyrazy uznania oraz podzi?kowania dla Organizator?w tego przedsi?wzi?cia (szczeg?lnie Andrzeja Jerzyka, z kt?rym te? nieraz nie zgadzam sie w pogl?dach ale nie k??cimy sie z tego powodu, ba nawet lubimy si? z tego powodu)!!! :lol: :roll: :wink: Ale te? i prosba, ?eby ka?dego wpisu, kt?ry nie zawsze jest zgodny z w?asnym pogl?dem, ba nawet z og?ln? opini? nie traktowac zbyt osobi?cie...
Prosz? Marku nie miej mi za z?e, ?e przypominam tu takie oczywistosci ale jak widac czytajac wszystkie wpisy to nieraz warto i o tym przypomnie?. Sami widzicie jaki jest p??niej ci?g wydarze? kiedy komu? puszcz? emocje... :lol: :lol: :lol:

Szkoda ?e dyskusja prawie ca?y czas omija?a merytoryk? tematu. C?? emocje jednak z regu?y bior? g?r?.

Najbardziej martwi mnie sama forma reakcji na post Marka. Za bardzo ka?dy potraktowa? to personalnie. C?? jednak, jak wida? "prawdziwa cnota krytyk sie nie boi" jak mawia? Ignac Krasicki. Ale w?asnie, ?eby by?a krytyka cnoty to, jeszcze trzeba j? posiada?, z tym to r?znie bywa... :roll: :lol: :wink:


Pozdrawiam serdecznie! :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: KRIST » lutego 26, 2007, 2:22 pm

a ja zycze sobie i wszystkim zeby zawsze nr1 byla muzyka. i niech ona laczy was bracia i siostry zjednoczeni w bluesie,jak to mawia pan Jan CHojnacki.
KRIST
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy

Postautor: lauderdale » lutego 26, 2007, 9:15 pm

KRIST pisze:a ja zycze sobie i wszystkim zeby zawsze nr1 byla muzyka. i niech ona laczy was bracia i siostry zjednoczeni w bluesie,jak to mawia pan Jan CHojnacki.

Amen
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: Maniol HIGHWAY » lutego 26, 2007, 9:46 pm

:shock: :shock: i co ja robie tu :?: :?:
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: Piotr Łukasiewicz » lutego 27, 2007, 12:41 am

Jako osoba ktora zalozyla ten temat czuje sie w obowiazku do wypowiedzenia w kilku istotnych kwestiach podniesionych w trakcie tej dyskusji.
Mozecie traktowac moja wypowiedz jako wypowiedz czlonka Zarzadu PSB.

W najsmielszych oczekiwaniach nie przyszlo mi do glowy ze temat ten wywola tyle emocji, nie zawsze zdrowych i bedzie okazja do niezbyt przyjemnych rozgrywek personalnych. Co szczegolnie mnie boli poniewaz w swojej koncepcji PSB ma byc organizacja ponad podzialmi, organizacja WSZYSTKICH ludzi bluesa w Polsce, ma laczyc a nie dzielic. Ale pozwolcie ze te personalne utarczki pozostawie na boku

Przez ostatnie dwa dni bylem bardzo zajety i mialem okazje bardzo sporadycznie obserwowac ta dyskusje. Ma to w moim przypadku dwie strony. Z jednej moge na wszystko spojrzec chlodnym okiem, bez emocji i to jest plus. Z drugiej strony mam wyrzuty sumienia, ze nie moglem w odpowienim momencie zareagowac, sprostowac i przedstawic klarownie naszego stanowiska. Z tego powodu powstalo wiele niedomowien i emocjonalne wypowiedzi Slawka Turkowskiego czy Michala potraktowane zostaly jako stanowisko PSB.
Salwek i Michal jak to kilkakrotnie podkresli wypowiadali sie w swoim imieniu i przeprosili za emocjonalne potraktowanie niektorych watkow dyskusji.
Prosze nie traktujcie wypowiedziw stylu (to jeden z kilku przykladow):
Zapewniam Ci? ?e w PSB jestem od niedawna, ale jak uka?e si? Twoja p?yta, na pewno na ok?adce nie b?dzie mowy o znaku PSB - o tym mog? Cie zapewni?. Wi?c o w?asn? tw?rczo?? si? nie obawiaj.

jako stanowiska PSB, bo w emocjach duzo wiecej i ciezszych rzeczy zostalo powiedzianych.

Jeszcze raz powtorze to co napisalem powyzej: PSB w swojej koncepcji PSB ma byc organizacja ponad podzialmi, organizacja WSZYSTKICH ludzi bluesa w Polsce, ma laczyc a nie dzielic.

Na tym bazuje tez koncepcja omawianego tu znaku PSB Rekomenduje. Ma to byc dodatkowa promocja dla polskich muzykow bluesowych, bez wzgledu czy sa zieloni, czerwoni czy r??owi, bez wzgledu na to czy pochodza Koziej W?lki, Poznania, Wroc?awia czy Warszawy. Tu nie ma podzialow. jedynym kryterium bedzie muzyka. Chcielibysmy aby tym znakiem opieczetowane byly plyty najwyzszej jakosci. Zanim znak ten pojawi sie na pierwszej plycie przygotujemy jasne kryteria.
Zauwazcie ze na naszym rynku ukazuje sie zenujaco malo plyt bluesowych. W zeszlym roku mozna je bylo policzyc na palcach jednej reki. Tym bardziej te ktore sie ukazuja wymagaja maksymalnego wsparcia ze strony kazdego z nas. Na poczatku bedziemy promowac plyty na stronie internetowej PSB a pozniej w miare pojawiajacych sie mozliwosci rowniez w dostepnych mediach publicznych.

Proponuje abyscie zaczekali z ocenami. Potrzebujemy jeszcze czasu. po kilku latach niebytu podnosimy sie i liczymy na odrobine zyczliwosci.
Nie zamierzamy ogladac sie wstecz. naszym celem jest przyszlosc i kierujemy caly swoj wysilek.

Koniecze juz bo juz pozno i sil juz brak :-)
mam nadzieje ze dalsza dsykusja wokol PSB potoczy sie juz w przyjemniejszej atmosferze. Zapraszam tez do bezposredniego kontaktu z nami na priva czy tez na Forum PSB. jestesmy otwarci dla wszystkich i na wszystkie opinie.
POLSKIE STOWARZYSZENIE BLUESOWE www.blues.org.pl
WARSAW BLUES NIGHT www.blues.waw.pl
Piotr Łukasiewicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: stycznia 20, 2005, 9:51 am

Postautor: Piotr Łukasiewicz » lutego 27, 2007, 12:42 am

aha... prosze nie poslugujcie sie w dyskusji wycinkami z tego tekstu. Stanowi on integralna czesc i tak nalezy go interpretowac.
Zdaniami wyrwanymi z kontekstu mozna niemal wszystko udowodnic
POLSKIE STOWARZYSZENIE BLUESOWE www.blues.org.pl
WARSAW BLUES NIGHT www.blues.waw.pl
Piotr Łukasiewicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: stycznia 20, 2005, 9:51 am

Postautor: P.Szymański » lutego 27, 2007, 8:06 am

Ja tam nie wiem, co i w jaki spos?b takie stowarzyszenie ma robi?. Nie znam si? i ma?o mnie to interesuje.
Pad?a tam kwestia pomocy internetowej. Ja korzystam z serwera PSB i hostingu Marcina Zr?dy.
W tym miejscu chcia?bym podzi?kowa? Marcinowi za bezinteresown? pomoc w tworzeniu i utrzymaniu mojego www. Zanim S?awek Turkowski poleci? mi Marcina przez ok. rok walczy?em z niesolidnymi webmajsterkami. Od czasu rozpocz?cia wsp??pracy z Marcinem, kt?ry jest solidny, kompetentny sko?czy?y si? wszelkie problemy i wsp??praca uk?ada si? dobrze.

Na nic wi?cej nie licz?. Zreszt? uwa?am pomoc Marcina i S?awka za normaln? ludzk? pomoc i nic wi?cej.

Moje stanowisko i pogl?dy moi koledzy ( w tym Marek Wojtowicz, z kt?rym o tym wszystkim kiedy? rozmawia?em - po ludzku dodam) znaj?.
A je?li kto? jest ciekawy mojego zdania, to niech zapyta.

Powiem tylko, ?e to nie w moim imieniu prezes PSB wyst?pi? na ?amch TWojego Bluesa z ci?t? ripost?.

www.szymanski.blues.org.pl
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: Tomasz Marek » lutego 27, 2007, 12:53 pm

CZE?? WSZYSTKIM!!!

PRZECZYTA?EM TE KILKA STRON I...
POWIEM WAM SZCZERZE, ?E DLA MNIE NAJWA?NIEJSZE JEST TO, ?E TO CO ROBIMY ROBIMY Z SERCEM I SPRAWIA NAM TO RADO??. NIE MA ZNACZENIA CZY JESTE?CIE W STOWARZYSZENIACH, K?KACH ZAINTERESOWA?, CZY GRACIE, CZY S?UCHACIE. JE?LI KOCHACIE BLUESA TO CZY?CIE DOBR? ROBOTE WSZELKIMI SPOSOBAMI PISANIE ZOSTAWMY POETOM. PO CO TO WSZYSTKO?

POZDRAWIAM!!!
Awatar użytkownika
Tomasz Marek
bluesman
bluesman
 
Posty: 320
Rejestracja: sierpnia 19, 2005, 9:03 am

Postautor: P.Szymański » lutego 27, 2007, 1:06 pm

P.Szyma?ski pisze:Ja tam nie wiem, co i w jaki spos?b takie stowarzyszenie ma robi?. Nie znam si? i ma?o mnie to interesuje.
Pad?a tam kwestia pomocy internetowej. Ja korzystam z serwera PSB i hostingu Marcina Zr?dy.
W tym miejscu chcia?bym podzi?kowa? Marcinowi za bezinteresown? pomoc w tworzeniu i utrzymaniu mojego www. Zanim S?awek Turkowski poleci? mi Marcina przez ok. rok walczy?em z niesolidnymi webmajsterkami. Od czasu rozpocz?cia wsp??pracy z Marcinem, kt?ry jest solidny, kompetentny sko?czy?y si? wszelkie problemy i wsp??praca uk?ada si? dobrze.

Na nic wi?cej nie licz?. Zreszt? uwa?am pomoc Marcina i S?awka za normaln? ludzk? pomoc i nic wi?cej.

Moje stanowisko i pogl?dy moi koledzy ( w tym Marek Wojtowicz, z kt?rym o tym wszystkim kiedy? rozmawia?em - po ludzku dodam) znaj?.
A je?li kto? jest ciekawy mojego zdania, to niech zapyta.

Powiem tylko, ?e to nie w moim imieniu prezes PSB wyst?pi? na ?amch TWojego Bluesa z ci?t? ripost?.

www.szymanski.blues.org.pl



Dodam, ?e wkr?tce minie dwa lata wsp??pracy z Marcinem i mojego korzystania z serwera PSB.
Naprawd? polecam!
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: freewiktor » marca 11, 2007, 2:47 pm

Witam,
ju? mia?em si? wypowiedzie? tutaj, ale chyba lepszym miejscem do tego b?dzie forum stowarzyszenia...
zw?aszcza, ?e tu ma?o na temat.
Pozdr 8)
a.rojek
Awatar użytkownika
freewiktor
bluesman
bluesman
 
Posty: 307
Rejestracja: sierpnia 25, 2004, 7:03 pm
Lokalizacja: Zduńska Wola

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 460 gości

cron