Wi?c czym?e jest Blues?

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Postautor: Rakiet » lutego 12, 2007, 5:24 pm

lauderdale pisze:Tak naprawde to bluesem naszycch czasow jest RAP.
To jest to co teraz murzyni robia i czym sie ekscytuja. :)
I znowu biali ich nasladuja , dorabiaja jedynie sluszne teorie itp
Ale to znowu MURZYNI sa oryginalni i odkrywczy. :)


Tak naprawd? to rap jest rapem naszych czas?w.;-)

Chodzi?o Ci chyba o to, ?e w rapie jest teraz ta energia i inwencja, kt?ra by?a kiedy? w bluesie?
Pomijaj?c fakt, ?e rap by? takim ?r?d?em chyba w latach 80-tych, a teraz to ju? w?a?nie jest interpretacja (jak w bluesie;-)) m?odego pokolenia, to mo?e masz racj?, ale dyskusja przecie? toczy si? na temat bluesa, a nie tego sk?d powinno czerpa? m?ode pokolenie.
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: lauderdale » lutego 12, 2007, 5:47 pm

Tak naprawde to tu nie ma zadnej dyskusji tylko chec opowiedzenia swojego sposobu odczuwania.ARCHEOLOGIA to temat tego forum. :) " Bo nowe to nie blues a stare to dla dziadkow". :)
Bylem ostatnio w takim sklepie muzycznym:
Czarny sprzedawca , czarna klijentela nawet sciany i polki byly czarne :)
Milion plyt i zadnego znanego wykonawcy.
Wiec pytam goscia co to za muzyka. 100% rap i okolice pada odpowiedz.
Gwiazdy jednego tygodnia czasem jednego wystepu.
To jest ich swiat. 90 procent z nich nawet nie slyszalo o nazwiskach ktore na tym forum padaja jak strzaly z karabinu.
Nie chodzi o to skad powinno czerpac mlode pokolenie tylko co to jest blues. Cos co czarni wynalezli i tak zmienili ze biali teraz nazywaja to RAP i nie widza zadnego podobienstwa ani kontynuacji tego co kiedys nazywalo sie blues. :) Gitary zamienili na komputery i dalej sa tworczy i oryginalni. A biali dalej dyskutuja czy strat czy gibson i graja tego swojego southern rocka.
Na tym polegaja ograniczenia percepcji u bialych ze nie slysza roznicy kiedy bluesa gra bialy a kiedy czarny i jeszcze sie kloca ze nie ma roznicy. Natomiast czarni slysza to doskonale choc nie zawsze osmielaja sie mowic o tym wprost.
To tu na tym forum ktos cytowal jednnego murzynskiego madrale o tym ze cala muzyka to owoce bluesa . NO to i RAP tez.

Pozdrowionka
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: WojtekU » lutego 12, 2007, 6:18 pm

Jak mozna w ogole melorecytacje na tle mechanicznie generowanego rytmu porownywac z zywa muzyka? Popularnosc rapu wynika chyba z tresci z ktorymi sie identyfikuja ich odbiorcy...
Co do archeologii: w muzyce klasycznej jest tendencja do grania dawnych utworow na oryginalnych badz odtworzonych instrumentach z epoki - wiec jesli ktos chce grac np bluesa tak jak sto lat temu, czy to zle?
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Rakiet » lutego 12, 2007, 8:28 pm

lauderdale pisze:To jest ich swiat. 90 procent z nich nawet nie slyszalo o nazwiskach ktore na tym forum padaja jak strzaly z karabinu.


aa, to ju? ich strata. Zauwa?, ?e my tu nie gramy, a dyskutujemy ;-)

lauderdale pisze:Nie chodzi o to skad powinno czerpac mlode pokolenie tylko co to jest blues. Cos co czarni wynalezli i tak zmienili ze biali teraz nazywaja to RAP i nie widza zadnego podobienstwa ani kontynuacji tego co kiedys nazywalo sie blues. :)

Z tego co wiem, to rap i skreczowanie chyba s? nie z tego ?r?d?a co blues. To tak jakby? powiedzia?, ?e reggae to blues, tylko nowszy ;-)

lauderdale pisze:Gitary zamienili na komputery i dalej sa tworczy i oryginalni. A biali dalej dyskutuja czy strat czy gibson i graja tego swojego southern rocka.


No, biali te? mieli swoje 5 minut, kiedy byli tw?rczy i oryginalni - Bach, Mozart ;-) A teraz po prostu mamy muzyk? rozrywkow? na topie.
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: lauderdale » lutego 12, 2007, 10:13 pm

Fajnie sie z Toba gada.
Bo masz poczucie humoru
Dzieki.

Pozdrawiam.
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: Robert007Lenert » lutego 13, 2007, 2:54 pm

Mialem juz nie gadac w tym topiku...ale robi sie weselej :) no to trza cos dolac do ognia hi hi:). Panie i Panowie blues to nie religia, nie forma wyznaniowa... to tylko piekna muzyka :) ale obok tej pieknej muzyki jest jeszcze inna rownie piekna muzyka!!!:)
A teraz odpowiedz na cytat :)
"To tak jakby? powiedzia?, ?e reggae to blues, tylko nowszy ;-) " ...masz racje reggae to blues Karaibow :)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Rakiet » lutego 13, 2007, 3:14 pm

Robert007Lenert pisze:Panie i Panowie blues to nie religia, nie forma wyznaniowa... to tylko piekna muzyka :) ale obok tej pieknej muzyki jest jeszcze inna rownie piekna muzyka!!!:)


Popieram, popieram. Te? nie lubi? tej metafizyki i znacze? dorabianych do muzyki prostych i nie zawsze "?wi?tych" afroamerykan?w. To w?a?nie wydaje mi si? takie bia?e w tym naszym podej?ciu do bluesa.

Robert007Lenert pisze: "To tak jakby? powiedzia?, ?e reggae to blues, tylko nowszy ;-) " ...masz racje reggae to blues Karaibow :)


A mo?e rap to reggae Stan?w?;-))
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

blues to..

Postautor: gofer » lutego 13, 2007, 11:50 pm

blues to dla mnie :
1. muzyka ludzi cierpi?cych
2. muzyka kt?ra opisuje dana spo?ecznosi?
3'muzyka dajac? wytchnienie
gofer
blueslover
blueslover
 
Posty: 496
Rejestracja: lutego 13, 2007, 7:50 pm
Lokalizacja: kalisz

Postautor: dzikiflaming7 » lutego 18, 2007, 11:11 am

Moim zdaniem blues to nic innego,ale blues p?yn?cy prosto z serca,to nic innego jak nasze emocje,uczucia,skryte w sercu i t?umione przezycia...blues to to czym mozna wyrazic to wszystko czego nie da sie wypowiedziec czyms tak niedoskona?ym jak s?owa :wink:
Moje ?ycie dedykuj? sztuce...gdy tworzysz jeste? bli?ej w?asnego nieba/
Awatar użytkownika
dzikiflaming7
blueslover
blueslover
 
Posty: 471
Rejestracja: stycznia 23, 2007, 12:08 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: WitekBielski » lutego 18, 2007, 12:18 pm

Mo?e to troche oftop, ale warto zna?:

Big Bill Broonzy poszedl kiedy? ze swoim stryjkiem nad mississipi na spacer. Gdy chodzili przy brzegu morza zauwa?yli na piasku wielkiego ???wia. Stryjek przypomnia? sobie ?e nie ma niczego w domu na obiad, wie? poprosil Bill'a ?eby spr?bowal zmusi? ???wia do wyj?cia glowy ze skorupy i uci?? mu g?ow?. Gdy zauwa?yl jednak ze Bill sobie nie radzi, postanowil mu pom?c. Wzi?l z ziemi patyk i pod?o?y? pod "nos" ???wia. Ten po jakim? czasie wystawil glowe ze skorupy i zlapal kij. Stryj wyj?l wtedy siekiere i obci?l ???wiowi glowe. Nast?pnie postanowili ?e w drodze powrotnej go zabior?.
Ku ich zaskoczeniu, gdy wracali ze spaceru ???wia ju? nie bylo. Stryjek wtedy rzek?:
-Widzisz Billy ten ???w nie wiedzial nawet ?e nie ?yje. Tak samo jest z ludzmi. Maj? w sobie bluesa i nawet o tym nie wiedz?.
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: Marek Wojtowicz » lutego 18, 2007, 12:26 pm

Ciesz? si? ,?e ta opowie?? zosta?a zacytowana. To jest blues
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: czsebastian » marca 11, 2007, 1:12 pm

Blues jest wszystkim. Przybiera r??n? posta?. Wszystko jest z bluesa i wszystko dla bluesa. Prawdziwy blues to oddanie, mi?o??, rado??, satysfakcja, marzenia, przyjemno??. S?uchaj?c bluesa odczuwam pozytywne wibracje. Wtedy lepiej mi jest si? skupi?, podejmowa? decyzje i przenie?? si? w sw?j w?asny, odci?ty od wszystkiego ?wiat. S?ysz?c dobrego Bluesa, odczuwam to dr?enie w g??bi siebie.
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: dzikiflaming7 » marca 11, 2007, 3:15 pm

ooo Sebastian ...?adnie to uj??e?...te dr?enie w g??bi siebie..tak tak :D :D
Moje ?ycie dedykuj? sztuce...gdy tworzysz jeste? bli?ej w?asnego nieba/
Awatar użytkownika
dzikiflaming7
blueslover
blueslover
 
Posty: 471
Rejestracja: stycznia 23, 2007, 12:08 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: czsebastian » marca 11, 2007, 3:35 pm

heh to sie wie trza pisa? z sercem bo jak by? sie niewiadomo jak stara? a serca do tego nie wetkniesz to klapa.
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: Przydat » marca 11, 2007, 4:04 pm

dla mnie blues to spos?b na ?ycie...
Przydat
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 123
Rejestracja: czerwca 8, 2006, 9:36 am
Lokalizacja: ?l?sk

Postautor: Corvus » marca 11, 2007, 9:45 pm

Przydat pisze:dla mnie blues to spos?b na ?ycie...

Bardzo odwa?ne twierdzenie, mo?e nawet zbyt odwa?ne.
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: czsebastian » marca 11, 2007, 10:11 pm

Corvus s?uchaj mam takie samo zdanie. Je?eli Przydat grasz tylko dla kasy to po co to. M?j kumpel ci?gle mi m?wi? no ale blues jest fajny a ja : to za?o?ymy zesp?? bluesowy, a on nie bo metal jest bardziej op?acalny. Ju? na serio nie rozumieim ludzi. Albo ja jestem jaki? dziwny albo ludzie s? jacy? dziwni. Tyle film?w jest o tym, praktycznie wsz?dzie o tym m?wi?, ?eby tylko kierowa? si? sercem. Nie odpowiada ci co?- to nie r?b tego. A po co stajesz si? tym kim tak na prawd? mo?e nie chcesz by?. Przemy?l to jeszcze raz. Ja zanim podejm? jak?? wa?n? decyzj? zawsze sobie robi? taki "rachunek";
- Robie to tylko dla siebie czy dla innych/dla szpanu
- Czy b?dzie mi z tym wygodnie w codziennym ?yciu. itd.
Nie rozumiem niekt?rych ludzi a oni nie rozumi? mnie i takie ko?o niezdety powstaje i sie zatacza. oni si? ze mnie ?miej? a ja z nich.
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: Corvus » marca 11, 2007, 11:03 pm

Ju? nie chodzi o pieni?dze. Nie musz? pyta? Przydata ?eby wiedzie? ?e przecie? z bluesa nie ?yje. Wi?c zawodowym muzykiem nie jest. Dla wielu ludzi blues to tez filozofia ?ycia. Taka "filozofia zmi?tego garnituru, biedy, knajp i nieszcz??cia, a przy tym masy przyg?d". Ale blues to blues. Nie ideologia faceta kt?ry zabi? kogo? w Memphis.
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości

cron