Nasza encyklopedia polskiego bluesa

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Postautor: Grzegorz Sterna » sierpnia 22, 2007, 9:07 am

Dziękuję Bartic za takie potraktowanie mojego tematu, oczywiście nie miałem na myśli, że zależnym od Moderatora jest frekwencja wpisów.

Lauderdale masz racje: trzeba zrobić zaczyn, bo bez zaczynu nawet chleb nie urośnie. A co do tej skromnosci to ja bym ja nazwał bardziej brakeim wiary w słuszność własnych pozynań. Nie chciałbym tu kłaść całej winy na barki systemu nauczania, ale to właśnie tam wciskano, przynajmniej mi, że jestem zbyt maluczki... Powolne uodparnianie na tego typu "nauki", które płyną dalej do mnie zewsząd nigdy w pełni nie zniesie wbitego w podświadomosć modelu: "Sterna - nie wychylaj się, Sterna - ty nic nie wiesz, Sterna - są mądrzejsi od Ciebie, Sterna - ciagnik ma jedno koło zepsute (a nie trzy sprawne)"


a wracajac do meritum wła�nie zarejestrowałem dwie domeny dla projektu :
1. polska - "polskiblues.pl"
2. mieżdunarodnaja - "polishblues.com"
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Rzeszot » grudnia 7, 2007, 5:51 pm

Witajcie!
Widzę, że temat troszkę umarł, ale chciałem go poruszyć raz jeszcze.

Ostatnio wpadłem na serwis: wikia.com, który to daje możliwość stworzenia własnej wikipedii bez żadnych opłat itp. itd. Sprawdzałem czy domena/nazwa "Polski Blues" jest wolna i okazało się, że tak. Co ciekawe domena/nazwa "Blues" jest też wolna, ale mniejsza z tym.
Czytając temat zauważyłem, że padła właśnie propozycja stworzenia Wikipedii, stąd też właśnie mój post.

Jeśli pomysł tworzenia encyklopedii jest nadal aktualny, to Wikipedia jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że: 1.może ją tworzyć kilka(naście)(dziesiąt?) osób przez co może się dosyć szybko rozwijać, a 2. że jest już gotowy skrypt, który jest dosyć przystępny w użytkowaniu nawet przez mało wprawnych użytkowników komputera. No minusem jest to, że ma on specyficzną składnię, ale nie jest chyba problemem przyzwyczajenie się do niej.

Cóż, tyle chciałem napisać.
Jeśli ten pomysł się przyjmie, to możecie liczyć na moją pomoc.
Czekam na wasze opinie.

Pozdrawiam!
Łukasz
Obrazek
Awatar użytkownika
Rzeszot
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: kwietnia 21, 2005, 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: karambol » grudnia 10, 2007, 5:42 pm

Też uważam że rozwiązanie z rodziny wiki jest najlepszym rozwiązaniem do zrobienia encyklopedii. Nie sądzę jednak że korzystanie z wikia.com to najlepszy pomysł. Zdecydowanie lepiej jest postawić swoją wikipedię zwłaszcza że jak pisze wyżej Stern zarejestrowane są stosowne domeny dla projektu : "polskiblues.pl" i "polishblues.com". Wybór silników wiki jest duży tu jest lista wiki http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_wiki_software a tu http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison ... i_software ich porównanie.
Ja sam na bardzo prościutkim skrypcie PmWiki zrobiłem encyklopedię białostockiego bluesa http://www.bialystokblues.com . Dla tak niedużego projektu jak mój skrypt ten jest zupełnie wystarczający jednak dla większych rzeczy się niespecjalnie nadaje.
Ostatnio zmieniony marca 12, 2008, 11:06 pm przez karambol, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Rzeszot » grudnia 10, 2007, 10:31 pm

No więc właśnie, kwestia w tym, żeby znaleźć na tyle prosty skrypt, żeby nie obciążał znacząco bazy danych, był prosty w obsłudze i nie przysparzał kłopotów tym którzy chcieliby coś do niego dopisać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rzeszot
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: kwietnia 21, 2005, 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: karambol » grudnia 20, 2007, 10:44 pm

Mam takie wrażenie że był taki moment zapału do tego pomysłu i jakoś ten zapał przygasł. A może nawet zupełnie zgasł. Jak to zwykle słomiany zapał. Obym się mylił.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: bartic » grudnia 21, 2007, 1:07 pm

lauderdale pisze:I jeszcze od siebie dodalbym; nie czekaj Stern az te dane bedziesz mial kompletne tzn az sie "wszyscy" zglosza. Jak Ci zalezy (mowisz) to postaw ten server i zacznij od tych danych co juz masz. Niech to bedzie tylko kilka zespolow, ale projekt juz bedzie dzialal. Zawsze to lepiej brzmi , ze "powstala encyklopedia polskiego bluesa" (nawet niedoskonala czy niepelna) od .. "mam zamiar , fajnie by bylo ale nikt nie chce".
(...)
powodzenia


karambol,
w grupach zorientowanych na cel musi być koordynator, management, czy po staropolsku - przywódca. takie grupy zawsze mają przebijające wyniki w stosunku do grup demokratycznych.

i taką osobą, chcąc nie chcąc, został już Stern, nawet jeśli jeszcze o tym nie wie.

Stern, musisz to wziąć za jaja, albo nas. moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem dzisiaj jest skorzystanie z wikipedii albo z jego skryptu

pozdrawiam
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: Rzeszot » grudnia 27, 2007, 11:38 am

Witajcie ponownie!

A propos skryptu z jakiego można skorzystać. Kilka dni temu zacząłem się bawić skryptem "WikiMedia" (tym samym, na którym oparta jest prawdziwa Wikipedia), no i takie są rezultaty mojej pracy/zabawy
Obrazek Obrazek

W sumie najwięcej problemów stwarza zrobienie szablonu (potrzebna znajomość HTMLa i składni Wikipedii) i ewentualnie strony głównej, natomiast jak to już ma się za sobą, to reszta jest bardzo prosta, albowiem trzeba znać tylko kilka znaczników, ale tego nawet początkujący szybko się nauczy.

Kolorystyka może nie jest za ciekawa, ale to tylko faza "zabawy" ;)

Proszę o komentarze, nawet te bardzo surowe :)

Pozdrawiam
Łukasz Rzeszotek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rzeszot
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: kwietnia 21, 2005, 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Rzeszot » grudnia 30, 2007, 5:01 pm

Witam po raz kolejny!

Troszkę posiedziałem nad tą cała Wikipedią, no i takie są tego efekty:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Nie wygląda to jakoś super ekstra fenomenalnie, ale nic tam :)

W kategorii o zespołach zrobiła się spora lista 78 zespołów, ale to i tak pewnie ułamek rzeczywistej ich ilości.
Tak więc mógłby to być pokaźny zbiór informacji na ich temat, jak również na temat ludzi związanych z całym bluesowym "półświatkiem" ;)

Gotowych jest kilka szablonów (infobox'y o zespołach i pojedynczych muzykach) oraz parę "bajerów".

Niestety ze względów technicznych nie jestem w stanie udostępnić tego wszystkiego szerszej grupie (mam to tylko na localhost'cie, ograniczona przepustowość łącza itd.).

Jakby ktoś chciał zając się tym pomysłem/projektem i go rozwijać, to proszę o kontakt, to udostępnię potrzebne pliki i plik bazy danych, jak go tylko oczyszczę ze zbędnego śmiecia, oraz oczywiście służę pomocą.

Pozdrawiam
Łukasz Rzeszotek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rzeszot
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: kwietnia 21, 2005, 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa

Nasza encyklopedia polskiego bluesa

Postautor: Drummer » grudnia 30, 2007, 9:17 pm

Hey,
mysle ze to wspanialy pomysl i powinien byc zrealizowany,
ale trzeba pamietac ze"nasz blues" to duza lista nazwisk
o ktorych byc moze nie slyszal swiat
Awatar użytkownika
Drummer
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 26
Rejestracja: grudnia 23, 2007, 11:26 pm

Postautor: Grzegorz Sterna » czerwca 3, 2008, 10:15 pm

się szykuję, piszę, skrypcik jak najbardziej będzie przydatny.
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: KKainka » listopada 18, 2008, 10:25 pm

świetnie popieram pomysł. acz pozwolę sobie zwrócić uwagę na chronologię no i moim skromnym zdaniem mogą wyniknąć dyskusje jak to często w sprawach historii bywa. :) Ale jak najbardziej zagłębię się w historię bluesa:)
countdown...
Awatar użytkownika
KKainka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 26
Rejestracja: sierpnia 27, 2007, 7:39 pm
Lokalizacja: Słupia / Poznań

Postautor: NikoTina » listopada 17, 2009, 8:20 am

Grzegorz Sterna pisze:się szykuję, piszę, skrypcik jak najbardziej będzie przydatny.


Tylko że ta deklaracja była składana 3 czerwca 2008, a dziś mamy 16 listopada 2009. Nie wspominając o wcześniejszych deklaracjach!
Tina Nikocka
Awatar użytkownika
NikoTina
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 100
Rejestracja: lutego 2, 2008, 9:05 am
Lokalizacja: Czacz/Wrocław

Postautor: Grzegorz Sterna » listopada 17, 2009, 8:29 am

okazuje sie, ze z pomysłami tak to jest, ze jakl sie o nich gada a nie robi, to ktoś inny je realizuje i potem nie ma sensu sie za to brać. chyba, że przepisując....
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: NikoTina » listopada 27, 2009, 10:09 pm

Znaczy - masz jakieś wieści, że coś się w tym temacie rusza. Przekażesz?
Tina Nikocka
Awatar użytkownika
NikoTina
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 100
Rejestracja: lutego 2, 2008, 9:05 am
Lokalizacja: Czacz/Wrocław

Postautor: Grzegorz Sterna » grudnia 29, 2009, 10:13 pm

wieści mam, ale nie przekażę...
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » grudnia 29, 2009, 11:35 pm

a ja wiem wiem :) ale nie powiem :)

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: agrypa » lutego 8, 2010, 7:23 pm

NO I CO :?: :!: Sfinksy :twisted:
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: benek » sierpnia 1, 2010, 10:17 am

można by się zabrać za to,ja mogę to zrobić w domenie czterystruny.pl ,ktoś ma lepszy pomysł?
...kto gra na basie,ten jest szczęśliwy...ja jestem szczęśliwy...
Awatar użytkownika
benek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 22
Rejestracja: lipca 19, 2010, 8:25 pm
Lokalizacja: bełchatów

Postautor: agrypa » sierpnia 2, 2010, 12:31 pm

Fajnie by bylo. gdyby temat wreszcie zgolil brode {spora mu juz urosla} i wreszcie ruszyl z miejsca. :)
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: Nasza encyklopedia polskiego bluesa

Postautor: AlwinSkalski » marca 9, 2016, 10:47 am

Czy ruszyliście moi drodzy ten projekty?
Jak mogę zostać, skazanym na bluesa. Szukając mieszkania zajrzyj na ogłoszenia tbs, na pewno znajdziesz to czego szukasz...
AlwinSkalski
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: lutego 24, 2016, 1:35 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasza encyklopedia polskiego bluesa

Postautor: agrypa » lutego 9, 2017, 4:19 pm

AlwinSkalski pisze:Czy ruszyliście moi drodzy ten projekty?


Umarł ze starosci, zanim sie narodzil :twisted:
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 237 gości

cron