Barwa G?osu w muzyce.

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Barwa G?osu w muzyce.

Postautor: Beata ;-) » lutego 20, 2006, 9:29 am

Od zawsze kierowa?am si? w swoich sympatiach do zespo?u ( wokalisty ) - barw? G?osu + muza = To co?, co powodowa?o, ?e na d?ugo chodzi?am zakr?cona :wink: .
Lub odwrotnie muza + G?os = To samo, ale barwa G?osu zawsze by?a w tym wszystkim bardzo istotna.
Musia?a by? w tym jaka? ca?o?? z dreszczykiem.

Tak by?o w przypadku R.Planta w Zeppelinach, G. Bonnarett w Rainbow, wokalista Foreigner, czy G?os wokalu rockowej kapeli Def Leppard.
Wymieni? jeszcze zesp?? Yes - Joe Anderson, czy te? Waters z Pink Floyd, oraz George Thorogood w kawa?ku The Usual........mo?na by jeszcze d?ugo wymienia?, ale to w?a?nie te Glosy sprawi?y, ?e by? ten dreszcz - zaistnienia. Odlatywa?o si? przy Nich b.daleko, trafia?y i zostawa?y na zawsze.

Lecz s? g?osy, kt?re nie wzruszaj? mimo, ?e z racji popularno?ci zespo?u - powinne.Wiem,?e teraz wielu si? nara?? :? :) ale podam przyk?ad M.Jagera...........nie robi ze mn? nic :cry: , sorrki.

Bywa, ?e zmiana wokalisty, powoduje spadek zainteresowania zespo?em i ich muz?.Dobrym my?l? przyk?adem mo?e tu chyba by? Marillion po odej?ciu Fish'a.Zesp?? zgas?.Chocia? nowy wokalista robi na mnie wra?enie, fakt to nie jest ten G?os, ale mam nagrany koncert z nowym wokalem, delikatny , subtelny, charakterystyczny, ale to ju? nie jest ten sam zesp??.

Co o tym my?licie? Jestem ciekawa waszych opinii, przyk?ad?w G?os?w po kt?rych wpadli?cie po uszy, G?os?w, kt?re rozpali?y te ciep?e ogniki i sprawi?y, ?e zosta?y w Was na zawsze.Oraz te, kt?re w og?le Wami nie zakr?ci?y, a powinne.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: Agatka Malczyk » lutego 20, 2006, 4:00 pm

Ja kocham g?os
Louisa Armstronga po??czony z jego rozbrajaj?cym u?miechem.
Billie Holiday - mocny bluesowy g?os na?laduj?cy horny
Madeleine Peyroux - delikatniejsza Billie
Arethy Franklin - mocno i soulowo
Elli Fitzgerald...
Raya Charlesa
B B Kinga
Jamesa Browna
Otisa Reddinga
i d?ugo d?ugo by jeszcze wymienia?...
But if you can't sing it you simply have to swing it!
Cause it don't mean a thing if you ain't got that swing!
Awatar użytkownika
Agatka Malczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 499
Rejestracja: listopada 10, 2005, 5:38 pm
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postautor: Beata ;-) » lutego 20, 2006, 4:24 pm

[quote="Agatka Malczyk"]Ja kocham g?os
Louisa Armstronga po??czony z jego rozbrajaj?cym u?miechem.
Billie Holiday - mocny bluesowy g?os na?laduj?cy horny
Madeleine Peyroux - delikatniejsza Billie
Arethy Franklin - mocno i soulowo
Elli Fitzgerald...
Raya Charlesa
B B Kinga
Jamesa Browna
Otisa Reddinga
i d?ugo d?ugo by jeszcze wymienia?...[/quote]

__________________________________________________________

Witaj Agatko,
ka?dy mam swoje G?osy i to jest w?asnie wspania?e, ?e ka?dego kr?ci co? innego :)

A kt?re na Ciebie dzia?aj? wr?cz odpychaj?co ??
Czy s? w og?le takie ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: motyla noga » lutego 20, 2006, 5:05 pm

Robert Plant - bo tak...po prostu w jego wokalu s? EMOCJE, histeria
JIMBO - bo jest raz taki znudzony i mroczny, a potem tak ryknie, ?e spadam z krzes?a
Jimi Hendrix - bo jest zmys?owy i g??boki i pe?ny rado?ci
Gregg Allman - ciep?y
Paul Rodgers - oj nie wiem, po prostu
Warren Haynes - te? ciep?y
Billie Holiday, Janis, Burdon, Niemen...
du?o tego

Dla mnie g?os zawsze by? najwa?niejszy. Mo?e nie jestem os?uchana, ale nawet je?li muzyka by?a rewelacyjna, a wokal nie zrobi? na mnie wra?enia, to nie przesz?o...trudno, cho? s? tacy muzycy, u kt?rych nie g?os jest najwa?niejszy - Bob Dylan (a lubie bardzo).

Nie moge zdzier?y? wokali pan?w od dead, heavy metalu - albo charcz? jakby ich zarzynano, albo piszcz? jak baby - wystarczy jeden Ian Gillan (a i tak twierdz?, ?e ma m?ski g?os)
All you need is love...
Awatar użytkownika
motyla noga
blueslover
blueslover
 
Posty: 414
Rejestracja: września 5, 2005, 6:10 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: margot » lutego 20, 2006, 5:18 pm

Agatka Malczyk pisze:Ja kocham g?os
Louisa Armstronga po??czony z jego rozbrajaj?cym u?miechem.
Billie Holiday - mocny bluesowy g?os na?laduj?cy horny
Madeleine Peyroux - delikatniejsza Billie
Arethy Franklin - mocno i soulowo
Elli Fitzgerald...
Raya Charlesa
B B Kinga
Jamesa Browna
Otisa Reddinga
i d?ugo d?ugo by jeszcze wymienia?...


Ja z pa? doda?abym jeszcze Nine Simone - prawdziwa dama i Tori Amos, kt?rej g?os ma dla mnie czarodziejskie brzmienie, a wokalistka potrafi robi? z nim cuda.
A!! i jeszcze Bonnie Raitt - ta to ma G?os, naprawd? przejmuj?cy. Uwielbiam jej wykonanie z Rayem Charlsem Do I Ever Cross Your Mind.

A je?eli chodzi o m?skie g?osy to dzia?a na mnie Eddie Vedder z Pearl Jam, ma w sobie to co?.

No i wszystkie te "brudne", zachryp?e g?osy np. Tom Waits, czy przepity i przepalony g?os Shane Mcgowana - rewelacyjni s?.

Pozdrawiam :)
margot
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: lutego 15, 2006, 11:24 am

Postautor: motyla noga » lutego 20, 2006, 5:28 pm

Tori Amos to i ja lubi? - torche nawiedzona jest i traktuje sw?j g?os jak instrument, ciekawe, ciekawe....
All you need is love...
Awatar użytkownika
motyla noga
blueslover
blueslover
 
Posty: 414
Rejestracja: września 5, 2005, 6:10 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 20, 2006, 5:30 pm

A dla mnie jeden z pierwszej pi?tki to David Clayton Thomas "Blood Sweat & Tears".
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: margot » lutego 20, 2006, 5:31 pm

motyla noga pisze:Tori Amos to i ja lubi? - torche nawiedzona jest i traktuje sw?j g?os jak instrument, ciekawe, ciekawe....


Fakt zakr?cona jest nie?le, ale dzi?ki temu niezwyk?a...
:)
margot
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: lutego 15, 2006, 11:24 am

Postautor: Beata ;-) » lutego 20, 2006, 5:32 pm

[quote="motyla noga"]Robert Plant - bo tak...po prostu w jego wokalu s? EMOCJE, histeria
JIMBO - bo jest raz taki znudzony i mroczny, a potem tak ryknie, ?e spadam z krzes?a
Jimi Hendrix - bo jest zmys?owy i g??boki i pe?ny rado?ci
Gregg Allman - ciep?y
Paul Rodgers - oj nie wiem, po prostu
Warren Haynes - te? ciep?y
Billie Holiday, Janis, Burdon, Niemen...
du?o tego


Dla mnie g?os zawsze by? najwa?niejszy. Mo?e nie jestem os?uchana, ale nawet je?li muzyka by?a rewelacyjna, a wokal nie zrobi? na mnie wra?enia, to nie przesz?o...trudno, cho? s? tacy muzycy, u kt?rych nie g?os jest najwa?niejszy - Bob Dylan (a lubie bardzo).

Nie moge zdzier?y? wokali pan?w od dead, heavy metalu - albo charcz? jakby ich zarzynano, albo piszcz? jak baby - wystarczy jeden Ian Gillan (a i tak twierdz?, ?e ma m?ski g?os)[/quote]

___________________________________________________________

Dzi?ki, pi?knie napisa?a? Motyla N??ko :) ...

Plant to jest Kto?, kto nie wiem jak chcia?by Go podrobi?, to si? zwyczajnie nie da.

Jest mroczno??, s? emocje, kt?re fajnie, ?e zauwa?y?a?, a tak?e tajemniczo??, kt?rej nie odnalaz?am w ?adnym innym G?osie....w utworze
Black Doge, czy w innych... jest to G?os jedyny.Nawet jak wyda? p??niej swoje p?ytki solowe...ta tajemniczo?? pozosta?a.

Gdy zak?adam s?uchawki na uszy, jest si? w?wczas bli?ej muzy, bardziej J? czujesz....niedawno skojarzenia moje przy s?uchaniu Planta naprowadza?y mnie na obrazy p.Beksi?skiego....atmosfera i ten klimat bardzo do siebie zbli?one.

Mo?na tylko powidzie?, ?e mamy wielkie szcz??cie, ?e kiedy? skrzy?owa?y si? drogi Page z Plantem, przez to dane nam by?o us?ysze? G?os nieziemski 8)
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: motyla noga » lutego 20, 2006, 6:14 pm

Beksi?ski - zbyt mroczny, cho? to takiego "No Quarter" sie nadaje.., ale przecie? w g?osie Roberta by?o te? du?o i delikatno?ci i jasno?ci, chocia?by w "Going to California", czy "That's the way", w og?le bardzo lubi? to jego spokojniejsze oblicze w?asnie w akustycznych kawa?kach, czy np. w "Thank You"...rozp?ywam si?, bo Robert nie tylko G?os mia? ?wietny....ale te?..........wra?liwo?? :)
Lubi? "w?adc? pier?cieni", dlatego wiele piosenek kojarzy mi si? z ta ksi??k?
All you need is love...
Awatar użytkownika
motyla noga
blueslover
blueslover
 
Posty: 414
Rejestracja: września 5, 2005, 6:10 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Beata ;-) » lutego 20, 2006, 6:39 pm

[quote="motyla noga"]Beksi?ski - zbyt mroczny, cho? to takiego "No Quarter" sie nadaje.., ale przecie? w g?osie Roberta by?o te? du?o i delikatno?ci i jasno?ci, chocia?by w "Going to California", czy "That's the way", w og?le bardzo lubi? to jego spokojniejsze oblicze w?asnie w akustycznych kawa?kach, czy np. w "Thank You"...rozp?ywam si?, bo Robert nie tylko G?os mia? ?wietny....ale te?..........wra?liwo?? :)
Lubi? "w?adc? pier?cieni", dlatego wiele piosenek kojarzy mi si? z ta ksi??k?[/quote]
_______________________________________________
Plant Ten G?os ma , przecie? On nadal ?yje :) Motyla N??ko :)

Wspomnia?am o obrazch Beksi?skiego, co wcale nie znaczy, ?e je lubi? :) ,
momentami przera?aj?, tak jak w?a?nie muza + G?os Planta, ale to takie moje ma?e chwilowe por?wnanie, gdy Ich s?ucham .
To tak, jakby bra?o si? udzia? w jakim? przedstawieniu.

Spr?buj prosz? pos?ucha? sobie Zeppelin?w na maxa maj?c s?uchawki na uszach, wystarczy jak zamkniesz oczy......wyobra?nia robi z nami niesamowite rzeczy.

Zdumiewa, ?e potrafili stworzy? w swoich utworach takie "obrazy"....
i to zas?uga przede wszystkim delikatno?ci Jego G?osu.
Do tego dochodzi gitara Page'a i arcydzie?o gotowe.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: Agatka Malczyk » lutego 20, 2006, 6:39 pm

Beata ;-) pisze:
Agatka Malczyk pisze:Ja kocham g?os
Louisa Armstronga po??czony z jego rozbrajaj?cym u?miechem.
Billie Holiday - mocny bluesowy g?os na?laduj?cy horny
Madeleine Peyroux - delikatniejsza Billie
Arethy Franklin - mocno i soulowo
Elli Fitzgerald...
Raya Charlesa
B B Kinga
Jamesa Browna
Otisa Reddinga
i d?ugo d?ugo by jeszcze wymienia?...


__________________________________________________________

Witaj Agatko,
ka?dy mam swoje G?osy i to jest w?asnie wspania?e, ?e ka?dego kr?ci co? innego :)

A kt?re na Ciebie dzia?aj? wr?cz odpychaj?co ??
Czy s? w og?le takie ?

Pozdrawiam


Hmmm...
Odpychaj?co (cho? nie zawsze, ale w wi?kszo?ci) dzia?a na mnie blues brytyjski i og?lnie takie czyste nieskazitelne nudne g?osy... Cho? ja wol? nazywa? to inaczej: ?e jeszcze tego nie czuj?, jeszcze nie umiem tego s?ucha?, mo?e kiedy? mi si? odmieni.
Wol? cieplejsze i bardziej ogniste wokale.

Pozdrawiam
But if you can't sing it you simply have to swing it!
Cause it don't mean a thing if you ain't got that swing!
Awatar użytkownika
Agatka Malczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 499
Rejestracja: listopada 10, 2005, 5:38 pm
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postautor: Beata ;-) » lutego 20, 2006, 6:52 pm

[quote="Agatka Malczyk"][quote="Beata ;-)"][quote="Agatka Malczyk"]Ja kocham g?os
Louisa Armstronga po??czony z jego rozbrajaj?cym u?miechem.
Billie Holiday - mocny bluesowy g?os na?laduj?cy horny
Madeleine Peyroux - delikatniejsza Billie
Arethy Franklin - mocno i soulowo
Elli Fitzgerald...
Raya Charlesa
B B Kinga
Jamesa Browna
Otisa Reddinga
i d?ugo d?ugo by jeszcze wymienia?...[/quote]

__________________________________________________________

Witaj Agatko,
ka?dy mam swoje G?osy i to jest w?asnie wspania?e, ?e ka?dego kr?ci co? innego :)

A kt?re na Ciebie dzia?aj? wr?cz odpychaj?co ??
Czy s? w og?le takie ?

Pozdrawiam[/quote]

Hmmm...
Odpychaj?co (cho? nie zawsze, ale w wi?kszo?ci) dzia?a na mnie blues brytyjski i og?lnie takie czyste nieskazitelne nudne g?osy... Cho? ja wol? nazywa? to inaczej: ?e jeszcze tego nie czuj?, jeszcze nie umiem tego s?ucha?, mo?e kiedy? mi si? odmieni.
Wol? cieplejsze i bardziej ogniste wokale.

Pozdrawiam[/quote]
____________________________________________________________

Widz?, ?e same niewiasty : margotki, motyle n??ki , agatki,... czuj? tylko Glosy w muzyce, a gdzie Nasi Panowie ????
Czy mo?e Oni ju? nic nie czuj? :) ? Ciekawa jestem jak odbieraj? G?osy w muzyce Panowie ?

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: bartic » lutego 20, 2006, 7:10 pm

a ja mam du?y problem z wytyczeniem tego jednego nazwiska.... no nie wiem. ?atwiej natomiast mi powiedzie? jakiego wokalu nie lubi?. nie lubi? 'kastrat?w' cienko piej?cych i og?lnie 'cipowatych' :)
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: Beata ;-) » lutego 20, 2006, 7:18 pm

[quote="bartic"]a ja mam du?y problem z wytyczeniem tego jednego nazwiska.... no nie wiem. ?atwiej natomiast mi powiedzie? jakiego wokalu nie lubi?. nie lubi? 'kastrat?w' cienko piej?cych i og?lnie 'cipowatych' :)[/quote]
________________________________________________

Upss, witaj m??czyzno w temacie G?osu :)

To mo?e jaki? przyk?adzik poprosimy :) , G?osu cie?ko piej?cego.
To tak, aby by?a ma?a jasno?? tych tam wy?ej , o kt?rych wspomnia?e? :) .
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: margot » lutego 20, 2006, 8:26 pm

bartic pisze:a ja mam du?y problem z wytyczeniem tego jednego nazwiska.... no nie wiem. ?atwiej natomiast mi powiedzie? jakiego wokalu nie lubi?. nie lubi? 'kastrat?w' cienko piej?cych i og?lnie 'cipowatych' :)


Zgadzam si?; przyk?adem dla mnie jest James Blunt. Po pierwszym kontakcie z jego tw?rczo?ci? mia?am du?e problemy z okre?leniem jego p?ci...
margot
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: lutego 15, 2006, 11:24 am

Postautor: hapszy » lutego 20, 2006, 9:01 pm

G?os cie?ko piej?cy?? Wokalista The Darkness :). Aaaaaaa. Kwiczy jak zarzynane prosie i zawsze jak go s?ysz? to te? kwicz? - ze ?miechu.
Ca?e to The Darkness jest w og?le jakie? nie ten tego. Idealni na popraw? humoru - buah.
"Większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę." Ponadczasowy Zappa.

„blues never die because it’s a spirit”
Awatar użytkownika
hapszy
blueslover
blueslover
 
Posty: 565
Rejestracja: września 29, 2005, 12:49 pm
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław

Postautor: Jimmy » lutego 21, 2006, 2:09 am

no co Ty gadasz :D od razu wida?, ?e nie s?uchali?cie heavy metalu hehehe
a co drogie panie powiecie o mr. Coverdale?
Ostatnio zmieniony lutego 21, 2006, 10:13 am przez Jimmy, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: flower » lutego 21, 2006, 8:56 am

Jimmy mi sie Coverdale b. podobie :D
dopiero teraz wiem jak nisko upada
kto nie wypełnił swego czasu w pokorze
oto dlaczego tak się obawiam,
że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć
Awatar użytkownika
flower
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3201
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 11:27 pm
Lokalizacja: Wroclaw/Ostrzeszow

Postautor: Michał » lutego 21, 2006, 9:03 am

M?j idealny g?os to ochrypni?ty, troszk? ju? zu?yty: taki jak ma np. wokalista Steppenwolf, Seven B(powali? mnie ten g?os) Ryszard Riedel,
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Beata ;-) » lutego 21, 2006, 9:54 am

Wyczyta?am kiedy? w poleconej mi ksi??ce "Poznaj sw?j g?os" - s?owa -
"...g?os to jak odcisk palca..."
nasze wewn?trzne prze?ycia, do?wiadczenia z dzieci?stwa maj? du?y wp?yw na to, jak? barw? ma nasz g?os.....praca nad nim, a przede wszystkim wiara, ?e mo?na Go zmieni?, czyni cuda :)

To taka ciekawostka, kt?ra my?l? pasuje do tego tematu postu.

Dlatego mo?e, miejmy troch? zrozumienia dla tych g?os?w piszcz?cych :wink: i nie b?d?my tacy krytyczni ?

Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: hapszy » lutego 21, 2006, 1:11 pm

Coverdale to ju? jest z zupe?nie innej bajki i t? bajk? bardzo lubi? :). Na szcz??cie nie wyst?puje tam zarzyanany i uprzednio wykastrowany prosiak jak w mrocznej "heavy" ;-) bajce The Darkness. Aaaaaa.

Beatko, ja mam zrozumienie dla "g?os?w piszcz?cych", je?li kto? ma tak?, a tak? barw? g?osu, akurat m?wi w taki spos?b a nie inny i jest to wynikiem jaki? tam prze?y?, to w og?le ale to w og?le mnie sytuacja nie ?mieszy.

Ale jak mi wyskakuje taki rozebrany typ z wydepilowanymi brwiami i sk?rzanymi pr??niowymi portkami i specjalnie tak kwiczy, maj?c nadziej?, ?e dzio?szki przy scenie dostan? od razu rumie?c?w, g?siej sk?rki, palpitacji serca i B?g wie czego jeszcze, s?ysz?c jego "aaaaa", to mnie dziki ?miech ogarnia, bo przy tym to si? tylko mo?na ?mia?, ewentualnie mo?na p?aka? ze ?miechu.

Ojojo, tylko czytaj?c "aaaa", prosz? nie mylcie "aaaa" z The Darkness z "AAAA" Planta, bo Plantowi to niewiele ?piewaj?cych do pi?t dorasta.

Pozdrowionka.
"Większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę." Ponadczasowy Zappa.

„blues never die because it’s a spirit”
Awatar użytkownika
hapszy
blueslover
blueslover
 
Posty: 565
Rejestracja: września 29, 2005, 12:49 pm
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław

Postautor: margot » lutego 21, 2006, 1:47 pm

hapszy pisze:Coverdale to ju? jest z zupe?nie innej bajki i t? bajk? bardzo lubi? :). Na szcz??cie nie wyst?puje tam zarzyanany i uprzednio wykastrowany prosiak jak w mrocznej "heavy" ;-) bajce The Darkness. Aaaaaa.

Beatko, ja mam zrozumienie dla "g?os?w piszcz?cych", je?li kto? ma tak?, a tak? barw? g?osu, akurat m?wi w taki spos?b a nie inny i jest to wynikiem jaki? tam prze?y?, to w og?le ale to w og?le mnie sytuacja nie ?mieszy.

Ale jak mi wyskakuje taki rozebrany typ z wydepilowanymi brwiami i sk?rzanymi pr??niowymi portkami i specjalnie tak kwiczy, maj?c nadziej?, ?e dzio?szki przy scenie dostan? od razu rumie?c?w, g?siej sk?rki, palpitacji serca i B?g wie czego jeszcze, s?ysz?c jego "aaaaa", to mnie dziki ?miech ogarnia, bo przy tym to si? tylko mo?na ?mia?, ewentualnie mo?na p?aka? ze ?miechu.

Ojojo, tylko czytaj?c "aaaa", prosz? nie mylcie "aaaa" z The Darkness z "AAAA" Planta, bo Plantowi to niewiele ?piewaj?cych do pi?t dorasta.

Pozdrowionka.


Nie chc? tutaj ujmowa? si? za the Darkness, bo nie przepadam za nimi, ale ich kiczowaty styl i histeryczna stylizacja s? ?wiadom? parodi? rocka i hairmetalu z lat 80-tych, wi?c g?os wokalisty jest jakby cz??ci? tej konwencji i s?u?y jakiemu? celowi. Tak mi si? wydaje ;)
margot
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: lutego 15, 2006, 11:24 am

Postautor: B&B » lutego 21, 2006, 4:05 pm

Beata ;-) pisze:
Widz?, ?e same niewiasty : margotki, motyle n??ki , agatki,... czuj? tylko Glosy w muzyce, a gdzie Nasi Panowie ????
Czy mo?e Oni ju? nic nie czuj? :) ? Ciekawa jestem jak odbieraj? G?osy w muzyce Panowie ?

Czuja, czuja, tylko takie wyciaganie do odpowiedzi moze skonczyc sie tym , ze jeszcze kogo obraze, ze mi sie jej/jego glos nie podoba? Strach pisac...

Ale jeden, zagraniczny dla bezpieczenstwa :), przyklad podam: Beth Hart - nie podoba mi sie, bo za piskliwy, drzacy i przeklina bez sensu, choc muzyka calkiem OK.
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: margot » lutego 21, 2006, 4:24 pm

B&B pisze:
Beata ;-) pisze:
Widz?, ?e same niewiasty : margotki, motyle n??ki , agatki,... czuj? tylko Glosy w muzyce, a gdzie Nasi Panowie ????
Czy mo?e Oni ju? nic nie czuj? :) ? Ciekawa jestem jak odbieraj? G?osy w muzyce Panowie ?

Czuja, czuja, tylko takie wyciaganie do odpowiedzi moze skonczyc sie tym , ze jeszcze kogo obraze, ze mi sie jej/jego glos nie podoba? Strach pisac...

Ale jeden, zagraniczny dla bezpieczenstwa :), przyklad podam: Beth Hart - nie podoba mi sie, bo za piskliwy, drzacy i przeklina bez sensu, choc muzyka calkiem OK.


Witaj.....
brawo za odwag? mimo wszystko ;-)

My?l?, ?e nie jestem taka gro?na :-)....i nie jest to wyci?ganie do odpowiedzi, jedynie ch?? poznania
r??nych gust?w.
R??ni nas zachwycaj? i uwierz, ?e o niekt?rych G?osach przeczyta?am po raz pierwszy.
Robi si? z tego taka ma?a encyklopedia ( w tym przypadku ) encyklopedia G?os?w.

Ka?dy wi?c my?l? skorzysta.
Mi?o si? robi, kiedy dostaj? prywatn? wiadomo??, po tym po?cie, a mianowicie tak?, abym poda?a namiary na p?ytki Zeppelin?w, bo nie wie ta osoba jak brzmi Plant...bo pierwszy raz o Nim us?ysza?a...

Czy to wi?c nie jest dow?d na to, ?e warto czym? si? podzieli? z innymi, tym co nas zachwyca?? :-))

Pozdrawiam serdecznie
margot
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: lutego 15, 2006, 11:24 am

Postautor: Beata ;-) » lutego 21, 2006, 4:59 pm

Upss,

ma?e sprostowanie :oops:
kumpela nie wylogowa?a si? z forum bluesa.............,a
w pracy mamy jeden komputer.Wchodz?c, chc?c odpisa? B&B nie zalogowa?am si?.
St?d wysz?o to co wy?ej :cry:

Mam nadziej?, ?e wybaczycie moj? wpadk?.
Chyba jedyna taka na tym forum.
Sorrki :oops:

Ale ciesz? si?,bo zarazi?am j? tym forum .
Wsi?k?a tak jak ja.
Prac? zaczyna od sprawdzenia co nowego s?ycha? na Forum.
Ch?onie wszystko co dobre.....wi?c dojrzewa nam nowy Blues Go?? :)

Sredeczno?ci
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: B&B » lutego 21, 2006, 5:09 pm

margot pisze:Czy to wi?c nie jest dow?d na to, ?e warto czym? si? podzieli? z innymi, tym co nas zachwyca?? :-))

O tak, o tym co zachwyca to zawsze, chodzilo mi o te co 'dzia?aj? wr?cz odpychaj?co', brrrr...

Co do zachwytow to tez cos zapodam, zupelnie nie bluesowego:
MINNIE RIPERTON, szczegolnie w piosence 'LOVING YOU', co brzmi zawsze swiezo i wiosennie. I wiosne zwiastuje, bo pewien redaktor zawsze puszcza to na przedwiosnie :)

A zem z manniakow-ciemniakow to musze dodac, ze dzielimy sie na tych co w bluesie/bluesrocku lubimy spiewajace panie i na tych co ich tam nie akceptuja. Co na antenie manniakowej wielokrotnie bylo poruszane :)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: flower » lutego 21, 2006, 5:12 pm

B&B pisze:A zem z manniakow-ciemniakow to musze dodac, ze dzielimy sie na tych co w bluesie/bluesrocku lubimy spiewajace panie i na tych co ich tam nie akceptuja. Co na antenie manniakowej wielokrotnie bylo poruszane :)

No wlasnie. Ja to raczej ta druga opcja :)
dopiero teraz wiem jak nisko upada
kto nie wypełnił swego czasu w pokorze
oto dlaczego tak się obawiam,
że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć
Awatar użytkownika
flower
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3201
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 11:27 pm
Lokalizacja: Wroclaw/Ostrzeszow

Postautor: Beata ;-) » lutego 21, 2006, 5:32 pm

Z jednej strony to ciekawe, ?e u kobiet wi?kszo?? z nas lubi t? charakterystyczn? chrypk?, np. u Bannie Raitt....,
u m??czyzn r?wnie? "zakurzony" G?os g?ruje, ale dochodzi jeszcze g??bia i delikatno?? , np.Planta..

Czyli powoli ukazuje nam si?, jaki? Obraz tego, co nas zachwyca w G?osie :) wokalist?w.

Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Beata ;-)
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 958
Rejestracja: października 20, 2005, 8:02 am

Postautor: motyla noga » lutego 21, 2006, 5:41 pm

margot pisze:
motyla noga pisze:Tori Amos to i ja lubi? - torche nawiedzona jest i traktuje sw?j g?os jak instrument, ciekawe, ciekawe....


Fakt zakr?cona jest nie?le, ale dzi?ki temu niezwyk?a...
:)


a s?ysza?a? "Down By the Seaside" w wykonaniu Tori i Roberta? Mi si? bardzo podoba, jak to Tori okre?li?a - w klimacie "Riders on the storm'. G?os Roberta Planta i Tori Amos razem - musia?o wyj?? kosmicznie.
W og?le Tori cz?sto na koncertach improwizuje wplataj?c kawa?ki Zeppelin?w, ja s?ysza?am "Thank You" i "Whole lotta love" w jej wykonaniu
All you need is love...
Awatar użytkownika
motyla noga
blueslover
blueslover
 
Posty: 414
Rejestracja: września 5, 2005, 6:10 pm
Lokalizacja: Lublin

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 314 gości

cron