Demo mojego zespołu - prośba o ocenę EPki

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Demo mojego zespołu - prośba o ocenę EPki

Postautor: warlock » września 21, 2013, 3:27 pm

Drodzy i szanowni :wink:

Po wielu miesiącach zmagań w końcu udało się doprowadzić do końca mini-album EP. W duecie z kolegą (on na wokalu i gitarze rytmicznej, ja na gitarze rytmicznej, prowadzącej i basie) nagraliśmy wersje demo kilku naszych muzycznych pomysłów. Trochę w tym bluesa, trochę psychodeli, trochę hard rocka.

Kiedyś dzieliłem się tutaj naszym pierwszym kawałkiem, Blues For The Burning Sands, który teraz otwiera naszą EPkę (i zapewne ma najgorsze brzmienie z racji tego że ma już ładnych parę lat). Reszta to nowe kompozycje.

Epkę nagrywaliśmy na najbardziej podstawowych sprzętach jakie się da, prymitywnym interfejsie USB, średniej klasy mikrofonie i wyjściu OUT z cyfrowego wzmacniacza/cyfrowych wtyczkach VST. Musieliśmy wycisnąć wszystko co się da z tak podstawowego wachlarza sprzętowego, niestety nie brzmi to tak jak mieliśmy to w głowach, ale pewnych barier nie przeskoczymy na obecnym etapie.

Na potrzeby dema nie pisaliśmy jeszcze tekstów do kawałków, wokalista zaimprowizował słowa, dlatego też proszę zwracajcie uwagę na melodię, a nie znacznie ;).

Dość już wstępów i przynudzania ;) Z góry dziękuję za wszelki feedback (zarówno pozytywny i negatywny) - opinie ludzi kochających muzykę to najlepsza nagroda dla nas.

http://projektumbra.bandcamp.com/

Całość płyty można odsłuchać lub ściągnąć w dowolnym formacie (wpisując 0zł w pole Buy Now). :)
Awatar użytkownika
warlock
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 6, 2010, 10:35 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: warlock » października 18, 2013, 5:42 pm

Teraz nie wiem czy brak odzewu oznacza że nagraliśmy totalne gnioty czy też nikt nie miał siły się wypowiadać :D
Awatar użytkownika
warlock
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 6, 2010, 10:35 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: B&B » października 18, 2013, 7:18 pm

To pewnie oznacza, że przepadło w gąszczu postów... no i niezbyt bluesowe, więc co się dziwisz?
Pomijając fakt, że bluesa to ja tu nie usłyszałem, to:
- bardzo sprawna gitara prowadząca
- wokal nie powala, ale jak na polskie warunki niezły
- przy takiej muzie (progressive rock) pomysły muzyczne i aranżacyjne to podstawa i trochę mi tu ich mało, najwięcej w Mortal Man i dlatego to dla mnie najfajniejszy kawałek.
Resume: potrzebujesz wsparcia zespołu, żeby się rozpędzić, samemu wszystkiego nie wymyślisz i nie nagrasz. Chyba, że jesteś naprawdę dobry w te klocki i dopiero się rozgrzewasz 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: Demo mojego zespołu - prośba o ocenę EPki

Postautor: Yaniu » października 29, 2013, 9:11 am

:-) cóż jakby to ująć ?. Poświeciłem chwilę czasu na przesłuchanie tego materiału. Psychodelia do kwadratu - jeśli efekt zamierzony to zrealizowany w 100%. Sekcja rytmiczna mało napędza te kawałki. Gitary fajnie zrealizowane. Śpiew i teksty - zwracając uwagę na melodię a nie znaczenie - melodyka w raczej mnie nie porwała chociaż poprawnie zrealizowana. Na pewno poświeciliście na ta realizację trochę czasu, sił i energii. ??? Czy usłyszę wykonanie 100% live, jeśli nie to po co to poddawać ocenie na siłę. Jeśli tak to trzeba było od razu z żywą perkusją jechać i mieć pewne sprawy za sobą. Jestem za "domowym nagrywaniem" o ile przekłada się to na żywe muzykowanie. W innym przypadku jest to archiwum pomysłów. Wy już macie pomysły teraz pytanie co dalej ?
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości

cron