Siostra złamała mi rękę rzewny blues

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Siostra złamała mi rękę rzewny blues

Postautor: crnhl » września 26, 2012, 1:41 pm

Czołem! Chciałem prosić szanownych bywalców forum o posłuchanie i skomentowanie moich punk-bluesowych i bluesopochodnych produkcji, jeśli można.

http://soundcloud.com/cornyhall/my-sist ... en-my-hand
crnhl
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: września 26, 2012, 1:05 pm

Postautor: crnhl » września 26, 2012, 2:00 pm

czy brak odzewu oznacza, że piosenka jest paskudna?
crnhl
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: września 26, 2012, 1:05 pm

Postautor: Robert007Lenert » września 26, 2012, 3:24 pm

Nie. Mnie sie pomysl podoba. Nie moge tylko przyswoic tego podkladu rytmicznego. Jakis taki nienaturalny...mnie przeszkadza. Motywy gitarowe fajne, tylko ta niby perkusja jakos to rozwala.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Idee Fixe » września 26, 2012, 4:38 pm

Mnie się nie podoba, choć lubię różne nowe experymenty.
szukaj dalej .. :P
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: Roj » września 26, 2012, 4:47 pm

Corny Hall, po wysłuchaniu wszystkich Twoich utworów na soundcloud.com i po przyglądnięciu się zdjęciu-awatarowi, który tam zamieściłeś mogę stwierdzić kategorycznie , że jesteś pod wyraźnym wpływem twórczości eksperymentalnej artysty zwanego Buckethead.
Ale w jego utworach mimo wszystko trochę więcej się dzieje. Podoba mi się końcówka utworu "Sierzpow". Zdradza ona Twój potencjał twórczy i wrażliwość muzyczną. Dwa posty napisane poprawną polszczyzną, dowcipnie skonstruowany tytuł utworu, który zalinkowałeś pozwalają przypuszczać, że coś z Ciebie muzycznie będzie w przyszłości, a wrzucone nagrania są jedynie początkiem drogi którą masz do przebycia :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: crnhl » września 26, 2012, 5:48 pm

Robert007Lenert pisze:Nie. Mnie sie pomysl podoba. Nie moge tylko przyswoic tego podkladu rytmicznego. Jakis taki nienaturalny...mnie przeszkadza. Motywy gitarowe fajne, tylko ta niby perkusja jakos to rozwala.


pierwsza część kawałka jest na 5/4, więc może to wpływa na odczucie nienaturalności? Jeszcze spróbuję coś z tym zrobić, może zamienię syntetyczne beaty na sample?

Idee Fixe pisze:Mnie się nie podoba, choć lubię różne nowe experymenty.
szukaj dalej .. :P


Mam kilka innych pomysłów, częściowo już nagranych. Kto wie, może bardziej przypadną do gustu.

Roj pisze:Corny Hall, po wysłuchaniu wszystkich Twoich utworów na soundcloud.com i po przyglądnięciu się zdjęciu-awatarowi, który tam zamieściłeś mogę stwierdzić kategorycznie , że jesteś pod wyraźnym wpływem twórczości eksperymentalnej artysty zwanego Buckethead.
Ale w jego utworach mimo wszystko trochę więcej się dzieje. Podoba mi się końcówka utworu "Sierzpow". Zdradza ona Twój potencjał twórczy i wrażliwość muzyczną. Dwa posty napisane poprawną polszczyzną, dowcipnie skonstruowany tytuł utworu, który zalinkowałeś pozwalają przypuszczać, że coś z Ciebie muzycznie będzie w przyszłości, a wrzucone nagrania są jedynie początkiem drogi którą masz do przebycia :)


Bardzo miło się czyta tak wyczerpującą recenzję własnych nagrań. Rzeczywiście, często pracując nad muzyką zapuszczam się w dronopodobne rejony, co pewnie negatywnie wpływa na dynamiczność utworów.
Szczerze mówiąc, Bucketheada znam tylko ze słyszenia, jednak z ciekawości sprawdzę twórczość tego pana. Znacznie bardziej inspirowałem się innym zamaskowanym jegomościem, Bobem Logiem III.

Nie pozostaje mi nic innego, jak grać i nagrywać dalej licząc, że kolejne kawałki będą choć odrobinę bardziej słuchalne od poprzednich.
crnhl
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: września 26, 2012, 1:05 pm

Postautor: posener » września 26, 2012, 5:55 pm

Przyznam, że nie słuchałem, ale złamanie ręki przez rodzoną siostrę to jednak trauma, więc wszystko jestem w stanie zrozumieć.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Robert007Lenert » września 26, 2012, 6:24 pm

Nie o metrum chodzi. Wstaw sample. Te syntetyczne bity jakos nie brzmia.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości

cron