100 gitarzystów wszechczasów według Rolling Stone

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Postautor: fender strato70 » lutego 1, 2012, 9:50 am

:D :D W tych zestawieniach chyba już nikogo nie pomineli :lol: pozdro
fender strato70
bluesman
bluesman
 
Posty: 284
Rejestracja: sierpnia 30, 2007, 6:59 pm
Lokalizacja: bytom

Postautor: Roj » lutego 1, 2012, 10:16 am

fender strato70 pisze::D :D W tych zestawieniach chyba już nikogo nie pomineli :lol: pozdro
No coś Ty, Hołdysa brakuje w wielu kategoriach :wink:
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Rakiet » lutego 1, 2012, 10:23 am

Roj pisze:
fender strato70 pisze::D :D W tych zestawieniach chyba już nikogo nie pomineli :lol: pozdro
No coś Ty, Hołdysa brakuje w wielu kategoriach :wink:


złośliwy ten zachód, wiedzą kto jest bogiem gitary.. - i nic nie napiszą ;-))
a tyle zbyszek ćwiczył, 9 godzin dziennie :-))
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: fender strato70 » lutego 1, 2012, 10:30 am

No własnie o Tym Guru zapomnieli,niepowetowana strata :lol: pozdro
fender strato70
bluesman
bluesman
 
Posty: 284
Rejestracja: sierpnia 30, 2007, 6:59 pm
Lokalizacja: bytom

Postautor: Rakiet » lutego 1, 2012, 10:36 am

fender strato70 pisze:No własnie o Tym Guru zapomnieli,niepowetowana strata :lol: pozdro


e tam, zapomnieli - to spisek ;-))
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: kora » lutego 1, 2012, 10:39 am

Rakiet pisze:złośliwy ten zachód, wiedzą kto jest bogiem gitary.. - i nic nie napiszą ;-))


Wszystko przez nas :lol:
Gdyby nie my, internauci, on byłby " drugim Claptonem " :cry: :lol: :lol:
( trzeba mieć tupet aby tak o sobie powiedzieć :lol: )
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: fender strato70 » lutego 1, 2012, 11:52 am

Wszystko jest przez internautów,to ze on nie zarabia :D bo wszyscy sciągają bokiem :lol: pozdro
fender strato70
bluesman
bluesman
 
Posty: 284
Rejestracja: sierpnia 30, 2007, 6:59 pm
Lokalizacja: bytom

Postautor: RockOnCellBlock » lutego 1, 2012, 5:06 pm

kora_ pisze:
Rakiet pisze:złośliwy ten zachód, wiedzą kto jest bogiem gitary.. - i nic nie napiszą ;-))


Wszystko przez nas :lol:
Gdyby nie my, internauci, on byłby " drugim Claptonem " :cry: :lol: :lol:
( trzeba mieć tupet aby tak o sobie powiedzieć :lol: )


No co Ty, jaki tupet, ja codziennie rano wstaję i myślę: jestem drugim Hołdysem. A skoro on jest drugim Claptonem to tak, jakbym była trzecim Claptonem...
Żaden tupet, po prostu świadomość własnej wartości! Ciekawe tylko, czy spokojny Clapton wie, że jest drugim Hołdysem... Ale byłby podekscytowany :)
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: Holy Diver » lutego 1, 2012, 7:11 pm

Brakuje Teda Nugenta!!! :twisted: No i Lennon zdaję się mistrzem instrumentu nie był.
Rock 'N' Roll Ain't Noise Pollution!
Awatar użytkownika
Holy Diver
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 153
Rejestracja: stycznia 16, 2011, 5:18 pm

Postautor: Rock-A-Billy » lutego 1, 2012, 7:47 pm

To jest w znacznej mierze lista popularnych muzyków rockowych, którzy grają na gitarze... :)
A o Hołdysie proponowałbym nie wspominać, gdyż ani to smaczne, ani śmieszne. Ogólnie to obrzydliwa i mocno skompromitowana postać :evil:
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: TITO » lutego 1, 2012, 9:29 pm

A ja Hołdysa lubię, tzn. Perfect za Hołdysa!
To było wtedy coś!
Po jego odejściu naturalność, autentyczność zespołu się skończyła!
I teraz ta śmieszna, populistyczna geriatria ze śmiesznym a raczej żałosnym Markowskim na froncie okupuje wszystkie programy PR i TVP z jeszcze bardziej żałosnymi utworami. Żal!
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: Electric Muddy » lutego 1, 2012, 9:57 pm

Dla mnie największym zaskoczeniem jest to, że na tej liście jest Hetefield a nie ma Hammetta bo to zwykle ten drugi okupywał miejsca w tego typu ranikngach
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Postautor: TITO » lutego 1, 2012, 10:21 pm

Electric Muddy pisze:Dla mnie największym zaskoczeniem jest to, że na tej liście jest Hetefield a nie ma Hammetta bo to zwykle ten drugi okupywał miejsca w tego typu ranikngach


Poczytaj wyżej posty Roberta to wszystko stanie się jasne - na liście Top 100 są artyści z gitarami (czasem bardzo dobrzy gitarzyści), którzy stali się prekursorami różnych stylów gitarowych w szeroko rozumianym rock'n'rollu.
Metallica niewątpliwie zaczęła "nową" erę metalu, gdzie przymiotnik heavy trzeba już było zastapić innym - thrash. A Metallica to Hetfield (założyciel, pomysłodawca, pierwsze riffy itp.) - Hammet dołączył później, chyba po Mustainie.
Fakt, że zawsze uchodził za lepszego o Hetefilda - bo solowy - ale miejsce Jamesa w 100 jak najbardziej zasłużone!

Przeanalizowałem całą listę i ... dało mi to trochę do myślenia. Po pierwszym oburzeniu przyszło oświecenie i teraz nawet mi pasuje, że Johnny Ramone jest na liście a Johna Mayera nie ma!
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: Cold Lady » lutego 1, 2012, 11:01 pm

Czyli rzecz jasna glosowali tylko gitarzyści, którzy nadal żyją :wink:
Zastanawia mnie, jak by ta lista wyglądała, gdyby już nieżyjące ikony również oddały swoje głosy? (wiadomo, nie da się tego przewidzieć, ale z drugiej strony Rolling Stone ma takie bogate archiwum sięgające 1967 roku, mnóstwo wywiadów z gitarzystami - jakieś informacje na pewno by znaleźli, gdyby chcieli).
Co pomyślałby Jimi Hendrix (zwycięzca rankingu), widząc Rory Gallaghera dopiero na 57 miejscu?
Pamiętacie pewien wywiad z Hendrixem? (Nawiasem mówiąc, przeprowadzony dla magazynu Rolling Stone).
'How does it feel to be the greatest guitarist in the world? I don't know, go ask Rory Gallagher.'

(Jak to jest być najwspanialszym gitarzystą na świecie?
Jimi: Nie wiem, idźcie zapytać Rory Gallaghera.)
Ostatnio zmieniony lutego 2, 2012, 12:58 am przez Cold Lady, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » lutego 2, 2012, 12:45 am

Z resztą przyjrzałam się liście gitarzystów, którzy zostali poproszeni o podanie swoich idoli. W pierwszej dwudziestce (tych "naj") znajdują się tylko trzy osoby biorące udział w glosowaniu (Eddie Van Halen, Derek Trucks, James Burton). Wynika z tego, że siedemnastu najlepszych gitarzystów w ogóle nie miało prawa głosu :roll: .... taa bardzo miarodajny ranking :lol:
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: TITO » lutego 2, 2012, 6:53 am

A jaki byłby miarodajny?
Dla mnie np. Hendrix nie jest najlepszym gitarzystą na świecie!
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: Electric Muddy » lutego 2, 2012, 10:59 am

TITO pisze:
Electric Muddy pisze:Dla mnie największym zaskoczeniem jest to, że na tej liście jest Hetefield a nie ma Hammetta bo to zwykle ten drugi okupywał miejsca w tego typu ranikngach

Fakt, że zawsze uchodził za lepszego o Hetefilda - bo solowy - ale miejsce Jamesa w 100 jak najbardziej zasłużone!

Ja nie dywaguje czy zasłużone czy nie bo tego typu rankingi należy traktować bardziej jako zabawę (czego mam wrażenie Ty nie zauważasz).
TITO pisze:
Electric Muddy pisze:Dla mnie największym zaskoczeniem jest to, że na tej liście jest Hetefield a nie ma Hammetta bo to zwykle ten drugi okupywał miejsca w tego typu ranikngach

Poczytaj wyżej posty Roberta to wszystko stanie się jasne - na liście Top 100 są artyści z gitarami (czasem bardzo dobrzy gitarzyści), którzy stali się prekursorami różnych stylów gitarowych w szeroko rozumianym rock'n'rollu.

Wyobraź sobie, że przeczytałem zanim to napisałem i nie wydaje mi się, żeby wszyscy wymienieni tam gitarzyści byli prekursorami różnych stylów gitarowych.... poza tym nie wiem co wspólnego z rock'n'rollem ma Robert Johnson
TITO pisze:Metallica niewątpliwie zaczęła "nową" erę metalu, gdzie przymiotnik heavy trzeba już było zastapić innym - thrash. A Metallica to Hetfield (założyciel, pomysłodawca, pierwsze riffy itp.) - Hammet dołączył później, chyba po Mustainie.

Trash metal to jest styl gitarowy czy gatunek muzyczny?
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Postautor: TITO » lutego 2, 2012, 11:21 am

Electric Muddy pisze:Trash metal to jest styl gitarowy czy gatunek muzyczny?


Coś Ty taki "najarany"?
Chyba jedno się z drugim wiąże - a może uważasz, że nie ma różnicy w stylu gry B.B. Kinga a Hetfielda?


Ja nie dywaguje czy zasłużone czy nie bo tego typu rankingi należy traktować bardziej jako zabawę (czego mam wrażenie Ty nie zauważasz).


No to masz złe wrażenie - jakbyś czytał dokładnie, miałbyś inne!


Wyobraź sobie, że przeczytałem zanim to napisałem i nie wydaje mi się, żeby wszyscy wymienieni tam gitarzyści byli prekursorami różnych stylów gitarowych.


Też mi się tak wydaje.
Slash mi nie pasuje w ogóle - ani jako grajek, ani jako prekursor. Może chodzi o najbardziej wpływowych gitarzystów?
Dając Ci radę abyś przeczytał posty Roberta nie miałem nic złego na myśli. Wytłumaczył wszak obecność na liście takich tuzów gitary jak Hetfield, Cobein czy Ramone właśnie!
Pzdr
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: kora » lutego 2, 2012, 11:52 am

Przeglądam zestawianie top 100 i ku mojej uciesze i pewnie ku zdziwieniu wielu z Was, nie ma tam "króla współczesnego bluesa" :mrgreen:
Ulżyło mi :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: B&B » lutego 2, 2012, 12:09 pm

No cóż za niedopatrzenie :!:
Pomieszali rockowców z bluesowcami a gdzie inne style? Np.. Pat Metheny?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: TITO » lutego 2, 2012, 12:32 pm

kora_ pisze:Przeglądam zestawianie top 100 i ku mojej uciesze i pewnie ku zdziwieniu wielu z Was, nie ma tam "króla współczesnego bluesa" :mrgreen:
Ulżyło mi :lol:


Ba, żadnego z królów współczesnego bluesa!
Słabe lobby... :D :D :D
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: Robert007Lenert » lutego 2, 2012, 2:24 pm

Takie drobne wtracenie. Rolling Stone nie jest jakas tam gazetka.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: leszekblues » lutego 2, 2012, 2:29 pm

Clapton na 2-gim?
Przegięcie
No chyba ze za całe zycie granie w ten sam sposób to tak :D

POwinien byc podział na starą ligę i na nową , która kładzie starzych gosci na kolana warsztatowo .Niestety

Obiektywizumu w tym nie bedzie nigy.Najgorsza rzecza jest oceniac w granicach legendy, długiego starzu itp

Ja oceniam , kto co prezentuje warszatowo

Ani jednego mojego gitarowego guru w tym zestawieniu
leszekblues
 

Postautor: kora » lutego 2, 2012, 2:49 pm

leszekblues pisze:Clapton na 2-gim?
Przegięcie
No chyba ze za całe zycie granie w ten sam sposób to tak :D



Clapton jest pod każdym względem mistrzem ! :D

I wcale nie gra "w ten sam sposób " tylko ma swój, rozpoznawalny,charakterystyczny styl.
Twoi wymiatacze pewnie go nie mają i dlatego nie zostali ujęci w tej setce
:lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: leszekblues » lutego 2, 2012, 3:06 pm

Wymiatacze od razu
Robben Ford gra całe zycie przepieknie , często nie wymiatajac a tworząc klimat i co?
Jest w tym mega muzykalnosci, wiedzy , wszystko ma swoje uzasadznienie muzyczne i ?
Dupa stołowa

Clapton , strapton , Richards , palmy , gips i tak sie bywa "najlepszym "

Muzycznie ? Młodzi czeto powtarzają za starszakmi utarte slogany i ......kurde słuchaja tych schodów do nieba , whole lotta bo to "kanon"
Starzy czesto słcuhaja tylko startych, wyswiechtanych kapel nie wiedzac ze jest cos nowszego zaje...stego.

Clapton moze jest wielki ale muzycznie dla mnie przez ostatnie 20 lat wybacz ...... mierny Warsztatowo to ciagle to samo
TRzyma forme sprzed lat i tyle
To jest plebistyc wszechczasów z 21 wieku .Hello to nie plebistyc z 1971 roku!!!
leszekblues
 

Postautor: Robert007Lenert » lutego 2, 2012, 3:38 pm

I co sie tak denerwujesz Leszek. Mojego ulubienca Billa Frisella... tez nie ma, ale on osobiscie przyznaje, ze na jego /mocno pokrecony styl/ najwiekszy wplyw mieli Hendrix i Hall /ktorego notabene tez nie ma w zestawiemiu/ . Ja osobiscie jestem ciekaw , kto jest tuz za 1-wsza setka. Co do jazzmanow... no coz bylo/jest wielu fenomenalnych jazzowych gitarzystow, ale bezsprzecznie jazz jest "stenoryzowany" /sax- tenor/ i najwieksi nowatorzy to w przewazajacej liczbie saxofonisci /tenorzysci/ a dopiero potem pianisci, alcisci, trebacze, kontrabasisci, wibrafonisci... i gdzies tam gitarzysci. Chodzi mi o wplywowosc instrumentu na gatunek. W przypadku rocka, czy bluesa ta zaleznosc wyglada zupelnie inaczej.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Andrzej Serafin » lutego 3, 2012, 12:36 am

Ot i prawda Robert! A gdzie np. Scofield poza tą 100..........?
bo jak McLaughlin W-niej jest, no to, wybaczcie, powinien być i John........ale to plebiscyt, widzę rockowy bardziej i na prawdę nerwy na bok.

P.S. Frisell powinien być na zasadzie Frippa (zrobił coś nowego)......ale i Torn być powinien.........itd........itd........czyli nie wiem jak jest z tymi zasługami, i dla kogo :roll:

A Benson się nie załapał.......ciekawe.
Gra oktawami w ogóle nie wywarła wpływu na współczesne granie(?)
No......jak dla mnie jaja. Ale i tak bez emocji bo gitarzystów jest tylu, że igrzyska mamy zagwarantowane :wink:
jutro to dziś - tyle, że jutro
Awatar użytkownika
Andrzej Serafin
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1775
Rejestracja: września 28, 2008, 11:32 pm
Lokalizacja: Kolbuszowa

Postautor: TITO » lutego 3, 2012, 3:52 pm

Pewnie, że rockowy ten plebiscyt. A blues jest, bo jako korzenie wpisuje się wszędzie, no może za wyjątkiem muzyki klasycznej.
A ja po tej całej debacie to sobie uzmysłowiłem, że nie potrafiłbym wymienić swojego ulubionego (o najlepszym nawet nie wspomnę) gitarzysty wszechczasów! To dla mnie jakiś nonsens!
Gitarzysta roku - tak, tu się mogę pokusić o nominację!
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: TJ Łysy » marca 3, 2012, 10:41 pm

A mnie zastanawia brak na tych listach takich nazwisk jak :
Lonnie Johnson
Eddie Son House
Charley Patton
I jeżeli chodzi o bluesa to jeszcze Mississippi John Hurt
Czyżby nikt już o nich nie pamiętał :?:
A tak poważnie to chyba nie o to chodzi kto jest lepszy a kto gorszy, no bo jak porównać np Roberta Johnsona z Johnem Lee Hookerem i Hendrixem ? To się po prostu nie da.
Na takiej liście powinni się znaleźć ci, którzy rzeczywiście coś do muzyki wnieśli. Warsztatowa sprawność nie czyni jeszcze wielkiego muzyka.
Awatar użytkownika
TJ Łysy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 30
Rejestracja: marca 1, 2012, 10:02 pm

Lista giatrzystów wszechczasów wg Rolling Stone?

Postautor: MaciejSubocz » marca 12, 2013, 11:59 am

Witam,

wiem że jestem na forum nowym użytkownikiem ale z bluesem znamy się plus, minus dobre 30 albo i więcej lat. Rozumiem zapatrywania redaktorów tego pisma ale żeby być sprawiedliwym powinni właśnie przynajmniej w tej 100-tce umieścić takie nazwiska jak Ali Farka Toure, skoro w 2003 roku znalazł się na tej liście nie rozumiem jego braku teraz? Poza tym genialny gitarzysta fusion rocka i fusion jazzu z zacięciem bluesowym, czyli wspomniany wcześniej tu James Blood Ulmer. Nie rozumiem też braku pioniera współczesnego bluesa T-Model Forda, właściciela i założyciela firmy Fat Possum Records? To że zabrakło na niej bardziej lub mniej archaicznych aukustycznych ale równie genialnych bluesmanów-gitarzystów których wymienia mój przedmówca wyżej wcale się nie dziwie...

Pozdrawiam.

P.S dla wyznawców i funów motta... "CLAPTON IS THE GOD!" proponuje zobaczyć sobie koncert "Super Show" z 1969 roku gdzie Buddy Guy w pojedynku z "boskim Eric-iem" niszczy go dosłownie jedną dłonią i używa do gry trzech placy popijając herbatke lub kawke :-) Poza tym jakim głąbem trzeba być albo chyba rockmanem nie bluesmanem żeby nie wiedzieć że ten kundel muzyczny skaczący z kwiatka na kwiatek patrz. blues, rock, pop, reagge, zerznął tą waszą rozpoznawalną maniere gry i styl od Freddie Kinga? :O
MaciejSubocz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 34
Rejestracja: marca 9, 2013, 7:45 pm

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], melomaniak i 181 gości