Umiejestnosc sluchania muzyki

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Postautor: Roj » czerwca 6, 2011, 10:26 am

RafałS pisze:[..]słaba to inwestycja, bo trudniej upłynnić po czasie daną sztukę[..]

Mówisz o tym plasterku kiełbasy , służącym jako zakładka ? Spróbuj może sprzedać jako salami na allegro - ma dobrą cenę , podobny zapach . Mógłbyś na tym nieźle zarobić ;)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: RafałS » czerwca 6, 2011, 10:29 am

Roj pisze:
RafałS pisze:[..]słaba to inwestycja, bo trudniej upłynnić po czasie daną sztukę[..]

Mówisz o tym plasterku kiełbasy , służącym jako zakładka ? Spróbuj może sprzedać jako salami na allegro - ma dobrą cenę , podobny zapach . Mógłbyś na tym nieźle zarobić ;)


Oj Darek, Darek - miałem na myśli książkę. Inwestycja w kiełbasę jest zawsze trafiona.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 6, 2011, 11:09 am

Czemu koncentrujecie sie na jednym watku? Tym czy kupowac czy nie? To tylko jeden z pobocznych. Glownym jest ten. Nalezy sluchac swiadomie! To glowna moja mysl.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: rocken » czerwca 6, 2011, 11:15 am

Robert007Lenert pisze:Nalezy sluchac swiadomie![/b] To glowna moja mysl.


Rozwiń może trochę tą myśl ?
Czy chodzi o to aby znać dyskografię słuchanego artysty ? czy może jego datę urodzenia ?
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 6, 2011, 11:47 am

Rocken przeczytaj moje wczesniejsze wpisy. Tam jest wszystko.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: rocken » czerwca 6, 2011, 11:52 am

Robert007Lenert pisze:Rocken przeczytaj moje wczesniejsze wpisy. Tam jest wszystko.

czytam wszystkie i staram się brać aktywny udział w dyskusji, tylko rzuciłeś teraz slogan do którego ciężko się odnieść.
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 6, 2011, 12:02 pm

No chyba lubisz wiedziec kogo sluchasz. Z jakiej plyty sa to nagrania, jaki styl reprezentuje artysta. Czy album pochodzi z lat 40-tych ubieglego wieku czy moze to premiera z 2011, ze Amon Duul II to formacja niemiecka wyrosla na bazie komuny hippisowskiej itp. Bez swirowania, ale jednak warto cos wiedziec o tworcy i okolicznosciach powstania dziela /chocby lat w ktorych powstalo/ To co dzis wydaje sie oczywiste np w roku 1970 bylo przelomowe i nowatorskie. I moze sie okazac ze jakis aktualnie grajacy band, ktory nas zachwyca nie jest niczym innym jak klisza kogos.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: rocken » czerwca 6, 2011, 12:21 pm

Robert007Lenert pisze:No chyba lubisz wiedziec kogo sluchasz. Z jakiej plyty sa to nagrania, jaki styl reprezentuje artysta. Czy album pochodzi z lat 40-tych ubieglego wieku czy moze to premiera z 2011, ze Amon Duul II to formacja niemiecka wyrosla na bazie komuny hippisowskiej itp. Bez swirowania, ale jednak warto cos wiedziec o tworcy i okolicznosciach powstania dziela /chocby lat w ktorych powstalo/ To co dzis wydaje sie oczywiste np w roku 1970 bylo przelomowe i nowatorskie. I moze sie okazac ze jakis aktualnie grajacy band, ktory nas zachwyca nie jest niczym innym jak klisza kogos.


Jasne że lubię i interesuję się jakąś tam grupą muzyków/zespołów, ale też nie mam problemów aby dobrą muzykę rozpoznawać za pomocą narządu słuchu a nie z informacji na temat drzewa genealogicznego artysty. Myślę że u mnie najpierw musi być zauroczenie muzyką a potem osobowością i historią artysty. Co potem może układać się w pewną calość i korespondować z twórczością.
Pisałeś że nie lubisz opery ze względu na patos etc. a wydaje mi się że w Twoim pojmowaniu i zajmowaniu się muzyką jest wiele właśnie takiego patosu.
Oczywiście nie odbieraj tego jako zarzut tylko jako spostrzeżenie takie kogoś totalnie z boku
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 6, 2011, 1:24 pm

Nie czytasz uwaznie :) O patosie w operze pisal Rafal S. nie ja. Powiadzasz, ze u mnie jest patos. Mozesz to tak nazwac. Dla mnie muzyka jest jedna z wazniejszych rzeczy w zyciu.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: RafałS » czerwca 6, 2011, 1:41 pm

Robert007Lenert pisze:Nie czytasz uwaznie :) O patosie w operze pisal Rafal S. nie ja.


Dal ścisłości: nie mam nic przeciw operze, ani patosowi. Kiedyś lubiłem jedno i drugie bardzo, teraz mniej, ale wciąż dość. W tamtym wpisie próbowałem zgadywać, dlaczego opery nie lubi Wiesiek (B&B) i obstawiałem, że właśnie z powodu patosu. Tyle. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: rocken » czerwca 6, 2011, 1:44 pm

Przepraszam jeśli coś pomieszałem bo nie sprawdzałem do tyłu dokładnie postów ale co do mojego odbioru i podejścia Roberta do muzyki podtrzymuje zdanie :)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 6, 2011, 3:25 pm

No i w zwiazku z tym /ze jest dla mnie bardzo wazna/ usiluje zaszczepic te pasje innym.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 15, 2011, 8:37 am

I jeszcze jedno. Nie trzeba lubic roznorakiej muzyki, ale trzeba miec swiadomosc , ze swiat nie konczy sie na bluesie czy metalu. Ortodoksyjni wyznawcy gatunkow sa.... troche jak sekciarze :mrgreen:
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: rocken » czerwca 15, 2011, 8:50 am

Robert007Lenert pisze:I jeszcze jedno. Nie trzeba lubic roznorakiej muzyki, ale trzeba miec swiadomosc , ze swiat nie konczy sie na bluesie czy metalu. Ortodoksyjni wyznawcy gatunkow sa.... troche jak sekciarze :mrgreen:


Trzeba też uważać aby nie popaść w nałóg zwykłego zbieractwa muzyki.
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 15, 2011, 8:58 am

Rocken czy ty tutaj piszesz po to by byc za wszelka cene w opozycji? Ja nikogo do niczego nie zmuszam. Przekazuje tylko pewne spostrzezenia. Pokazuje swoj poglad.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: rocken » czerwca 15, 2011, 9:07 am

Robert007Lenert pisze:Rocken czy ty tutaj piszesz po to by byc za wszelka cene w opozycji? Ja nikogo do niczego nie zmuszam. Przekazuje tylko pewne spostrzezenia. Pokazuje swoj poglad.


Ja tylko piszę to co nie raz udaje mi się zauważy itp. A co to ma być kółko wzajemnej adoracji ?

Chyba nie powiesz że coś takiego nie występuje i się nie zdarza o czym napisałem.
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 15, 2011, 12:11 pm

Juz pisalem o tym problemie iles postow wczesniej.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 24, 2011, 8:04 am

Mysle, ze kazdy z nas spotkal sie z sytuacja gdy ktos w naszej obecnosci uznal, okreslil jakas muzyke jako halas. No i moglo byc tak , ze w naszym odczuciu byl gluchy jak pien, lub mial sporo racji. Ale ciewe w tym jest to, ze np pani/pan X uwaza za halas solo Claptona z czasow Cream, czy spiew Johna Lee Hookera a pani/pan Y potrafi odpoczywac przy kanonadzie industrialnych dzwiekow Merzbow. Jeden zachwyca sie brzmieniem trabki Davisa a inny okresla ja mianem"kociej muzyki".
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: rocken » czerwca 24, 2011, 2:11 pm

Robert007Lenert pisze:Mysle, ze kazdy z nas spotkal sie z sytuacja gdy ktos w naszej obecnosci uznal, okreslil jakas muzyke jako halas. No i moglo byc tak , ze w naszym odczuciu byl gluchy jak pien, lub mial sporo racji. Ale ciewe w tym jest to, ze np pani/pan X uwaza za halas solo Claptona z czasow Cream, czy spiew Johna Lee Hookera a pani/pan Y potrafi odpoczywac przy kanonadzie industrialnych dzwiekow Merzbow. Jeden zachwyca sie brzmieniem trabki Davisa a inny okresla ja mianem"kociej muzyki".


Robercie, w takim przypadku mam rozumieć że określenie "hałas" jest zbędne ? ponieważ zawsze będzie można kogoś znaleźć kto nazwie jakikolwiek dźwięk muzyką.
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 24, 2011, 2:32 pm

Nie do konca to mialem na mysli. Choc oczywiscie sa kompozycje/wykonania dyskusyjne np dla mnie pewne dokonania Merzbow. Z pelna premedytacja postawilem go na jednym z biegunow. Natomiast pewne formy muzyczne wymagaja od sluchacza przygotowania/osluchania. Nie beda przyswajalne bez edukacji. Chocby muzyka Hendrixa. Inne sa latwo przyswajalne np ABBA.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: rocken » czerwca 24, 2011, 2:43 pm

Robert007Lenert pisze:Nie do konca to mialem na mysli. Choc oczywiscie sa kompozycje/wykonania dyskusyjne np dla mnie pewne dokonania Merzbow. Z pelna premedytacja postawilem go na jednym z biegunow. Natomiast pewne formy muzyczne wymagaja od sluchacza przygotowania/osluchania. Nie beda przyswajalne bez edukacji. Chocby muzyka Hendrixa. Inne sa latwo przyswajalne np ABBA.


Przejrzałem dziś na YT trochę "Merzbow" chyba nigdy do tego nie będę przygotowany :)

ps. nawiązując do wątku "finansowy wymiar..." chyba całkiem nieźle Ci się powodzi jak masz fundusze aby ściągać taką muze :)
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 24, 2011, 2:52 pm

Hi hi :) Nie, nie ja tez nie doroslem do jego sztuki, co nie zmienia faktu, ze byl gwiazda ostaniego Off Festivalu.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 25, 2011, 12:38 pm

Zreszta niejeden z nas w miare poznania zmienial poglady na pewne zjawiska muzyczne. Zostawial z boku to czym kiedys sie zachwycal uznajac to za mialkie, siegal po cos, co dawniej bylo nie do przyjecia, bo uslyszal w tym piekno a bywalo iz utwierdzal sie w przekonaniu, ze jednak ci "Beatlesi" / mozesz w miejsce "...." wstawic kogos zupelnie innego :)/ mimo ze tacy "oczywisci" naprawde sa wielcy a ich muzyka to kanon!!!
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 233 gości

cron