Wasze pierwsze muzyczne zauroczenia

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Postautor: eLJot » lipca 12, 2011, 2:08 pm

Agrypa napisał..."Wszystkie te gatunki muzyczne mozna w JAZZie odnalezc bo JAZZ czerpie z nich i odnajduje cale ich piekno"...w całości zgadzam się z tym stwierdzeniem a proponowane linki (wszystkie z przyjemnością obejrzałem i wysłuchałem) potwierdzaja tylko tezę,że muzycznego spektrum nie da sie zdefiniować. Dodam tylko subiektywnie ,że w zaproponowanej przez Agrypę muzyce wyczułem ,jak w dobrych perfumach...linię głowy,serca...a nawet ducha... i niech Blues nadal będzie (tu) z nami...
Żyj...i daj żyć innym. Słuchaj i daj słuchać innym...
eLJot
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 36
Rejestracja: marca 20, 2011, 11:21 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Muz-Art » lipca 12, 2011, 8:20 pm

eLJot napisał:

Hmmm... posłuchałem i obejrzałem sobie tę..."tatanka-manantial" i myślę ,że jest to etniczna muzyka Indian tak oryginalna jak...nasz "góralski"Zakopower.


Klasyfikujemy muzykę na podstawie jej pewnych cech. Często fachowcy mają sprzeczne zdania co do klasyfikacji niektórych pozycji, a co dopiero amatorzy... :twisted:
Trudno poważnie dyskutować z kimś pozbawionym humoru
Awatar użytkownika
Muz-Art
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: lipca 6, 2011, 8:01 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Muz-Art » lipca 12, 2011, 8:44 pm

eLJot pisze:Aby nie słuchać (tylko) kitu i chłamu...wystarczy od czasu do czasu posłuchać Radiowej Trójki...chociażby...Siesty- M.Kydryńskiego,kiedyś L. P. Country....... .


Tak, tylko jaki to procent czasu antenowego ? Ja nie chcę systematycznie na komendę podchodzić do radia i słuchać o określonej godzinie w określonym dniu muzyki; ja chcę o każdej porze usłyszeć coś wartościowego... Nie mam na tyle czasu, aby poświęcać go na "pilnowanie radia"
Pisząc o "kicie" miałem na myśli statystykę...

Poniżej dwie z moich fascynacji:

http://www.youtube.com/watch?v=lqnuv611 ... k&index=31

http://www.youtube.com/watch?v=m5uXm_8j ... playnext=5
Trudno poważnie dyskutować z kimś pozbawionym humoru
Awatar użytkownika
Muz-Art
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: lipca 6, 2011, 8:01 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: eLJot » lipca 12, 2011, 9:39 pm

Ja radia nie pilnuję... ono sobie gra, a w niedzielę ,bo akurat wymienione przeze mnie audycje można w ten wolny dzień posłuchać mam wolny wybór i słucham tego czego akurat chcę albo potrzebuję...Zdaję sobie sprawę ,że radio jest nie tylko dla mnie więc audycji jest wiele i pod różne gusta i guściki,w zanadrzu mam swoje CD,DVD,MP3i4,winyle, internet itd. Co do fachowców od klasyfikacji...hmmm...jak by to ująć...dobry fachowiec muzyczny po prostu widzi w utworze jakieś wartości albo je wyszukuje albo wie ,że tu nie ma się czego na siłę doszukiwać...i w tej dziedzinie znam paru "amatorów" wszak nie mają wykształcenia wyższego muzycznego...ale za to mają tzw "ucho"i wyczucie muzyczne...jak w każdej dziedzinie...dzisiaj nie zawsze "fachowiec"musi być tym guru...bo wracając do początku dyskusji...czy wszyscy zapowiadacze radiowi to fachowcy? a jeśli proponują wspomniany "kit" to nadal fachowcy? tak! tylko może bardziej od marketingu lub jakiejs pop kultury? Posłuchałem Theoli, tak klasyka, "duży" wokal, ale myslę,że po 3 razie odłożył bym ją głębiej na półkę i tych manierycznych dawnych chórków posłuchał bym po jakiejś dłuższej przerwie. To moje osobiste zdanie, fachowcy mogą mieć swoje i odmienne. http://www.youtube.com/watch?v=b-I2s5zRbHg&feature=fvst
Żyj...i daj żyć innym. Słuchaj i daj słuchać innym...
eLJot
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 36
Rejestracja: marca 20, 2011, 11:21 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Marek "Dziki" » lipca 12, 2011, 11:03 pm

Lesiu. Agryppa i inni. Przecież to jest tak, ze ci którzy tworzą muzykę muszą się czymś zainspirować. Czym? A tym co jest im najbliższe. Na przykład taki Czukcza, który wyjechał ze swojej Syberii do Moskwy i skończył tam konserwatorium, tworząc później muzykę np. jazzową będzie przemycał te wartości muzyczne na których się wychował w swojej wiosce. Przy czym jest to ewidentne wzbogacanie jazzu o nowe doświadczenia. Jest to całkiem naturalny proces pod każda szerokością geograficzną, Na szczęście. Dzięki temu muzyka (nie tylko jazzowa) może się rozwijać. Jeśli jednak chodzi o stacje radiowe, to trójka i I Program Polskiego Radia wypadają najlepiej w rankigu na najbardziej uniwersalną stację radiową. No coż tradycja zobowiązuje. :wink:
Pozdrawiam Marek Orłowski
Awatar użytkownika
Marek "Dziki"
blueslover
blueslover
 
Posty: 425
Rejestracja: maja 5, 2011, 1:07 pm
Lokalizacja: Będzin

Postautor: eLJot » lipca 12, 2011, 11:17 pm

Mareczku, jak zwykle zgadzam się z Twoją "teorią" co nie znaczy ,że nie zagram ...szast-prast w Tie-breaku" :wink:
eLJot
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 36
Rejestracja: marca 20, 2011, 11:21 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: melomaniak i 204 gości

cron