Blues jam sessions - gdzie, kiedy?

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Blues jam sessions - gdzie, kiedy?

Postautor: Dziadek Władek » listopada 9, 2010, 12:56 am

Ujawniło się "zapotrzebowanie społeczne" na informację, gdzie i kiedy w Polsce (i poza jej granicami) można sobie pograć bluesa (i okolice ;) ) w ramach jam sessions.
Proszę o wpisywanie takich informacji w tym wątku. Sugeruję jednocześnie aby był to wątek stricte informacyjny, nie dyskusyjny.
_________________________________________________________

I pierwsze info:

W każdy czwartek, od 20:00, można pograć w Klubie Muzycznym ASK, Częstochowa, Al. Najświętszej Maryi Panny 61 (naprzeciw IV LO im. Sienkiewicza). Bywam tam często, grywam, zapraszam :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: BLUE MACHINE » listopada 9, 2010, 11:24 am

Witamy!
Zapraszamy już jutro (środa, 10.11.2010) do klubu Harris (Rynek Główny 23, Kraków)
na bluesowe jam session. Prowadzi BLUE MACHINE ze specjalnym udziałem JACKA JAGUSIA z JJ BAND. Będzie się działo, oj będzie. Start 21.30. Do zobaczenia!!
Awatar użytkownika
BLUE MACHINE
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: lipca 5, 2010, 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: BLUE MACHINE » listopada 24, 2010, 10:09 am

Zapraszamy serdecznie dziś wieczorem do klubu Ptasiek (ul.Dajwór 3, Kraków) na jam-session. Start godz 21.00. Przybywajcie! Taka okazja może się długo nie zdarzyć.
Blue Machine będzie towarzyszyć dwóch wybitnych harmonijkarzy : TOMEK KAMIŃSKI i MICHAŁ KIELAK!!! Będzie się działo!! Do zobaczenia w Ptaśku!!
Awatar użytkownika
BLUE MACHINE
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: lipca 5, 2010, 11:46 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: @ndy.w » stycznia 8, 2011, 10:45 am

jak wiadomo nawięcej jamów jest we Wrocku.

w środy w "Lulu Belle" - nu jazz, w czwartki "Liverpool" - blues & rock, "Schodu Donikąd" - nu jazz, a w piątki "Alive" - rock & blues

i to nie okazjonalnie ale regularnie!

ponadto we "Pod Papugami" w poniedziałki, wtorki i środy - jazz z ludzką twarzą (pod postacią fajnych wokalistek), w czwartki korzenny blues z Outsiderem, "Od Zmierzchu Do Świtu" - wiadomo, w Alive właściwie codziennie coś się dzieje, no i jeszcze w paru knajpach się grywa - "Tawerna", "Kredance", "Bernard", "John Bull Pub", "Guiness" - tez regularnie
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Woytekkk » stycznia 11, 2011, 2:12 pm

Ciekawe, czy kiedykolwiek w Warszawie pojawi się taka opcja. Z przyjemnością bym posłuchał, a może też się dołączył... Pzdr
Awatar użytkownika
Woytekkk
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: grudnia 28, 2010, 11:35 am
Lokalizacja: Wwa

Postautor: @ndy.w » stycznia 11, 2011, 3:30 pm

a, zapomniałem dodać że w "Liverpool'u" w poniedziałki też są jamy...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: therman » stycznia 13, 2011, 3:49 pm

Woytekkk pisze:Ciekawe, czy kiedykolwiek w Warszawie pojawi się taka opcja. Z przyjemnością bym posłuchał, a może też się dołączył... Pzdr

Z tego co wiem w Warszawie są regularne dżemy, które co wtorek prowadzi Bartek Łęczycki. Zapomniałem tylko w jakim klubie. Warto jego zapytać.
Awatar użytkownika
therman
blueslover
blueslover
 
Posty: 712
Rejestracja: maja 4, 2009, 9:00 am
Lokalizacja: Skądinąd

Postautor: andrzej » stycznia 15, 2011, 4:13 pm

therman pisze:
Woytekkk pisze:Ciekawe, czy kiedykolwiek w Warszawie pojawi się taka opcja. Z przyjemnością bym posłuchał, a może też się dołączył... Pzdr

Z tego co wiem w Warszawie są regularne dżemy, które co wtorek prowadzi Bartek Łęczycki. Zapomniałem tylko w jakim klubie. Warto jego zapytać.

HARENDA :!: :!: :!:
andrzej
blueslover
blueslover
 
Posty: 466
Rejestracja: kwietnia 2, 2007, 9:16 am
Lokalizacja: charzykowy

Postautor: andrzej » stycznia 15, 2011, 4:17 pm

Blues Club Gdynia

W kazdy wtorek od 19:30 do ???? Dla kazdego kto wystapi piwo gratis (jedno :( ). Lista standardow na stronie:

http://www.bluesclub.pl/
andrzej
blueslover
blueslover
 
Posty: 466
Rejestracja: kwietnia 2, 2007, 9:16 am
Lokalizacja: charzykowy

Wrocław podkręca obroty

Postautor: @ndy.w » lutego 11, 2011, 12:06 pm

ostatnimi czasy kolejne kluby przymierzają się do rozkręcania jam sessions:

Schody Donikąd ruszyły z ultra-bluesowymi poniedziałkami - w roli rozprowadzających Outsider - miałem przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu i mogę napisać że brzmiało i wyglądało obiecująco.

Collosseum spróbuje klimatów bluesowo-soulowych. rozprowadzeniem jam sessions ma się zająć ekipa
Asia Kwaśnik/Andrzej Waśniewski (wasz forumowy @ndy.w) zapraszając za każdym razem innych muzyków.

tak więc zapraszam na poniedziałki i piątki. btw - zostały już tylko 2 dni bez jam session: sobota i niedziela choć i to nie do końca bo raz w miesiącu w soboty Włodek "Lol" Krakus odpala Liverpool
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: fender strato70 » marca 24, 2011, 12:03 pm

Klub muzyczny Siodemka znajduje w Gliwicach ul.Dworcowa 52. Scena jest otwarta dla wszystkich chętnych,jest profes. sprzęt basowy i wokalny oraz perkusja,instrumenty i piecyki gitarowe trzeba mieć swoje. Gramy w każdą środę od godz.20 do póznych godzin.Lokal jest wolno stojący i przypomina stare Angielskie kluby muzyczne z lat 70,zapraszam serdecznie. wyjątkowa atmosfera http://www.siodemka.hitowy.pl/ :D pozdro
fender strato70
bluesman
bluesman
 
Posty: 284
Rejestracja: sierpnia 30, 2007, 6:59 pm
Lokalizacja: bytom

Postautor: Wojtek Młynarczyk » marca 24, 2011, 2:41 pm

fender strato70 pisze:Klub muzyczny Siodemka znajduje w Gliwicach ul.Dworcowa 52. Scena jest otwarta dla wszystkich chętnych,jest profes. sprzęt basowy i wokalny oraz perkusja,instrumenty i piecyki gitarowe trzeba mieć swoje. Gramy w każdą środę od godz.20 do póznych godzin.Lokal jest wolno stojący i przypomina stare Angielskie kluby muzyczne z lat 70,zapraszam serdecznie. wyjątkowa atmosfera http://www.siodemka.hitowy.pl/ :D pozdro

Świetna wiadomość! Jak przypadkiem będę w tygodniu w Polsce, nie omieszkam zaglądnąć. Oby się tylko utrzymało... do czasu mojego powrotu na stałe. Andrzej, do zobaczenia w "Siódemce!" Wieki razem nie graliśmy... czas to zmienić.

Poza tym w Gliwicach w każdy trzeci wtorek miesiąca jam session w Śląskim Jazz Clubie, Pl. Inwalidów. Tam też już wieki nie byłem, a kiedyś nie było jamu, który bym opuścił... :(
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: fender strato70 » marca 24, 2011, 2:58 pm

Wojtus klub jest rewelacja,własciciel klubu sam muzyk i rozumie muzykow ktorzy chcą sobie pograc,wszystko jest na dobrej drodze ,czekamy na Twoją harmoszke. :D pozdro a propos Jazz Clubu, to tam sie nie dopchasz na scene pograc , tyle muzykow jest chętnych bo to raz w miesiącu a u nas co tydzien.
fender strato70
bluesman
bluesman
 
Posty: 284
Rejestracja: sierpnia 30, 2007, 6:59 pm
Lokalizacja: bytom

Postautor: fender strato70 » marca 29, 2011, 1:15 pm

Dla przypomnienia Klub Muzyczny siodemka w Gliwicach zaprasza na jam session w kazdą srode http://www.siodemka.hitowy.pl/ pozdro :D
fender strato70
bluesman
bluesman
 
Posty: 284
Rejestracja: sierpnia 30, 2007, 6:59 pm
Lokalizacja: bytom

Postautor: kapselleek » kwietnia 11, 2011, 9:44 pm

Witam wszystkich!! Jestem tu nowy całkiem i to mój pierwszy post na tym zacnym forum. Szkoda że wcześniej nie przyszło mi do głowy go poszukać, bo być może wtedy blues/rockowe jam session które zorganizowałem 30 marca, byłoby zgodne z nazwą. A tak, z powodu braku chętnych do grania bluesa, zrobiło się ni to rock, ni to jazz, ni to funky itd. Ogólnie jeśli chodzi o jakość dźwieków płynących ze sceny było momentami nawet bardzo dobrze, ale mi chodziło o odrodzenie w Skierniewicach Bluesa, który mam nadzieję tylko przysnął. Lecz niestety dość głębokim snem. Robię powoli przymiarki do powtórki imprezy, ale chwilę potrwa zanim znajdę tylu pewnych ludzi by zdominować scenę bluesem. Bo teraz będzie czysto bluesowo. Na czas jamu ja będę Bob, a scena to będzie moja buda. I jak coś innego niż blues usłyszę ze sceny, to wajcha w dół.
Sam jestem jak to się mówi podstarzałym rockersem grającym na gitarze. Dość długo, ale na tyle mało konsekwentnie, że gdybym grał przez te 31 lat choć z taką intensywnością jak aktualnie, to byłbym wirtuozem. A z powodu natłoku innych hobby i ogólnego lenistwa, tudzież braku chętnych do grania w okolicy, taki sobie ze mnie grajek, ale za to z dużym entuzjazmem. A że zaczynałem od bluesa, próbując później różnych gatunków, z których zawsze i tak wychodził mi blues, teraz trudno mi grać coś innego. I dobrze, bo i po co??
Aktualnie mamy świetnego harmonijkarza z dużą ochotą na powrót do grania, oraz basistę który do niedawna był specjalistą na kongach, ale postanowił przesiąść się na bas. A że w bluesowych klimatach odkrył swe powołanie, to i tylko perkusisty nam brakuje. A w naszym grajdole jest to poważny problem. Ci co są dobrzy grają zarobkowo i nie mają czasu na granie dla frajdy, a pozostali .......... no cóż. Mało kto teraz bluesa czuje.

Zatem jeśli jest ktoś komu do Skierniewic "po drodze", to zapraszam na bluesowe jam session. Kiedy?? Dam znać, ale wcześniej potrzebowałbym wiedzieć czy będzie miał kto grać.
Lokal ArtDeGrand w piwnicach dawnego browaru. Akustycznie przy ostrzejszych klimatach siada, ale do bluesa jak znalazł.
kapselleek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: kwietnia 11, 2011, 10:15 am
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: kapselleek » kwietnia 15, 2011, 11:05 pm

Już wiem że w pierwszej połowie maja to będzie. Na początku przyszłego tygodnia dam znać kiedy dokładnie.
kapselleek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: kwietnia 11, 2011, 10:15 am
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: kapselleek » kwietnia 20, 2011, 11:03 am

13 maja, w skierniewickim Art De Grand, robię Blues Jam Sesions. Jeśli komuś po drodze, zapraszam.
kapselleek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: kwietnia 11, 2011, 10:15 am
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: JarekBlues » kwietnia 24, 2011, 7:52 pm

Siema!
Jestem tu świeżak więc na początek chciałbym pozdrowić wszystkich forumowiczów !
Co do Jammów to w Sopocie jest przyjemna knajpka Daily Blues i tam co jakiś czas w czwartek odbywa się jamm i można pograć ,najlepiej zadzwonić do pubu i dopytać .
W Gdyni w Blues Clubie jest też Jazz Jam session w każdą środę .
JarekBlues
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: kwietnia 24, 2011, 6:37 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Makaron » kwietnia 25, 2011, 9:27 am

fender strato70 pisze:Dla przypomnienia Klub Muzyczny siodemka w Gliwicach zaprasza na jam session w kazdą srode http://www.siodemka.hitowy.pl/ pozdro :D


Super info Andrzeju ekstra ze się dzieje!! Pozdrawiam

I w Bytomiu w klubie Brama na ul. Chrobrego 1 w każdy czwartek są Jammy można sobie pograć i pośpiewać
Makaron
blueslover
blueslover
 
Posty: 633
Rejestracja: lipca 29, 2007, 5:02 pm

Postautor: Rakiet » kwietnia 26, 2011, 9:57 am

kapselleek pisze:13 maja, w skierniewickim Art De Grand, robię Blues Jam Sesions. Jeśli komuś po drodze, zapraszam.


a jak z wjazdem? niestudenci mogą? ;-)
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

poniedziałki w schodach donikąd

Postautor: @ndy.w » kwietnia 26, 2011, 2:33 pm

bluesowe poniedziałki z Outsider'em w "Schodach Donikąd" nabierają rumieńców. przuchodzi bluesowa młodzież i z różnym skutkiem próbuje coś ugrać. ale przecież o to chodzi żeby mieli od kogo się uczyć... zapraszam w poniedziałki
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Tomiszon » kwietnia 26, 2011, 4:07 pm

dzisiaj o 20 w Gdyni w Blues Clubie blues jam session.
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: kapselleek » maja 6, 2011, 9:48 pm

To co za tydzień w ArtDeGrand będzie, nabiera kolorów. Poza tym, po skontaktowaniu się z wdową po Krzyśku Oleszkinie, i jej "błogosławieństwu", impreza będzie dedykowana Krzyśkowi. A Krzysztof Oleszkin, to znakomity lutnik i gitarzysta, którego instrumenty dominowały na polskiej scenie w latach 80'ych. A jego mieszkanie, szczególnie duży pokój, zawalony korpusami gitar w różnym stadium wykończenia, gryfami i innymi komponentami, było najbardziej rock'n roll'owym miejscem w dość rozległym terenie. A spotkać tam mozna było gitarowych i basowych idoli tamtych czasów. Dlatego, by pamięć o Krzyśku nie zniknęła pod popiołem czasu, postanowiłem "wskrzesić" pamięć o nim.

http://www.facebook.com/event.php?eid=149563688444245

Zapraszam komu po drodze!!
kapselleek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: kwietnia 11, 2011, 10:15 am
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: @ndy.w » maja 26, 2011, 10:38 am

nadal zapraszam na poniedziałki we wrocławskim klubie "Schody Donikąd" - Outsider jak zwykle w swojej formie, przychodzi bluesowa młodzież, a ostatnio nawiedził nas w całości zepsół "Mizia & Mizia" - podobało im się i zapowiedzieli że jeszcze wrócą. było naprawdę fajnie i naprawdę bluesowo.
http://www.schodydonikad.pl/?p=518

tymczasem w piątki w "Jazz Cafe Collosseum" grywam w 3yo z udziałem różnych fajnych wokalistek/wokalistów: Kasia Mirowska, Marcelina Stoszek, Ania Kłys, Asia Kwaśnik, Tomasz "Łosiu" Nitribitt. przychodzą też muzykanci i jamujemy.
http://www.jazzcaffe.com.pl/o-klubie.html

wstęp oczywiście freako...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: kapselleek » czerwca 14, 2011, 9:35 pm

I znowu w Skierniewicach

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Zapraszam komu po drodze.
kapselleek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: kwietnia 11, 2011, 10:15 am
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: Tomiszon » czerwca 14, 2011, 11:33 pm

jutro o 21:00 Blue Machine prowadzi jam w Harrisie w Krakowie
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: kora » lipca 15, 2011, 12:26 pm

Ostatnio zmieniony sierpnia 14, 2012, 10:56 pm przez kora, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: @ndy.w » lipca 15, 2011, 12:52 pm

piątki w Collosseum Jazz cafe co1 bardziej bluesowe się robią. ostatnio Tomasz już prawie rezyduje. a za nim ciągną bluesmani.
http://www.jazzcaffe.com.pl/o-klubie.html

wstęp oczywiście freako - dziś wieczorem...

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: kapselleek » sierpnia 8, 2011, 1:07 pm

12 sierpnia w piątek, w ArtDeGrand w Skierniewicach, od 19 ruszamy po raz kolejny z bluesem. Zapraszam komu po drodze!

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
kapselleek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: kwietnia 11, 2011, 10:15 am
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: @ndy.w » września 28, 2011, 12:13 pm

Łoś pojechał na wakacje a ja na ten czas nawiązałem bardzo fajną współpracę z Kubą Kęsym. dziś wieczorem w klubie Nietota pogramy - do tego Jurek "Quinto" Kwinta na basie, Łukasz Sobolak na bębnach i nadzieja wrocławskiego bluesa - Mateusz Słowiński na gitarze. jam session również będzie całkiem niewykluczony a być może nawet prawdopodobne...

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: melomaniak i 186 gości