Produkcja Muzyczna- Zrób To Sam, dla bluesowców

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Produkcja Muzyczna- Zrób To Sam, dla bluesowców

Postautor: leowhiskey » kwietnia 3, 2010, 2:43 pm

Drodzy i szanowni wykonawcy bluesowi; nadejszła ta wiekopomna chwiła, że pragnę podzielić się z Wami wiedzą, na temat samoprodukcji i legalnych zagadnień z tym tematem związanych. Najsampierw jednak pragnę prosić o info, czy ten temat jest gdzieś indziej może na forum poruszany, bo jestem świeżym forumowiczem i może cóś przeoczyłem, no to nie pragne powtarzać, co już raz było powiedziane na forumie. Oczekuje przez miesiąc odpowiedzi, i w razie zapotrzebowania to wtedy zaprezentuje tu krótki kurs Samoprodukcji. Zaprezentuję wtedy wszelkie legalne aspekty związane z wykonywaniem, nagrywaniem, oraz ze sprzedawaniem muzyki przez wykonawców bluesowych. Do tej pory nie udało mi się takiego temata tu na forum wychaczyć, no to pragnę jego zapodać. Myślę, że wszystkie wykonawce som tym zainteresowane, bo póki co, to mam wrażenie, że jesteśmy trochę do tyłu w tym temacie, a globalna wioska wymaga od nas legalnych zachowań, a nie żebyśmy byli piratami na morzu muzycznej produkcji, bo wtedy nie wydostaniemy się poza salę prób. Musimy dostosować się do globalnych standardów legalnych w tym temacie. Dozoba za miesiąc. Póki co, proszę o sugestje. Hej.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: Dziadek Władek » kwietnia 3, 2010, 3:55 pm

leowhiskey i Basman, skasowałem Wasze ostatnie posty.
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: leowhiskey » kwietnia 3, 2010, 3:59 pm

Dziadku Władku, dzięki, to nie było na temat. Bardzo słuszne posunięcie. Czuwaj.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: olekblues » kwietnia 12, 2010, 1:31 pm

Pewnie przyda sie garśc informacji na ten temat dla wszystkich raczkujacych w temacie samoprodukcja. Takich postów nigdy za wiele, a i rynek pewnie troszeczkę (z ciekawości) reaguje na nowe twarze i nowe podejście do muzyki i tekstów.
Nie wszyscy tez sa zainteresowani parciem na pokazywanie sie na 'festiwalach", wiec pozostaje im jedynie prezentacja wirtualna, lub tez wydawnictwo "własnym sumptem " zmajstrowane.
Amatorzy to prężna grupa, i wiele twarzy pozostających w cieniu, którzy wcale nie są mniej uzdolnieni niż "gloryfikowani" ze ścisłej czołówki.
Widac to żeglujac sobie po bezdrożach "Tuby" i portali darmowych MP3 (Wirtualna Polska).
Pisz zatem brahu jesli masz wene przekazania swoich wiadomości w tym temacie ponieważ poszerzasz grono tych którzy zdecyduja sie na pierwszy krok podzielenia sie swoja twórczościa z innymi. :P
Awatar użytkownika
olekblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1711
Rejestracja: lutego 6, 2008, 7:45 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: OSIOŁ » kwietnia 12, 2010, 1:46 pm

Nie czekaj przez miesiąc! Pisz od razu!
Awatar użytkownika
OSIOŁ
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 9
Rejestracja: stycznia 24, 2008, 2:03 am
Lokalizacja: Poland

Postautor: Tomiszon » kwietnia 12, 2010, 6:12 pm

ja też chciałbym wiedzieć.
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: agrypa » kwietnia 12, 2010, 10:56 pm

Tomku, nasz forumowy kolega i szef fan-clubu Jaras, wyprodukowal bardzo sympatyczna plyte Joanny Pilarskiej. Mysle ze moglby sluzyc rada.
Jarek rozdal pare egzemplarzy na festiwalach i koncertach. Byc moze trafila i do Ciebie.
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: leowhiskey » kwietnia 18, 2010, 5:49 pm

Ja tez mysle, ze na dniach poprosze Jarasa o pomoc w tym temacie i mam nadzieje, ze zechce cos napisac.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: leowhiskey » kwietnia 18, 2010, 6:21 pm

OSIOŁ pisze:Nie czekaj przez miesiąc! Pisz od razu!
Pragne uslyszec Osly we wlasnym polskim repertuarze i zeby jezdzili po Polsce, chociaz w piatki, soboty i niedziele. Wtedy zapraszamy do Polski centralnej. na Almanow, to jezdzimy do Stanow.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: leowhiskey » kwietnia 18, 2010, 6:26 pm

Tomiszon pisze:ja też chciałbym wiedzieć.
Tomiszon; nagrywaj jak leci i wpuszczaj w internet za friko; nikt cie nie bedzie scigal. jak przekroczysz limit $100000, no to sie ktos odezwie; poki co to sie niema o co martwic. hej.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: Paweł Stomma » kwietnia 18, 2010, 6:57 pm

Zapodawaj chopie! Też ciekawym.
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: leowhiskey » kwietnia 18, 2010, 9:01 pm

Paweł Stomma pisze:Zapodawaj chopie! Też ciekawym.
Pawel; wez me ne sugeruj.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: Paweł Stomma » kwietnia 18, 2010, 9:04 pm

:D :D :)
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: leowhiskey » kwietnia 21, 2010, 9:10 pm

Paweł Stomma pisze::D :D :)
No to polece tera na powaznie; widze, ze sie tu zglosili zespol Osly i Tomiszon; obsluchalem na majspejsach obydwa wykonawce- muza przednia, takiej lubie sluchac. No to lecmy dalej po temacie " jak to sie robi w Chicago". Nie jestem z ORMO, no to sie nie zapytowuje- jak zescie te muzyke obstalowali na majspejsach i czy przeczytaliscie agreementa tam. Przechodzimy do sedna sprawy- jestesmy zespolem i nagrywamy piosenke- krok pierwszy- to- czy nagrywamy piosenke wlasna, czy juz uprzednio przez kogos nagrana, czyli "covera". Jak wlasna piosenke nagrywamy, to musimy na papierze podpisac umowy, jak sie bedziemy dzielili kasa w przyszlosci miedzy soba, zeby nikt nikogo nie pragnal bic po twarzy jak beda duze ilosci downloadow i wplynie kasa, powiedzmy- 100 PLN do podzialu. Ale w przypadku Oslow i Tomiszona, jak wykonujemy piosenki innych autorow, juz wczesniej nagrywane, no to wedlug przepisow, nalezy juz przed nagraniem zakontaktowac sie z posiadaczem praw autorskich do piosenki i poprosic o pozwolenie nagrania takiej piosenki; tak jak robia to moi koledzy-Eric C., Elwood Blues i wielu innych, zanim przystapia do nagrywania standardow. Nikt z nich nie nagrywa piosenki bez uprzedniego pozwolenia na papierze i bez obstalowania sum jakie beda do podzialu. Jesli zespol jest z malej miejscowosci, to moze sie jemu wydawac, ze nie ma takiej potrzeby, ale moze byc scigniety, jak bedzie chcial poza powiat wyskoczyc, bo czas akopalipsy nadchodzi dla nieuczciwych. W dalszym terminie bede kontynuowal, bo juz nie mam czasu dalej teraz pisac. Dozoba za dni pare. Hej.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: leowhiskey » kwietnia 23, 2010, 8:41 pm

Na razie zapamietajmy, ze przed nagrywaniem utworow juz wczesniej przez kogos nagranych, musimy pozyskac zgode wlasciciela praw autorskich do nagrania. podam za czasokres jak tego szukac. bez tej zgody nie mamy prawa legalnie nagrywac niczego, jak nie mamy do tego praw autorskich. Jednoczesnie pragne zaznaczyc, ze nikt nas nie bedzie scigal, jak nie mamy z tego kasy. Nalezy jednak sie dogadac jak idziemy na powaznie. Przy duzej sprzedazy z wykonywania tego repertuara mozna sie spodziewac duzych dochodow. Tak samo postepuje zespol Govn't Mule- 2 centy dla autora, 73 dla producenta nagran. Sie oplaca za downloada, bo przy produkcji bierze udzial caly sztab osob, i na kazdego wypadnie po 1 cent po sprzedarzy. Najlepiej jest jednak wlasnom tworczosc sprzedawac. Dalej zapodam za dni pare. Hej.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: leowhiskey » kwietnia 25, 2010, 11:36 pm

Kazdej nagranej piosence musimy nadac dowoda torzsamosci, cos jak "berdej certificat- swadectwo urodzenia"- to jest tzw. kod miedzynarodowy- ISRC; i jego musimy pozyskac. Nawet jak nagralismy coversy, to tez nalezy tego koda pozyskac i nagranie nim otagowac, zeby sie pozniej rozliczyc, bo bedziemy sie musieli rozliczyc pozniej. Tego koda zeby pozyskac, to sie musimy kogos zapytac, gdzie jego pozyskac. Odpisze za dni pare, jak sie dowiem. Hej.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: przemak2 » kwietnia 26, 2010, 10:09 am

Bez jaj, nie musimy, to raz. Dwa, to nie my musimy, tylko wydawca, i to on nadaje ten kod - on jest zreszta prosty, rok wydanie, kraj, kod wydawcy i kolejny numer, ktory wlasnie nadaje wydawca. Ten kod jest tylko na plytach cd audio, wiec w inetrnecie ani w postaci wav ani mp3 nie da sie go "przekazac".
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: leowhiskey » czerwca 4, 2010, 10:29 pm

Powiem wiec inaczej- chodzi tu o sytuacje Zrob To Sam, kiedy sami wydajemy produkt muzyczny, czyli powiedzmy na glos gdzie dowiedziec sie jaki kod zastosowac. Jesli chodzi o mp3 i inne, to tagi zostaja na zawsze przy utworze jesli je tam zainstalowalismy; prosze poprawic mnie jak sie myle.
Ostatnio zmieniony czerwca 6, 2010, 6:23 pm przez leowhiskey, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: Tomiszon » czerwca 5, 2010, 1:47 pm

taka kształcąca na poziomie dyskusja była, i nagle ferment. Zawiodłem się na Tobie leowhiskey...
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: B&B » czerwca 7, 2010, 6:33 am

Na razie to tu oprócz interesującego tytułu widzę tylko siano... Chyba że autor zaplanował dłuuugoplanowo i gdzieś tak koło 2043 roku dojdziemy do sedna sprawy :twisted:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: leowhiskey » czerwca 7, 2010, 4:46 pm

B&B pisze:Na razie to tu oprócz interesującego tytułu widzę tylko siano... Chyba że autor zaplanował dłuuugoplanowo i gdzieś tak koło 2043 roku dojdziemy do sedna sprawy :twisted:
Bardzo trafne spostrzezenie i jakze optymistyczne spojzenie w przyszlosc; do sedna sprawy, to spodziewam sie dojsc dopieru gdzies w latach 60-siatych. Jesli chodzi o sianko, to wlasnie jego nam potrzeba i nie ogladajmy sie na wydawcow, tylko zrobmy samoprodukcje Z.T.S ( Zrob To Sam ), po angelsku D.I.Y ( Do It Yourself ), no cheba, ze rodzice som ukoneksjonowani w szolbiznesie. Podanie w jednym poscie calej reguly gry odebraloby nam przyjemnosc calej drogi zmierzania do celu; delektujmy sie forumowaniem i wymiana pogladow i nie obrazajmy sie zbyt predko, badzmy otwarci na dialog. Bardzo pozdrawiam. Hej.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: leowhiskey » czerwca 7, 2010, 6:54 pm

Tomiszon pisze:taka kształcąca na poziomie dyskusja była, i nagle ferment. Zawiodłem się na Tobie leowhiskey...
Tomiszon, zanim powiesz ostatnie slowo, sprawdzmy czego do tej pory nauczyles sie z moich postow. Prezentujesz na majspejsach 7 utworow; pierwszy pt."Can't Be Satisfied"- na ten przyklad. Jak wczesniej wspomnialem, do samego nagrania tego utwora potrzebujesz zgody wlasciciela praw autorskich; no to powiedz nam, czy jom uzyskales, lub czy probowales ja uzyskac; pozniej nam powiedz, jesli taka zgode pozyskales, na ile cie skasowali za licencje "streamingu on demand", jak to mowia. Podejzewam jednak, ze nie probowales nawet zadnej z tych akcji, czyli udostepniasz bezprawnie muzyke, nawet jesli we wlasnym wykonaniu, do ktorej prawa nie naleza do ciebie. Tu juz popelniasz przestepstwo. Zeby byc w zgodzie z prawem zakontaktuj sie z agencja harrego Foxa, ktora rozporzadza prawami do tego utwora, zrob oplate licencyjna i kontynuuj zapuszczanie na majspejsach. Jesli tego nie uczyniles, jestes przestepca, ktory okrada obywatela USA. W tym miejscu prosze cie, zebys mnie nie pouczal co do moich wypowiedzi i zachowan. Tak samo polecimy po kazdym z 7 utworow, ktore udostepniasz w internecie. Do poki nie uiscisz oplaty licencyjnej za ich wykonywanie, jestes w swietle prawa przestepca. I w tej sytuacji nie masz prawa mnie pouczac co do moich zachowan i poczynan. Ze nie jestem z ORMO, to nikomu o tym nie bede dalej opowiadal i mnie to nie interesuje. Zwaz jednak "co" i "do kogo" mowisz. W tym szczegolnym przypadku wymagam najwiekszego respektu i poszanowania mojej osoby, moich wypowiedzi i moich zachowan. To ja mam wieksza wiedze i doswiadczenie, i to ty mnie musisz respektowac, czy tego chcesz czy nie. Staram sie naprowadzic ciebie i innych na dobra sciezke, bo sam kiedys z niej zboczylem i znam tego konsekwencje, przed ktorymi pragne ciebie i innych ustrzec. Hej.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » czerwca 7, 2010, 9:16 pm

Brawo Leo
pozdrawiam serdecznie :D :D :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Tomiszon » czerwca 7, 2010, 9:54 pm

Leowhiskey (Leowutka?)

Toć mówiłem, że dyskusja była kształcąca i na poziomie, i nie zaprzeczam wartości słów które wysłowiłeś. Ale 04.06 roku bieżącego napisałeś w kierunku przemaka7 słowa których dosłownie przytoczyć nie umiem, ale było tam coś o braku doświadczenia teoretycznego i praktycznego... więc nie zwlekając, już 05.06 zareagowałem, pisząc że w dyskusji powstaje ferment, bo według mnie powstał. 06.06 treść posta zmieniłes i ferment zniknął, ale moja wypowiedź została, i wychodzę na idiotę, bo piszę o fermencie którego nie ma. A teraz jeszcze 07.06 mój spejs okazuje się nielegalny.

Oczywiście nie pisałem do Foxa, ani do innych właścicieli praw (choć np. Make Me A Pallet On Your Floor jest utworem tradycyjnym, więc jeśli się nie mylę nie trzeba do nikogo pisać...) To do kogo prawa należą i kiedy prawa wygasają to bardzo skomplikowana sprawa, zwłaszcza że inne prawo jest w Polsce i inne w Stanach, inaczej jest kiedy spadkobierca żyje, inaczej gdy nie, raz jest to 70 raz 50 lat i tak dalej i tak dalej...

jeden zaledwie semestr Ochrony Własności Intelektualnej nie pozwolił mi biegłości w tym zdobyć, ale mam wiedzę na tyle pobieżną by wiedzieć że jest to skomplikowane bardzo - więc gdybym pisał czy dzwonił do USA pytać o każde nagranie jednego utworku (a na przykład u siebie w domu nagrywam ich sporo bo ćwiczę, jak wyślę mamie lub koleżance to też powinienem mieć zgodę tak naprawdę, nie?) to bym w tej chwili siedział i gubił się w mailach zamiast mieć na spejsie dużo odwiedzeń i być z mym przyjecielem Bartoszem zapraszanym na wiodące w Polsce festiwale bluesowe w charakterze artysty wykonawcy. Na czerwonym też przechodzę czasem, po nocach spać mogę.

Poza tym korzyści materialnych z majspejsa nie ponoszę - gdy utwory gra pan Antoni Krupa w audycji "Songi, Bluesy i Ballady" Radia Kraków to ma ode mnie napisanego autora oryginału, informacja idzie do ZAiKSu i pieniążki idą też. Tak samo gdy u pana Sławka Wierzcholskiego gramy na festiwalu Harmonica Bridge, po koncercie spisujemy utwory które graliśmy, autorów ich tekstu i muzyki, i też pieniążki idą gdzie iść mają, ale my się tym na szczęście nie musimy zajmować... Bo dobrze by było żeby muzycy mogli grać w swobodzie i wolności, zamiast siedzieć w papierach.

Że jestem w świetle prawa przestępcą, to brzmi groźnie że sam bym się prawie przestraszył, polityk pewnie by się obraził i nazwałby pana zerem, ja się nie obrażam bo jak już mówiłem na czerwonym też chadzam jak nikt nie patrzy i nawet raz czy dwa na autostradzie nielegalnie przebywałem, usiłowałem także spożyć alkohol w miejscu publicznym czego mam płatne poświadczenie od funkcjonariusza, wobec czego margines prawa to przestrzeń mi nieobca... Ale tu przepraszam Cię bardzo, mylisz się mówiąc że nie mogę Cię - z tego powodu - pouczać, bo nawet przestępca nie jest osobą pozbawioną całkowicie wszelkich praw i ma prawo dyskutować z innymi członkami społeczeństwa, a jeśli taką będzie miał chęć - pouczyć ich, nawet niesłusznie. Choć może mógłbyś mieć rację mówiąc że nie mogę Cię pouczać z racji Twojego i mojego wieku i różnicy między nimi, bo powinienem mieć szczeniak do starszego szacunek i nie pouczać nawet jeśli się nie zgadzam.

A szacunek zapewniam mam, bardzo cenię sobie Twoje wypowiedzi i obecność na forum, bo widzę że masz zdrowy dystans i piszesz z przymrużeniem oka, co bardzo cenię. Bo większość ludzi oka nie mruży i wszystko bierze sobie do serca i robi się nieprzyjemnie kiedy ktoś chce zażartować... Zaraz biorą na poważnie, sądem straszą, wyzywają od głuchoniemych i ociemniałych.

Zobaczymy się w sądzie!!!

Pozdro :wink:
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: B&B » czerwca 7, 2010, 10:01 pm

Brawo Tomiszon :twisted:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » czerwca 7, 2010, 10:03 pm

Tomiszon pisze:
A szacunek zapewniam mam, bardzo cenię sobie Twoje wypowiedzi i obecność na forum, bo widzę że masz zdrowy dystans i piszesz z przymrużeniem oka, co bardzo cenię. Bo większość ludzi oka nie mruży i wszystko bierze sobie do serca i robi się nieprzyjemnie kiedy ktoś chce zażartować... Zaraz biorą na poważnie, sądem straszą, wyzywają od głuchoniemych i ociemniałych.

Zobaczymy się w sądzie!!!

Pozdro :wink:

....................
yeeah ..i piknie..
rowniez pozdrawiam :D :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: leowhiskey » czerwca 12, 2010, 11:56 pm

Jestem pod pelnym wrazeniem; bardzo jest to dla mnie cenna dyskusja i bardzo mę cieszy, ze mamy to poczucie humorsa, bo bez tego to ni rusz. Jesli chodzi o Harry Foxa, to na internacie zawsze mozna sprawdzic u niego, czy reprezentuje wlascicieli praw autorskich utworsow, co pragniemy nagrywac, ewentualnie podaje on namiara na wlascicieli; tu podaje adresa : www.harryfox.com. Oczywiscie sie nie przejmuj niczem ztym majspejsem, ale sugeruje napisac majla do wnuczkow od Muddego i poprosic ich o porade i szczeze zaprezentowac sytuacje; na pewno sie da dogadac, i za browca sie zgodzom, zebys promowal muze ich dziadka. No i tak jak wczesniej wspominalem- jak sprzedasz material za $100000, to same sie zglosza i upomnom o dzialke. Pozwol, ze dodam- w UK-eju mę się podoba, ze nawet w obecnosci policji sie przechodzi na swiatle, na wlasnom odpowiedzialnosc, a w Rajchu, to nawet w nocy przy bezruchu sie czeka, troche, chyba ta kultura ordnungu w Polszcze jest wzienta ostatnio za bardzo od naszych Nemeckich sonsiadow. Pojazd zmototyzowany zawsze musi ustapic pierszenstwo osobie na pieszo, tak jak przed pershingami i F16, perszenstwo ma pranie sie po mordach i pilka nozna. Bardzo cenie te dyskusje z Toba Tomiszonie. Pozdrawiam, i do nastepnego. Hej. P.S. ikonke tu siekne tom z usmiechem :D
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 275 gości

cron