Zespoly Blues-rockowe i mniej bluesowe.

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Postautor: agrypa » lutego 11, 2010, 12:18 pm

Cold Lady teraz to juz mam wszystko "Humble Pie" Udalo mi sie kupic nagrania z singli z 69. Niby nic nieznanego tam nie ma ale taka jest dusza zbieracza. [frajera?] :)
No i.......hm, jednak Frampton.
Ostatnio zmieniony marca 20, 2016, 2:51 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: single malt » lutego 11, 2010, 2:02 pm

Blodwyn Pig, tak, to był świetny jazz rock.Słynna różowa okładka z głową świni w ciemnych okularach.W 2000 r wydano niepublikowane wczesniej nagrania, na płycie pt. The basement tapes. Podobną muzykę można też znależć na płycie Abrahamsa pt. At Last, z 1972r. A w ogóle Mick Abrahams, to obok Iana Andersona ,drugi filar zespołu Jethro Tull na jego pierwszej ( i to bluesowej) płycie This Was.To taka uwaga dla młodzieży,rzecz jasna.
single malt
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 28, 2005, 2:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: agrypa » lutego 11, 2010, 7:38 pm

Jeszcze jedna legenda epoki Woodstock. Zespol mocno zakorzeniony w kulturze hippisow i harleyowcow. STEPPEN WOLF. Zespol zalozyl wokalista i gitarzysta John Kay w Los Angeles w 1967 roku. Od wystepu na Woodstock w 69 zespol jest zaliczany do czolowki amerykanskich kapel.W wysmienitym ,hippisowskim filmie drogi "Easy Rider" slyszymy dwa swietne ich utwory "Born To Be Wild" i "The Pusher". Wszystkie plyty Wilka Stepowego sa ciekawe. Ja zdecydowanie wole oblicze zespolu z lat 60/70. Nazwa zespolu jest holdem Kaya dla jego ulubionego pisarza. Ciemne okulary w ktorych naogol Kay wystepuje to nie"fason". Muzyk cierpi na wrodzona nadwrazliwosc na swiatlo. Jezeli nie znacie, posluchajcie STEPPEN WOLF.
Ostatnio zmieniony stycznia 23, 2017, 9:10 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Cold Lady » lutego 11, 2010, 11:34 pm

agrypa pisze:Cold Lady teraz to juz mam wszystko "Humble Pie" Udalo mi sie kupic nagrania z singli z 69. Niby nic nieznanego tam nie ma ale taka jest dusza zbieracza. [frajera?] :)
No i.......hm, jednak Frampton.


Nagrania z singli? A co to za wydawnictwo?
Jest tam też Duży Czarny Pies? :wink: Pewnie nie, bo to chyba wydał amerykański label :?

Przy całym szacunku do Clema, ja mam zdanie, że Frampton o wiele więcej wniósł do Humble Pie (przynajmniej jeśli chodzi o nagrania studyjne), ja również skłaniam się ku temu wcieleniu.
Poza tym Rockin' The Fillmore vs King Biscuit Flower Hour - osobiście bardziej podoba mi się koncert z Fillmore East.
Dzięki, że jednak się zastanowiłeś i odpowiedziałeś konkretnie :)
No właśnie, jak już o singlach mowa, ja nigdy nie słyszałam ich singla "I Don't Need No Doctor"/ "A song For Jenny" - ciekawi mnie właśnie strona B, bo to ponoć wersja live również z Fillmore, ale to nagranie znalazło się tylko na singlu. Masz może to w swojej kolekcji?

Ok, a teraz postaram się już zamknąć i przynajmniej przez jakiś czas nie pisać na ich temat ;)
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: agrypa » lutego 12, 2010, 1:34 pm

Jak ktos lubi Framptona, to taki zabytek polecam. Mila plytka. Na dole strony fragmenciki, niestety krotkie strasznie.
http://www.amazon.co.uk/Frampton-Comes- ... 547&sr=1-1
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: kazek » lutego 12, 2010, 3:33 pm

Tak mi się przypomniało,
INDIAN SUMMER, dla mnie rewelacja,
jedna świetna płyta ,istnieli bardzo krótko :(

http://www.youtube.com/watch?v=ETkClrQz7tM
Awatar użytkownika
kazek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2825
Rejestracja: lipca 13, 2007, 9:13 pm
Lokalizacja: wola batorska/niepołomice/małopolska

Postautor: kazek » lutego 12, 2010, 3:46 pm

Awatar użytkownika
kazek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2825
Rejestracja: lipca 13, 2007, 9:13 pm
Lokalizacja: wola batorska/niepołomice/małopolska

Postautor: single malt » lutego 12, 2010, 9:04 pm

Indian Summer, mało blues rockowy, a nawet w ogóle.Ale dla mnie to jedna z najlepszych płyt prog rocka lat 70 tych. Niestety jedyna tego zespołu. A Killing Floor? Tez chyba tylko jedną płytę nagrali, ale za to też świetna.
single malt
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 28, 2005, 2:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: agrypa » lutego 12, 2010, 9:30 pm

Indian Summer jest jedna. Killing floor mam Killing Floor i Zero Tolerance,, wiem ze sa jeszcze Out Uranus i La Danza Macabra ale jak narazie nie do zdobycia. Bardzo dobra grupa. Mam nadzieje ze jakos te plyty znajde.
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: radek » lutego 14, 2010, 4:53 pm

Mam jedną płytę niemieckiego zespołu Jane - Together. Świetne prog-rockowe granie, ale chyba zespół nie bardzo popularny. Grają od lat 70-tych.
Może ktoś zne bliżej ich działalność?
radek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2058
Rejestracja: października 4, 2008, 10:43 pm

Postautor: 74yaro » lutego 14, 2010, 5:41 pm

radek pisze:Mam jedną płytę niemieckiego zespołu Jane - Together. Świetne prog-rockowe granie, ale chyba zespół nie bardzo popularny. Grają od lat 70-tych.
Może ktoś zne bliżej ich działalność?


Dokładnie od roku 1970. Według mnie Together (ich pierwsza płyta) jest najlepsza. Dobra jest też ich płyta koncertowa "Live at home live"
Awatar użytkownika
74yaro
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6386
Rejestracja: stycznia 10, 2008, 10:06 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: single malt » lutego 14, 2010, 7:58 pm

Chyba warto przypomnieć,że w latach 70 działało wiele świetnych niemieckich grup progresywnych, jak choćby: Agitation Free, Birth Control,Eloy, Frumpy, Out Of Focus.Udało mi się je poznac dzięki znakomitemu sklepowi Megadisc Jacka Leśniewskiego w Warszawie. Warto poznać tych wykonawców.
single malt
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 28, 2005, 2:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gabriels » lutego 16, 2010, 5:00 pm

Do zestawu przypomnianych w tej zakladce mniej znanych ale świetnych kapel dorzucilbym :Blues Rockowy CLIMAX BLUES BAND , no i niezwykle energetyczna muza ekipy Indian Sioux z Nowego Meksyku LINCOLN STREET EXIT z plyty
"Drive It"
Awatar użytkownika
Gabriels
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1637
Rejestracja: lipca 28, 2007, 2:32 pm
Lokalizacja: Świdnica

Postautor: agrypa » lutego 16, 2010, 5:27 pm

Gabriels pisze:Do zestawu przypomnianych w tej zakladce mniej znanych ale świetnych kapel dorzucilbym :Blues Rockowy CLIMAX BLUES BAND , no i niezwykle energetyczna muza ekipy Indian Sioux z Nowego Meksyku LINCOLN STREET EXIT z plyty
"Drive It"

Bardzo mnie ucieszylo ze wspomniales o Climaxach. Mam chyba wszystko co nagrali. Taka, z pozoru prosciotka muzyka. Z pozoru. Przyszla mi ochota na "Rich Man"
Ostatnio zmieniony listopada 25, 2016, 9:19 am przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: agrypa » lutego 16, 2010, 9:49 pm

Piszemy tu o malo znanych a godnych polecenia zespolach. Nie piszemy nic o zespolach, o ktorych istnieniu wielu forumowiczow ma pelne prawo nie wiedziec.
Przeciez my "dziadki" jestesmy zapewne mniejszoscia na tym forum. Kto pamieta zespol The Artwoods . Powstal w 1962 roku. Nazwe The Artwoods przyjeli w 64.
Niewiele nagran po nich zostalo. Posluchajcie, chocby z ciekawosci jak grali. Proponuje odszukac ich utwor "Down in the Valley" albo "Stop and think it over"
To prawie 50 lat, posluchajcie. :) Albo "Wild Thing" grupy The Troggs. Tez zabytek..Mysle ze moze zaskoczyc.
Ostatnio zmieniony lutego 16, 2010, 10:02 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: agrypa » lutego 16, 2010, 10:00 pm

No to posluchajcie
The Troggs:
http://www.youtube.com/watch?v=4qHX493bB3U
Wild thing - kompozycja Taylora, pozniej gral to Jimmi Hendrix.

I Artwoods:
http://www.youtube.com/watch?v=4f5x-4JzrPk
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Cold Lady » lutego 16, 2010, 10:18 pm

agrypa pisze:No to posluchajcie
The Troggs:
http://www.youtube.com/watch?v=4qHX493bB3U
Wild thing - kompozycja Taylora, pozniej gral to Jimmi Hendrix.

I Artwoods:
http://www.youtube.com/watch?v=4f5x-4JzrPk


Agrypa, nie prowokuj mnie, podając brytyjskie zespoły R&B z połowy lat 60-tych. Swoja droga zauważyłam, że taka muzyka nie jest zbytnio popularna tutaj na forum :?

The Animals
The Yardbirds
Downliners Sect
The Kinks
The Pretty Things
Spencer Davis Group
Small Faces :twisted:
The Who
The Creation (tak tak, od pana z tego zespołu Page przejął zwyczaj grania smyczkiem)

Ja się pytam czemu nikt tego nie słucha?
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: agrypa » lutego 16, 2010, 10:38 pm

No nie przesadzaj. 62 a nawet 64 to nie polowa :) Ze ja tego slucham to normalne. Ale ze Ty, to hm....bardzo mi sie podoba.
Dziekuje za ta liste powyzej. Diabelek tez czytelny :twisted:
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Brzoza » lutego 16, 2010, 10:45 pm

Cold Lady pisze:
agrypa pisze:No to posluchajcie
The Troggs:
http://www.youtube.com/watch?v=4qHX493bB3U
Wild thing - kompozycja Taylora, pozniej gral to Jimmi Hendrix.

I Artwoods:
http://www.youtube.com/watch?v=4f5x-4JzrPk


Agrypa, nie prowokuj mnie, podając brytyjskie zespoły R&B z połowy lat 60-tych. Swoja droga zauważyłam, że taka muzyka nie jest zbytnio popularna tutaj na forum :?

The Animals
The Yardbirds
Downliners Sect
The Kinks
The Pretty Things
Spencer Davis Group
Small Faces :twisted:
The Who
The Creation (tak tak, od pana z tego zespołu Page przejął zwyczaj grania smyczkiem)

Ja się pytam czemu nikt tego nie słucha?


Jak to nikt tego nie słucha? :D
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: agrypa » lutego 16, 2010, 11:02 pm

Czesc Brzoza. No to klub nam urosl. Juz 3-roje :)
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Cold Lady » lutego 17, 2010, 1:26 pm

agrypa pisze:No nie przesadzaj. 62 a nawet 64 to nie polowa :) Ze ja tego slucham to normalne. Ale ze Ty, to hm....bardzo mi sie podoba.
Dziekuje za ta liste powyzej. Diabelek tez czytelny :twisted:


Zależy, jak na to patrzeć. Ty pewnie bierzesz pod uwagę głównie rok powstania zespołu, a ja patrzyłam raczej pod kątem, w którym mniej więcej roku zespoły wydawały swoje pierwsze albumy.

Np The Troggs powstali w 1964, ale pierwszy LP jest z 1966r
The Artwoods (w zespole grał Art Wood - brat Rona:), Jon Lord , Keef Hartley) powstali w 1963, pierwszy singiel wydali pod koniec 1964r, a LP w listopadzie 1966. :)
The Yardbirds powstali w 1962, ale pierwszy studyjny album pochodzi z 1965r.
Nawet The Animals wydali pierwszy album w 1964 roku.
"My Generation" The Who wyszło w 1965, albumy Small Faces w 1966, The Kinks w 1964, The Pretty Things w 1965, The Creation w 1966.
Jak dla mnie to raczej jest muzyka z polowy lat 60-tych a nie z początku, oczywiście mogę się mylić.
Ten diabełek to mój indywidualny wyraz frustracji, moim subiektywnym zdaniem, jest to bardzo niedoceniana kapela, ale nie namawiam do niczego, nikogo nie można zmusić do słuchania danej muzyki :wink:

Hej Brzoza, miło Cię widzieć w klubie :)
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Robert007Lenert » lutego 17, 2010, 1:38 pm

The Animals - bardzo lubie
The Yardbirds - tez bardzo lubie
Downliners Sect - niestety nie znam..
The Kinks - bardzo lubie
The Pretty Things - znam i cenie, aczkolwiek nie fanatycznie
Spencer Davis Group - podobnie jak zespol powyzej
Small Faces - powoli sie rozkochuje :)
The Who - uwielbiam :)
The Creation (tak tak, od pana z tego zespołu Page przejął zwyczaj grania smyczkiem) - niestety nie znam
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: agrypa » lutego 17, 2010, 2:11 pm

No to mnie Robercie mocno podbudowales :) Bardzo lubienie Animals i Yardbirds bardzo mnie ucieszylo. The Who z Woodstoock uwielbiam tez.
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Gabriels » lutego 17, 2010, 4:08 pm

agrypa pisze:
Gabriels pisze:Do zestawu przypomnianych w tej zakladce mniej znanych ale świetnych kapel dorzucilbym :Blues Rockowy CLIMAX BLUES BAND , no i niezwykle energetyczna muza ekipy Indian Sioux z Nowego Meksyku LINCOLN STREET EXIT z plyty
"Drive It"

Bardzo mnie ucieszylo ze wspomniales o Cimaxach. Mam chyba wszystko co nagrali. Taka, z pozoru prosciotka muzyka. Z pozoru. Przyszla mi ochota na "Rich Man"

Ja Climax znam z plyt: "The Climax Chicago Blues Band" ,"Plays On" i z tej którą wspomnialeś "Rich Man".Moja ulubiona to ta pierwsza z wymienionych;jest poprostu świetna i świeża do dziś.
Awatar użytkownika
Gabriels
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1637
Rejestracja: lipca 28, 2007, 2:32 pm
Lokalizacja: Świdnica

Postautor: 74yaro » lutego 17, 2010, 4:54 pm

Cold Lady pisze:
agrypa pisze:No to posluchajcie
The Troggs:
http://www.youtube.com/watch?v=4qHX493bB3U
Wild thing - kompozycja Taylora, pozniej gral to Jimmi Hendrix.

I Artwoods:
http://www.youtube.com/watch?v=4f5x-4JzrPk


Agrypa, nie prowokuj mnie, podając brytyjskie zespoły R&B z połowy lat 60-tych. Swoja droga zauważyłam, że taka muzyka nie jest zbytnio popularna tutaj na forum :?

The Animals
The Yardbirds
Downliners Sect
The Kinks
The Pretty Things
Spencer Davis Group
Small Faces :twisted:
The Who
The Creation (tak tak, od pana z tego zespołu Page przejął zwyczaj grania smyczkiem)

Ja się pytam czemu nikt tego nie słucha?


Nie przesadzaj, sporo osób zna i słucha ale to nie znaczy,że od razu trzeba o tym pisać na forum. Z wyżej wymienionych zespołów najbardziej lubię The Who i Small Faces.
Awatar użytkownika
74yaro
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6386
Rejestracja: stycznia 10, 2008, 10:06 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: agrypa » lutego 18, 2010, 11:49 am

74yaro, owszem, takich jak my. Cold Lady ma racje. Nasze forum to margines, a i tutaj wielu mlodszym od nas Artwoods z niczym sie nie kojarzy.
Za Singla grupy High Numbers [pozniej The Who] prywatny sprzedawca w UK zyczy sobie 700 funtow. Jak ktos ma,[singla oczywiscie] niech wezmie to pod uwage. :D
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: agrypa » lutego 18, 2010, 2:33 pm

agrypa pisze:Jeszcze jedna legenda epoki Woodstock. Zespol mocno zakorzeniony w kulturze hippisow i harleyowcow. STEPPEN WOLF. Zespol zalozyl wokalista i gitarzysta John Kay w Los Angeles w 1967 roku. Od wystepu w Woodstock w 69 zespol jest zaliczany do czolowki amerykanskich kapel.W wysmienitym ,hippisowskim filmie drogi "Easy Rider" slyszymy dwa swietne ich utwory "Born To Be Wild" i "The Pusher". Wszystkie plyty Wilka Stepowego sa ciekawe. Ja zdecydowanie wole oblicze zespolu z lat 60/70. Nazwa zespolu jest holdem Kaya dla jego ulubionego pisarza. Ciemne okulary w ktorych naogol Kay wystepuje to nie"fason". Muzyk cierpi na wrodzona nadwrazliwosc na swiatlo. Jezeli nie znacie, posluchajcie STEPPEN WOLF.


Cytuje siebie, bo zajrzalem do zakladki "rosnie nam bluesmanka" i przypomnialo mi sie. John Kay, publiczne wystepy [wcale nie jako ciekawostka]rozpoczal w wieku 10 lat. Spiewal z gitara. Skomponowal wtedy swoj pierwszy "kawalek"
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: F.H.Johnson » lutego 20, 2010, 11:57 am

Odkurzyłem dzisiaj grzbiet od świetnej płyty,która "znowu" znalazłem na półce.Jest to HOOKFOOT -Live In Memphis 1972,świetna mieszanka rocka,southernu.Wydali bodajże pieć płyt ale to jest raczej kwintesencja ich działalnosci.
Awatar użytkownika
F.H.Johnson
blueslover
blueslover
 
Posty: 513
Rejestracja: września 18, 2004, 11:50 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: lauderdale » lutego 20, 2010, 12:04 pm

74yaro pisze:
Cold Lady pisze:
agrypa pisze:No to posluchajcie
The Troggs:
http://www.youtube.com/watch?v=4qHX493bB3U
Wild thing - kompozycja Taylora, pozniej gral to Jimmi Hendrix.

I Artwoods:
http://www.youtube.com/watch?v=4f5x-4JzrPk


Agrypa, nie prowokuj mnie, podając brytyjskie zespoły R&B z połowy lat 60-tych. Swoja droga zauważyłam, że taka muzyka nie jest zbytnio popularna tutaj na forum :?

The Animals
The Yardbirds
Downliners Sect
The Kinks
The Pretty Things
Spencer Davis Group
Small Faces :twisted:
The Who
The Creation (tak tak, od pana z tego zespołu Page przejął zwyczaj grania smyczkiem)

Ja się pytam czemu nikt tego nie słucha?


Nie przesadzaj, sporo osób zna i słucha ale to nie znaczy,że od razu trzeba o tym pisać na forum. Z wyżej wymienionych zespołów najbardziej lubię The Who i Small Faces.


Wlasnie .... Blind Faith i niesmiertelne problemy z odszukaniem drogi do domu . :)
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: Cold Lady » lutego 20, 2010, 12:54 pm

lauderdale pisze:
74yaro pisze:
Cold Lady pisze:
agrypa pisze:No to posluchajcie
The Troggs:
http://www.youtube.com/watch?v=4qHX493bB3U
Wild thing - kompozycja Taylora, pozniej gral to Jimmi Hendrix.

I Artwoods:
http://www.youtube.com/watch?v=4f5x-4JzrPk


Agrypa, nie prowokuj mnie, podając brytyjskie zespoły R&B z połowy lat 60-tych. Swoja droga zauważyłam, że taka muzyka nie jest zbytnio popularna tutaj na forum :?

The Animals
The Yardbirds
Downliners Sect
The Kinks
The Pretty Things
Spencer Davis Group
Small Faces :twisted:
The Who
The Creation (tak tak, od pana z tego zespołu Page przejął zwyczaj grania smyczkiem)

Ja się pytam czemu nikt tego nie słucha?


Nie przesadzaj, sporo osób zna i słucha ale to nie znaczy,że od razu trzeba o tym pisać na forum. Z wyżej wymienionych zespołów najbardziej lubię The Who i Small Faces.


Wlasnie .... Blind Faith i niesmiertelne problemy z odszukaniem drogi do domu . :)


Przepraszam, a jak to się ma do R&B z połowy lat 60-tych? Chyba nijak...
No chyba, ze czegoś tutaj nie czaję :?

74yaro, może i przesadzam (coś jest na rzeczy, jeśli 2 razy zwrócono mi uwagę :lol: ), jednak przepraszam bardzo, w myślach forumowiczów czytać nie potrafię. Jeśli się o tych zespołach raczej tutaj nie pisze, to właśnie taka konkluzja przyszła mi do głowy, że albo rzadko kto takiej muzyki słucha, lub uważa się ją za mało ciekawą, a przez to nie warto o niej pisać na forum.

Robert007Lenert pisze:Small Faces - powoli sie rozkochuje

Cieszę się, że zespół ma u Ciebie jakieś "szanse na polubienie" :)
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości

cron