Zespoly Blues-rockowe i mniej bluesowe.

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Zespoly Blues-rockowe i mniej bluesowe.

Postautor: agrypa » stycznia 8, 2010, 5:45 am

Kiedys, w czasach niemalze historycznych Pawel Ostafil zdobyl jakos
longplaya ktoregos ze starych mistrzow bluesa. Nie pamietam kogo,ale
byla to najwyzsza polka. Bardzo chcial swoich szkolnych kolegow "zarazic"
bluesem. Nie odpowiadala mu metoda szokowa.Wolal male kroki. Najpierw
puscil longa na szybkich obrotach i przekonal chlopakow ze to Animalsi.
Coraz wiecej ludzi przychodzilo sluchac "Animalsow" Po pewnym czasie
Pawel puscil plyte na 33 i 1/2. Czesc ludzi zostala. Mysle ze na tym forum
czesc ludzi chciala by odrazu na 33 a reszta to Ci,ktorzy by zostali.
Wszyscy lubimy dobra muzyke. Ci ktorzy z zachwytem sluchaja Sonny Boya, chetnie posluchaja Free i odwrotnie.

Wiec pogadajmy o muzyce.
,
Ostatnio zmieniony marca 20, 2016, 2:09 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: agrypa » stycznia 8, 2010, 8:02 pm

Czy znacie Master's Apprentices?
W 1965 roku, do grającego po pabach w Adelajdzie [Australia] zespołu Mustangi,
dołączył pochodzący ze Szkocji, wokalista Jim Keays. Zespół The Mustangs grał
muzyke instrumentalną w stylu The Shadows. Pod wplywem Keaysa zespół zainteresowal sie muzyką Johna Lee Hookera, Jimmiego Reeda, Muddy'ego Watersa, Elmore'a Jamesa.
The Mustangs zmienili nazwę na Masters Apprentices. Diametralnie też zmienił się
styl zespołu.
W 1970 roku na koncerty do Wielkiej Brytanii, przybyła bardzo ciekawa i dojrzała już grupa Blues-rockowa.
W późniejszych latach zespoł zmieniał skład,rozpadał się i wracał na scenę. Jimi
Keays nagrywał też płyty z innymi muzykami. Ale to już inna historia.
Masters Apprentices nagrali sporo swietnej muzyki własnej i parę nienajgorszych coverow tradycyjnego bluesa.
Moja ulubiona płyta to "Nickelodeon".
Ostatnio zmieniony września 26, 2018, 9:12 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Robert007Lenert » stycznia 8, 2010, 11:15 pm

Humble Pie i Spooky Tooth, o ile ten pierwszy cieszy sie pewna estyma w naszym kraju, o tyle ten drugi jest dosyc mocno pomijany. Zreszta obu dotyczy jeden problem. Prosze przejsc sie po sklepach z plytami i poszukac regularnych albumow tych wykonawcow. Zastanawia mnie czasem polityka wydawnicza wielu firm fonograficznych. Sa plyty poszukiwane, ktorych nie sposob dopasc w sklepach. Jest pewne zapotrzebowanie a towar niedostepny. Analogicznie sytuacja wyglada ze Small Faces, Canned Heat.
Ostatnio zmieniony stycznia 9, 2010, 12:04 am przez Robert007Lenert, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Cold Lady » stycznia 8, 2010, 11:51 pm

Świetny kawałek Spooky Tooth!!!
http://www.youtube.com/watch?v=LtVTHB319ns
Podoba mi się również ich cover Beatlesów
http://www.youtube.com/watch?v=_QpoSUBQhxc&feature=related

Jest jeszcze Traffic
uwielbiam ten kawałek :)
http://www.youtube.com/watch?v=7_nwbTeIN4Y
Dear Mr. Fantasy
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: Cold Lady » stycznia 9, 2010, 12:30 am

agrypa pisze:Czy znacie Master's Apprentices?
.

Może mógłbyś podać kilka utworów godnych uwagi, ja znam tylko "Elevator Driver" :oops:
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Postautor: agrypa » stycznia 9, 2010, 12:40 am

Robert007Lenert pisze:Humble Pie i Spooky Tooth, o ile ten pierwszy cieszy sie pewna estyma w naszym kraju, o tyle ten drugi jest dosyc mocno pomijany. Zreszta obu dotyczy jeden problem. Prosze przejsc sie po sklepach z plytami i poszukac regularnych albumow tych wykonawcow. Zastanawia mnie czasem polityka wydawnicza wielu firm fonograficznych. Sa plyty poszukiwane, ktorych nie sposob dopasc w sklepach. Jest pewne zapotrzebowanie a towar niedostepny. Analogicznie sytuacja wyglada ze Small Faces, Canned Heat.


Zaskoczyles mnie Robercie "w temacie" Spooky Tooth. Wydawalo mi sie
ze sa znani.
Sklepy chyba wszedzie rzadza sie podobnymi "zdrowymi" prawami.
Najwiekszy sklep w Londynie. Na pierwszy rzut oka szok.a po chwili......
No, chocby wlasnie Canned Heat.Dwie "oklepane" skladanki, a u nas na polce 26 CD. Dumny jestem z tego jak cholera. Ratuja nas Amazony, Play itp. a czasem cierpliwosci i uporu trzeba. Rok polowalismy na "Little Game" Yardbirds.
A Jazz i Blues. Skromnie i czesto gdzies po katach, Chyba ze nowosci. Ale to nie nowosci na ogol szukamy. Eeee,szkoda gadac,,,,,
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: agrypa » stycznia 9, 2010, 1:06 am

Cold Lady pisze:
agrypa pisze:Czy znacie Master's Apprentices?
.

Może mógłbyś podać kilka utworów godnych uwagi, ja znam tylko "Elevator Driver" :oops:


Prosze bardzo;
Evil Woman
Light a Fire Within yourself
Fresh Air By The Ton
Freedom Seekers
Howlin At The Moon
Future Of Our Nation.
Nie podaje tytulow Bluesowych coverow,bo mysle ze raczej chodzi Ci o to
co zespol "zrobil'
Napisz prosze jak Ci sie ich muzyka podoba. To dla mnie wazne z przyczyn "lekko" osobistych'
Dzieki za cover Beatlesow. Mam kilka ich plyt,a tego nie znalem.{Spooky Tooth, oczywiscie]
Jezeli potrzebujesz wiecej tytulow M.A ,napisz.
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Brzoza » stycznia 9, 2010, 1:18 pm

Ze Spooky Tooth bardzo lubię też ten kawałek:

http://www.youtube.com/watch?v=vP1QNz-9tf0

Ja nienawidzę polskich sklepów z muzyką. Szuka człowiek godzinę krążka kapeli Rare Earth, w końcu się pyta sprzedawcy, a on odpowiada, że był jeden egzemplarz, ale już sprzedany... odwracasz się w lewo a tam pełna półka jakiejś Rihanny czy jak to tam się piszę... Masakra jakaś.

Mieszkałem 3 lata temu w Szkocji w Glasgow przez ponad pół roku. Tam jest istny raj dla fanów muzyki takich jak my. Całe regały poświęcone tylko bluesowi, rockowi z lat 60-80, wszystko.... i wszystko tanie (przykładowo płyta Gallaghera, którą tam kupiłem kosztowała 5 funtów, przy czym ja zarabiałem 8 funtów na godzinę....). Oczywiście wywaliłem połowę ciuchów, które przywiozłem ze sobą, żeby móc wrócić z tymi płytami do Polski samolotem (ciężar bagażu). Przywiozłem z 20 płyt, począwszy od Spooky Tooth, Rare Earth, Gallaghera, Floydów, a skończywszy na Buddy Guyu. A u nas? Żeby kupić płytę muszę wydać około 60zł, przy czym jako student pieniędzy nie posiadam w takim stopniu, żeby tyle tego kupować.

A tak z innej beczki - znacie w ogóle Rare Earth? Rewelacyjni są :)

http://www.youtube.com/watch?v=iFX9rbPBRUw
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: agrypa » stycznia 9, 2010, 2:37 pm

Brzoza pisze:Ze Spooky Tooth bardzo lubię też ten kawałek:

http://www.youtube.com/watch?v=vP1QNz-9tf0

Ja nienawidzę polskich sklepów z muzyką. Szuka człowiek godzinę krążka kapeli Rare Earth, w końcu się pyta sprzedawcy, a on odpowiada, że był jeden egzemplarz, ale już sprzedany... odwracasz się w lewo a tam pełna półka jakiejś Rihanny czy jak to tam się piszę... Masakra jakaś.

Mieszkałem 3 lata temu w Szkocji w Glasgow przez ponad pół roku. Tam jest istny raj dla fanów muzyki takich jak my. Całe regały poświęcone tylko bluesowi, rockowi z lat 60-80, wszystko.... i wszystko tanie (przykładowo płyta Gallaghera, którą tam kupiłem kosztowała 5 funtów, przy czym ja zarabiałem 8 funtów na godzinę....). Oczywiście wywaliłem połowę ciuchów, które przywiozłem ze sobą, żeby móc wrócić z tymi płytami do Polski samolotem (ciężar bagażu). Przywiozłem z 20 płyt, począwszy od Spooky Tooth, Rare Earth, Gallaghera, Floydów, a skończywszy na Buddy Guyu. A u nas? Żeby kupić płytę muszę wydać około 60zł, przy czym jako student pieniędzy nie posiadam w takim stopniu, żeby tyle tego kupować.

A tak z innej beczki - znacie w ogóle Rare Earth? Rewelacyjni są :)

http://www.youtube.com/watch?v=iFX9rbPBRUw
Ostatnio zmieniony marca 20, 2016, 2:23 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Brzoza » stycznia 9, 2010, 10:24 pm

No ja oczywiście piszę o moich doświadczeniach z przed 3 lat i nie wątpię, że mogło się wiele zmienić :). Ja akurat Gallaghera "Live At Montreux" DVD kupiłem właśnie wtedy w Glasgow. Ogólnie to miałem szczęście, ale kupowałem zazwyczaj te rzeczy, które przychodziły mi do głowy bo komputera, ani internatu tam nie miałem. Więc dla takiego młodzika jak ja (miałem wtedy 21 lat) to był wielki szok i radością było wejść do sklepu czy to HMV czy Virgin (teraz już chyba coś innego, bo zmienili nazwę). Był jeszcze jeden rewelacyjny sklep o nazwie Fopp, w którym było praktycznie wszystko (wszystko co chciałem na tamtą chwilę kupić) w przedziale cenowym 5-8 funtów. Często nie miałem na jedzenie bo wydawałem prawie całą wypłatę na muzykę :). Dopiero później udało mi się powstrzymywać :). Jeśli chodzi o muzykę w Polsce to jak już kupuję (dziennym studentem jestem bez pracy, więc bardzo rzadko to robię) to robię to na allegro lub w Merlinie. Czasem też coś ciekawego się znajdzie w Media Markt i Saturnie. Empiku już nie lubię bo ostatnio w oddziale w Gdańsku Wrzeszczu zlikwidowali regał z bluesem, a płyty te porozsiewali po innych półkach i trzeba szukać i prawie nic już tam nie ma...

A tak z innej beczki to dostałem wczoraj na urodzony od znajomych z mojego Radia Ilustrowaną Historię Zespołu Led Zeppelin, o której marzyłem już od dawna, więc cieszę się jak małe dziecko :) No i od kolegi dostałem też koncert DVD Joe Bonamassa Live From Royal Albert Hall, także od rana siedzę i słucham/oglądam Joe i wczytuję się w książkę :) Wspaniała jest :D
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: agrypa » stycznia 9, 2010, 11:44 pm

To Bardzo Fajnie dostawac prezenty i umiec sie z nich cieszyc.
Ja dostalem dzis od mojej zony, od tak,bez okazji: "Living the Blues" Jamesa Cottona i "Live in Chicago"[2 CD] Luthera Allisona. Kwitne sobie teraz z radosci.
Bardzo mi sie podobalo to co napisales o niedojadaniu, bo plyty.... Bywalo,bywalo.Z ksiazkami, z muzyka. Teraz to tez priorytety.Na szczescie dla nas dwojga.
Kto wydal historie Zeppelin? Moze uda mi sie sprowadzic przez ksiegarnie polska.
Z "innej beczki'. Co sadzisz o grupie RARE BIRD. Mnie bardzo spodobala sie plyta "As Your Mind Flies By' To muzyka daleka od bluesa ale bardzo ciekawa. Swietny warsztat i duza kultura muzyczna.
Ostatnio zmieniony marca 20, 2016, 2:25 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Brzoza » stycznia 10, 2010, 12:38 am

Rare Bird mam tylko ich debiutancką płytkę "Rare Bird", więcej nie znam, ale widzę, że muszę poznać :) Dzięki za info.

Co do książki o Zeppelinach to tu masz link do Merlina:
http://merlin.pl/Led-Zeppelin-Ilustrowana-historia-zespolu_Jon-Bream/browse/product/1,696295.html

Hehe, a Luthera Allisona właśnie w tej chwili słucham, koncercik "Songs From The Road". Super płytka :)
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: agrypa » stycznia 10, 2010, 9:47 am

Brzoza pisze:Rare Bird mam tylko ich debiutancką płytkę "Rare Bird", więcej nie znam, ale widzę, że muszę poznać :) Dzięki za info.

Co do książki o Zeppelinach to tu masz link do Merlina:
http://merlin.pl/Led-Zeppelin-Ilustrowana-historia-zespolu_Jon-Bream/browse/product/1,696295.html

Hehe, a Luthera Allisona właśnie w tej chwili słucham, koncercik "Songs From The Road". Super płytka :)

Bardzo dzieki za linka.
Zapewne w tym samym czasie sluchalismy tego samego muzyka.
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: B&B » stycznia 10, 2010, 11:19 am

Brzoza pisze:Rare Bird mam tylko ich debiutancką płytkę "Rare Bird", więcej nie znam, ale widzę, że muszę poznać :) Dzięki za info.

Dla mnie "jedyna" i super-oryginalna ich płyta to "Epic Forest" (1973)
Obrazek
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » stycznia 10, 2010, 11:55 am

Właśnie jutro w Okolicach Wiesiu, gram z tej dokładnie płyty także! :D
tutaj: http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=15085
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Brzoza » stycznia 10, 2010, 12:23 pm

Ja jej właśnie słucham i jestem pod wielkim wrażeniem. Kawałek "Baby Listen" oraz "Epic Forest" są nieziemskie :)
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: agrypa » stycznia 10, 2010, 1:57 pm

Napisalem to juz w innym miejscu,ale powtorze posta bo tu bardziej jego
miejsce. Oprocz wymienionych powyzej plyt RARE BIRD, mam jeszscze:
"Somebodys Watching" i "Born Again" [chyba ukochany tytul zespolow rockowych
i nie tylko] Wszystkie ich plyty zdecydowanie lubie,choc w roznym stopniu.
Na wymienianej powyzej ' As Your mind...... urzekly mnie wariacje na temat
Bolera Ravela.
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: RockOnCellBlock » stycznia 10, 2010, 2:18 pm

Z wykonawców blues-rockowych mnie "rozwalił" Keef Hartley. Wybitny perkusista, bardzo dobry kompozytor.
Keef Hartley Band to dla mnie muzyczny obłęd, który ogarnia całe ciało i duszę, szczególnie Miller Anderson na wokalach i sam Keef na bębnach.
No i ma facet poczucie humoru - odsyłam tu np. do płyty "Halfbreed" (mistrzostwo !!!) i pierwszego oraz ostatniego utowru z albumu - "Sacked" i "To much to take".
Wiążą się one ściśle z postacią Johna Mayalla (który z resztą "udziela swojego głosu" w tych dwóch nagraniach) i sa swoistymi kluczami do dzieła - tym otwierającym i zamykającym album.
Keef Hartley bowiem był perkusistą Johna Mayalla i "sacked" - jak sugeruje sam tytuł - "przedstawia" "wylanie" Keefa z zespołu Mayalla. O ile dobrze pamiętam - to Mayall dzwoni do Hartley'a i informuje go o swojej rezygnacji ze współpracy.

Dla mnie - powalające granie i ogromnie polecam !!! :)
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: Brzoza » stycznia 10, 2010, 2:30 pm

Dla mnie jego epicką płytą jest "Overdog". To co Keef tam wyczynia to jest po prostu obłęd :)
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » stycznia 10, 2010, 2:56 pm

RockOnCellBlock pisze:Keef Hartley Band to dla mnie muzyczny obłęd, który ogarnia całe ciało i duszę, szczególnie Miller Anderson na wokalach i sam Keef na bębnach.

Brawo Ninko!!! Tak! "Halfbreed" to przeogromne Arcydzieło Przeszłości!!! Kurcze! Jaki ja jestem szczęśliwy, jak Młodzi Ludzie słuchaja takich dżwięków!!! :)
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: RockOnCellBlock » stycznia 10, 2010, 3:10 pm

:oops: :oops: :oops: Aż się zawstydziłam :oops:
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » stycznia 10, 2010, 4:43 pm

RockOnCellBlock pisze::oops: :oops: :oops: Aż się zawstydziłam :oops:

O ile pamiętam, chyba bardzo dużo opowiadałem ci o tej płycie na Laubie w Chorzowie! A potem co chwilę pytałem cie o tytuł albumu! :D :D :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: agrypa » stycznia 10, 2010, 6:50 pm

Chce przedstawic Wam zawsze wysoko oceniany w Wielkiej Brytanii, a malo znany w Polsce zespol. Moim zdaniem smialo mozna ta grupe zaliczyc do czolowki
brytyjskich grup rockowych.
Grupa TRACTOR.
W 1971 roku,gitarzysta i wokalista Jim Milne i perkusista [będący też malarzem
i poetą] Steve Clayton, nagrali plyte "Candle for Judith". Płyta zainteresowała
współwłaściciela studia nagran J.R.P.Ravenscrofta, znanego jako John Peel.
To Peel zaproponował nazwę Tractor. W czasie rozmowy z muzykami, zobaczyl traktor przez okno studia. Powiedzial:"o, to bedzie OK", no i się przyjęło. Pierwszą płytę jako Tractor i zatytuowaną "Tractor" panowie nagrali we dwójkę. To bardzo niezwykła płyta i wszystkim, którzy jeszcze nie zetknęli sie z tym zespołem, radzę znajomość od niej zacząć. Po jej nagraniu dołaczyl do zespołu wokalista Alan Burgess. Na drugiej płycie
"Worst Enemis" jest juz basista Dave Addison,dwóch klawiszowców, Dave Goldberg i Tony Crabtree, oraz drugi "bębniarz" Rhett Garett. Utwory wykonywane są w różnych konfiguracjach.Kolejna płyta to "Before,during and after the Dandelion yearstrough to deeply vale and beyond" {uff} W ósmym "kawałku" z zespołem śpiewa
Jimi Morrison z The Doors. I to by było na tyle. Zespol rozpadł się na długie lata. Powrócili w roku 1991. W 2006 ukazala sie (nie nadzwyczajna) koncertowa plyta z lat 90. Ciekawy jest album {2 CD}"John Peel Bought us studio gear and a P.A.". Trochę rzeczy nigdzie nie publikowanych. Trochę z singli,też nie do zdobycia.
Panowie z Tractora byli współorganizatorami kilku edycji hippisowskiego festivalu Deeply Vale w latach 70-tych. A niezwykły to był festiwal. Mam ulotkę, ktora na niego zapraszała. Sami ocencie.
"Festival DEEPLY VALE. Za darmo! Zapraszamy wszystkich naszych braci i siostry żeby dołączyli do nas na jeden tydzien radości i muzyki od 20 do 27 lipca 1978 roku. FESTIVAL bedzie sie odbywał w odosobnionym miejscu,w zalesionej dolinie z jeziorami do kąpania i plywania.Zagra 40 zespołów z Europy i USA. Jedzenie bezpłatne dla wszystkich.Spodziewamy sie 10 000 pięknych ludzi.
Miejsce Festivalu to Lancashire. Trzy mile na północ od Bury kolo Manchester.
Prosimy przyjedż. Wszystko jest na miejscu. Przywieź tylko milość.
Jak nie przyjedziesz, milość sobie też poradzi.
Ostatnio zmieniony września 26, 2018, 10:41 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Brzoza » stycznia 10, 2010, 7:09 pm

Znam Tractor. Ostatnio ojciec dostał olśnienia (tak raz w miesiącu sobie coś przypomina ze starych lat) i rzucił tą nazwą :) Na razie znam tylko pierwszą płytę, ale na wszystko przyjdzie czas :) Też polecam tą kapelę :)
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: RockOnCellBlock » stycznia 10, 2010, 7:43 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
RockOnCellBlock pisze::oops: :oops: :oops: Aż się zawstydziłam :oops:

O ile pamiętam, chyba bardzo dużo opowiadałem ci o tej płycie na Laubie w Chorzowie! A potem co chwilę pytałem cie o tytuł albumu! :D :D :D


Nie nie, to chyba nie mi :lol:
Ale kiedyś coś na forum - owszem. Na pewno to Pan mi ją polecił jako pierwszy :)

Tractor, tractor... pewnie farmerskie granie :lol:
A tak serio, to kiedyś pewnie na nich zerknę, ostatnio cierpię na niedobór nowej muzyki...

PS: Agrypa, priv !
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: agrypa » stycznia 10, 2010, 7:58 pm

Brzoza pisze:Znam Tractor. Ostatnio ojciec dostał olśnienia (tak raz w miesiącu sobie coś przypomina ze starych lat) i rzucił tą nazwą :) Na razie znam tylko pierwszą płytę, ale na wszystko przyjdzie czas :) Też polecam tą kapelę :)

Czulem, ze co jak co ale Ciebie nie zaskocze
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: agrypa » stycznia 10, 2010, 8:03 pm

RockOnCellBlock pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:
RockOnCellBlock pisze::oops: :oops: :oops: Aż się zawstydziłam :oops:

O ile pamiętam, chyba bardzo dużo opowiadałem ci o tej płycie na Laubie w Chorzowie! A potem co chwilę pytałem cie o tytuł albumu! :D :D :D


Nie nie, to chyba nie mi :lol:
Ale kiedyś coś na forum - owszem. Na pewno to Pan mi ją polecił jako pierwszy :)

Tractor, tractor... pewnie farmerskie granie :lol:
A tak serio, to kiedyś pewnie na nich zerknę, ostatnio cierpię na niedobór nowej muzyki...

PS: Agrypa, priv !


A farmerskie tez moze byc. Nazywaja sie TRAKTORS. Jak sie pomylisz
no.............to bedzie smiesznie.
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Brzoza » stycznia 10, 2010, 8:04 pm

agrypa pisze:
Brzoza pisze:Znam Tractor. Ostatnio ojciec dostał olśnienia (tak raz w miesiącu sobie coś przypomina ze starych lat) i rzucił tą nazwą :) Na razie znam tylko pierwszą płytę, ale na wszystko przyjdzie czas :) Też polecam tą kapelę :)

Czulem, ze co jak co ale Ciebie nie zaskocze


Spokojnie, jeszcze na bank mnie zaskoczysz :) W końcu nie znam wszystkiego :)
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: agrypa » stycznia 10, 2010, 8:16 pm

"Przeca" ja tez nie
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Cold Lady » stycznia 11, 2010, 11:11 am

Dziękuję agrypa za Twoje typy odnośnie MA, nie omieszkam zapoznać się z ich twórczością, to samo tyczy się zespołu Tractor :)
Cieszę się, że Keef Hartley Band zostało wymienione, ja tez jestem entuzjastką ich muzyki, chociaż znam tylko Halfbreed.
Awatar użytkownika
Cold Lady
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1642
Rejestracja: września 8, 2009, 12:30 am

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

cron