Remix - gwałt na muzyce????

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Postautor: SiPolina » grudnia 18, 2009, 10:49 am

Ja gdzieś słyszałem "Małą Aleję Róż" zrerobioną przez jakiś zespół hip-hopowy i powiem, że znośnie nawet: tekst z sensem, nie jakaś zbitka słów bez sensu :)
Ale jednak jestem zdania, że jednak to jest gwałt na Muzyce... :/
Awatar użytkownika
SiPolina
bluesman
bluesman
 
Posty: 291
Rejestracja: kwietnia 11, 2009, 10:26 pm

Postautor: Sław » grudnia 18, 2009, 11:00 am

kora_ pisze:
Robert007Lenert pisze:
kora_ pisze:A czy ktoś z Was zna jakiś bluesowy remix ? Chyba takich nie ma .... :lol:
Owszem sa. Mam swietna plyte z Fast P. Twojej ulubionej wspolczesnej wytworni na ktorej sa same remixy.


Tak, tak, znam 8) chodziło mi jednak o nasze polskie podwórko :wink:


Posłuchaj Deltaboo (nasi, nasz właściwie), wmiksowana Billie Holiday, chyba Leadbelly, udział Eli Mielczarek. - http://www.deltaboo.com/
Niestety mi tam linki do poszczególnych utworów nie działają. Chyba że pamiętasz to z FTB. ;)
Pzdr Sław
https://www.facebook.com/feelintheblues1
R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
Sław
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2606
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

Postautor: Robert007Lenert » grudnia 18, 2009, 11:02 am

lauderdale pisze:Remixy sa jak muzyka. W wykonaniu artysty to jest sztuka , w wykonaniu partacza jest to partanina........

Z tym stwierdzeniem oczywiscie sie zgadzam.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: bartic » grudnia 18, 2009, 4:27 pm

znam bardzo dobre remixy. niektóre są tak twórcze, że mogą występować jako samodzielne utwory, inne są lepsze od oryginałów. tylko szkopuł w tym, że nie usłszycie ich w radiu. trzeba znaleźć

i nie nazwałbym ich 'twórczymi mixami' dlatego, że taki zwrot może istnieć tylko w naszym języku.
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: ewcia » grudnia 19, 2009, 2:08 pm

przemak2 pisze:
Kuba Chmiel pisze:
kora_ pisze:A czy ktoś z Was zna jakiś bluesowy remix ? Chyba takich nie ma .... :lol:


http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=am ... fwxqesldae


Tego nie znalem - niezle.


Też nie znałam póki Kuba nie puścił L.R. Burnsida w swojej audycji, właśnie tej płyty... Teraz nie ruszam samochodu bez niej. Polecam w drodze ją szczególnie ;)
I właśnie dzięki Burnsidowi wyrobiłam sobie takie przekonanie odnośnie remixów - jeśli robi je autor swoich kawałków to jak najbardziej.
Jeśli to remiksy zapomnianych utworów, które dzięki temu się przypomną, to też ok. Jeśli to kawałki nadal słuchane i niezapomniane.. to po co miksować? Brak weny do tworzenia własnych kompozycji?
Obrazek
Awatar użytkownika
ewcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3381
Rejestracja: maja 9, 2008, 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Rock-A-Billy » grudnia 21, 2009, 6:28 pm

Tak zremiksowano utwory Johnnego Casha...
Czy to się może podoba? Kwestia gustu oraz indywidualnego podejścia :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=z7ePiG9UVJw
Wg mnie OK, zachowuje bowiem w pewnym sensie ducha oryginału, choć brzmi nowocześnie.
To jeszcze lepsze
http://www.youtube.com/watch?v=zmt6OyRqb8A&feature=fvst
Poniższa wersja zaś moim zdaniem jest zdecydowanie "niefajna". Oryginał został zakatowany współczesnym beatem.
http://www.youtube.com/watch?v=9-7_33LQ ... re=related

Świetne jest natomiast "Folsom Prison Blues" w wykonaniu Everlasta, też będące w zasadzie remiksem.
http://www.youtube.com/watch?v=zmt6OyRqb8A&feature=fvst

Mnie się podoba :!: Wszystko zależy od tego kto to robi i z jakim efektem finalnym. Jeżeli zaś dzięki remiksowi ktoś odświeży i przybliży współczesnym słuchaczom oryginał, to należy jedynie się z tego cieszyć. :)
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: RockOnCellBlock » grudnia 23, 2009, 12:49 pm

Jak ktoś wcześniej pisał:
Gwałt na muzyce to gwałt na muzyce (mam parę "bluesowych" przykładów, ale ktoś się może obrazić :P )
Remix to remix.

Znam kilka dobrych. Niekoniecznie bluesowych.
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: Matragon » stycznia 4, 2010, 9:34 am

xxx
Ostatnio zmieniony września 21, 2012, 10:43 am przez Matragon, łącznie zmieniany 1 raz
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: therman » lutego 19, 2010, 2:59 pm

Gwałt przyjemny jest (chyba) dla tego kto gwałci. Co do drugiej strony to na dwoje babka wróżyła. :?:
Awatar użytkownika
therman
blueslover
blueslover
 
Posty: 712
Rejestracja: maja 4, 2009, 9:00 am
Lokalizacja: Skądinąd

Postautor: RockOnCellBlock » lutego 19, 2010, 9:27 pm

A może tak: Czy nie jest tak, że gwałtem na muzyce może być zarówno remix jak i wykonanie w formie "klasycznej" ???

Polecam gorąco Suns of Arqa i ich albumy z remixami.
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: jedrekj » kwietnia 15, 2010, 12:32 pm

To ja mam coś dla Was: Fonoteka 77

http://fonoteka77.blogspot.com/

Nie znam dokładnie ludzi, którzy się tym zajmują, wiem tylko, że jest ktoś kto wydaje w internecie albumy, całkowicie darmowe, z polską muzyką niedzisiejszą (nie wiem jak ją inaczej nazwać). Są to dźwięki zgrywane ze starych taśm, przeplatane, mixowane z różnymi tekstami, smaczkami. Pojawiają się tam takie nazwiska jak Figiel, Niemen, Jędrusik, oraz wielu, wielu innych, którzy sprawili, że możemy być dumni z Polskiej muzyki.
Ale dlaczego o tym piszę? Fonoteka serwuje nam piękne albumy i zostawia je do dyspozycji producentów, deejay'ów itd. Po każdej części zostaje wydana płyta z remixami, utworami w których zostały wykorzystane fragmenty tego, co zostało umieszczone na blogu. Często można spotkać wersje, które bardziej stylistyką pasowałby jako "instrumentale" na płytach hiphopowych.
Gorąco polecam zapoznać się z serwisem.

Przy okazji zareklamuję produkt nazwany Printempo. Płyta młodego producenta z Leszna. Co prawda to jego autorski materiał, ale pojawia się jego postać na płytach z remixami Fonoteki. Mam przyjemność ze swoją gitarą współtworzyć koncertowy obraz tej muzyki. (koncerty od maja- zapraszamy ;) ) Mimo, że płyta została "zrobiona" przez jednego człowieka, materiał będzie grany przez żywą perkusję, gitarę, oraz klawisze i sample, któe obsłuży właśnie Printempo. Trochę odbiegłem od problemu, ale nie mogłem się powstrzymać.

Komu nie podobają się remixy w takiej postaci (fonoteka)? Myślę, że to nowe, świeże spojrzenie na muzykę.

Sam Peter Gabriel udostępnia niektóre, swoje utwory rozdzielone na ścieżki właśnie do tych celów. Można je pobrać chyba na stronie jego studia Real World po zarejestrowaniu się.

Tyle ode mnie, bo mnie trochę gardło boli.
Pozdrawiam

PS
Małą aleję róż wykorzystało warszawskie HempGru.
Make a joyful noise!
Awatar użytkownika
jedrekj
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: listopada 20, 2005, 6:57 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: warlock » kwietnia 15, 2010, 6:35 pm

Jeśli rozpatrywać remiks jako zrobienie z Pink Floyd kawałka na dyskotekę to oczywiście nie ma o czym mówić ;)

Ale są też naprawdę świetne remiksy - vide chociażby reedycje wszystkich płyt The Doors. Wkomponowane ocenzurowane teksty i brakujące solówki + naprawdę doskonała jakość dźwięku (płyty z lat 60 brzmią lepiej niż wiele współczesnych wydawnictw ;)).

Zresztą nie tylko Doorsi zyskują - kolejny przykład to remiks Shades Of Deep Purple, z tragicznie nagranej płyty zrobili całkiem przyzwoity materiał brzmieniowy.

Ale już przykładowo najnowsza edycja Tubular Bells Oldfield'a jest dla mnie nieakceptowalna z jednego powodu - finałowe dzwony rurowe brzmią jak uderzanie łyżeczką w filiżankę
Awatar użytkownika
warlock
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 6, 2010, 10:35 pm
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości

cron