"Blus" w Katowicach-Piotrowicach- pamięta ktoś?

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

"Blus" w Katowicach-Piotrowicach- pamięta ktoś?

Postautor: borszysz » października 14, 2009, 7:49 pm

Witam
Tak mnie naszło na przeglądanie zdjęć Bluestracyjnych i natrafiłem na fotki z Blusa, sprzed 3 lat. I tak naszły wspomnienia. Kurcze nigdzie wcześniej ani nigdy pozniej nie spotkałem klubu z takim klimatem jak dom Henia. Te jamy które sie tam odbywały, urodziny Heńka gdzie sie z Ośćmi poznaliśmy, czy zaduszki, gdzie zagraliśmy przed Józefem Skrzekiem, ten jego pełen magii koncert na starym pianinie które od wieków stało w Blusie. Ten świetny jam z Andrzejem Urnym, Sławkiem Bywalcem ze Ściganych, Pawłem Ambroziakiem, Gierem, Agnieszką Łapką, Krisem Głuchem... ehh. Szkoda że Blus już nie działa, że sie nie udało postawić tego klubu na nogi po pożarze w 2007r. Niedawno gdzieś mijałem Heńka jak śmigał na rowerze na grzyby do lasu.
Pamięta ktoś z was ten klub?
Pozdrawiam!
Borszysz

M: wojtek@hoodooband.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
borszysz
blueslover
blueslover
 
Posty: 619
Rejestracja: lipca 15, 2008, 3:40 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: holonmic » października 15, 2009, 7:38 am

Byłem tam tylko 1 raz - na koncercie Cree. Chałupę chciało rozwalić... Jedynie czego brakowało - czegoś do picia poza piwem. Po prostu przesiedziałem w kąciku o suchym gardle.

Ale rzeczywiście, trochę szkoda takiego lokalu...

MH.
Awatar użytkownika
holonmic
bluesman
bluesman
 
Posty: 206
Rejestracja: września 9, 2008, 10:08 am
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postautor: Tomii » października 15, 2009, 6:00 pm

Jezeli chodzi o ten sam "Blues" w Piotrowicach na Sobocinskiego, ktorym zarzadza Henio Bialik, to mam dobra informacje. Nie jest sprecyzowane kiedy, ale jest pomysl na reaktywacje. Jakis czas temu rozmawialem z nim wspolnie z kumplem, ktory chce ozywic to miejsce. ...
Jest chyba jeszcze w Kostuchnie, albo okolicach pub o nazwie Blues, ale tamten chyba tylko nazwe nosi nie majac nic wspolnego z ta muzyka.
W tym yorku raczej szans nie ma, ale ... poczekajmy :wink:
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Re: "Blus" w Katowicach-Piotrowicach- pamięta ktoś?

Postautor: magdalenka » sierpnia 13, 2014, 5:43 am

W bluesie byłam dosłownie kilka razy i było rewelacyjnie . Kumpelki Asia i Beata często tam przesiadywały. Miesiąc temu wspominałam z Beata te czasy. .. hm Beata pamięta więcej wspomina chłopaków Molera , Hugo , Gwizdka , Boro ja pamiętam niewiele. Fajnie powspominać
magdalenka
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: lipca 21, 2014, 1:44 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości

cron