TVP Kultura - Koncerty ,filmy o tematyce muzycznej

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

TVP Kultura - Koncerty ,filmy o tematyce muzycznej

Postautor: andrzej.staszok » stycznia 1, 2009, 5:01 pm

Przyznaje, nie przegladalem archiwum dokładnie , a raczej pobieżnie i po lekturze dzisiejszego programu TVP Kultura postanowiłem założyc temat, a to ze względu na dwie pozycje dość ciekawe jak mi się wydaje:

01.01.2009
g.22.30 Peter Gabriel: Growing Up Live

Koncert został sfilmowany w hali Datch Forum di Assago pod Mediolanem w maju 2003 roku. W trakcie trwania występu Peter Gabriel staje się prawdziwym mistrzem ceremonii. Cały świat wiruje wokół niego, a on steruje jego przeobrażeniami. W reżyserii widowiska postawiono przede wszystkim na efekt wizualny, ale użyto do tego niekonwencjonalnych, teatralnych elementów. W trakcie wykonywania jednego z utworów Peter Garbriel, zamknięty w wielkiej kuli niczym w wehikule czasu, przemierza scenę, która symbolizuje wszechświat.

02.01.2009
g.1.45 Jimi Hendrix na Monterey Pop Festival

Koncert Jimiego Hendrixa, który odbył się 18 czerwca 1967 roku, w ramach Monterrey Pop Festival. Gitarzysta wraz z zespołem The Experienced wykonuje między innymi piosenki: "Purple Haze", "Hey Joe", "Foxy Lady" i "Wild Thing". W kulminacyjnym punkcie koncertu Hendrix gra na gitarze zębami, po czym ją podpala.
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: andrzej.staszok » stycznia 1, 2009, 5:04 pm

03.01.2009
g.22.55 Archie Shepp Jazz Jamboree '78

Koncert saksofonisty został zarejestrowany podczas 21. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Jazzowej Jazz Jamboree '78.
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: andrzej.staszok » stycznia 1, 2009, 5:07 pm

06.01.2009
g.9.05 Richard Bona w Fabryce Trzciny

Koncert Richarda Bony, jednego z najciekawszych muzyków jazzowych ostatnich lat. Urodzony w Kamerunie muzyk rozpoczął swoją karierę jako basista, ale jak napisał "The Washington Post": "Bas Richarda Bony jest powalający, ale to jego niebiański głos sprawił, że ludzie przestali rozmawiać. Bona śpiewa kontratenorem w swoim rodzimym narzeczu Douala w sposób czysty i perfekcyjny". Nazywany bywa współczesnym Stingiem, a lista muzyków, z którymi współpracował, jest imponująca.
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: andrzej.staszok » stycznia 1, 2009, 5:12 pm

08.01.2009
g.8.55 Zawsze wygrywa blues recital Sławka Wierzcholskiego

Fabularyzowany recital Sławka Wierzcholskiego i jego zespołu "Nocna zmiana bluesa" zrealizowany w scenerii zabytkowego spichlerza w Brodnicy.

g.15.05 16. Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych Zamość '89. Lora Szafran
Recital wokalistki, Lory Szafran, na 16. Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu w 1989 roku.
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: Kuba Chmiel » stycznia 1, 2009, 5:32 pm

Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: olekblues » lutego 13, 2009, 1:29 pm

Możemy się cieszyć z TVP Kultura, bo jako jeden z nielicznych programów od czasu do czasu potrafi uroczyć fanów muzyki bluesowej całkiem fajnym kąskiem.
To na tym kanale pierwszy raz zobaczyłem Luthera Alisona, który zwrócił moja uwagę na siebie. Tutaj popatrzyłem na koncert Nalepy, i poznałem historię Jazz Jambore.
Teraz wiem że kupując program telewizyjny na kolejny tydzień, należy sprawdzić ten kanał.
Zawsze trafi się jakaś wspaniała perełka na którą warto popatrzeć!
:D
Awatar użytkownika
olekblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1711
Rejestracja: lutego 6, 2008, 7:45 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Rock-A-Billy » lutego 14, 2009, 3:48 pm

Na tym kanale nasza "wspaniała" TVP rzeczywiście staje czasem na wysokości zadania. Ja parę tygodni temu obejrzałem tam występ Gregg Allman Band, a jeszcze wcześniej Ten Years After z Alvinem Lee oraz występ Jimiego Hendrixa na Monterey Festival :D :D :D
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: mickiewicz jr. » kwietnia 8, 2009, 1:20 pm

za 10 minut na TVP Kultura akustyczny konert Tadeusza Nalepy !!!!
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Postautor: vivaldie » kwietnia 24, 2009, 5:30 pm

TVP Kultura
Dziś wieczorem:

22:40 AC/DC - Live at The Hippodrome 1977

Bardzo polecam ten koncert, mam na DVD-REWELACJA!!!!

Obrazek

...fota na okładce jeszcze z Markiem Evensem choć gra już Cliff Williams.

v
"...just wanna boogie woogie all night long, yeah boogie..."


Obrazek
Awatar użytkownika
vivaldie
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1763
Rejestracja: lutego 22, 2007, 6:56 am
Lokalizacja: Poznań

Re: TVP Kultura - Koncerty ,filmy o tematyce muzycznej

Postautor: Andrzej Serafin » kwietnia 24, 2009, 6:17 pm

01.01.2009
g.22.30 Peter Gabriel: Growing Up Live

Koncert został sfilmowany w hali Datch Forum di Assago pod Mediolanem w maju 2003 roku. W trakcie trwania występu Peter Gabriel staje się prawdziwym mistrzem ceremonii. Cały świat wiruje wokół niego, a on steruje jego przeobrażeniami. W reżyserii widowiska postawiono przede wszystkim na efekt wizualny, ale użyto do tego niekonwencjonalnych, teatralnych elementów. W trakcie wykonywania jednego z utworów Peter Garbriel, zamknięty w wielkiej kuli niczym w wehikule czasu, przemierza scenę, która symbolizuje wszechświat.


A i głową w dół, nogami w górę i to nie na rękach zdarzyło się Peterowi i jego córce tam zaśpiewać. Piękny koncert, choć ja ukochałem trasę Secret World
Ale tu też pełny profesjonalizm i magia
Awatar użytkownika
Andrzej Serafin
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1775
Rejestracja: września 28, 2008, 11:32 pm
Lokalizacja: Kolbuszowa

Postautor: Rock-A-Billy » kwietnia 26, 2009, 7:59 pm

vivaldie pisze:TVP Kultura
Dziś wieczorem:

22:40 AC/DC - Live at The Hippodrome 1977

Bardzo polecam ten koncert, mam na DVD-REWELACJA!!!!

Obrazek

...fota na okładce jeszcze z Markiem Evensem choć gra już Cliff Williams.

v


Oglądałem, w pełni się z tobą zgadzam - "masakryczna" rewelacja!!!! Esencja rock & rolla. To, co co na scenie wyprawiał młody jeszcze wówczas Angus po prostu przechodzi ludzkie pojęcie. Myślę że najlepszym określeniem na jego zachowanie sceniczne będzie gitarowy amok!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: vivaldie » kwietnia 27, 2009, 6:11 am

Rock-A-Billy pisze: ...Myślę że najlepszym określeniem na jego zachowanie sceniczne będzie gitarowy amok!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

...przeto nie dziwią mnie informacje o kolejkach dilerów różnych świństw do garderoby Angusa na pierwszej amerykańskiej trasie AC/DC-nikt nie sądził, że On tylko na herbacie z mlekiem+fajki, no czasem jakiejś gorzałce :wink: był...
v
"...just wanna boogie woogie all night long, yeah boogie..."


Obrazek
Awatar użytkownika
vivaldie
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1763
Rejestracja: lutego 22, 2007, 6:56 am
Lokalizacja: Poznań

czwartek 07.05 22:30 Melvin Taylor

Postautor: mUd » maja 5, 2009, 5:10 pm

TVP Kultura:

czwartek 07.05:

22:30 Melvin Taylor:


Z WP.pl:
" Melvin Taylor (Muzyczny) 30 minut, 2007
Koncert Melvina Taylora, który odbył się w Fabryce Trzciny 21 kwietnia 2007 z okazji drugiej rocznicy istnienia TVP Kultura. Mieszkający w Chicago gitarzysta jest uzdolniony w wielu wymiarach: potrafi grać jazz, ale w ostatnich latach serią nagrań dla bluesowej wytwórni Evidence Music dał się poznać jako artysta bluesowy. W kwietniu 2007 roku Melvin Taylor przybył do Polski po raz pierwszy na koncerty, w których towarzyszą mu Pablo Groover na gitarze basowej i Krzysztof Zawadzki na perkusji."

piątek 08.05:

14:55 Śpiewa Jacek Kaczmarski


Z WP.pl:
" Śpiewa Jacek Kaczmarski (Muzyczny) 30 minut, 1990
W programie wywiad z artystą i koncert, który odbył się w Sali Kongresowej w Warszawie. Piosenkarz opowiada o występach w Sali Kongresowej, wspomina pobyt we Francji, podczas stanu wojennego w Polsce, wypowiada się na temat własnej twórczości i zdradza plany na przyszłość. Jacek Kaczmarski debiutował w połowie lat 70., na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1977 roku zdobył I nagrodę za utwór "Obława". Związany był z Kabaretem "Pod Egidą" Jana Pietrzaka oraz Teatrem na Rozdrożu."

17:30 Kurt Weill

Z WP.pl
" Kurt Weill (Kurt Weill) (Dokument) 60 minut, Niemcy 2001
Kurt Weill urodził się w Dessau w 1900 roku. Jego ojciec był kantorem w synagodze. Po związaniu się ze znanym dramaturgiem Bertoltem Brechtem Weill zdobył sławę jako kompozytor muzyki do oper satyrycznych i surrealistycznych, m.in. "Opery za trzy grosze". Gdy do władzy w Niemczech doszedł Hitler, twórczość Weilla uznano za objaw degeneracji. W 1933 roku kompozytor wyjechał z Niemiec do Francji, a następnie w 1935 roku wyemigrował stamtąd do Stanów Zjednoczonych wraz z aktorką Lotte Lenyą."

18:30 Kazik śpiewa Weilla

Z WP.pl:
"Kazik śpiewa Weilla (Muzyczny) 30 minut, Polska 2000
Występ Kazika Staszewskiego zarejestrowany podczas 21. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Artysta wystąpił w koncercie zatytułowanym "Weill 2000" i przedstawił rockowe interpretacje popularnych utworów niemieckiego kompozytora, znanych w Polsce bardziej jako songi Brechta. Okazją do przypomnienia twórczości Kurta Weilla w nowych, rockowych aranżacjach Mateusza Pospieszalskiego była setna rocznica urodzin i 50. rocznica śmierci kompozytora."

22:10 Red Hot Chili Peppers Slane Castle

Z WP.pl:
" Red Hot Chili Peppers Slane Castle (Muzyczny) 55 minut, Wielka Brytania 2003
Koncert Red Hot Chili Pepper ze Slane Castle to przede wszystkim promocja płyty "By The Way". Z niej pochodzi większość utworów. Zespół wykonuje także piosenki z płyty "Californication" oraz słynny przebój "Under The Bridge"."

00:00 Blues dla Kippie

Z WP.pl:
"Blues dla Kippie (Blues for Kippie) (Dokument) 55 minut, RPA 1999
Dokument poświęcony jest Kippiemu Moeketsi, saksofoniście i kompozytorowi pochodzącemu z Republiki Południowej Afryki."

Źródło: http://tv.wp.pl/index.html
mUd
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 45
Rejestracja: listopada 21, 2005, 12:23 am
Lokalizacja: Ustrzyki D./Krk


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości

cron