Pamiętajmy!!

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Co sądzisz o Ryśku Ridelu?

Czas głosowania minął lutego 7, 2009, 2:48 pm

zwykly bluesmen ktory ćpał i pił
2
18%
człowiek z przpieknym wokalem i wizją artystyczną
6
55%
miks opcji I i II
3
27%
 
Liczba głosów : 11

Pamiętajmy!!

Postautor: KolarzOstrzeszów » października 30, 2008, 2:48 pm

Pamiętajmy o tych których nie ma już wśród nas... :( jak dla mnie Rysiek był kimś, a dla was??
Pozdrawiam:)
szydełko to zło konieczne...
Awatar użytkownika
KolarzOstrzeszów
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 79
Rejestracja: października 22, 2008, 6:29 pm
Lokalizacja: Ostrzeszów

Postautor: Matragon » października 30, 2008, 5:33 pm

Wybacz szczerość - ale opcje do wyboru w Twojej ankiecie są nie do przyjęcia ... :)
Pozdrawiam !
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: WojtekU » października 30, 2008, 5:38 pm

matragon pisze:Wybacz szczerość - ale opcje do wyboru w Twojej ankiecie są nie do przyjęcia ... :)
Pozdrawiam !

ja się też wstrzymuję...
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » października 30, 2008, 5:40 pm

Kto to "coś" wymyslił??? :shock: :shock:
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Selphie » października 30, 2008, 5:49 pm

żadne z powyższych ? :P
Katarzyna Joanna Czemplik ;>
Selphie



Dobra muzyka to przede wszystkim emocje
Radio AFERA
Awatar użytkownika
Selphie
blueslover
blueslover
 
Posty: 543
Rejestracja: lutego 3, 2006, 12:01 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań

Postautor: nowo-narodzony » października 30, 2008, 7:06 pm

matragon pisze:Wybacz szczerość - ale opcje do wyboru w Twojej ankiecie są nie do przyjęcia ... :)
Pozdrawiam !

Zdecydowanie popieram.

Zbyt mało możliwości do wyboru.
Musiałbym wybrać pomiędzy człowiekiem - artystą o którym nie śmiałbym złego słowa powiedzieć, a ćpunem i alkoholikiem.
A możliwość wyboru dwóch z wymienionych opcji, jest dla mnie co najmniej niestosowna.
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: nowo-narodzony » października 30, 2008, 7:20 pm

Poprawka.
Po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że człowiek uzależniony od narkotyków i alkoholu może być artystą.
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: HubertM » października 30, 2008, 10:14 pm

nowo-narodzony pisze:Poprawka.
Po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że człowiek uzależniony od narkotyków i alkoholu może być artystą.

Artysta może być uzależniony, nie odwrotnie.
To nie alkoholik może być człowiekiem, tylko człowiek alkoholikiem. Widzisz różnicę?

Jeśli nie, to nie szkodzi. Piwo tak na mnie działa i to co napisałem może być nawet dla mnie jutro niezrozumiałe :-)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
HubertM
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 45
Rejestracja: października 14, 2008, 8:34 pm

Postautor: nowo-narodzony » października 31, 2008, 3:34 pm

HubertM pisze:
nowo-narodzony pisze:Poprawka.
Po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że człowiek uzależniony od narkotyków i alkoholu może być artystą.

Artysta może być uzależniony, nie odwrotnie.
To nie alkoholik może być człowiekiem, tylko człowiek alkoholikiem. Widzisz różnicę?

Jeśli nie, to nie szkodzi. Piwo tak na mnie działa i to co napisałem może być nawet dla mnie jutro niezrozumiałe :-)
Pozdrawiam!

Ale mnie rozbawiłeś swoim spostrzeżeniem Hubercie! ;)

Faktycznie, powinienem napisać: Artystą, może być człowiek uzależniony od alkoholu i narkotyków. A każdy alkoholik jest człowiekiem.

Trochę wprowadziliśmy zamieszania z tymi rozważaniami.
Proponuję kontynuować dezaprobatę tej ankiety ;)
"Kolekcjonuje wspomnienia."
nowo-narodzony
bluesman
bluesman
 
Posty: 277
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 4:47 pm
Lokalizacja: Tychy - Kraków

Postautor: NikoTina » listopada 8, 2008, 8:29 am

matragon pisze:Wybacz szczerość - ale opcje do wyboru w Twojej ankiecie są nie do przyjęcia ... :)
Pozdrawiam !


Zgadzam się z powyższą opinią!
Tina Nikocka
Awatar użytkownika
NikoTina
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 100
Rejestracja: lutego 2, 2008, 9:05 am
Lokalizacja: Czacz/Wrocław

Postautor: RomanR » listopada 8, 2008, 9:57 am

DŻEMdobry
nie komentuje-staram sie być grzeczny :idea:
DŻEM
"Kaczor-Coś Ty Zrobił?"
Awatar użytkownika
RomanR
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2874
Rejestracja: czerwca 21, 2005, 11:40 am
Lokalizacja: Bugaj /wiocha pod Poznaniem

Postautor: kora » listopada 8, 2008, 10:54 am

"człowiek z przepięknym wokalem i wizją artystyczną" :roll:

no nie wiem.... prawie wszystkie Jego teksty powstały w upojeniu narkotycznym,więc co to za wizja ?

przepiękny wokal ? - Rysiek wcale nie miał wspaniałego wokalu !
Potrafił przekazać w mistrzowski sposób uczucia - to wszystko .

Wiele osób potrafi naśladować Jego wokal ,sam ten fakt świadczy o tym,że wokal R. nie był wyjątkowy...

Prywatnie, to był wspaniały człowiek, "z sercem na dłoni ",ale z tym artyzmem to nie przesadzajmy... pamiętajmy o zespole.To na jego tle brzmiał , a tło było doskonałe :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: RockOnCellBlock » listopada 8, 2008, 11:50 am

A ja myślę, że znów są poruszane te kontrowersyjne tematy, z których tylko sprzeczki się rodzą. Bo jeden twierdzi tak, drugi tak, jeden czegoś nie dopowie, drugi to opacznie odbierze, wykłócą się i i tak nie dojdą do tego, że pierwszemu nie o to chodziło.
Tak więc ja przychylę się do wypowiedzi HubertaM(bo ta mi się szczególnie podoba, choć dotyczyła nie samego Ryśka, a raczej wypowiedzi kolegi nowo narodzonego), Matragona oraz niecałkowicie do wypowiedzi Kory. I tyle.
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: HubertM » listopada 8, 2008, 7:03 pm

Kora pisze:przepiękny wokal ? - Rysiek wcale nie miał wspaniałego wokalu !
Potrafił przekazać w mistrzowski sposób uczucia - to wszystko .

Fakt. Riedel nie miał jakiejś supermegawielkiej skali głosu. Ale nie o to się tu rozchodzi.
Wiele osób potrafi naśladować Jego wokal ,sam ten fakt świadczy o tym,że wokal R. nie był wyjątkowy...

Nie był wyjątkowy? :shock: Przedstaw mi wokalistę, który śpiewa tak jak Rychu!

To, że potrafię zagrać na gitarze jakąś frazę jak np. Clapton, czyni ze mnie takiego samego geniusza gitary, jakim on jest? Nie. Potrafię tylko odtworzyć. A odtwarzanie nie jest fajne. Lepiej skupić się na tym, co my możemy zaoferować, od siebie. W tym Riedel był dobry, bo śpiewał od siebie.
Odpowiedzcie sobie sami, ilu jest grajków np. na youtube, którzy grają covery mistrzów tak jak oni, czasami szybciej, w ciekawszych aranżacjach, itp. itd. I co z tego, że potrafią? Nic.

Znowu wypowiadam się na forum... Znowu po piwku :-)
Awatar użytkownika
HubertM
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 45
Rejestracja: października 14, 2008, 8:34 pm

Postautor: RockOnCellBlock » listopada 8, 2008, 7:17 pm

Może tak: Rysiek nie miał wokalu wyjątkowego, ale zdecydowanie wspaniały. Potrafił samym brzmieniem głosu zbliżyć do siebie ludzi, tębr jego głosu był przepełniony emocjami.
Plus jego głos może nie był jakiś rzadki, ale piękny. Nie chodzi o to, żeby głos był niespotykany, oryginalny, a o to, żeby wokalista potrafił tym głosem wiele zdziałać, aby potrafił go uczynić pięknym.
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: kora » listopada 8, 2008, 7:37 pm

HubertM pisze:Nie był wyjątkowy? :shock: Przedstaw mi wokalistę, który śpiewa tak jak Rychu!

To, że potrafię zagrać na gitarze jakąś frazę jak np. Clapton, czyni ze mnie takiego samego geniusza gitary, jakim on jest? Nie. Potrafię tylko odtworzyć. A odtwarzanie nie jest fajne. Lepiej skupić się na tym, co my możemy zaoferować, od siebie. W tym Riedel był dobry, bo śpiewał od siebie.
Odpowiedzcie sobie sami, ilu jest grajków np. na youtube, którzy grają covery mistrzów tak jak oni, czasami szybciej, w ciekawszych aranżacjach, itp. itd. I co z tego, że potrafią? Nic.

Znowu wypowiadam się na forum... Znowu po piwku :-)


o rany,znowu się zaczyna :roll: :roll: te tematy wałkowaliśmy już tyle razy na tym forum,ze aż mdli :?

Ja mam swoje zdanie i każdy z nas je ma.

Nikt nie będzie drugim Ryśkiem,czy Morrisonem !

Hubert, to co pogrubiłam, to święta prawda - oby więcej ludzi grających tak myślało jak Ty !!

A co do Twojego pytania "Przedstaw mi wokalistę, który śpiewa tak jak Rychu!"
- znam wielu :? ,choćby Balcar, ale co z tego ? Tekst śpiewany przez R, a ten ten sam tekst śpiewany przez Maćka, to " niebo a ziemia" Nikt nie odda tych emocji tak jak R.
To dokładnie to o czym Hubercie napisałeś.
Dlatego dla mnie Dżem przestał istnieć w 1994 roku


PS Pewnych ludzi w zespole, po prostu nie da się zastąpić .
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: RockOnCellBlock » listopada 8, 2008, 7:53 pm

kora_ pisze:
o rany,znowu się zaczyna :roll: :roll: te tematy wałkowaliśmy już tyle razy na tym forum,ze aż mdli :?

Ja mam swoje zdanie i każdy z nas je ma.


Dokładnie, to też napisałam w moim pierwszym poście- temat o Ryśku, jeszcze z postawionym pytaniem "ćpun czy muzyk?" jest bardzo kontrowersyjny i nic dobrego z tego nie wyniknie...

Kasiu, jeszcze co do tego co napisałaś- że Balcar śpiewa jak Rysiek- ja uważam, że to nieprawda i śpiewa inaczej, ale nieważne, nie ma się co wykłócać, po prostu mam inne zdanie nt temat i nie ma co dyskutować, bo nikt swojego zdania nie zmieni (dlatego też myślę, że każdy tak kontrowersyjny temat jest taki sam, bo kończy się kłótniami, a i tak jesteśmy tak zacietrzewieni, że za nic nie zmienimy swojego zdania).

Pozdrawiam ;)
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: kora » listopada 8, 2008, 7:58 pm

RockOnCellBlock pisze:że Balcar śpiewa jak Rysiek- ja uważam, że to nieprawda i śpiewa inaczej,



A pewnie,że masz rację :D Ja go słyszałam w innych projektach,kiedy śpiewał własnym głosem i było ok,co do dżemowych projektów, to się wolę nie wypowiadać :?

ale technicznie jest lepszy od R. / to moje zdanie/
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: RockOnCellBlock » listopada 8, 2008, 8:06 pm

technicznie jak najbardziej jest lepszy.
Ale... no cóż, nie ma tej siły! (chociaż momentami wolę jego od Ryśka, ale to żadko :D )
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: Mariola » listopada 8, 2008, 8:52 pm

A cóż to znaczy:(zwykły bluesmen,który ćpał i pił)?!
:twisted: Bluesmenem się jest albo nie.A czy się pije,czy ćpa, bądż pali - prawie każdy z Nas ma jakiś nałóg.W tym konkretnym przypadku najważniejsze jest i było dla mnie to,
że słuchając kawałów w Jego wykonaniu przechodziły mnie ciary po całym ciele.
W przypadku Balcara tego nie odczuwam.Dżem + Rysiek stanowiły dla mnie dwie połówki jabłka.Jednej zabrakło - druga już się raczej do nikogo tak nie dopasuje.. :oops:
Mariola
blueslover
blueslover
 
Posty: 692
Rejestracja: października 3, 2008, 8:28 pm
Lokalizacja: śląsk

Postautor: RockOnCellBlock » listopada 8, 2008, 8:59 pm

Ja bardzo lubię Balcara.
Tzn- no tak, nie ma tego czegoś, co miał Rysiek, ale np. po koncercie przed Claptonem wyrobiłam sobie zdanie, którego nie podważy nawet fakt, iż gdy śpiewa Balcar, nie ma tych emocji- po prostu jest świetny.

Rysiek jest dla mnie bardzo dobrym muzykiem, co do ćpania itd- już raz się wypowiedziałam, więcej już nie będę- ale powtarzam- to wciąż powtarzający się, kontrowersyjny temat. Było już kilka wątków dot. RR i .. a z resztą trzeci raz to piszę.
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: Mariola » listopada 8, 2008, 10:10 pm

RockOnCellBlock pisze:Rysiek jest dla mnie bardzo dobrym muzykiem, co do ćpania itd- już raz się wypowiedziałam, więcej już nie będę- ale powtarzam- to wciąż powtarzający się, kontrowersyjny temat. Było już kilka wątków dot. RR i .. a z resztą trzeci raz to piszę.


Dla mnie kontrowersyjną jest ta ankieta i choć dopisałam kilka słów od siebie to uważam,że to nieporozumienie i żenada :(
Mariola
blueslover
blueslover
 
Posty: 692
Rejestracja: października 3, 2008, 8:28 pm
Lokalizacja: śląsk

Postautor: e m d ż i » listopada 8, 2008, 10:22 pm

Ryśkowy zapaleniec (nie mylić z zappaleńcem) rozpoczął temat pamięci pewnie w jakimś pierwszo-listopadowym nastroju zadumy (to akurta popieram-niekoniecznie tylko w tym czasie)... niefortunnie zadając pytanie czy i dla nas Riedel był kimś.
Moja odpowiedź brzmi: TAK (był i w tym co pozostawił-jest).
A ową ankietę odczytuję jako żarcik... mało śmieszny :?
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: Basman » listopada 9, 2008, 2:02 pm

kora_ pisze:
no nie wiem.... prawie wszystkie Jego teksty powstały w upojeniu narkotycznym,więc co to za wizja ?



narkotyczna :mrgreen:
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: RockOnCellBlock » listopada 9, 2008, 2:04 pm

Basman pisze:
kora_ pisze:
no nie wiem.... prawie wszystkie Jego teksty powstały w upojeniu narkotycznym,więc co to za wizja ?



narkotyczna :mrgreen:


:D :D :D
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: Marciniasty » grudnia 7, 2008, 1:26 pm

Nie mogę pojąc po co robi się wielkie halo z takich sytuacji, że Riedel ćpunem był czy wielkim artysta. Matko, nie przesadzajcie. Jakoś ludzie nie mają podobnych dylematów jeśli chodzi o Janis Joplin czy Jima Morrisona, nikt tez nie wspomina o problemach SRV, Johnnego Wintera, albo Gregga Allmana. Riedel, jak by nie było, był kolejnym muzykiem, który wpadł w nałóg, tyle że nie wyszedł z niego. Bawi mnie przypinanie na siłę etykietek. Wybierając ten temat myślałem, że chodzi o ankietę typu kto był the besciak, etc. Dylematy egzystencjalne ćpun-artysta to troszku mi nie odpowiadają
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: Electric Muddy » grudnia 7, 2008, 4:26 pm

Opcja pierwsza w tej ankiecie odrazu odpada bo Rysiek nie pił (rozumie, że chodzi o alkohol), alkochol przestał mu smakować jak zaczął brać narkotyki, a skoro pierwsza opcja odpada to trzecia też, a więc bez sensu jest ankieta w której można się zastanawiać tylko nad jedną opcją. Nie zmienia to faktu, że jak dla mnie był wspaniałym wokalistą i potrafił tworzyć piękne teksty.
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Postautor: RockOnCellBlock » grudnia 7, 2008, 5:51 pm

mi tu się nie podoba określenie "zwykły bluesman, który pił i ćpał". To, że się pije i ćpa, nie znaczy, że się jest bluesmanem i na odwrót. Tak samo druga opcja. Czym człowiek z przepięknym wokalem różni się od zwykłego bluesmana? Czy bluesman nie może mieć wokalu lub wokalista być bluesmanem? I czy bluesman nie znaczy człowiek?
Beznadziejnie sformułowane odpowiedzi.
A ten mix to w ogóle nie wiadomo czego się spodziewać. Człowieka ze zwykłą wizją, Człowieka, który zwyczajnie ćpa, Pijaka, który zwyczajnie śpiewa, czy Ćpuna, który lubi bluesa?
I jeszcze jedno: Rysiek nie był bluesmanem. No proszę was, Dżem to nie blues!

Czy Rysiek pił- nie wiem i nie moja sprawa.
Czy był kimś- a jak to się dzieje, że wszyscy go znamy?
Czy ta ankieta ma sens- nie, jest po prostu beznadziejna.
Czy te rozmowy mają sens- nie większy jak rozmowy dot. urodzin Dody.
Boże święty, po co takie ankiety, wystarczy uważnie poczytać forum i się wie, kto co na ten temat uważa, a nie żeby zaraz zakładać tematy i jeszcze się wykłócać, co jest prawdą, a co nie.
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: margo » grudnia 7, 2008, 5:58 pm

http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=972 ... highlight=

ile jeszcze takich "mądrych tematów będzie??

ja te . . . pozostawiam już bez komentarza
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 232 gości

cron