Jaka byłaby muzyka bez bluesa :-)

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Postautor: kamilteau » listopada 1, 2008, 7:24 pm

Niewątpliwie bez bluesa jakaś ta muzyka by była ;) . Czy uboższa?? A kto to wie?! Może wymyślono by co innego. Też się podpiszę pod postem Marioli - to człowiek jest twórcą i on kieruje rozwojem muzyki, od najdawniejszych czasów. Blues jest jednym z etapów - rzekłbym, że jednym z ważniejszych. Ale bez niego jakoś by było ;)
Jednak wiem, nie da się, zawsze wygra blues...
http://www.sarmatajam.fora.pl/
Awatar użytkownika
kamilteau
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 113
Rejestracja: września 15, 2007, 7:10 pm
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Postautor: B&B » listopada 1, 2008, 8:23 pm

kamilteau pisze:Niewątpliwie bez bluesa jakaś ta muzyka by była ;) . Czy uboższa?? A kto to wie?! Może wymyślono by co innego. Też się podpiszę pod postem Marioli - to człowiek jest twórcą i on kieruje rozwojem muzyki, od najdawniejszych czasów. Blues jest jednym z etapów - rzekłbym, że jednym z ważniejszych. Ale bez niego jakoś by było ;)

Mam wrażenie, pomimo prawdziwosci powyzszyc stwierdzeń, że są one nie na temat. Wiadomo, że bez człowieka muzyki nie ma (nawet gdy wykorzystujemy komputery), ale tu przecież chodziło o co innego...
Jaki byłby rock, jazz (i inne), gdyby wcześniej człowiek, a jakże - człowiek, nie wymyślił bluesa? Proste, hipotetyczne pytanie, a ileż filozoficznych rozważań może za nim pójść :)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Mariola » listopada 1, 2008, 10:12 pm

B&B pisze:

Jaki byłby rock, jazz (i inne), gdyby wcześniej człowiek, a jakże - człowiek, nie wymyślił bluesa? Proste, hipotetyczne pytanie, a ileż filozoficznych rozważań może za nim pójść :)[/quote]

Po prostu wszystkie te gatunki byłyby,istniały.Dla jednych super,boskie,itp. a dla innych nudne.Ilu ludzi- tyle gustów....a jak mawiano o gustach się nie dyskutuje.... :wink:
Mariola
blueslover
blueslover
 
Posty: 692
Rejestracja: października 3, 2008, 8:28 pm
Lokalizacja: śląsk

Postautor: e m d ż i » listopada 1, 2008, 10:34 pm

Padają odpowiedzi mimo iz pytanie nie padło. Ciekawe.
Dzięki za filmik, rozbawił znacząco :mrgreen:
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: kamilteau » listopada 2, 2008, 12:22 am

Filmik był w pewnym sensie pytaniem, lub przynajmniej bodźcem do dyskusji :lol: Moja wypowiedź była pół-na-pół-na-temat, bo w końcu odniosłem się do hasła rzuconego w tytule tematu, mówiąc, że jakaś ta muzyka by była :twisted: A jaka dokładnie - tego się nigdy nie dowiemy, możemy tylko snuć wizje :P
Jednak wiem, nie da się, zawsze wygra blues...
http://www.sarmatajam.fora.pl/
Awatar użytkownika
kamilteau
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 113
Rejestracja: września 15, 2007, 7:10 pm
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Postautor: e m d ż i » listopada 2, 2008, 12:32 am

Filmik był bodźcem do uśmiechu... i mam nadzieję, że nikt nie będzie snuł wizji i udzielał odpowiedzi na pytanie, które nie padło (nadal tytuł odbieram jako żartobliwą informację a nie pytanie-wszak nawet znaku zapytania nie ma).
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: kamilteau » listopada 2, 2008, 12:50 am

e m d ż i pisze:Filmik był bodźcem do uśmiechu... i mam nadzieję, że nikt nie będzie snuł wizji i udzielał odpowiedzi na pytanie, które nie padło (nadal tytuł odbieram jako żartobliwą informację a nie pytanie-wszak nawet znaku zapytania nie ma).


Też nie traktuję tytułu jako pytanie, lecz jak hasło - a takie hasło musiało chyba sprowokować dyskusję na forum, które z natury rzeczy jest dyskusyjne ;) Ale oczywiście masz rację - te dywagacje są pozbawione podstaw, bo jest tak jak jest i nic tego nie zmieni. Co nie zmienia faktu, że część z nas po obejrzeniu filmiku wyobraża sobie, co by było, gdyby rzeczywiście nie wymyślono bluesa. A sam filmik też oczywiście nie rozbawił, więc swoją główną misję w moim przypadku także spełnił :mrgreen:
Jednak wiem, nie da się, zawsze wygra blues...
http://www.sarmatajam.fora.pl/
Awatar użytkownika
kamilteau
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 113
Rejestracja: września 15, 2007, 7:10 pm
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 445 gości

cron