Muzeum BB Kinga

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Muzeum BB Kinga

Postautor: Basman » września 12, 2008, 7:53 am

http://muzyka.onet.pl/10174,1823638,newsy.html

B.B. King otworzy muzeum

B.B. King otworzy w sobotę, 13 września, muzeum poświęcone jego życiu i karierze muzycznej.


Obrazek

82-letni bluesman zapewnia, że czuje się zaszczycony mogąc osobiście otworzyć muzeum rozpoczynające działalność w mieście Indianola w stanie Mississippi, w którym jako mały chłopiec pracował przy zbiorach bawełny.

"Kupiłem tutaj kawałek ziemi i chciałem postawić na nim dom, który po mojej śmierci mógłby mieścić muzeum, ale znalazło się kilka osób, które powiedziały: »Dlaczego mamy czekać aż umrzesz? Jeżeli otworzymy to muzeum teraz, będziesz mógł je zobaczyć!«. Ten pomysł bardzo mi się spodobał" - mówi artysta podkreślając, że większość pamiątek wystawionych w muzeum pochodzi z jego prywatnych zbiorów.

"Jak ostatni głupiec pozwoliłem im zabrać z mojego domu wszystko co chcieli. Oczywiście zabrali prawie wszystko! Oczywiście cieszę się, że mogłem to zrobić i mam nadzieję, że to muzeum przyda się całemu miastu".
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: ewcia » września 12, 2008, 9:13 pm

Buddy Guy ma własną knajpę w Chicago, która po części też jest małym muzeum :)
Jedno jest pewne, jak stawianie własnego muzeum za życia to pewnie marzenie wielu ludzi, bo dowodzi o takiej sławie i szacunku wobec "stawiającego", że tylko pozazdrościć. Stany to jednak dają możliwość spełniania wręcz przedziwnych marzeń :)

Jak Kora zbuduje ten teleporter to się chętnie przejdę do niego :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
ewcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3381
Rejestracja: maja 9, 2008, 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: kora » września 12, 2008, 9:17 pm

jestem w fazie końcowej :mrgreen:
Mój teleporter będzie testowany w maju tuz przed Chicago Blues Festiwal - zapraszam na pokład :mrgreen: muzeum też zwiedzimy !
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Adam Węgrzynowicz » września 12, 2008, 9:34 pm

Nie zapomnij Siostra o Bracie proszę zarezerwować miejscówkę do tego muzeum
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości