instrumentalne kawałki na akustyka solo

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

instrumentalne kawałki na akustyka solo

Postautor: mystic » czerwca 23, 2008, 8:06 pm

Witam :)

był podobny temat, ale jednak inny, różni się tymi dwoma wiele zmieniającymi słowami.

proszę o podanie wykonawców/kawałków, które można z powodzeniem wykonywać na akustyku bez wokalu. Chodzi o takie rzeczy raczej żywe i akordowe, wokół których można jamować solo i w duecie...
tym razem nie interesuje mnie fingerstyle, bo na to jeszcze właściwie przyjdzie czas.
Awatar użytkownika
mystic
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: czerwca 16, 2008, 4:06 pm
Lokalizacja: Kłodzko

Re: instrumentalne kawałki na akustyka solo

Postautor: Matragon » czerwca 27, 2008, 11:00 am

mystic pisze:Witam :)

był podobny temat, ale jednak inny, różni się tymi dwoma wiele zmieniającymi słowami.

proszę o podanie wykonawców/kawałków, które można z powodzeniem wykonywać na akustyku bez wokalu. Chodzi o takie rzeczy raczej żywe i akordowe, wokół których można jamować solo i w duecie...
tym razem nie interesuje mnie fingerstyle, bo na to jeszcze właściwie przyjdzie czas.


nie obraź się, bo pewnie nie na taką odpowiedź liczyłeś ... ale na akustyka można zaaranżować praktycznie wszystko :wink: i z powodzeniem wykonywać ... no chyba że chodzi o POWODZENiE u płci przeciwnej ... to w takim wypadku muszą się Panie wypowiedzieć ... :)

a trochę bardziej serio - myślę że warto rzucić okiem i uchem na You Tube ... wpisując "acoustic guitar" w wyszukiwanie ... może trafisz na coś fajnego
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: mystic » czerwca 29, 2008, 7:12 am

no faktycznie spodziewałem sie konkretów, ale wiem bardzo dobrze jakie są możliwości, zwłaszcza że grałem trochę na gitarze klasycznej. Wydaje mi się że gitara klasyczna to taki prostszy ale już fingerstyle. ;) Sam wynalazłem parę ciekawszych kawałków, np niektóre kompozycje Aleksandra Vinitskiego, tytułów nie znam bo na nutach mam cyrylicą. Tylko że chciałbym coś bardziej bluesowego wynaleźć ;)
Powodzenie u płci przeciwnej? Wystarczy dużo koncertować. :lol:
Awatar użytkownika
mystic
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: czerwca 16, 2008, 4:06 pm
Lokalizacja: Kłodzko

Postautor: wimp » czerwca 29, 2008, 11:57 am

Pierwsze co nasuwa mi się na myśl to koncert unplugged SRVaughana, tam jest np. Rude Mood bez wokalu.
Awatar użytkownika
wimp
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: czerwca 20, 2008, 7:41 pm

Postautor: borys.k » lipca 16, 2008, 12:10 am

Rude Mood albo Testify, swietnie to brzmi na akustyku :)

ale jednak na gitarę solo, fingerstyle to jest to, hehe
Awatar użytkownika
borys.k
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 143
Rejestracja: maja 25, 2008, 9:34 pm
Lokalizacja: Poznań


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 382 gości