"Dziwny jest ten ?wiat" - 4o lat od premiery....

Wydarzyło się coś ciekawego? Dowiedziałeś się o czymś interesującym? Podziel się z nami swoimi informacjami.

Moderator: mods

"Dziwny jest ten ?wiat" - 4o lat od premiery....

Postautor: P.Szymański » kwietnia 5, 2007, 9:32 pm

17 kwietnia w godz. 12:05 - 13:00 i 18:05 - 19:00 w Radiu Dla Ciebie panowie M. Gaszy?ski i T.Skli?ski b?d? puszcza? "Dziwny jest ten ?wiat" Czes?awa Niemena.
W?a?nie si? dowiedzia?em, ?e po?r?d wielu interpretacji znajdzie si? tam te? i moje skromne wykonanie tej jak?e wspania?ej pie?ni.
M?j "Dziwny ?wiat" b?dzie wyemitowany pono? po godz. 18
Pozdrawiam i zapraszam
Pawe? Szyma?ski
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: Janusz M. » kwietnia 5, 2007, 10:41 pm

Dobrze powiedziane,wspania?a pie??.Moim skromnym zdaniem,to absolutny numer jeden polskiej muzyki rockowej i nie tylko,por?wnywalny z najlepszymi numerami Dylana czy Cohena.
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 5, 2007, 11:23 pm

W samej rzeczy Janusz!!!
Pawe?! A mo?e wstawi?by? gdzie? ten kawa?ek w Twoim wykonaniu i da? linka, abysmy mogli juz pos?ucha? ?
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: P.Szymański » kwietnia 6, 2007, 6:14 am

Dobrze, zapytam si?, czy wypada mi tak zrobi?.
Je?li ju?, to dam to na moje www i mo?na b?dzie sobie ?ci?ga? do woli.
Ale przede wszystkim zapraszam do s?uchania tej audycji, pono? mo?na to robi? w sieci.
Napewno b?dzie tam wiele ciekawych wersji "Dziwnego ?wiata". Mo?e puszcz? Ma?ka Balcara, on to fajnie wykona?. W?a?ciwie mo?na m?wi? o zmierzeniu si? z t? pie?ni?, bo Niemen robi? muzyk? na swoje wybitne mo?liwo?ci wokalne i jak trzeba co? jego za?piewa?, to jest to powa?ne wyzwanie.
Mam nadziej?, ?e powiesz co? w Okolicach o 40 rocznicy premiery tej piosenki na Festiwalu w Opolu w 1967r. Niemen zdoby? tam grand prix wykonaniem tego utworu.
Trwaj? te? przygotowania do specjalnego koncertu w Opolu, gdzie ma by? ods?oni?ty pomnik Czes?awa (od tego jest uzale?niny termin koncertu). Mam nadziej?, ?e tam wyst?pi
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 6, 2007, 8:26 am

Pawe?! Oczywi?cie ?e wypada. Tak jak w Twoim ka?dym po?cie na dole, powinien by? link do Twojej strony!

Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: andrzej » kwietnia 6, 2007, 9:24 am

"dziwny jest ten swiat" to ponadczasowy kawalek.wiem ze moj wnuk bedzie tez sluchal tego utworu.mozna by tu dodac wiele przymiotnikow aby opisac ten utwor-od a do z.niesamowite polaczenie rockowej ekspresji z ambitnym tekstem.absolutny standard.czapki z glow i na kolana.
andrzej
blueslover
blueslover
 
Posty: 466
Rejestracja: kwietnia 2, 2007, 9:16 am
Lokalizacja: charzykowy

Postautor: Armin » kwietnia 6, 2007, 9:45 am

P.Szyma?ski pisze:Mo?e puszcz? Ma?ka Balcara, on to fajnie wykona?.

http://www.youtube.com/watch?v=26uEHyX24PE
Awatar użytkownika
Armin
blueslover
blueslover
 
Posty: 477
Rejestracja: sierpnia 23, 2006, 11:33 am
Lokalizacja: Lędziny

Postautor: J A R O M I » kwietnia 6, 2007, 2:19 pm

Pawe? !!!

Ty nagra?e? "Dziwny jest ten ?wiat" ?? ? ? ??

I ja jeszcze tego nagrania nie mam ???

No jak to ???

Ja nie chc? ?adnej empetr?jki - ja chc? to na p?ycie !!!!!
Słowa napisane, świadczą w pierwszej kolejności o piszącym te słowa. Jaromi
www.jaromi.com . http://pl.youtube.com/BluesJaromi . www.jaromi.com/eka
Awatar użytkownika
J A R O M I
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1433
Rejestracja: października 1, 2005, 2:23 pm
Lokalizacja: Kościan i Okolice

Postautor: Zośka L. » kwietnia 6, 2007, 2:24 pm

To ja jeszcze apropos tematu dorzuc? informacj?:

2007-04-15 | godz. 20:00
„DZIWNY JEST TEN ?WIAT” – 16 interpretacji
Blue Note, Pozna?

W 40 lat od nagrania jednego z najpopularniejszych utwor?w Czes?awa Niemena, na scenie Blue Note zaprezentowany on zostanie w szesnastu r??nych interpretacjach – na jazzowo, klasycznie, bluesowo, funkowo, tanecznie...
W?r?d wykonawc?w zobaczymy (i us?yszymy): Kasi? Kowalsk?-Czarneck?, Benign? Jask?lsk?, Ann? Polowczyk, Weronik? Szypur?, tancerzy Polskiego Teatru Ta?ca Ewy Wycichowskiej, Aresa Chadzinikolau, Przemys?awa Ha?uszczaka, Wojciecha Hoffmanna, Krzysztofa Jarmu?ka, Piotra Ka?u?nego, Kub? Kr?likowskiego, Tadeusza Lisa, Witolda ?ukaszewskiego, Wojciecha Wietrzy?skiego oraz grupy: Bardowie, Consonans, Tatra Roma, The Vay Vioces.
Koncert poprowadz?: Tadeusz Skli?ski i Krzysztof Wodniczak.

BILETY-WEJ?CI?WKI: 15 z? (przedsprzeda?), 18 z? (w dniu koncertu)
To be a rock and not to roll.
Awatar użytkownika
Zośka L.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1532
Rejestracja: stycznia 31, 2006, 5:55 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: P.Szymański » kwietnia 6, 2007, 2:39 pm

J A R O M I pisze:Pawe? !!!

Ty nagra?e? "Dziwny jest ten ?wiat" ?? ? ? ??

I ja jeszcze tego nagrania nie mam ???

No jak to ???

Ja nie chc? ?adnej empetr?jki - ja chc? to na p?ycie !!!!!


To jutro wy?l? Ci CD poczt?.

Wieczorem moja wersja znajdzie si? na jakim? serwerze i b?dzie do ?ciagni?cia. Ale Jaromiemu listonosz przyniesie.
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 6, 2007, 3:22 pm

Pami?taj Pawe? o do??czeniu linku do Twojej strony w ka?dym Twoim po?cie!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Wally » kwietnia 6, 2007, 4:13 pm

P.Szyma?ski pisze:W?a?ciwie mo?na m?wi? o zmierzeniu si? z t? pie?ni?, bo Niemen robi? muzyk? na swoje wybitne mo?liwo?ci wokalne i jak trzeba co? jego za?piewa?, to jest to powa?ne wyzwanie.

Swiete slowa o trudnosci tego numeru niech swiadczy fakt ze nawet Maciu? pofa?aszowa? troszke w gornych rejestrach:)
ale nie o to chyba chodzilo,emocje...emocje...
"Nigdy nie zagrasz dobrze bluesa, jesli nie napijesz sie wody z Misissippi"
Awatar użytkownika
Wally
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 190
Rejestracja: sierpnia 13, 2005, 10:25 am
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: alojz keta » kwietnia 6, 2007, 4:21 pm

Armin pisze:
P.Szyma?ski pisze:Mo?e puszcz? Ma?ka Balcara, on to fajnie wykona?.

http://www.youtube.com/watch?v=26uEHyX24PE


ups, strasznie wym?czona wersja, po?o?y? sie Maciu? na ?opaty i to obie, dla mnie to wykonanie to klapa ca?kowita!!!
Por?wnaj sobie jak to samo ?piewa cho?by Janusz Radek ...

Najlepsze jednak wykonanie "Dziwnego ?wiata" s?ysza?em w TVNowskim "Zosta? gwiazd?" par? lat temu, ?piewa?a wtedy taka chyba dwunastoletnia dziewczynka i zrobi?a to GENIALNIE !!!
Awatar użytkownika
alojz keta
bluesman
bluesman
 
Posty: 340
Rejestracja: lutego 26, 2005, 9:02 am
Lokalizacja: Miko??w

Postautor: P.Szymański » kwietnia 6, 2007, 4:27 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Pami?taj Pawe? o do??czeniu linku do Twojej strony w ka?dym Twoim po?cie!!!

Rozumiem. Teraz si? poka?e, mam nadziej
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: P.Szymański » kwietnia 6, 2007, 5:14 pm

alojz keta pisze:
Armin pisze:
P.Szyma?ski pisze:Mo?e puszcz? Ma?ka Balcara, on to fajnie wykona?.

http://www.youtube.com/watch?v=26uEHyX24PE


ups, strasznie wym?czona wersja, po?o?y? sie Maciu? na ?opaty i to obie, dla mnie to wykonanie to klapa ca?kowita!!!
Por?wnaj sobie jak to samo ?piewa cho?by Janusz Radek ...

Najlepsze jednak wykonanie "Dziwnego ?wiata" s?ysza?em w TVNowskim "Zosta? gwiazd?" par? lat temu, ?piewa?a wtedy taka chyba dwunastoletnia dziewczynka i zrobi?a to GENIALNIE !!!


A to ciekawe. Bo np. ja wol? Balcara, nawet le??cego na ?opatkach jak to powiadasz - ni? rewelacyjnego Radka. Nie powiem dlaczego, bo mi w tym miejscu nie wypada tego robi?.
To dziewcz?, to zapewne by?a Georginia. Ciekawym, co si? z ni? teraz dzieje...
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: P.Szymański » kwietnia 6, 2007, 5:16 pm

Zn?w zapomnia?em...
Oto link do mojej strony
http://www.szymanski.blues.org.pl/
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: alojz keta » kwietnia 6, 2007, 5:23 pm

nie by?a to Georgina, to na pewno. Pami?tam jeszcze z tego programu ?e Pani Artystka Bem zasiadaj?ca w jury bardzo nie?adnie obesz?a si? z t? dziewczynk?, stwierdzaj?c ?e jakkolwiek za?piewa?a przyzwoicie, to kto? jej zrobi? krzywd? pakuj?c j? w tak powa?ny repertuar i takie tam ... brednie na poziomie Edyty G?rniak pr?buj?cej by? powa?nym jurorem w niepowa?nym programie.
Co do "Dziwnego ?wiata", dalej uwa?am ?e Balcar go "po?o?y?", to by?o po prostu ?le, fatalnie wr?cz za?piewane.
blu?ciski
Awatar użytkownika
alojz keta
bluesman
bluesman
 
Posty: 340
Rejestracja: lutego 26, 2005, 9:02 am
Lokalizacja: Miko??w

Postautor: P.Szymański » kwietnia 6, 2007, 5:53 pm

http://blues.forall.pl/

Tu mo?na mo?na pos?ucha? mojej wersji hymnu "Dziwny jest ten ?wiat".
Uprzedzam jednak, ?e to wykonanie zupe?nie nie przypomina orygina?u, ani ?adnych innych wykona?.
Oczywi?cie jest to rejestracja sposobem "live on tape".
I zapraszam 17 kwietnia o godz. 12:05 i 18:05 do pos?uchania Radia Dla Ciebie na dwie godziny z r??nymi wykonaniami tej pie?ni.

Oto link do mojej strony
http://www.szymanski.blues.org.pl/
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 6, 2007, 6:00 pm

Mnie si? natomiast wydaje, ?e wykonanie tego arcydzie?a jest tylko jedno. Samego Mistrza!
Natomiast ka?dy kto przedstawia nam w?asn? interpretacj?, robi uk?on w stron? Czes?awa. Jedni robi? to lepiej inni gorzej, ale w?r?d tylu za?piewanych wersji, nie odnajdziemy dw?ch takich samych.
J.J. Band zrobi?o Viktori? i moim skromnym zdaniem, nadali zupe?nie nowe istnienie tej wyj?tkowej sztuce.
Nie chodzi o to aby za?piewa? tak jak Niemen, bo to chyba niemo?liwe, ale ?eby zrobi? to na w?asny spos?b, nie sili? si? na orginalno??. O?tarz ju? zosta? pobudowany i nie mo?na go burzy?.
Natomiast w przeciwie?stwie do Alojza (cho? oczywi?cie bardzo szanuj? Jego zdanie), moim zdaniem Maciek za?piewa? dobrze. Je?eli mowa tu o tym samym programie telewizyjnym. Mnie si? bardzo podoba?o!
Chcia?bym przypomnie? te? ?e to w?a?nie Niemen skomplementowa? Macieja za wykonanie "Pod Papugami". Poza tym trzeba pami?ta? te? o tym, ?e by? to program na ?ywo i Maciek wychodzi? jako pierwszy. Tu dzia?a olbrzymi stres!
S?ysza?em Macieja nie raz, kiedy zupe?nie na luzie w?r?d przyjaci?? ?piewa? "Dziwny Jest Ten ?wiat" i uwierzcie mi, ?e za ka?dym razem by?o to brawurowe wykonanie!
Ostatnio zmieniony kwietnia 6, 2007, 6:05 pm przez Andrzej Jerzyk`e, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » kwietnia 6, 2007, 6:04 pm

je?li poruszyli?cie temat wykona? utwor?w Czes?awa Niemena, to mi podoba si? Sen o Warszawie w wykonaniu Gawli?skiego - chyba nawet z zespo?em Wilki - ale nie tym reaktywowanym, wcze?niejszym, tym z pierwszej po?owy lat 90.
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Dziwny jest ten swiat

Postautor: Czesiek » kwietnia 6, 2007, 6:10 pm

:) Nikt tego nie wykona jak S.p Czes?aw Niemen,..... no bliski orginalu byl jeden .. ale tez S.p Rysiu .R ... ale slysza?em calkiem niezle wykonaniu utworu przez Cugowskiego/mlodego/ jednego z Braci ...... na sama mysl mam gesia skorke :!:
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: kanczenconga » kwietnia 6, 2007, 10:35 pm

Po czterdziestu latach - cho?by z szacunku dla autora - nale?y zinterpretowa? jego utw?r inaczej, bo przecie? inni ludzie, inne czasy, inna muzyka..
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1730
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Dziwny jest ten swiat

Postautor: Czesiek » kwietnia 7, 2007, 4:05 pm

:) A n.p ...co Wy na to???? na taki e wykonanie S.p Mistrza/w tej interpretacji/????n.p http://www.youtube.com/watch?v=IBNxI1ocKXE
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: Czesiek » kwietnia 7, 2007, 4:11 pm

:) a co powiedzie o tym????? dziele innego mistrza S.p Krzysztofa Klenczona??? w tym kapitalnym wykonaniu mlodego wilka :) http://www.youtube.com/watch?v=9zzdjAZGrlQ
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: maciek lipina » kwietnia 8, 2007, 3:56 pm

alojz keta pisze:
Armin pisze:
P.Szyma?ski pisze:Mo?e puszcz? Ma?ka Balcara, on to fajnie wykona?.

http://www.youtube.com/watch?v=26uEHyX24PE


ups, strasznie wym?czona wersja, po?o?y? sie Maciu? na ?opaty i to obie, dla mnie to wykonanie to klapa ca?kowita!!!
Por?wnaj sobie jak to samo ?piewa cho?by Janusz Radek ...

Najlepsze jednak wykonanie "Dziwnego ?wiata" s?ysza?em w TVNowskim "Zosta? gwiazd?" par? lat temu, ?piewa?a wtedy taka chyba dwunastoletnia dziewczynka i zrobi?a to GENIALNIE !!!


Damianie! moim skromnym zdaniem, niewielu wokalist?w potrafi tak dobrze jak Maciej Balcar zinterpretowac Czes?awa Niemena. A jesli chodzi Ci o jedna nie czystosc w utworze, to mysle ze nie czyni go "polozonym" jesli reszta numeru jest po prostu zajebista!
maciek lipina
blueslover
blueslover
 
Posty: 575
Rejestracja: kwietnia 29, 2004, 11:19 pm

Postautor: paul david » kwietnia 8, 2007, 7:27 pm

Moim zdaniem skromnym Janusz Radek mo?e ?piewac wszystko Niemena. Ma?kowi Balcarowi, z ca?? sympatia dla niego pozostaje na?ladownictwo Rysia Riedla, kt?re mu wychodzi ( z wielka szkod? dla jego indywidualno?ci ! ) - gdyby nie by?o refrenu to pewnie nie by?oby a? tak ?le...jesli chodzi o Balcara...Powinien zna? swoje mozliwo?ci wokalne przed podj?ciem takiego wyzwania - sama sympatia do idola nie wystarczy niestety...i nie ma co t?umaczyc tego piersze?stwem w wyst?pie i stresem... :lol: :wink:
Ostatnio zmieniony kwietnia 10, 2007, 12:08 am przez paul david, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » kwietnia 8, 2007, 8:18 pm

a jak poruszy?e? ten temat D?emu z Ma?kiem to ja musz? napisa? ?e coraz bardziej ch?opa rozumiem. Tak naprawd? po n-tym razie s?uchania p?yty dedykowanej Paw?owi Bergerowi zacz??o to do mnie przemawia? - naprawd?. Zreszt? teraz mog? z czystym sumieniem napisa? jak oddany fan D?emu za mikrofonem wol? Ma?ka ni? Jacka.
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: G. » kwietnia 8, 2007, 8:38 pm

Por?wnaj sobie jak to samo ?piewa cho?by Janusz Radek ...



Radek to MISTRZ. Kameleon. Mistrz ekspresji. Geniusz.
Nie trać czasu dla tych, którzy nie mają go dla ciebie.
Awatar użytkownika
G.
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 143
Rejestracja: lipca 5, 2006, 11:58 am

Postautor: alojz keta » kwietnia 9, 2007, 11:27 am

[/quote]

Damianie! moim skromnym zdaniem, niewielu wokalist?w potrafi tak dobrze jak Maciej Balcar zinterpretowac Czes?awa Niemena. A jesli chodzi Ci o jedna nie czystosc w utworze, to mysle ze nie czyni go "polozonym" jesli reszta numeru jest po prostu zajebista![/quote]

Macieju!
Niestety nie mog? podzieli? Twego entuzjazmu co do interpretacji utwor?w Mistrza przez Ma?ka Balcara, bo nie mia?em okazji takowych s?ysze? pr?cz wspominanej w tym temacie wersji pie?ni "Dziwny jest ten ?wiat". Ta wersja jest niestety niedobra i nie chodzi tylko o jeden jak sam przyznajesz "nieczysty" fragment a o ca?o?? tego wykonania, kt?ra w mojej ocenie jest bardzo nieudana, po prostu za wysoki pr?g w stosunku do mo?liwo?ci wokalnych i tyle. Nieporozumieniem tak?e jest twierdzi? ?e mimo jednej nieczysto?ci reszta otworu jest zajebista, tym bardziej ?e chodzi o najbardziej charakterystyczny fragment tej pie?ni*. Albo co? si? potrafi zrobi? dobrze albo robi si? co? innego, lub inaczej, na miar? ?rodk?w i si?, a w tym wypadku niestety takowych zabrak?o.
To oczywi?cie moja bardzo subiektywna ocena wcale nie umniejszaj?ca mojej sympatii do Ma?ka Balcara jako wokalisty D?emu, po prostu w tym wypadku mu nie wysz?o i tyle.

*Je?eli jedziesz autem i ?apiesz jedn? gum? to niestety ca?e auto jest do d.... mimo trzech pozosta?ych dobrych k??, cho?by to by? Merol S-klasowy
z full wypasem :wink:
Awatar użytkownika
alojz keta
bluesman
bluesman
 
Posty: 340
Rejestracja: lutego 26, 2005, 9:02 am
Lokalizacja: Miko??w

Postautor: getright » kwietnia 9, 2007, 10:18 pm

Moim zdaniem ta wersja jest udana , :) a swoja drog? r?wnie zachwycaj?co jak dla mnie za?piewa?a ten utw?r Kasia Kowalska
Awatar użytkownika
getright
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 132
Rejestracja: lipca 3, 2005, 9:29 am
Lokalizacja: Londyn

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości