Koniec pewnej epoki?

Wydarzyło się coś ciekawego? Dowiedziałeś się o czymś interesującym? Podziel się z nami swoimi informacjami.

Moderator: mods

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: posener » stycznia 9, 2014, 9:41 am

karambol pisze: Jak w każdym uogólnieniu jest sporo prawdy chociaż akurat „Trójka” na tym tle wypada zupełnie przyzwoicie.


No jasne, bo tam jeszcze jest jakaś ciągłość. Od radia ostatecznie mnie odrzuciła estetyka jingli, playlist, reklam i kretyńskich prowadzących, którzy jakby wychodzili spod jednej sztancy.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: rocken » stycznia 9, 2014, 9:55 am

karambol pisze:Wracając do Barona - chętnie posłuchałbym w kilku audycjach zamiast niego Antoniego Piekuta.

Też lubię Piekuta. Bardzo lubię jego szczere wypowiedzi. Czuć, że mówi to co myśli bez zbędnej dyplomacji, no i gusta muzyczne ma dość zbieżne z moimi.
Karambol wymienił kilka audycji które również są na mojej liście ulubionych audycji na antenie PR3. Jednak brakuje mi w tym zestawieniu jeszcze jednej sztandarowej. Chodzi o "Trzy kwadranse jazzu" prowadzone przez Jana Ptaszyna Wróblewskiego.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: B&B » stycznia 9, 2014, 11:19 am

A ja się dziwię, że karambol nie wymienił Nocy Muzycznych Pejzaży Piotra Kosińskiego...
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: karambol » stycznia 9, 2014, 11:24 am

B&B pisze:A ja się dziwię, że karambol nie wymienił Nocy Muzycznych Pejzaży Piotra Kosińskiego...

O tak barbarzyńsko nieludzkiej porze to ja radia nie słucham.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: RafałS » stycznia 9, 2014, 11:51 am

rocken pisze:Też lubię Piekuta. Bardzo lubię jego szczere wypowiedzi. Czuć, że mówi to co myśli bez zbędnej dyplomacji, no i gusta muzyczne ma dość zbieżne z moimi.


To że ma gusta zbieżne z Twoimi jest dość oczywiste. Słyniesz przecież ze swego umiłowania Rammsteina, Gary Numana i muzyki irlandzkiej. ;) A serio - szczerość Piekuta i jego pasjonackie podejście do Stonesów są sympatyczne i też bym go chętnie więcej posłuchał, ale nie wiem, jak by się sprawdził w większych dawkach. ;)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: rocken » stycznia 9, 2014, 11:59 am

RafałS pisze:To że ma gusta zbieżne z Twoimi jest dość oczywiste. Słyniesz przecież ze swego umiłowania Rammsteina, Gary Numana i muzyki irlandzkiej. ;)

:lol: Ale tymi Stonesami i starą szkołą bluesa dużo nadrabia. Nikt nie jest idealny. Generalnie pod względem charakteru i podejścia do muzyki mi odpowiada. Leszek Adamczyk tym Knopflerem też sporo plusuje. Ale faktycznie trzeba uważać aby te plusy nie przesłoniły minusów. :lol:
Nie lubię "miałkich" prezenterów 8)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: posener » stycznia 9, 2014, 8:51 pm

posener pisze:Niemal analfabetyzm ściga się z debilizmem, cynizmem i zwyczajnym plugastwem.


Samo się przypadkiem napatoczyło i nie mogę się powstrzymać - "Od jakiegoś czasu w przestrzeni medialnej krążą plotki o powstaniu trzeciej części kultowych „Młodów wilków". Nieoceniona Wirtualna Polska. Wierzyć się nie chce, że to się dzieje naprawdę.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: Rock-A-Billy » stycznia 9, 2014, 10:43 pm

posener pisze:
posener pisze:Niemal analfabetyzm ściga się z debilizmem, cynizmem i zwyczajnym plugastwem.


Samo się przypadkiem napatoczyło i nie mogę się powstrzymać - "Od jakiegoś czasu w przestrzeni medialnej krążą plotki o powstaniu trzeciej części kultowych „Młodów wilków". Nieoceniona Wirtualna Polska. Wierzyć się nie chce, że to się dzieje naprawdę.


Ja w takich sytuacjach zawsze zadaję sobie jedno pytanie, na które nie mogę udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Czy oni dostosowują się w ten sposób do poziomu słuchaczy (albo innych odbiorców danego medium), których z założenia uznają za idiotów, czy też sami świadomie tak niskie gusta kształtują i hołubią ? Ostatnio coraz częściej zdaję się przychylać do tej drugiej możliwości. Ludzie nie są bowiem tak głupi, ale w warunkach społeczeństwa postkomunistycznego, gdzie znajomość uwarunkowań i mechanizmów medialnych jest znikoma niezwykle łatwo ich ogłupić. I to jest chyba celem medialnego systemu sprzężonego z władzą. Głupcami, niczego nie rozumiejącymi, nie myślącymi samodzielnie i nie potrafiącymi wyciągać najprostszych wniosków z przedstawianych (często celowo w nadmiarze) informacji po prostu łatwiej się rządzi i manipuluje. Zauważcie, że podawane w mediach informacje całkowicie stronią od jakiegokolwiek bardziej złożonego procesu umysłowego mogącego służyć zrozumieniu istoty problemu. One najczęściej odwołują się wyłącznie do emocji, z reguły tych najprostszych,czasem wręcz prymitywnych odruchów. Panuje kultura obrazkowa i w drodze obrazków dziś w prostym ludzie próbuje kodować się całe zachowania i oceny zdarzeń, zjawisk społecznych. Klasyczny przykład to ukazywanie przez TVN 24 w ramach jednego przekazu, na podzielonym ekranie w tym samym czasie zadymiarskich ekscesów na ostatnim Marszu Niepodległości w Warszawie i J. Kaczyńskiego przemawiającego w Krakowie. Chyba każdy wie jaki był cel tej manipulacji. Powiązanie mimo wszystko na siłę Kaczyńskiego (który zawczasu przezornie spierdzielił do Krakowa) z zadymą środowisk narodowo - kibicowskich. Po wszystkim stacja prymitywnie tłumaczyła się, że tak trzeba było bo oba wydarzenia działy się jednocześnie :lol: :lol: :lol: I nikogo to nie ruszyło :!: Nie chodzi tu o politykę, gdyż ten przykład po prostu pierwszy przyszedł mi do głowy, ale propagandę i prymitywizm tzw. mediów elektronicznych, którym niestety szerokie rzesze Polaków wciąż ulegają, głównie z powodu swego lenistwa umysłowego
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: rocken » stycznia 9, 2014, 10:56 pm

posener pisze:"Od jakiegoś czasu w przestrzeni medialnej krążą plotki o powstaniu trzeciej części kultowychMłodów wilków". Nieoceniona Wirtualna Polska. Wierzyć się nie chce, że to się dzieje naprawdę.

Przekręcony tytuł jakoś zbyt mocno mnie nie bulwersuje. Domyślam się o jakie "dzieło" kinematografii chodzi. Ale nazwanie takiego gniota kultowym filmem to grzech ciężki. :evil:
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: Rock-A-Billy » stycznia 9, 2014, 11:09 pm

rocken pisze:
posener pisze:"Od jakiegoś czasu w przestrzeni medialnej krążą plotki o powstaniu trzeciej części kultowychMłodów wilków". Nieoceniona Wirtualna Polska. Wierzyć się nie chce, że to się dzieje naprawdę.

Przekręcony tytuł jakoś zbyt mocno mnie nie bulwersuje. Domyślam się co ma być pierwowzorem i nazwanie takiego gniota kultowym filmem to grzech ciężki. :evil:


To nie jest tak do końca, ten film, a może raczej filmy są "kultowe" w swej słabiźnie, nieudolności. To coś co należy pokazywać adeptom szkół filmowych na zajęciach na temat "Jak nie należy robić filmów" :)
Na tej samej zasadzie "kultowa" stała się jedna z większych katastrof polskiej kinematografii pt. "Kac WaWa". Obejrzałem to dzieło nie bez fascynacji...że można nakręcić coś tak beznadziejnego.
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: posener » stycznia 10, 2014, 8:46 am

Rock-A-Billy pisze: To nie jest tak do końca, ten film, a może raczej filmy są "kultowe" w swej słabiźnie, nieudolności. To coś co należy pokazywać adeptom szkół filmowych na zajęciach na temat "Jak nie należy robić filmów" :)


Ty to napisałes z sarkazmem, ale ja nie wiem czy powoli nie kształtuje się jakiś kult miernoty, a mówiąc brutalnie, gówna. Obserwuję w internecie, szczególnie wśród młodszych ludzi, jakąś perwersyjną modę i przyjemność taplania się w takiej miernocie i syfie. Taką nieśmiałą tezę rzucam.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: Rock-A-Billy » stycznia 10, 2014, 4:51 pm

posener pisze:
Rock-A-Billy pisze: To nie jest tak do końca, ten film, a może raczej filmy są "kultowe" w swej słabiźnie, nieudolności. To coś co należy pokazywać adeptom szkół filmowych na zajęciach na temat "Jak nie należy robić filmów" :)


Ty to napisałes z sarkazmem, ale ja nie wiem czy powoli nie kształtuje się jakiś kult miernoty, a mówiąc brutalnie, gówna. Obserwuję w internecie, szczególnie wśród młodszych ludzi, jakąś perwersyjną modę i przyjemność taplania się w takiej miernocie i syfie. Taką nieśmiałą tezę rzucam.


Myślę, że to raczej objaw kompletnego zagubienia, będącego skutkiem długotrwałej ekspozycji młodych, nie do końca ukształtowanych umysłów na serwowaną im nieustannie głupotę i bezguście.
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: Robert007Lenert » stycznia 10, 2014, 8:53 pm

A mnie szkoda, ze głupota i bezguście nie bolą tak jak zepsute zęby... i że nie ma dentystów od tych dolegliwości.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: posener » stycznia 10, 2014, 8:57 pm

Robert007Lenert pisze:A mnie szkoda, ze głupota i bezguście nie bolą tak jak zepsute zęby...


A mnie nie, bo to zbiorowe wycie z bólu byłoby nie do wytrzymania.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: Sergiusz » stycznia 11, 2014, 12:32 am

Koniec pewnej epoki nastąpi jak się skończy, np. muzyka...
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2107
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: Roj » stycznia 11, 2014, 5:55 am

Przypuszczam, że gdyby reżyser Młodych wilków okrasił go jakimiś ekstra bluesowymi numerami, uznalibyście ten film za epokowe dzieło sztuki. Znawcy :lol:
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: Rock-A-Billy » stycznia 11, 2014, 9:59 am

Mylisz się. Nie uznalibyśmy 8)
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Re: Koniec pewnej epoki?

Postautor: ref » stycznia 30, 2014, 10:53 am

Od początku funkcjonowania na forum mam specjalną tabelkę w excelu, z podziałem na dni tygodnia i pory dnia, i poszczególnymi audycjami, a więc prywatną ramówkę będącą miksem przeróżnych radiostacji, więc chyba nie mogę powiedzieć, że słucham Trójki, tylko wybiórczo spersonalizowanego zlepku audycji autorskich. Wychodzę na tym całkiem dobrze.
12 Taktów - muzyczny punt wyjścia /
Rafał Maciak
Awatar użytkownika
ref
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3289
Rejestracja: stycznia 23, 2007, 11:07 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości