The Rolling Stones - 50 lat !!!

Wydarzyło się coś ciekawego? Dowiedziałeś się o czymś interesującym? Podziel się z nami swoimi informacjami.

Moderator: mods

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: rocken » marca 19, 2014, 12:29 pm

hfc pisze:Ze względu na tragiczną śmierć L'Wren Scott najbliższy koncert w Austrialii został odwołany a sprzedaż biletów na pozostałe koncerty w tamtej części świata wstrzymana.

Tournee w Australii i Nowej Zelandii odwołane. Koncerty mają odbyć się w późniejszym terminie.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: hfc » marca 21, 2014, 8:30 am

Od dzisiaj są w sprzedaży bilety na niemieckie koncerty i faktycznie, zarówno na niemieckim eventimie jak i ticketmasterze ceny powyżej 100 euro.
Berlin stojące pod sceną podobno 224 euro.
hfc
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 99
Rejestracja: lipca 12, 2009, 7:48 am
Lokalizacja: Mikołów

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: rocken » marca 21, 2014, 9:01 am

I tak bardzo ciężko było kupić bilety. Sprzedały się w ciągu 30minut.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: hfc » marca 21, 2014, 9:04 am

Ja miałem kod który umożliwiał mi zakup biletu minutę po północy w ticketmasterze ale po takich cenach to jednak się nie zdecydowałem.
hfc
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 99
Rejestracja: lipca 12, 2009, 7:48 am
Lokalizacja: Mikołów

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: rocken » marca 21, 2014, 9:40 am

"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: hfc » marca 21, 2014, 10:24 am

Masakra.
Zresztą nie wiadomo co z 'formą' Jaggera po ostatnim wydarzeniu. Ogólnie czy w ogóle te koncerty w Europie się odbędą.
hfc
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 99
Rejestracja: lipca 12, 2009, 7:48 am
Lokalizacja: Mikołów

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: bluesman1 » marca 21, 2014, 11:16 am

hfc pisze:Od dzisiaj są w sprzedaży bilety na niemieckie koncerty i faktycznie, zarówno na niemieckim eventimie jak i ticketmasterze ceny powyżej 100 euro.
Berlin stojące pod sceną podobno 224 euro.


I to ma byc rock 'n' roll.....
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: rocken » marca 21, 2014, 11:21 am

bluesman1 pisze:
hfc pisze:Od dzisiaj są w sprzedaży bilety na niemieckie koncerty i faktycznie, zarówno na niemieckim eventimie jak i ticketmasterze ceny powyżej 100 euro.
Berlin stojące pod sceną podobno 224 euro.

I to ma byc rock 'n' roll.....

Każda rewolucja po pewnym czasie zamienia się w system...
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: bluesman1 » marca 21, 2014, 11:35 am

Nie kazda :). Przykladem sa zespoly progresywne (oczywiscie nie wszystkie). Z rockiem jakos tak jest ze on niepotrzebnie stal sie zbyt popularny, a zbytnia popularnosc zabija sztuke w/g mnie. Moze dlatego ze jest prosty? Nie wiem... Ale ja tez lubie Stonesow tylko skad u licha Panowie te ceny wytrzasneli? Czy im jeszcze malo? (Pomijam kwestie czysto logistyczne, czyli zrownowazenie wydatkow na ekipe, scene, transport itp.). Szkoda, mialem nadzieje jedna zobaczyc Toczace Sie Kamienie choc raz...
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: rocken » marca 21, 2014, 11:19 pm

"Wielki darmowy koncert legend rocka, który ma uświetnić 25. rocznicę wyborów 4 czerwca to plan Kancelarii Prezydenta - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
The Rolling Stones mieliby wystąpić na Stadionie Narodowym. Koncert byłby darmowy, a wejściówki zostałyby rozdane wylosowanym uczestnikom.
Jednak jak informuje "Rzeczpospolita", na razie problemem są finanse. Występ zespołu kosztuje bowiem kilka milionów euro. Rozwiązaniem może być sfinansowanie koncertu przez sponsorów - najbogatsze polskie firmy."

źródło: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... -Narodowym
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: bluesman1 » marca 22, 2014, 9:32 am

rocken pisze:"Wielki darmowy koncert legend rocka, który ma uświetnić 25. rocznicę wyborów 4 czerwca to plan Kancelarii Prezydenta - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
The Rolling Stones mieliby wystąpić na Stadionie Narodowym. Koncert byłby darmowy, a wejściówki zostałyby rozdane wylosowanym uczestnikom.
Jednak jak informuje "Rzeczpospolita", na razie problemem są finanse. Występ zespołu kosztuje bowiem kilka milionów euro. Rozwiązaniem może być sfinansowanie koncertu przez sponsorów - najbogatsze polskie firmy."

źródło: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... -Narodowym


Jesli RS to zrobia, publicznie spale ich plyty i napluje na portret Micka Jaggera.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: Rock-A-Billy » marca 22, 2014, 2:38 pm

Jak znajdzie się kasa, to obawiam się, że ta koncertowa hucpa niestety odbędzie się. Ludzie na tzw. Zachodzie nie znają genezy, natury czy też tzw. drugiego dna przemian zapoczątkowanych ugodą w tzw. Magdalence. Wystąpią w szczerym przekonaniu, że sławią wiekopomne, niezaprzeczalne i niezwykle korzystne dla Polski i świata wydarzenie.
No i Bolek będzie mógł powrzucać na Facebooka "słitfocie" z Mickiem i, co mocno podbije i tak wybujałe ego tego próżniaka.
http://wpolityce.pl/artykuly/76547-czlo ... w-kioskach
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: bluesman1 » marca 22, 2014, 3:36 pm

Nie mogles ujac tego bardziej wymownie.

Kto chce kupic ode mnie plyty RS? Mam kilka oryginalow na LP (stany bliskie idealnym), troche bootlegow (LP i CD).

Czuje, ze trzeba rozstac sie z tymi pozerami. Na innych przyjdzie pora pozniej.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: Sergiusz » marca 23, 2014, 12:36 am

Rock-A-Billy pisze:Jak znajdzie się kasa, to obawiam się, że ta koncertowa hucpa niestety odbędzie się. Ludzie na tzw. Zachodzie nie znają genezy, natury czy też tzw. drugiego dna przemian zapoczątkowanych ugodą w tzw. Magdalence. Wystąpią w szczerym przekonaniu, że sławią wiekopomne, niezaprzeczalne i niezwykle korzystne dla Polski i świata wydarzenie.
No i Bolek będzie mógł powrzucać na Facebooka "słitfocie" z Mickiem i, co mocno podbije i tak wybujałe ego tego próżniaka.
http://wpolityce.pl/artykuly/76547-czlo ... w-kioskach


W Polsce też tego tzw. drugiego dna nie znają albo uważają, że to najważniejsze wydarzenie ostatnich wieków na świecie...
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2107
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: Waldemar Gawin » marca 23, 2014, 5:08 am

Witam
Często zaglądam na forum w poszukiwaniu nowych informacji w dziedzinie nowych płyt lub koncertów. Zastanawia mnie jednak, skąd bierze się tyle negatywnych komentarzy. W sprawie nieśmiertelnych Stonesow, ja cieszę się ze chłopaki wyprzedają każda możliwa sale bez względu na cenę w kilkanaście minut. Sam z wypiekami na twarzy starałem się kupić bilety na koncert do Berlina w nocy z czwartku na piątek. Wytlumaczcie mi ten fenomen, oni nie wydają nowych płyt, nie pokazują gołych tylkow , nie sprzedają swoich piosenek do reklam, jak mój ukochany Dylan ostatnio, ogłaszają po prostu nowy termin i za kilka dni nie ma już biletów. Mnie się udało, jadę do Berlina, zapłaciłem 200 euro ale gdyby trzeba było zapłaciłabym dwa razy tyle. To będzie mój czwarty koncert Stonesow, kto kiedyś był na Ich koncercie wie o czym mowię, a kto nie był niech zbiera kasę na Kylie Minogue, najtańsze bilety po 200 pln
Waldemar Gawin
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: marca 22, 2008, 10:11 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: bluesman1 » marca 23, 2014, 10:12 am

Waldemar Gawin pisze:Witam
Często zaglądam na forum w poszukiwaniu nowych informacji w dziedzinie nowych płyt lub koncertów. Zastanawia mnie jednak, skąd bierze się tyle negatywnych komentarzy. W sprawie nieśmiertelnych Stonesow, ja cieszę się ze chłopaki wyprzedają każda możliwa sale bez względu na cenę w kilkanaście minut. Sam z wypiekami na twarzy starałem się kupić bilety na koncert do Berlina w nocy z czwartku na piątek. Wytlumaczcie mi ten fenomen, oni nie wydają nowych płyt, nie pokazują gołych tylkow , nie sprzedają swoich piosenek do reklam, jak mój ukochany Dylan ostatnio, ogłaszają po prostu nowy termin i za kilka dni nie ma już biletów. Mnie się udało, jadę do Berlina, zapłaciłem 200 euro ale gdyby trzeba było zapłaciłabym dwa razy tyle. To będzie mój czwarty koncert Stonesow, kto kiedyś był na Ich koncercie wie o czym mowię, a kto nie był niech zbiera kasę na Kylie Minogue, najtańsze bilety po 200 pln


Hipnoza. Programowanie podswiadome. Ot i caly fenomen.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: rocken » marca 23, 2014, 10:13 am

bluesman1 pisze:Jesli RS to zrobia, publicznie spale ich plyty[...]

bluesman1 pisze:[...]Kto chce kupic ode mnie plyty RS? Mam kilka oryginalow na LP (stany bliskie idealnym), troche bootlegow (LP i CD).[...]

Wymień na płyty Kukiza, on Ci całą prawdę i tylko prawdę wyśpiewa.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: bluesman1 » marca 23, 2014, 10:33 am

rocken pisze:
bluesman1 pisze:Jesli RS to zrobia, publicznie spale ich plyty[...]

bluesman1 pisze:[...]Kto chce kupic ode mnie plyty RS? Mam kilka oryginalow na LP (stany bliskie idealnym), troche bootlegow (LP i CD).[...]

Wymień na płyty Kukiza, on Ci całą prawdę i tylko prawdę wyśpiewa.


:D
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: krzycho49 » marca 25, 2014, 5:49 am

Rock-A-Billy pisze:Jak znajdzie się kasa, to obawiam się, że ta koncertowa hucpa niestety odbędzie się. Ludzie na tzw. Zachodzie nie znają genezy, natury czy też tzw. drugiego dna przemian zapoczątkowanych ugodą w tzw. Magdalence. Wystąpią w szczerym przekonaniu, że sławią wiekopomne, niezaprzeczalne i niezwykle korzystne dla Polski i świata wydarzenie.
No i Bolek będzie mógł powrzucać na Facebooka "słitfocie" z Mickiem i, co mocno podbije i tak wybujałe ego tego próżniaka.
http://wpolityce.pl/artykuly/76547-czlo ... w-kioskach

rokabily ty oczywiście znasz geneze przemian w Polsce.i teraz po 25 latach uważasz ze lepsza bylaby rewolucja w stylu rumuńskim.juz widze pewnego prezesa jak z kalachem szturmuje budynek kc w warszawie.a ten jak to piszesz bolek to za komuny ile razy prace tracil a ile razy tracil prace ow znany prezes.a i kiedy ow prezes dowiedział się o wprowadzeniu stanu wojennego.tylko jak to wszystko ma się do rolling stnesow. :lol:
krzycho49
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 114
Rejestracja: września 24, 2009, 2:54 pm

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: bluesman1 » marca 25, 2014, 12:55 pm

Bolek, nie-Bolek; prawda jest taka ze RS to dzis establiszment przeciw ktoremu walczyli (?). A mozna bylo pojsc inna droga, skonczyc w pore kariere, nie zatykac ust diamentami i nie podpisywac lukratywnych czekow w towarzystwie arabskich szejkow i podrywac super-modelki. Najbardziej dziwie sie dwom Panom z tej zalogi: Keith - wiadomo, ostoja buntu, heros, gosc ktorego nawet heroina nie dala rady zniszczyc; Ronnie - wesoly duch, wieczny mlodzian, amator kokainy i dlugonogich kelnerek. No i po kiego h***ja w tym ciagle tkwia? Oboje maja potencjal na nagrywanie solowych plyt, oboje maja sto razy ciekawsze pomysly niz reszta, wreszcie oboje to tworcy z prawdziwego zdarzenia - Keith to zapalony czytelnik ktory potrafi zgrabnie ulozyc tekst i jeszcze cos przekazac a Ronnie nawet kredke czy pedzel potrafi wziasc i cos dziargnac (widzialem-wiadomo, Hieronim Bosch to nie jest ale i tak o niebo lepsze niz cala watacha jemu wspolczesnych). A Mick? Od dawna wiadomo, ze gosc lazi na imprezy i podchwytuje piosenki ktore pozniej uwaza za swoje wlasne. Charlie? Ok, jego zostawiam w spokoju bo gra rowno. Ale tylko tyle.

Tak czy tak, chyba Panowie obrosli jednak mchem.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: karambol » marca 25, 2014, 1:14 pm

Proszę o posty na temat i przestrzeganie regulaminu. Jak chcecie sobie o Bolkach podyskutować to przenieście się na inne forum.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: bluesman1 » marca 25, 2014, 1:17 pm

Chyba pisze na temat? Bo rozmawiamy o RS, zgadza sie? Wiec co-mam stawiac pomniki i pisac wszystko w superlatywach? Skoro Panowie z RS sie zdegradowali do tego stopnia, ze chca wspolpracowac z Bolkami, to trzeba o tym jasno wspomniec. I tyle.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: rocken » marca 25, 2014, 1:58 pm

bluesman1 pisze:Tak czy tak, chyba Panowie obrosli jednak mchem.

Ja to widzę inaczej. Dla mnie obrośli Ci którzy po latach muszą regularnie dorabiać do emerytury na polskich festiwalach i koncertach.
RS w ciągu ostatnich 25 lat nagrali kilka bardzo dobrych płyt. Jakiś z zespołów brytyjskiego boomu lat 60/70 może się w tym okresie czymś pochwalić, oprócz odgrzewania starych kotletów?
Moim zdaniem nie, ale nie wykluczam, że trochę mogę się mylić (ale tylko trochę 8) ), ponieważ oprócz RS brytyjskie legendy rocka i ich muzyka mało mnie interesuje.
Ostatnio zmieniony marca 25, 2014, 2:17 pm przez rocken, łącznie zmieniany 1 raz
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: bluesman1 » marca 25, 2014, 2:13 pm

No to jest druga strona tego samego kija. Albo kicz sie sprzedaje albo nie; a tak czy tak chec do grania jest. Dlatego coraz mniej interesuje mnie muzyka rockowa czy popularna, bo ona opiera sie na (wylacznie) mlodzienczej witalnosci i buncie, ktory ulatuje wraz z wiekiem. I czy to beda polskie kotlety czy anglosaskie diamenty nie robi na mnie zadnej wiekszej roznicy.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: rocken » marca 25, 2014, 2:27 pm

bluesman1 pisze:Dlatego coraz mniej interesuje mnie muzyka rockowa czy popularna, bo ona opiera sie na (wylacznie) mlodzienczej witalnosci i buncie, ktory ulatuje wraz z wiekiem.

Ja mam wrażenie, że ty masz ochotę zostać hipsterem tylko trochę się wahasz :lol: :lol:
Oby tylko było to jeszcze w modzie :lol: :lol:
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: bluesman1 » marca 25, 2014, 2:39 pm

Niestety nie trafiles :). Czasy fascynacji subkulturami juz mam dawno za soba ;).
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: Waldemar Gawin » marca 25, 2014, 5:44 pm

Dajcie spokój Stonesom, niech grają jak najdłużej. Trasa europejska w całości potwierdzona, nie ma Warszawy. 4.06 w Tel Avivie. Nie trzeba palić płyt :wink:
Waldemar Gawin
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: marca 22, 2008, 10:11 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: Onsted » marca 26, 2014, 11:47 am

Szkoda,że nie będzie ich u nas,ale co tam-dla nich można jechać wszędzie-w najbliższym czasie planuję kupić bilety na Berlin i Bóg mi świadkiem,że żona mnie zabije,że wydaje pieniądze na "głupoty",ale pojadę ;P
Nie łatwo kupić dobre meble tapicerowane
Poznań
i okolice idealne do joggingu :)
Onsted
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: marca 26, 2014, 9:58 am

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: rocken » maja 18, 2014, 8:58 am

Próby do europejskiej trasy trwają.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

źródło: http://wwwcrazymama.blogspot.com/
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: The Rolling Stones - 50 lat !!!

Postautor: mrdaniel2035 » maja 20, 2014, 9:23 am

Przy okazji rocznicowych obchodów powstania "Solidarności" grali u nas Jean Michelle Jarre i David Gilmour. Dając się ponieść głupim marzeniom do końca miałem nadzieję, że zagrają na 25-lecie upadku komunizmu w Polsce. Niestety chyba nic dwa razy się nie zdarza.
mrdaniel2035
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: maja 20, 2014, 8:42 am

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości

cron