Blackberry Smoke

Wydarzyło się coś ciekawego? Dowiedziałeś się o czymś interesującym? Podziel się z nami swoimi informacjami.

Moderator: mods

Postautor: posener » sierpnia 3, 2012, 4:45 pm

Po kilku przesłuchaniach zdecydowanie lepiej. Wolę poprzednią, ale ta też bardzo dobra. Band potwierdził klasę!
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: *woytek » sierpnia 3, 2012, 11:31 pm

posener pisze:Po kilku przesłuchaniach zdecydowanie lepiej. Wolę poprzednią, ale ta też bardzo dobra. Band potwierdził klasę!


Mnie tez LPoD chwycilo bardziej. Co nie zmienia faktu, ze Whippoorwill dla mnie tez potwierdzil klase. Jest tam kilka takich moich rodzynkow:)

Charlie Starr nie stracil nic swojego uroku...

To kolejna dobra plyta w tym roku...

Ale w tym roku na razie u mnie wciaz najlepiej wypadli The Vegabonds z Southern Sons. Poczekamy do 21...

*woytek
'...We bow our heads before we eat,
Before we start our day,
Before we fall asleep,
'Cause In God We Trust.
And We Belive...'

B.G.
*woytek
blueslover
blueslover
 
Posty: 429
Rejestracja: października 8, 2005, 10:22 pm
Lokalizacja: warszawa

Re: Blackberry Smoke

Postautor: kleszek » grudnia 30, 2013, 4:08 pm

Musiałem się pochwalić :wink: Mam już bilet na berliński marcowy koncert Blackberry Smoke ! . Mam nadzieję,że bedzie to wydarzenie ,które na długo zostanie w mojej pamięci. Wszystkim blues maniakom życzę wspaniałego 2014 roku. Pozdrawiam!
kleszek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 21
Rejestracja: listopada 1, 2013, 5:14 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Blackberry Smoke

Postautor: Idee Fixe » grudnia 30, 2013, 6:48 pm

kleszek pisze:Musiałem się pochwalić :wink: Mam już bilet na berliński marcowy koncert Blackberry Smoke !

No to zazdroszczę co nieco i czekać będę na relację :)
pozdro
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Re: Blackberry Smoke

Postautor: posener » lutego 16, 2014, 12:12 pm

Koncert przeniesiony do Lido na Kreuzbergu. To świeża sprawa, więc jeżeli ktoś wczesniej kupił bilety, to zwracam uwagę.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Blackberry Smoke

Postautor: kleszek » lutego 17, 2014, 1:57 pm

Posener, dzięki za informację. Nic nie wiedziałem. Twoje informacje nie są chyba do końca ścisłe. Wg. strony https://apps.facebook.com/concertsbybit ... 4&tab=true chodzi o klub The Lido przy Schönhauser Allee 6 a nie przy Cuvrystraße 7 na Kreuzbergu. Więc jednak koncert ma się odbyć niemal w tym samym miejscu co planowano. Pierwotne miejsce koncertu ( czyli lokal White Trash Fast Food ) mieści się dokładnie pod adresem Schönhauser Allee 6-7. Nigdy tam nie byłem ale domyślam się, że scena w fast foodzie chyba jest za mała albo sprzedano za dużo biletów aby pomieścić wszystkich chętnych w pubie. Tak czy owak mam nadzieję, że wezmę udział w bardzo fajnym koncercie
kleszek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 21
Rejestracja: listopada 1, 2013, 5:14 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Blackberry Smoke

Postautor: posener » lutego 17, 2014, 2:58 pm

kleszek pisze:Twoje informacje nie są chyba do końca ścisłe. Wg. strony https://apps.facebook.com/concertsbybit ... 4&tab=true chodzi o klub The Lido przy Schönhauser Allee 6 a nie przy Cuvrystraße 7 na Kreuzbergu.


Według Eventim nie.

http://www.eventim.de/blackberry-smoke- ... =erdetaila
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Blackberry Smoke

Postautor: kleszek » lutego 17, 2014, 3:47 pm

Na stronie facebooka Lido z Cuvrystraße jest również zapowiedź tego koncertu więc chyba koncert rzeczywiście odbędzie się tam a nie w White Trash. Lido choć z zewnątrz wygląda obskurnie, chyba jest lepiej przystosowana do koncertów rockowych niż mała scenka z fast foodu. Sądzę, że ta zmiana będzie z korzyścią dla tego wydarzenia. W każdym razie dziękuję za informację. Pozdrawiam!
kleszek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 21
Rejestracja: listopada 1, 2013, 5:14 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Blackberry Smoke

Postautor: KROPLA72 » lutego 17, 2014, 5:29 pm

a czemu to chłopcy nie przyjadą do POLSZY ??? :(
KROPLA72
blueslover
blueslover
 
Posty: 417
Rejestracja: czerwca 28, 2012, 2:19 pm
Lokalizacja: mazowsze

Re: Blackberry Smoke

Postautor: posener » lutego 17, 2014, 6:32 pm

KROPLA72 pisze:a czemu to chłopcy nie przyjadą do POLSZY ??? :(


A do kogo to pytanie?
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Blackberry Smoke

Postautor: kleszek » lutego 17, 2014, 10:07 pm

Kropla72, myślę że odpowiedź na Twoje pytanie jest bardzo prosta. Sądzę, że na występ tego zespołu w Warszawie (zakładając że koncert zorganizowała by agencja Tangerine) przyszło by może 100 osób. Jeżeli na Gov`t Mule, D. Bettsa czy Royal Southern Brotherhood przychodzi garstka fanów więc nie dziwię się, że nikomu się już nie chce organizować koncertów w Polsce. Smutne ale niestety prawdziwe. Na szczęście Berlin nie leży na końcu świata i nawet ze wschodnich krańców naszego kraju można tam bez większego problemu dojechać.
kleszek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 21
Rejestracja: listopada 1, 2013, 5:14 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Blackberry Smoke

Postautor: Marek-Browarek6 » lutego 17, 2014, 10:12 pm

KROPLA72 pisze:a czemu to chłopcy nie przyjadą do POLSZY ??? :(
Jeśli wszystko pięknie zorganizujesz i wyłożysz odpowiednią ilość kaski to przyjadą... wszystko w Twoich rękach Chłopie...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blackberry Smoke

Postautor: Marek-Browarek6 » lutego 17, 2014, 10:18 pm

kleszek pisze:Kropla72, myślę że odpowiedź na Twoje pytanie jest bardzo prosta. Sądzę, że na występ tego zespołu w Warszawie (zakładając że koncert zorganizowała by agencja Tangerine) przyszło by może 100 osób. Jeżeli na Gov`t Mule, D. Bettsa czy Royal Southern Brotherhood przychodzi garstka fanów więc nie dziwię się, że nikomu się już nie chce organizować koncertów w Polsce. Smutne ale niestety prawdziwe. Na szczęście Berlin nie leży na końcu świata i nawet ze wschodnich krańców naszego kraju można tam bez większego problemu dojechać.


Daj chłopie spokój z tym ponoć "wspaniałym" Berlinem...chyba tam widziałeś tylko koncert MADONNY bo na innych potrafi być o wiele gorzej niż ci się wydaje...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blackberry Smoke

Postautor: kleszek » lutego 17, 2014, 10:43 pm

A gdzie ja napisałem, że Berlin jest wspaniały? Ja po prostu chcę być na koncercie tej kapeli. Ponieważ nie grają w Polsce jadę tam gdzie mogę ich posłuchać.
kleszek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 21
Rejestracja: listopada 1, 2013, 5:14 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Blackberry Smoke

Postautor: Marek-Browarek6 » lutego 17, 2014, 10:57 pm

kleszek pisze:A gdzie ja napisałem, że Berlin jest wspaniały? Ja po prostu chcę być na koncercie tej kapeli. Ponieważ nie grają w Polsce jadę tam gdzie mogę ich posłuchać.


Napisałem to nawiązując do Twoich narzekań na frekwencję na koncertach organizowanych przez np. Tangerine....a wszyscy wiemy , że np. w Berlinie bywało również gorzej...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blackberry Smoke

Postautor: posener » lutego 22, 2014, 2:31 pm

Jak już jesteśmy przy temacie Berlina, to proponuję wypad turystyczno-muzyczny. Przyjazd 9 marca na koncert Henrika Freischladera. 10 marca zwiedzanie, 11 zwiedzanie i koncert Blackberry Smoke. Wyjazd po koncercie lub rano. Naprawdę można przyjemnie spędzić kilka dni.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Blackberry Smoke

Postautor: posener » marca 12, 2014, 3:49 pm

Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Blackberry Smoke

Postautor: kleszek » marca 12, 2014, 6:20 pm

Właśnie wróciłem z koncertu Blackberry Smoke z Berlina. Koncertu bardzo udanego moim zdaniem. Sala wypełniona po brzegi różnojęzyczną publicznością bawiła się doskonale. Zespół zagrał 19 utworów (wg. setlsty). Były właściwie wszystkie utwory na które czekałem ( Like I Am, Up In Smoke, One Horse Town, czy np. zagrany na bis Shake Your Magnolia). Zabrakło mi w tym zestawieniu tylko 1 utworu , tytułowego Whipporwill z ostatniej płyty. Muzyka Blackberry Smoke świetnie sprawdza się na żywo a muzycy wiedzą jak swoją grą zabawić publiczność.Jeżeli kiedyś w przyszłości nadarzy się okazja ponownego spotkania na żywo z zespołem, na pewno nie odmówię sobie tej przyjemności. Jak ktoś chciałby obejrzeć fotorelację z koncertu zapraszam do na stronę https://www.facebook.com/leszek.kalinow ... 091&type=3
kleszek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 21
Rejestracja: listopada 1, 2013, 5:14 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Blackberry Smoke

Postautor: posener » marca 12, 2014, 6:56 pm

Dodam jeszcze, że przed BS zagrał bardzo dobry support, co w mojej praktyce koncertowej zdarza się niezmiernie rzadko. Kapela jest z Wysp, nazywa się Million Dollar Reload i gra hard rocka, który w dużym skrócie okresliłbym jako skrzyżowanie G'n'R i AC/DC. Rzadko już słucham takiej muzy, ale na żywo jak jest dobrze i wykopem zagrana, to ciągle lubię posłuchać. Przed koncertem wymieniłem pozdrowienia z Charlie Starr'em, który przez nikogo nie niepokojony i nierozpoznany popalał przed bocznym wejściem do klubu :D . BS niczym mnie nie zaskoczyli, może oprócz tego, że są na koncercie w stanie odtworzyć to potężne brzmienie z Little Piece Of Dixie i że grają na żywo tak perfekcyjnie. Osobne słowa uznania dla Charlie Starr'a - fantastyczny wokalista, showman i bardzo dobry gitarzysta. Niesamowity gość! W sumie duża dawka pozytywnej energii prosto z rozgrzanych pieców :)
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Blackberry Smoke

Postautor: posener » marca 13, 2014, 8:14 am

P.S.

No i zapomniałem napisać, że było When The Levee Breaks w wersji zeppelinowskiej, na dodatek świetnie zagrane, czym już kompletnie mnie kupili :D
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Blackberry Smoke

Postautor: kleszek » marca 13, 2014, 3:18 pm

Jako uzupełnienie postu posenera można dodać, że w niektórych kawałkach można było usłyszeć wplecione fragmenty "Midnight Rider" Allmanów oraz bluesowy standard "Got My Mojo Working". Naprawdę świetny koncert, świetnego zespołu. Szkoda, że nie wystąpili w Polsce. Może kiedyś w niedalekiej przyszłości ? Pomarzyć zawsze można. Marzenia czasem się spełniają :D
kleszek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 21
Rejestracja: listopada 1, 2013, 5:14 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Blackberry Smoke

Postautor: posener » marca 13, 2014, 3:34 pm

Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Blackberry Smoke

Postautor: posener » kwietnia 3, 2014, 5:22 pm

Jeżeli ktoś żałuje, ze nie był, to będzie okazja aby to naprawić.

Blackberry Smoke
03.11.14, 21:00 UhrC-Club
Columbiadamm 9-11, 10965 BERLIN

http://www.youtube.com/watch?v=tqOmdSCDRhg
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Blackberry Smoke

Postautor: KROPLA72 » kwietnia 4, 2014, 11:43 am

October 16 - Glasgow - O2 ABC
October 17 - Manchester - The Ritz
Ocober 19 - London - O2 Shepherds Bush Empire
October 21 - Cambridge - Junction
October 22 - Birmingham - The Institute
October 24 - Paris - Alhambra
October 25 - Cologne - Kantine
October 26 - Hengelo - Metropool
October 27 - Amsterdam - Melkweg (Old Hall)
October 29 - Leuven- Depot
October 30 - Manheim - Alte Seilerei
November 2 - Nuremberg - Hirsch
November 3 - Berlin - C-Club
November 4 - Esbjerg - Tobakken
November 6 - Malmo - KB
November 7 - Gothenburg - Tradgarn
November 9 - Stockholm - Tryol

...a że Tangerine lubi jak co roku muzycznie zakończyć sezon... to kto wie :wink:
KROPLA72
blueslover
blueslover
 
Posty: 417
Rejestracja: czerwca 28, 2012, 2:19 pm
Lokalizacja: mazowsze

Re: Blackberry Smoke

Postautor: posener » czerwca 7, 2014, 8:46 am

Bilety na listopad już leżą w szufladzie. Przy okazji będzie można zakupić to (2CD):
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Blackberry Smoke

Postautor: masc » lipca 1, 2014, 10:19 am

posener pisze:Jeżeli ktoś żałuje, ze nie był, to będzie okazja aby to naprawić.

Blackberry Smoke
03.11.14, 21:00 UhrC-Club
Columbiadamm 9-11, 10965 BERLIN

http://www.youtube.com/watch?v=tqOmdSCDRhg


Ja nie byłem, ale znam kogoś kto był i powiedział mi to i tamto...żałuję niemiłosiernie i postanawiam to naprawić. Listopad będzie nasz! 8)
"Treat me good, I'll treat you better.
Treat me bad, I'll treat you worse."
Awatar użytkownika
masc
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1154
Rejestracja: stycznia 19, 2006, 6:27 pm
Lokalizacja: Chrząstawa Wielka

Re: Blackberry Smoke

Postautor: posener » lipca 27, 2014, 8:51 am

Podwójny koncertowy album "Leave a Scar: Live in North Carolina" jest już na rynku, a z obozu BS kolejne dobre wieści. Chyba tym razem nie będziemy czekali na nową studyjną płytę tak długo, jak na "The Whippoorwill". Charlie Starr właśnie zeznał w wywiadzie, iż kapela nagrała materiał na czwarty album. Nagrań dokonano w Atlancie, a producentem jest słynny Brendan O'Brien (także muzyk), który w pierwszej dekadzie XXI wieku wyprodukował płyty Bruce'a Springsteen'a, Pearl Jam i AC/DC (to tylko ci najwięksi, z którymi współpracował). Wygląda na to, iż teraz tylko mix i w końcówce roku lub w pierwszych miesiącach 2015 będziemy mogli się cieszyć.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Blackberry Smoke

Postautor: masc » lipca 27, 2014, 9:01 am

Ha, rewelacyjne wieści. Pozostało tylko cierpliwie czekać. Posener - dzięki za info!
"Treat me good, I'll treat you better.
Treat me bad, I'll treat you worse."
Awatar użytkownika
masc
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1154
Rejestracja: stycznia 19, 2006, 6:27 pm
Lokalizacja: Chrząstawa Wielka

Re: Blackberry Smoke

Postautor: Rock-A-Billy » lipca 28, 2014, 7:07 pm

posener pisze:Podwójny koncertowy album "Leave a Scar: Live in North Carolina" jest już na rynku, a z obozu BS kolejne dobre wieści. Chyba tym razem nie będziemy czekali na nową studyjną płytę tak długo, jak na "The Whippoorwill". Charlie Starr właśnie zeznał w wywiadzie, iż kapela nagrała materiał na czwarty album. Nagrań dokonano w Atlancie, a producentem jest słynny Brendan O'Brien (także muzyk), który w pierwszej dekadzie XXI wieku wyprodukował płyty Bruce'a Springsteen'a, Pearl Jam i AC/DC (to tylko ci najwięksi, z którymi współpracował). Wygląda na to, iż teraz tylko mix i w końcówce roku lub w pierwszych miesiącach 2015 będziemy mogli się cieszyć.


Wspaniała wiadomość!
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Re: Blackberry Smoke

Postautor: KROPLA72 » sierpnia 24, 2014, 5:10 pm

na Merlinie do jutra do północy ... Leave A Scar Live North Carolina 2CD+DVD w promocyjnej cenie 56,24 zł
to tak dla zainteresowanych 8)
KROPLA72
blueslover
blueslover
 
Posty: 417
Rejestracja: czerwca 28, 2012, 2:19 pm
Lokalizacja: mazowsze

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości

cron