Feel nagrał utwór z synem Ryszarda Riedla

Wydarzyło się coś ciekawego? Dowiedziałeś się o czymś interesującym? Podziel się z nami swoimi informacjami.

Moderator: mods

Feel nagrał utwór z synem Ryszarda Riedla

Postautor: karambol » maja 28, 2009, 9:55 am

Jak donosi onet.pl :
"Na 5 czerwca wyznaczono datę premiery nowego albumu zespołu Feel. Nosi on tytył "2".
W zestawie znajdzie się 10 kompozycji oraz 2 bonusy instrumentalne. Niespodzianką dla miłośników polskiego bluesa jest duet Piotra Kupichy z Sebastianem Riedlem, synem Ryśka Riedla w piosence "Tylko powiedz czego chcesz" ".
Bez wątpienia jestem miłośnikiem polskiego bluesa ale czy to jest dla mnie niespodzianka? I czy aby mnie to rusza?
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: kora » maja 28, 2009, 9:59 am

bez komentarza ..........
Ostatnio zmieniony maja 31, 2009, 8:50 am przez kora, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: RockOnCellBlock » maja 28, 2009, 10:01 am

ja pierdzielę.
Myślałam, że Bastek zna jakieś granice.
Cholerna kasa...
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: Robert Grześkowiak » maja 28, 2009, 10:09 am

Trafi zatem pod strzechy!
Robert Grześkowiak
bluesman
bluesman
 
Posty: 258
Rejestracja: listopada 17, 2005, 12:09 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Basman » maja 28, 2009, 10:16 am

Doda i Lidia Kopania powinny ich chórki robić.
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: RafałS » maja 28, 2009, 10:26 am

Bez przesady: jest wokalistą, zarabia śpiewaniem, więc zaśpiewał. Nie jego płyta - odpowiedzialności za nią nie bierze. A jeśli zyska dzięki temu na popularności - to Bóg z nim. Byłoby chyba gorzej, gdyby zaprosił Feel na swoją płytę.

Przy okazji - historyjka. Mój stryj bardzo lubi Kupichę. Bardzo lubi Kupichę, bo zanim jeszcze Feel zdobył sławę, Kupicha dorabiał śpiewaniem coverów na imprezach, między innymi na imprezie integracyjnej pewnej dużej firmy, w której mój stryj wtedy pracował. I na tej imprezie, dobrych pare lat temu, Kupicha śpiewał sam z gitarą akustyczną kawałek, który stryjowi się strasznie spodobał. A ten kawałek leciał tak: "Czerwooony jak cegła..." :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 28, 2009, 10:26 am

Myślę że może należy poczekać za kompozycją, bo dziś nie wiemy co to za dżwięki!!! Poza tym, o ile wiem, Piotr jest zdeklarowanym fanem Dżemu, czemu dał także wyraz w telewizji. Poczekajmy!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Tomek D. » maja 28, 2009, 10:34 am

:shock: :shock: :shock:
co jak co, ale tego bym się nie spodziewał :!:

a tutaj małe conieco do posłuchania:
http://www.youtube.com/watch?v=STH3R7tWYTE
:twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
Tomek D.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1592
Rejestracja: listopada 17, 2007, 3:45 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: borszysz » maja 28, 2009, 10:39 am

Swego czasu doszły mnie z pewnych źródeł- zbliżonych do obu "bohaterów" tego artykułu- słuchy, że znana wszystkim pewnie z reklamy jakiegoś tam banku piosenka p.t. "Mój dom" jest autorstwa właśnie Bastka Riedla, a Kupicha wykorzystał ją bez jego zgody i podpisał jako swoją. Bastek się wkurzył i chciał pozwać, czy nawet pozwał Kupichę do sądu. Doszło jednak do ugody i pomijając oczywiscie odszkodowanie pieniężne, Bastek miał zaśpiewać na nowej płycie Feela, ew. jako bonus miała się na niej znaleźć piosenka Cree. Nie wiem ile w tym jest prawdy, ale słyszałem o tym już jakiś czas temu, żę na nowej płycie Feela będzie Bastek, więc to się chyba sprawdza wszystko.
Pozdrawiam!
Borszysz

M: wojtek@hoodooband.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
borszysz
blueslover
blueslover
 
Posty: 619
Rejestracja: lipca 15, 2008, 3:40 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: RockOnCellBlock » maja 28, 2009, 10:40 am

Tomek D. pisze::shock: :shock: :shock:
co jak co, ale tego bym się nie spodziewał :!:

a tutaj małe conieco do posłuchania:
http://www.youtube.com/watch?v=STH3R7tWYTE
:twisted: :twisted: :twisted:


Raczej do poczytania - co tam jakiś Feel i jego plagiaty, ale komentarze pod filmikiem świadczą o tym, jak bardzo prymitywne jest nasze społeczeństwo.
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: kora » maja 28, 2009, 11:06 am

RockOnCellBlock pisze:
Raczej do poczytania - co tam jakiś Feel i jego plagiaty, ale komentarze pod filmikiem świadczą o tym, jak bardzo prymitywne jest nasze społeczeństwo.


Nina WIELKI SZACUN, przede wszystkim za Twą młodość i trzeźwe spojrzenie !!! w takich osobach jak Ty jest nasza nadzieja na przyszłość !!!

Ja nie wnikam w te wszystkie względności typu, co zrobił F i czego w zamian domaga się S.R i co ten w ramach bonusa mu oferuje.
S.R, to człowiek ,który żyje z muzyki, jako,ze z bluesem ma mało wspólnego, to ja Go nie osądzam, bo On w tym układzie mnie nie interesuje

ALE !!!

Co drugi dzień dostaję newsa z Newsletter TB OnLine
i o czym tam czytam od wielu tygodni ???
Jedna trzecia informacji na bluesowym jak nazwa sama wskazuje portalu ( TB) mówi o sukcesie w hit generatorze zespołu Ś.


no jasny gwint !!!! a co mnie to interesuje ? co to ma wspólnego z bluesem !!!! Co to ma wnieść nowego do mojego życia jako bluesfanki ??? !!!
jestem zdegustowana faktem ,iż coś,co z bluesem mi się kojarzyło przez całe lata - otwarło nowe drogi - prowadzące - do nie wiem czego !!!
ale na pewno nie pogłębiania wiedzy bluesowej !!!

Jaki związek ma z tym sytuacja Bastka ?

No chyba jasny !!!

Blues, jako całokształt w Polsce schodzi na psy , a podziękować za to możemy nie komu innemu jak tylko tym,których zadaniem jest jego promowanie !!!

Bastek, robi co chce - to Jego osobista sprawa i nic nam do tego, ( bo sam Bastek mówi,ze jego muzyka, to rock z naciskiem na klimat lat '70-tych ) ale jeżeli ktoś, kto się zwie promotorem bluesa w Polsce i promuje kogoś, kto w chwili obecnej z bluesem nie ma nic wspólnego - DLA MNIE TO JEST ZGROZA i pierwszy sygnał aby zweryfikować swoje poglądy na temat tego jak może wyglądać polski blues za lat kilka !!!

i nie mam tylko na myśli TB ale większość portali, które w nazwie mają BLUES !!!
Ostatnio zmieniony maja 28, 2009, 11:13 am przez kora, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: RockOnCellBlock » maja 28, 2009, 11:10 am

coby ładnie podsumować: Kora prawdę wam powie !
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: leszekblues » maja 28, 2009, 11:14 am

KOra znowy Twoje bluesowe ramy sa za wąskie dla muzyki.
Jezu jak mnie takie dywagacje co jest a co nie juz dzi wkurzaja .KIedys tylko to był usmiech na twwrzy.
WEz kup se najtańszy istrument bluesowy tzn.harmonijke i pokaz nam, za pare lat, co bluesem jest a co juz nie .
Czekam na njusy i nową, prawdziwą artystke, na która beda walic tłumy.
Ostatnio zmieniony maja 28, 2009, 11:16 am przez leszekblues, łącznie zmieniany 1 raz
leszekblues
 

Postautor: kora » maja 28, 2009, 11:16 am

Najlepiej kogoś sprowadzić do parteru, tylko na tyle Leszku Cię stać ?





leszekblues pisze:PO co przy okazji nadażającego sie tematu pisac wiele razy o tym samym?



Jezeli autor tej zakładki ma prawo ocenić fakt iż

karambol pisze:Bez wątpienia jestem miłośnikiem polskiego bluesa ale czy to jest dla mnie niespodzianka? I czy aby mnie to rusza?


Dlaczego mi Leszku, odbierasz prawo do podobnej oceny ,względem innego zjawiska ???
Ostatnio zmieniony maja 28, 2009, 1:41 pm przez kora, łącznie zmieniany 3 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: leszekblues » maja 28, 2009, 11:18 am

Na dzien dzisiejszy tak.
Kora moze po prostu pisz do TB i wskazuj, ze moze cos robią nie bardzo.
PO co przy okazji nadażającego sie tematu pisac wiele razy o tym samym?

KOra nie do partetu a znowu do podziemia z tym "prawdziwym" bluesem.

Jestem i zawsze byłem za otwartoscia za muzyką.
Skoro nie wiadomo co jest a gdzie sie juz konczy dany gatunek to potrzeba definicji.Prosze o nią bo chyba bładzę od lat.
Ostatnio zmieniony maja 28, 2009, 11:22 am przez leszekblues, łącznie zmieniany 1 raz
leszekblues
 

Postautor: kora » maja 28, 2009, 11:20 am

Czytaj ze zrozumieniem
"i nie mam tylko na myśli TB ale większość portali, które w nazwie mają BLUES"
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: leszekblues » maja 28, 2009, 11:23 am

"Co drugi dzień dostaję newsa z Newsletter TB OnLine
i o czym tam czytam od wielu tygodni ???
Jedna trzecia informacji na bluesowym jak nazwa sama wskazuje portalu ( TB) mówi o sukcesie w hit generatorze zespołu Ś.


no jasny gwint !!!! a co mnie to interesuje ? co to ma wspólnego z bluesem ?"

Do innych tez moze warto zastukac?
leszekblues
 

Postautor: RockOnCellBlock » maja 28, 2009, 11:25 am

Leszku, twierdzisz, że Kora nie ma racji, czy że jej racja Ci się nie podoba? Bo to duża różnica.
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: leszekblues » maja 28, 2009, 11:31 am

TO jest temat jak stare jest to forum
A KOra ostatnio jest straznikiem na pierwszym miejscu w peletonie. :D
Tylko po co?
"Czystki rasowe" żle sie kończą

Ma rację w skoim pojmowaniu ,W moim ma sie to nijak do sposobu pojmowania muzy, a ja nie chce żeby mi mówiono czyli czytlenikowi odkad dokąd , potrafie sam sobie to zdefiniowac.
Ostatnio zmieniony maja 28, 2009, 12:29 pm przez leszekblues, łącznie zmieniany 2 razy
leszekblues
 

Postautor: RockOnCellBlock » maja 28, 2009, 11:34 am

Wiemy, że temat jest stary.
Wiemy, że Kora ma swoje w nim zdanie, z resztą identyczne z moim.

Ja się pytam: wykłócasz się, bo uznajesz nasze stwierdzenia za nieprawdziwe, czy nie podoba Ci się ich prawdziwość?
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: leszekblues » maja 28, 2009, 11:35 am

Czekaj czekaj
GDzie ja sie wykłócam bo nie zauwazyłem? :D
leszekblues
 

Postautor: RockOnCellBlock » maja 28, 2009, 11:40 am

Przepraszam, "w bardzo nieprzyjemny sposób, nico urażający innych i sugerujący, że gadają od rzeczy, a Ty wiesz lepiej, jak powinni,się wypowiadasz" - teraz ok?
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

-:)

Postautor: kora » maja 28, 2009, 11:40 am

leszekblues pisze:Skoro nie wiadomo co jest a gdzie sie juz konczy dany gatunek to potrzeba definicji.Prosze o nią bo chyba bładzę od lat.


Dla mnie, to wiedza oczywista, Tobie pozostawiam jej osobiste odkrycie.Dopóki tego nie odkryjesz , to nigdy nie zrozumiesz mojego stanowiska .
:wink:

leszekblues pisze:W moim ma sie to nijak do sposobu pojmowania muzy, a ja nie chce żeby mi mówiono jako czytelniki, odkad dokąd , potrafie sam sobie to zdefiniowac.


Oczywiście masz rację !!!
ktoś, kto jest osłuchany potrafi odrzucić pewne fakty.

Gdybym jednak na takie newsy na bluesowych portalach ,natrafiła lat temu sześć, ( wtedy zaczynałam słuchać bluesa) to właśnie one byłyby wyznacznikiem!!!

Wtedy świadomość bluesa, byłaby dla mnie czyś, co z bluesem nie ma nic wspólnego !!!
Ostatnio zmieniony maja 28, 2009, 12:05 pm przez kora, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 28, 2009, 12:02 pm

oto przepis pewnego doktora:
Działa... :D :D :D :D

1) Wkurzyć KORĘ.
Kaszka z mleczkiem. Wystarczy uparcie, konsekwentnie nazywać najlepszym bluesowym wokalistą/gitarzystą kogoś kto bluesa nie gra. Oczywiście Kora jest wyrozumiała, więc będzie próbowała prostować tłumaczyć... Nie dać się jej. Twardo swoje: najlepszym wokalistą/gitarzystą bluesowym jest nasz X. Dobrze jest w to miejsce wstawić jakiegoś bluesrockowca, ewentualnie gwiazdę pop. Zrobi swoje. Kora się zagotuje. Niegłupio jest też zaatakować kilku jej czarnych mistrzów. Trzeba tylko to sprytnie zrobić, żeby nie zwietrzyła prowokacji, bo kurczę, kobita sprytna jest i jeszcze gotowa nas wyśmiać. Wtedy sprawa przegrana - śmiech rozładowuje złe emocje i cofa nas na start. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Adu$ » maja 28, 2009, 12:07 pm

Poczekamy,zobaczymy. Moim zdaniem to bardzoi dobrze, ze muzycy( grający odmienne nurty) współgrają ze sobą, aby stworzyć ciekawą kompozycję, która może jeszcze przynieść dobry dochód.
Krytykujecie Feel, Piotrek jest ciekawym człowiekiem, Sebastian tymbardziej. Z tego połączenia sił i wen może wyjść coś bardzo ciekawego.
Ja chętnie poczekam i wówczas ocenię :)
Awatar użytkownika
Adu$
bluesman
bluesman
 
Posty: 359
Rejestracja: lipca 10, 2007, 6:30 pm
Lokalizacja: Nowe Warpno

Postautor: Rafal_blues » maja 28, 2009, 12:13 pm

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:oto przepis pewnego doktora:
Działa... :D :D :D :D

1) Wkurzyć KORĘ.
Kaszka z mleczkiem. Wystarczy uparcie, konsekwentnie nazywać najlepszym bluesowym wokalistą/gitarzystą kogoś kto bluesa nie gra. Oczywiście Kora jest wyrozumiała, więc będzie próbowała prostować tłumaczyć... Nie dać się jej. Twardo swoje: najlepszym wokalistą/gitarzystą bluesowym jest nasz X. Dobrze jest w to miejsce wstawić jakiegoś bluesrockowca, ewentualnie gwiazdę pop. Zrobi swoje. Kora się zagotuje. Niegłupio jest też zaatakować kilku jej czarnych mistrzów. Trzeba tylko to sprytnie zrobić, żeby nie zwietrzyła prowokacji, bo kurczę, kobita sprytna jest i jeszcze gotowa nas wyśmiać. Wtedy sprawa przegrana - śmiech rozładowuje złe emocje i cofa nas na start. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:


Paweł wyciąga rzeczy w 100% pasujące do tematu :D

Poza tym całkowicie zgadzam się z Korą. Ci od Charlie'go i innych chyba już tak mają. Blues to jest blues i niech nim pozostaje.

Dwa. Jeśli udział Bastka w projekcie Feela ma być jakimś zadośćuczynieniem za kradzież piosenki, no to ja przepraszam, czegoś nie rozumiem. Żeby grać bluesa trzeba mieć godność, nie każdy może to robić. To oczywiście uwaga do tych, którzy z bluesem mają więcej wspólnego niż Bastek. A On sam przecież powiedział, że jego muzyka jest zakorzeniona w latach 70 i chwała mu za to :!: :D niech robi co chce, ale błagam, w pewnych granicach! Mógł wybrać co innego niż zespół na F...
On the next train south...
Awatar użytkownika
Rafal_blues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1429
Rejestracja: kwietnia 8, 2009, 11:05 am
Lokalizacja: Kwidzyn

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 28, 2009, 12:15 pm

a co tam dowalę..Kora mnie BAAARDZOO lubi więc ZROZUMIE....



MUZYKA JEST JEDNA :D :D :D i nieważne czy wyje do księżyca murzyn - niewolnik czy spiewa milioner Gilmour....

Jak wchodzi to OK>>

Najlepszym bluesowym wokalista / w końcu to zrozumiałem / jest














Robert Plant











noo ale On wogole jest najlepszym wokalistą...wychowany oczywizda na bluesie..... :D :D :D :D

no i jeszcze baaaardzo bluesowy jest wczorajszy Galahad....co nie Koro??? :twisted: :twisted: :twisted:
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: 74yaro » maja 28, 2009, 12:17 pm

RafałS pisze:Bez przesady: jest wokalistą, zarabia śpiewaniem, więc zaśpiewał. Nie jego płyta - odpowiedzialności za nią nie bierze. A jeśli zyska dzięki temu na popularności - to Bóg z nim. Byłoby chyba gorzej, gdyby zaprosił Feel na swoją płytę.


Zgadzam się, niech sobie śpiewa z kim chce, jeśli mu to pomoże lub sprawia przyjemność. Dla mnie to żaden news, bo ich twórczość mnie nie interesuje.
Awatar użytkownika
74yaro
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6386
Rejestracja: stycznia 10, 2008, 10:06 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 28, 2009, 12:18 pm

Adu$ pisze:Z tego połączenia sił i wen może wyjść coś bardzo ciekawego.

znam zycie..muzyke rownież ...nic z tego nie wyjdzie co będzie Was satysfakcjonować....mnie tam zajedno..nie przepadam za Cree.. :twisted: :twisted: :twisted:
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 28, 2009, 12:19 pm

74yaro pisze:
RafałS pisze:Bez przesady: jest wokalistą, zarabia śpiewaniem, więc zaśpiewał. Nie jego płyta - odpowiedzialności za nią nie bierze. A jeśli zyska dzięki temu na popularności - to Bóg z nim. Byłoby chyba gorzej, gdyby zaprosił Feel na swoją płytę.


Zgadzam się, niech sobie śpiewa z kim chce, jeśli mu to pomoże lub sprawia przyjemność. Dla mnie to żaden news, bo ich twórczość mnie nie interesuje.

......................
no patrzcie a myslałem że jestem osamotniony...
Racja Yaro..Feel czy Cree...
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 406 gości