Freight Train

czyli: muzyka, filmy, zdjęcia

Moderator: mods

Freight Train

Postautor: Sławek Wierzcholski » marca 29, 2013, 10:54 pm

Nieco zapomniana (jak sądzę) Libba Cotten, miał w swoim repertuarze, oprócz dosłownie setek utworów, również ten sympatyczny utwór o pociągu... https://www.youtube.com/watch?feature=p ... vg4HJDrOus
Sławek Wierzcholski
Awatar użytkownika
Sławek Wierzcholski
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 108
Rejestracja: lutego 24, 2010, 4:36 pm
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Roj » kwietnia 2, 2013, 10:03 am

Sympatycznie, ale ogólny wydźwięk całości raczej smutny.
Niczym nostalgiczna, zimowa opowieść starszego pana o pradawnych dziejach z pokoju pełnego płyt i segregatorów. Kominka brakuje chyba tylko ze względów BHP.
I ten ciepły, zachęcający uśmiech na początku nagrania- "Chodźcie dziatki, nie bójcie się, opowiem wam bajeczkę.."
Dni mijają, lata lecą, a my nie stajemy się coraz młodsi :( :)
Żeby już tak całkiem nie dołować mam nagranie korespondujące scenografią z nagraniem Sławka. Początek, około półtorej minuty można pominąć:
http://www.youtube.com/watch?v=SFU1o4hp ... &index=450
:D
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Sławek Wierzcholski » kwietnia 2, 2013, 10:29 am

Roju! Dzięki za opinię! Cóż, wszystko się zgadza - jest smutnawo bo to piosenka o śmierci.... A podobieństwo do mieszkania amerykańskiego kolegi uderzające! Tylko, że moje dzieci są znacznie starsze i uciekają, kiedy gram:-) No i ja mam więcej płyt (bo dłużej zbieram) :D :D Pozdrawiam poświątecznie! Następne video pewnie przy okazji kolejnych świąt!
Sławek Wierzcholski
Awatar użytkownika
Sławek Wierzcholski
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 108
Rejestracja: lutego 24, 2010, 4:36 pm
Lokalizacja: Toruń


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości

cron