Blue Sounds "a-moll"

czyli: muzyka, filmy, zdjęcia

Moderator: mods

Blue Sounds "a-moll"

Postautor: karambol » lipca 29, 2012, 12:43 pm

Ja wiem, że to wideo pojawiło się na forum w innym wątku, ale chciałem aby znalazło się w miejscu najbardziej odpowiednim czyli w multimediach.

http://www.youtube.com/watch?v=YJ_U7P0bWkc

Mam wielki szacunek do ludzi, którzy robią swoje bez oglądania się na boki i liczenia czy im się to opłaca czy nie, oceniania czy jest to modne czy nie, czy zaistnieją na listach przebojów czy nie. Po prostu grają swoje bo tak czują, lubią czy kochają. Blue Sounds od lat gra muzykę wymykającą się jakimkolwiek klasyfikacjom, będącą gdzieś pomiędzy bluesem, folkiem, balladą. Popartą dobrymi i mądrymi tekstami. I są w tym konsekwentni.
Rozwalony jestem tym teledyskiem i to z kilku powodów. Po pierwsze realizacja. To nie jest "coś" nakręcone z trzęsącej się ręki kamerą kupioną w MM za 400zł. Profesjonalna realizacja z pomysłem na to co chcemy pokazać doskonale sfilmowana i zmontowana. Dawno nie widziałem tak dobrego polskiego teledysku. Po drugie muzyka. Fantastyczne brzmienie a to przecież granie akustyczne i tu nie da się nic oszukać elektronicznymi bajerami, loopami i innymi "zmylaczami". Sama prawda. Genialne kołysanie prawdziwej muzyki. Jestem pozytywnie uczulony na takie granie.
Jest to teledysk promujący najnowszą płytę i po tej zajawce nie mogę się doczekać aby posłuchać całego ich albumu.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Bluesmaster » lipca 31, 2012, 8:54 am

Podpisuję się pod tym, co napisał Karambol. Od wielu lat słucham i obserwuję
ten zespół. Zawsze wysoki poziom. Mistrzowie grania akustycznego. No i wokal
Joanny, jej charyzma. Nikt tak nie potrafi śpiewać bluesa w tym kraju...
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Postautor: Leszek Jakubczak » lipca 31, 2012, 9:44 am

Tu jeszcze inny utwór zapowiadający naszą płytę:

http://www.youtube.com/watch?v=i5M0hCeV ... ata_player

Miłego słuchania :)
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blue Sounds "a-moll"

Postautor: Roj » lipca 31, 2012, 2:51 pm

karambol pisze:[..] Profesjonalna realizacja z pomysłem na to co chcemy pokazać doskonale sfilmowana i zmontowana. Dawno nie widziałem tak dobrego polskiego teledysku. [..]
Dokładnie. Bardzo sugestywny obraz umęczonej Matki Polki. Z niedobrym chłopem i rozwydrzonymi bachorami. Wymęczona chudzinka z podkrążonymi oczami. A ja na ten przykład chciałbym zobaczyć w kolejnym teledysku jak ten niedobry mąż przedstawia swój punkt widzenia na "sprawę". Gdzie pokazane będą jego uczucia i dylematy. Bo na pewno jakieś ma, chyba, że chodzi mu tylko o to żeby umoczyć ryja. Ale śpiewać w takim utworze i do takiego teledysku musiałby chyba facet :) . Macie tam kogo w Blue Sounds do zaśpiewania grubszym głosem ?
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: B&B » lipca 31, 2012, 3:29 pm

Leszek Jakubczak pisze:Tu jeszcze inny utwór zapowiadający naszą płytę:
http://www.youtube.com/watch?v=i5M0hCeV ... ata_player

Bardzo mi pasuje taki pejzażowy kawałek 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: Blue Sounds "a-moll"

Postautor: Leszek Jakubczak » sierpnia 2, 2012, 8:09 am

Roj pisze:
karambol pisze:[..] Profesjonalna realizacja z pomysłem na to co chcemy pokazać doskonale sfilmowana i zmontowana. Dawno nie widziałem tak dobrego polskiego teledysku. [..]
Dokładnie. Bardzo sugestywny obraz umęczonej Matki Polki. Z niedobrym chłopem i rozwydrzonymi bachorami. Wymęczona chudzinka z podkrążonymi oczami. A ja na ten przykład chciałbym zobaczyć w kolejnym teledysku jak ten niedobry mąż przedstawia swój punkt widzenia na "sprawę". Gdzie pokazane będą jego uczucia i dylematy. Bo na pewno jakieś ma, chyba, że chodzi mu tylko o to żeby umoczyć ryja. Ale śpiewać w takim utworze i do takiego teledysku musiałby chyba facet :) . Macie tam kogo w Blue Sounds do zaśpiewania grubszym głosem ?


Grubsze głosy są :), ale ten żeński jest najważniejszy i historie opowiadanie przez Asię. Więc chyba dalszego ciagu tej historii nie będzie ;)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: B&B » sierpnia 2, 2012, 10:20 am

No lepiej żeby jednak Leszek nie śpiewał. Wystarczy że się eksploatuje wokalnie już w innym power trio :lol:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Leszek Jakubczak » sierpnia 2, 2012, 10:26 am

B&B pisze:No lepiej żeby jednak Leszek nie śpiewał. Wystarczy że się eksploatuje wokalnie już w innym power trio :lol:


No wystarczy ;)

Odbierz priva :)
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości

cron