Nowa płyta Mietka

czyli: muzyka, filmy, zdjęcia

Moderator: mods

Postautor: Rakiet » grudnia 1, 2011, 4:21 pm

Paweł Stomma pisze:Ja rzadko zwracam uwagę na wokalistów, przeważnie wokalista dla mnie to fajny gość, bo robi przerwę, zeby gitarzysta mógł zagrać solo! :D Albo, jak jest dobry, to wprowadza klimat, czyli tego gitarzystę supportuje. Ale na Szcześniaka zwróciłem uwagę już dawno, jest świetny.
Zrobiłem nawet w zagadkach jakąś zadymę na ten temat. :)
Ale tez prawdą jest, że stylistycznie coś nie może się odnaleźć? Albo to tylko takie wrażenie może mam? Bo w końcu on śpiewa prawdziwe gospel, nie komercyjne? Prawdziwe, czyli po kościołach więcej niż na scenach zdaje się.


tym gospel złapałeś mnie za serce... przyznam się że na koncertach go nie widziałem. w telewizorze (czy video) wygląda mi to tak, jakby podczas śpiewania zastanawiał się, czy dobrze wygląda... albo czy się dobrze rusza... zresztą może się mylę... jednego jestem pewien - za dużo tam dystansu...

nie twierdzę oczywiście, że nie trzeba dobrze wyglądać czy dobrze się ruszać, ale na pewno nie można o tym myśleć w czasie występu ;-)). przynajmniej kiedy się wykonuje te czarne gatunki...
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: Dominik » grudnia 1, 2011, 4:43 pm

Roj pisze:
Dominik pisze:[..] Roj ............................ Kto to jest Kora vel Kasia R ???? googlowałem :D i co ?????

Kora vel Kasia R jest w porządku. Ma ogromne zasługi we współtworzeniu tego forum i propagowaniu wiedzy o bluesie. Myślę, że kiedyś będzie ją można wygooglować :wink:
A w "sprawie" Miecza zwyczajnie ją poniosło, zdarza się nawet najlepszym.
ok , ok ....... tego nie kwestionuje /takie zasługi ma każdy forumowicz /.
Czy to jest wystarczającym usprawiedliwieniem lub upoważnieniem do zwracania uwagi w taki sposób ??????? . Nie wystarczy szanować właściciela forum trzeba tym bardziej nauczyć się szanować innych użytkowników forum nawet jak mają odmienne gusta czy poglądy :!:
Bolek
Dominik
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 85
Rejestracja: marca 21, 2011, 9:21 am
Lokalizacja: Polska

Postautor: Roj » grudnia 1, 2011, 10:00 pm

You can hear

moje marzenia prawie fruwają
kiedy widzę je w twoich oczach
ty możesz to zrozumieć
słyszysz

ta zima była za długa
myślałem że nie wytrzymam
wiatr
nadzieja
słyszysz

ty słyszysz
(usłysz moje wołanie)

przyjdziesz
i zasiejemy to
co przeznaczył nam Bóg

marzę znów o wiośnie
ptaki śpiewające na wietrze
może kiedyś zrozumiem
co słyszysz
co ty słyszysz


Tak zaczyna się ta płyta...
♫ Mietek Szcześniak - You Can Hear ♫
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: RafałS » grudnia 2, 2011, 12:35 am

Posłuchałem, dzięki. Mało bluesowe i dla mnie drętwe, ale na pewno nie jest to "wiocha" i może się podobać, jeśli ktoś gustuje w tych klimatach. Instrumentacja lepsza niż się spodziewałem.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: kora » grudnia 2, 2011, 1:41 am

Eh, uczepiliście się tej niefortunnej mojej wypowiedzi - wiocha .
Ona nie tyczyła się pana Mietka ( macie jakieś problemy z czytaniem, a może czytacie tylko to , co wam odpowiada ?
Wszak Waszej uwadze umknęło o wiele dłuższe niż "wiocha" sformowanie ,cyt: "Ja nie mam nic przeciwko Panu Mitkowi. Szanuję i doceniam."

Raf, przybiłeś mnie swoją wypowiedzią , chyba tylko Sts załapał o co mi chodzi .
Po Tobie spodziewałam się szerszego zrozumienia :wink: , ale widocznie nie czytasz tego, co się pisze na tym forum tak detalicznie jak ja ( i śmiem twierdzić jak StS )

Wiocha - sorry za określenie, ale to było pierwsze moje odczucie po tym jak przeczytałam , jak to tato Maćka Lipiny chwali się tym, iż jego "latorośl" nagrywa płytę z takim "gigantami " jak - cyt:
"MUNIEK STASZCZYK (T.LOVE), , MACIEJ BALCAR (DŻEM),,MAREK PIEKARCZYK (TSA), MACIEJ MALEŃCZUK
WOJCIECH KLICH (ex. ZIYO), JERZY STYCZYŃSKI (DŻEM), ANDRZEJ KRZYWY (DE MONO), MATEUSZ POSPIESZALSKI (VOO VOO), WOJTEK ŁUCZAJ POGORZELSKI (ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY), OLEK KLEPACZ (Formacja Nieżywych Schabuff), SZTYWNY PAL AZJI, GOLDEN LIFE, BIG CYC"

Ok. gratuluję , ale czy to forum jest odpowiednim do tego miejscem ?
Wątpię ( mam do tego prawo )

A potem temat z Mieciem .....

Mieciu, kompletnie moim zdaniem nie pasuje do tego forum tak jak i w/w zespoły 4
/ panowie z Dżemu no.... niech będzie :lol: /

A to,że coś , gdzieś , popełnił w kościele - kolędy itp mnie nie przekonuje . Takich jak on, dobrych i uzdolnionych jest wielu na naszej popowo- rozrywkowej scenie , ale czy to forum jest od tego aby o tym pisać ?

Madzia Piskorczyk nagrała płytę poświęconą wielkiej gospelowej pieśniarce .Na forum cisza .....

Ogarnijcie się :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Roj » grudnia 2, 2011, 6:49 am

kora_ pisze:[..] Takich jak on, dobrych i uzdolnionych jest wielu na naszej popowo- rozrywkowej scenie , ale czy to forum jest od tego aby o tym pisać ? [..]
Szuflady są bardzo potrzebne i fajnie jak jest w nich wszystko poukładane. Uważam jednak, że Szcześniak jest wyjątkowym artystą i dla niego zrobiłbym wyjątek.
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Dominik » grudnia 2, 2011, 8:17 am

kora_ pisze:Eh, uczepiliście się tej niefortunnej mojej wypowiedzi - wiocha .
Ona nie tyczyła się pana Mietka ( macie jakieś problemy z czytaniem, a może czytacie tylko to , co wam odpowiada ?
Wszak Waszej uwadze umknęło o wiele dłuższe niż "wiocha" sformowanie ,cyt: "Ja nie mam nic przeciwko Panu Mitkowi. Szanuję i doceniam."

Raf, przybiłeś mnie swoją wypowiedzią , chyba tylko Sts załapał o co mi chodzi .
Po Tobie spodziewałam się szerszego zrozumienia :wink: , ale widocznie nie czytasz tego, co się pisze na tym forum tak detalicznie jak ja ( i śmiem twierdzić jak StS )

Wiocha - sorry za określenie, ale to było pierwsze moje odczucie po tym jak przeczytałam , jak to tato Maćka Lipiny chwali się tym, iż jego "latorośl" nagrywa płytę z takim "gigantami " jak - cyt:
"MUNIEK STASZCZYK (T.LOVE), , MACIEJ BALCAR (DŻEM),,MAREK PIEKARCZYK (TSA), MACIEJ MALEŃCZUK
WOJCIECH KLICH (ex. ZIYO), JERZY STYCZYŃSKI (DŻEM), ANDRZEJ KRZYWY (DE MONO), MATEUSZ POSPIESZALSKI (VOO VOO), WOJTEK ŁUCZAJ POGORZELSKI (ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY), OLEK KLEPACZ (Formacja Nieżywych Schabuff), SZTYWNY PAL AZJI, GOLDEN LIFE, BIG CYC"

Ok. gratuluję , ale czy to forum jest odpowiednim do tego miejscem ?
Wątpię ( mam do tego prawo )

A potem temat z Mieciem .....

Mieciu, kompletnie moim zdaniem nie pasuje do tego forum tak jak i w/w zespoły 4
/ panowie z Dżemu no.... niech będzie :lol: /

A to,że coś , gdzieś , popełnił w kościele - kolędy itp mnie nie przekonuje . Takich jak on, dobrych i uzdolnionych jest wielu na naszej popowo- rozrywkowej scenie , ale czy to forum jest od tego aby o tym pisać ?

Madzia Piskorczyk nagrała płytę poświęconą wielkiej gospelowej pieśniarce .Na forum cisza .....

Ogarnijcie się :wink:
Czy ty się w ogóle w tych emocjach kontrolujesz , Twoja niechęć to tych Panów jest wyczuwalna z daleka i uprawiasz tu prywatę :) , a określenia wiocha użyłaś w temacie Mietka , a nie w tym drugim o którym mówisz sorki :!: To była Twoja reakcja na zamieszczonego linka przez Czeska wystarczy wrócić do góry . jeśli koniecznie chciałaś ugryźć Czeska czy Też Macka to odsyłam do tematu o którym mówisz :!: Nawiasem mówiąc to nie latorośl Cześka nagrywa z gigantami tylko zespół Ścigani i tez mają prawo do tego , zarówno jak zespół tak i osoby zamieszczające linka Kolejny raz się kompromitujesz
Bolek
Dominik
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 85
Rejestracja: marca 21, 2011, 9:21 am
Lokalizacja: Polska

Postautor: Roj » grudnia 2, 2011, 8:36 am

... i TA płyta jest wyjątkowa! . Jestem zauroczony, gęba mi się śmieje jak jej słucham. Kwa :lol: , ależ ja jestem przekorny. Gorąco Wszystkim polecam "Znaki" !!!
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: B&B » grudnia 2, 2011, 8:47 am

Dominik też nie umie czytać ze zrozumieniem - "wiocha" dotyczyła przecież Cześka (nawet nie wiem kto to jest) a nie Mieczysława Szcześniaka 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Dominik » grudnia 2, 2011, 8:47 am

Roj pisze:... i TA płyta jest wyjątkowa! . Jestem zauroczony, gęba mi się śmieje jak jej słucham. Kwa :lol: , ależ ja jestem przekorny. Gorąco Wszystkim polecam "Znaki" !!!
no to uważaj Czesiek tez tak uważał zamieszczając tego linka i popatrz :!: :) Na szczęście Kora nie decyduje co lub kto ma być na forum :!: pozdrawiam i miłego dnia
Bolek
Dominik
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 85
Rejestracja: marca 21, 2011, 9:21 am
Lokalizacja: Polska

Postautor: Dominik » grudnia 2, 2011, 8:50 am

B&B pisze:Dominik też nie umie czytać ze zrozumieniem - "wiocha" dotyczyła przecież Cześka (nawet nie wiem kto to jest) a nie Mieczysława Szcześniaka 8)
Ty tez nie czytasz uważnie , wyraźnie pisze :!:
Bolek
Dominik
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 85
Rejestracja: marca 21, 2011, 9:21 am
Lokalizacja: Polska

Postautor: Dominik » grudnia 2, 2011, 9:55 am

Bolek
Dominik
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 85
Rejestracja: marca 21, 2011, 9:21 am
Lokalizacja: Polska

Postautor: RafałS » grudnia 2, 2011, 10:20 am

kora_ pisze:Raf, przybiłeś mnie swoją wypowiedzią , chyba tylko Sts załapał o co mi chodzi .
Po Tobie spodziewałam się szerszego zrozumienia :wink: , ale widocznie nie czytasz tego, co się pisze na tym forum tak detalicznie jak ja ( i śmiem twierdzić jak StS )


W takim razie przepraszam, że Cię uraziłem. Chciałem tylko podsumować swój odbiór utworu, który do mnie nie trafia, ale też nie mam mu nic konkretnego do zarzucenia. Cytowanego słowa użyłem bez większego zamysłu. Faktycznie nie śledziłem dość uważnie ani tego wątku, ani tego, o którym napisałaś teraz.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości