Nowa płyta Mietka

czyli: muzyka, filmy, zdjęcia

Moderator: mods

Nowa płyta Mietka

Postautor: Czesiek » listopada 27, 2011, 6:05 pm

Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Re: Nowa płyta Mietka

Postautor: RafałS » listopada 28, 2011, 11:49 am

Czesiek pisze:http://www.youtube.com/watch?v=Tikrt6lKZBU


A już myślałem, że chodzi o Mietek Blues Band. :wink:
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Kuba Chmiel » listopada 28, 2011, 2:03 pm

Ja też! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: kora » listopada 28, 2011, 2:23 pm

Kto to jest Mietek Szcześniak ? Zadałam sobie to pytanie .... Sprawdziłam ...
Czesiu, nie rób "wiochy" z tego forum :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: StS » listopada 28, 2011, 3:28 pm

kora_ pisze:...Czesiu, nie rób "wiochy" z tego forum :wink:
Podzielam zdanie Kory, ale może to jest jednak bluesowy artysta: http://twojblues.com/aktualnosci.php?id=648
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Roj » listopada 28, 2011, 5:00 pm

kora_ pisze:Kto to jest Mietek Szcześniak ? Zadałam sobie to pytanie .... Sprawdziłam ...
Czesiu, nie rób "wiochy" z tego forum :wink:
Nie pamiętam dokładnie, ale mogę to znaleźć. Nie dalej jak rok temu trafnie typowałaś Koro nazwisko Mieczysława Szcześniaka w mini-konkursikach bluesowych, gdzie były cytowane obszerne fragmenty na jego temat z książki Andrzeja Dąbrowskiego pt "Antologia muzyki rozrywkowej w Kaliszu 1962-1990". Więc nie wiem, jak mam rozumieć ten Twój wpis.
Mieczu to artysta znany i lubiany także i wśród użytkowników tego forum. Sam jestem fanem jego wybitnego talentu.
A swoją drogą, Czesiek mógłby się bardziej przemęczyć, skoro już zakłada nowy temat.
:)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: kora » listopada 28, 2011, 5:40 pm

Roj, googlowałam ....


Roj pisze:"Antologia muzyki rozrywkowej w Kaliszu 1962-1990"


to nie jest forum ,poświęcone muzyce rozrywkowej,( tak mi się wydaje .:wink:)
Wielu jest muzyków utalentowanych , którzy prezentują ten nurt, niekoniecznie jednak powinni być promowani na tym forum , ( tak mi się wydaje :wink:)
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Roj » listopada 28, 2011, 5:42 pm

kora_ pisze:Roj, googlowałam ....


Roj pisze:"Antologia muzyki rozrywkowej w Kaliszu 1962-1990"


to nie jest forum ,poświęcone muzyce rozrywkowej,( tak mi się wydaje .:wink:)
Wielu jest muzyków utalentowanych , którzy prezentują ten nurt, niekoniecznie jednak powinni być promowani na tym forum , ( tak mi się wydaje :wink:)
Czy to jest Twoje forum ?
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: kora » listopada 28, 2011, 5:46 pm

Nie.

Szanuję jednak właściciela tego forum.....
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Roj » listopada 28, 2011, 5:48 pm

To niech tu właściciel wyraźnie napisze, że sobie nie życzy takich tematów i Szcześniaka ma w głębokim poważaniu. :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Czesiek » listopada 28, 2011, 5:53 pm

Roj pisze:
kora_ pisze:Roj, googlowałam ....


Roj pisze:"Antologia muzyki rozrywkowej w Kaliszu 1962-1990"


to nie jest forum ,poświęcone muzyce rozrywkowej,( tak mi się wydaje .:wink:)
Wielu jest muzyków utalentowanych , którzy prezentują ten nurt, niekoniecznie jednak powinni być promowani na tym forum , ( tak mi się wydaje :wink:)
Czy to jest Twoje forum ?
Dokładnie :) :!: podpisuje się pod tym pytaniem obiema rekami . Zdaje m się ze trochę lat już na tym forum jestem i wydaje mi się ze mogę tu wpisywać to co uważam za stosowne forum jest jak sama nazwa wskazuje :!: Jeśli chodzi o wiochę to nie pozwolę sobie robić takich uwag w moim kierunku, a kto robi wiochę to widać miedzy innymi tego typu wpisami Pozdrawiam serdecznie :!:
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: Czesiek » listopada 28, 2011, 6:05 pm

Roj pisze:
kora_ pisze:Kto to jest Mietek Szcześniak ? Zadałam sobie to pytanie .... Sprawdziłam ...
Czesiu, nie rób "wiochy" z tego forum :wink:
Nie pamiętam dokładnie, ale mogę to znaleźć. Nie dalej jak rok temu trafnie typowałaś Koro nazwisko Mieczysława Szcześniaka w mini-konkursikach bluesowych, gdzie były cytowane obszerne fragmenty na jego temat z książki Andrzeja Dąbrowskiego pt "Antologia muzyki rozrywkowej w Kaliszu 1962-1990". Więc nie wiem, jak mam rozumieć ten Twój wpis.
Mieczu to artysta znany i lubiany także i wśród użytkowników tego forum. Sam jestem fanem jego wybitnego talentu.
A swoją drogą, Czesiek mógłby się bardziej przemęczyć, skoro już zakłada nowy temat.
:)
.... oczywiscie masz racje przyjacielu już to nadrabiam sorki11 listopada 2011 roku ukazał się siódmy, a pierwszy anglojęzyczny, album Mietka Szcześniaka "Signs". To hołd Artysty dla amerykańskiej kultury muzycznej i wyraz fascynacji tak wielkimi postaciami jak np. Joni Mitchell, Bob Dylan.

Album powstawał przez ostatnie cztery lata w studiach polskich i w Los Angeles, z muzykami polskimi i amerykańskimi, w przyjacielskiej, wręcz rodzinnej, atmosferze.

Nazwiska osób współpracujących przy tworzeniu płyty można by wymieniać długo. Wspomnijmy tylko Wendy Waldman i Basię Trzetrzelewską śpiewające w duetach z Mietkiem, czy legendarny Life Choir pod dyrekcją H. B. Barnuma, który towarzyszy artyście w kilku utworach.

Efekt końcowy już wkrótce będzie można usłyszeń na antenie Trójki! Niezapomniane chwile gwarantowane!

Podczas trójkowego koncertu Artyście towarzyszyli polscy i amerykańscy muzycy, którzy brali udział w nagraniu albumu. Wystąpiła Wendy Waldman, która zagra na gitarze i zaśpiewa. Wystąpił również świetny gitarzysta z Teksasu Phil Hurley i perkusista Scott Babcock z Los Angeles. Z Polaków na scenie pojawili się m.in. Paweł Zarecki i Marcin Pospieszalski.
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: kora » listopada 29, 2011, 10:44 am

Ja nie mam nic przeciwko Panu Mitkowi. Szanuję i doceniam.
Zrozumcie jednak, że to jest forum około-bluesowe i nie powinno być tu miejsca na tego typu reklamę osób spoza nurtu, o którym wyżej napisałam .
Ja np. cenię Edytę Bartosiewicz, jakoś jednak nigdy nie przyszło mi do głowy aby na tym forum o niej pisać .
Nie róbcie z tego forum miejsca, w którym pisze się o wszystkim, bo zatraci ono sens.
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: kora » listopada 29, 2011, 11:38 am

Roj pisze:To niech tu właściciel wyraźnie napisze, że sobie nie życzy takich tematów i Szcześniaka ma w głębokim poważaniu. :)


Poprzez regulamin OB ( punkt.1) , bardzo jasno sprecyzował tą kwestię.

1.(...)Intencją założycieli jest, by forum miało charakter tematyczny związany z muzyką określaną jako "blues i gatunki pokrewne".(...)
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Roj » listopada 29, 2011, 3:08 pm

Jeżeli założymy, że owe, tak bardzo ogólnie określone w regulaminie "gatunki pokrewne" do bluesa, to:
- soul,
- R&B,
- gospel
-czy bossa nova,
to Mieczu wpasowuje się w tę stylistykę idealnie.
I to jest fakt bezdyskusyjny!
Wzmianka o jego nowej płycie w TB znalazła się zupełnie nieprzypadkowo, bo to jego śpiewanie jest bardzo blisko jazzu i bluesa.
Fakt, że od popu też nie stroni - i to zapewne wywołuje u Ciebie i StSa tak nadgorliwą reakcję - ale zapewniam Was, że potrawy przyrządzane przez Miecia smakują wybornie i zachęcam do głębszego "wgryzienia się w temat" oraz szerszego, bardziej optymistycznego spojrzenia na świat.

Mniej nadgorliwości, a będzie ok :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Czesiek » listopada 29, 2011, 3:55 pm

Roj pisze:Jeżeli założymy, że owe, tak bardzo ogólnie określone w regulaminie "gatunki pokrewne" do bluesa, to:
- soul,
- R&B,
- gospel
-czy bossa nova,
to Mieczu wpasowuje się w tę stylistykę idealnie.
I to jest fakt bezdyskusyjny!
Wzmianka o jego nowej płycie w TB znalazła się zupełnie nieprzypadkowo, bo to jego śpiewanie jest bardzo blisko jazzu i bluesa.
Fakt, że od popu też nie stroni - i to zapewne wywołuje u Ciebie i StSa tak nadgorliwą reakcję - ale zapewniam Was, że potrawy przyrządzane przez Miecia smakują wybornie i zachęcam do głębszego "wgryzienia się w temat" oraz szerszego, bardziej optymistycznego spojrzenia na świat.

Mniej nadgorliwości, a będzie ok :)
Wyraźnie napisałem w moim poprzednim poście że to forum to Okolice bluesa , nawiasem mówiąc jest też dział Blues i tylko blues ....,jeżeli ktoś ma klapki na oczach czytaj uszach nie moja wina pozdrawiam :!:
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: StS » listopada 29, 2011, 8:30 pm

Roj pisze:...Fakt, że od popu też nie stroni - i to zapewne wywołuje u Ciebie i StSa tak nadgorliwą reakcję - ale zapewniam Was, że potrawy przyrządzane przez Miecia smakują wybornie i zachęcam do głębszego "wgryzienia się w temat" oraz szerszego, bardziej optymistycznego spojrzenia na świat.

Mniej nadgorliwości, a będzie ok :)
Roju (nie wiem, kto z Rojów się wypowiada - wszyscy Rojowie korzystają z jednego konta) - coś Ci się pochrzaniło z tą nadgorliwością. Zachęcasz do szerszego spojrzenia na świat, a sam nie rozumiesz, że nie wszystkim "potrawy przyrządzane przez Miecia" smakują. Wgryzaj się w dzieła Miecia do woli, ale nie karm innych na siłę. Smacznego.
P.S. Do Cześka bez klapek - może podejmiesz się założenia na forum fan clubu Ściganych?
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Roj » listopada 29, 2011, 9:33 pm

StS pisze:[..] Smacznego.
[..]
Dziękuję :D.
Jak sam zauważyłeś ja tylko zachęcam i nikogo do niczego nie zmuszam, a zwłaszcza Ciebie. Napisałem o nadgorliwości, bo tak postrzegam Twoją i Kory reakcję na założenie tego tematu przez Cześka. Wasze wpisy odbieram jako niczym nieuzasadnioną histerię, próbę wartościowania i chęć dokuczenia Cześkowi.
A poza tym wal się, dobrej nocy Ci życzę :lol:
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: StS » listopada 29, 2011, 9:40 pm

Słownictwo pozwala przypuszczać, że to była prawdopodobnie wypowiedź (lub cytat) najmłodszego z Rojów.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Roj » listopada 29, 2011, 9:48 pm

StS pisze:Słownictwo pozwala przypuszczać, że to była prawdopodobnie wypowiedź (lub cytat) najmłodszego z Rojów.


StS pisze:coś Ci się pochrzaniło
:wink:
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: kora » listopada 29, 2011, 10:48 pm

Roj pisze:Napisałem o nadgorliwości, bo tak postrzegam Twoją i Kory reakcję na założenie tego tematu przez Cześka. Wasze wpisy odbieram jako niczym nieuzasadnioną histerię, próbę wartościowania i chęć dokuczenia Cześkowi.
A poza tym wal się



Ręce opadają ...
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Roj » listopada 29, 2011, 10:59 pm

kora_ pisze:Ręce opadają ...


kora_ pisze:nie rób "wiochy"
:lol:
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Dominik » grudnia 1, 2011, 12:36 pm

;Dziwny jest ten Świat: - /Cz.Niemen / czasem aż wstyd
przyznać się .. i i tak to jest z tym forum, żałosna , smutna
niczym nie uzasadniona histeria z Waszej strony , choć można inaczej nie interesuje mnie temat nie wchodzę i nie dyskutuje . Ciekawe co o tym sądzi ??????
pomysłodawca , założyciel tego forum bo tego typu wypowiedzi raczej
odpychają ludzi od wypowiadania się na tym forum ,a chyba nie o to mu
chodzi
Co do samego Mietka jest wybitnym nie kwestionowanym przedstawiciel
tego gatunku i nie trzeba szerzej opisywać bo wszystko już zostało
napisane i wystarczy spojrzeć na autorytety muzyczne , dziennikarzy itp i
ich opinie , czego dowodem może być wzmianka TB chyba nie przypadkowa
...? czy to tez jakiś Obciach :?:



kora_ pisze:Kto to jest Mietek Szcześniak ? Zadałam sobie to pytanie .... Sprawdziłam ...
:wink:
:!: Roj ............................ Kto to jest Kora vel Kasia R ???? googlowałem :D i co ?????
Bolek
Dominik
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 85
Rejestracja: marca 21, 2011, 9:21 am
Lokalizacja: Polska

Postautor: Roj » grudnia 1, 2011, 2:15 pm

Dominik pisze:[..] Roj ............................ Kto to jest Kora vel Kasia R ???? googlowałem :D i co ?????

Kora vel Kasia R jest w porządku. Ma ogromne zasługi we współtworzeniu tego forum i propagowaniu wiedzy o bluesie. Myślę, że kiedyś będzie ją można wygooglować :wink:
A w "sprawie" Miecza zwyczajnie ją poniosło, zdarza się nawet najlepszym.
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Rakiet » grudnia 1, 2011, 2:45 pm

ale wracając do tematu, zawsze wysoko ceniłem jego (tzn. m.sz.) talent i umiejętności. poza pewnym dziwnym okresem, kiedy widywałem go głównie w teleranku czy 5-10-15, robił naprawdę świetną muzykę. widać że sięga do niezłych źródeł, wie o co chodzi itd...

ale nigdy nie mogłem do końca się przekonać do miecza. nie mówię oczywiście o jakimś ewidentnym popie, bo przecież m.sz. śpiewa też fajne rzeczy (np. na tej nowej płytce coś tam słychać).

ciągle mam takie wrażenie, że on sam też nie jest przekonany do tego co śpiewa... czuje się jakiś dystans, brak ognia czy cóś... ;-)
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: Roj » grudnia 1, 2011, 3:24 pm

Hey Rakiet :). Mieczu zapowiada zmiany !

Narzekałem, tak mijały mi najlepsze dni,
Nie wiedziałem czego chce, więc los obijał mnie.
Chciałem zmian, więc przyszły zmiany,
Rzeczy zmieniają się.


"Rzeczy zmieniają się" - teledysk nakręcony w Kaliszu 2010:
http://www.youtube.com/watch?v=aFJRjnWjrTs
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Rakiet » grudnia 1, 2011, 3:35 pm

Roj pisze:Hey Rakiet :). Mieczu zapowiada zmiany !

Narzekałem, tak mijały mi najlepsze dni,
Nie wiedziałem czego chce, więc los obijał mnie.
Chciałem zmian, więc przyszły zmiany,
Rzeczy zmieniają się.


"Rzeczy zmieniają się" - teledysk nakręcony w Kaliszu 2010:
http://www.youtube.com/watch?v=aFJRjnWjrTs


hey roy! hats off... ;-)

chce coś zmienić ale bardzo trudno tak wyrwać się z tego co się umie... może ma taki charakter, że nie może duszy poszarpać, serca wyrwać (oczywiście wokalnie ;-)))... tego nie zmieni, choćby nawet zapowiadał...

ale przynajmniej zmienił image ;-)))
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: Roj » grudnia 1, 2011, 3:59 pm

Jeszcze niejedną duszę poszarpie i niejedno serce wyrwie, wierzę w to. Młody jest jeszcze .. mówię poważnie.. jeszcze wiele przed nim :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Czesiek » grudnia 1, 2011, 4:02 pm

:D :D :D Roj -- wydaje mi się ze jak kogoś poniesie to jest takie magiczne pewne słowo które załatwia takie sprawy :!: :!----- Sts co ma piernik do wiatraka :?: :?: pozdrawiam
Ostatnio zmieniony grudnia 1, 2011, 4:09 pm przez Czesiek, łącznie zmieniany 1 raz
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: Paweł Stomma » grudnia 1, 2011, 4:07 pm

Ja rzadko zwracam uwagę na wokalistów, przeważnie wokalista dla mnie to fajny gość, bo robi przerwę, zeby gitarzysta mógł zagrać solo! :D Albo, jak jest dobry, to wprowadza klimat, czyli tego gitarzystę supportuje. Ale na Szcześniaka zwróciłem uwagę już dawno, jest świetny.
Zrobiłem nawet w zagadkach jakąś zadymę na ten temat. :)
Ale tez prawdą jest, że stylistycznie coś nie może się odnaleźć? Albo to tylko takie wrażenie może mam? Bo w końcu on śpiewa prawdziwe gospel, nie komercyjne? Prawdziwe, czyli po kościołach więcej niż na scenach zdaje się.
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości