ciekawe wykonanie

czyli: muzyka, filmy, zdjęcia

Moderator: mods

ciekawe wykonanie

Postautor: Dominik » października 25, 2011, 10:56 am

http://www.youtube.com/watch?v=5roaW2wrieE kto nie widział ma okazje rewelacyjny wykon lepszy od oryginału ale mamy rodzynki......
Bolek
Dominik
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 85
Rejestracja: marca 21, 2011, 9:21 am
Lokalizacja: Polska

Postautor: B&B » października 25, 2011, 12:04 pm

taki komentarz zdecydowanie nie zachęca do kliknięcia w link :P
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Czesiek » października 25, 2011, 3:12 pm

A ja otworzyłem....... i podzielam sympatie super talent , super wykonanie naprawdę dziewczyna ma głos :!: nie z tej ziemi :)
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: Dominik » października 25, 2011, 3:49 pm

B&B pisze:taki komentarz zdecydowanie nie zachęca do kliknięcia w link :P
Szczerze Przyjacielu...... nie kumam o co kaman :) , wiec kochani , kto nie za interesowany niech nie klika :!: pozdrawiam :!:
Bolek
Dominik
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 85
Rejestracja: marca 21, 2011, 9:21 am
Lokalizacja: Polska

Postautor: B&B » października 25, 2011, 4:06 pm

Dominiku, tu nie chodzi o to czy mi się podoba Ala czy Patrycja czy którakolwiek, tylko o to, że twoja zachęta nie mówi nic, ale to absolutnie nic o zawartości podanego linka. To mogło być wskazanie na "wykon" tak wszelakiego rodzaju, że ja takie zajawki odpuszczam z zasady. Możesz powiedzieć - moja strata - owszem, ale też i moje ryzyko i moja strata czasu.
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: ciekawe wykonanie

Postautor: Dziadek Władek » października 26, 2011, 11:51 am

Dominik pisze:[...] wykon lepszy od oryginału [...]

Gruuuuba przesada :mrgreen:

Ale przyznać trzeba, że dziewczyny milutkie - i potencjał mają... żeby tylko jeszcze popracowały (zwłaszcza Ola) nad czystością intonacji...

A "werdykt" jury... cóż... "the show must go on"! ;)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Robert007Lenert » października 26, 2011, 10:52 pm

Mam nieodparte uczucie, ze wlasnie zobaczylem konkurs karaoke w nocnej dyskotece. Ta sama tandetna oprawa calosci. A wypowiedzi jurorow i konferansjerka prowadzacego nawet ponizej tej tandety.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Bożena Mazur » października 26, 2011, 11:00 pm

Fajna ta Ola :)
Awatar użytkownika
Bożena Mazur
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 957
Rejestracja: marca 2, 2007, 7:59 pm
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postautor: Mireq » października 27, 2011, 3:36 am

Robert007Lenert pisze:Mam nieodparte uczucie, ze wlasnie zobaczylem konkurs karaoke w nocnej dyskotece. Ta sama tandetna oprawa calosci. A wypowiedzi jurorow i konferansjerka prowadzacego nawet ponizej tej tandety.
Mam takie same odczucia po przesłuchaniu tego, jak to zakładający temat napisał, "wykonu". Myślę, że to określenie dokładnie definiuje nam rodzaj zdarzenia. :evil:
Awatar użytkownika
Mireq
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 23
Rejestracja: marca 13, 2011, 4:34 am
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Dominik » października 27, 2011, 9:33 am

Robert007Lenert pisze:Mam nieodparte uczucie, ze wlasnie zobaczylem konkurs karaoke w nocnej dyskotece. Ta sama tandetna oprawa calosci. A wypowiedzi jurorow i konferansjerka prowadzacego nawet ponizej tej tandety.
Czołem :) zakładając ten temat zachwytowi i mojej ocenie jedynie podałem wykon i talent , głos , itp Oli , czy tez duetu , natomiast cały program , wydarzenie , wypowiedzi , jury mnie nie interesuje i nie fascynuje i nie moja rola jest ocena . Swoja drogą na tym forum to już norma krytyka i kręcenie nosem na wszystko co nie dotyczy bezpośrednio bluesa , gwiazd forum i festiwali około bluesowych , nie wszystko w życiu jest idealne trzeba postrzegać również z takich programów pozytywne strony . Pozdrawiam
Bolek
Dominik
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 85
Rejestracja: marca 21, 2011, 9:21 am
Lokalizacja: Polska

Postautor: Bożena Mazur » października 27, 2011, 9:40 am

Czołem :) zakładając ten temat zachwytowi i mojej ocenie jedynie podałem wykon i talent , głos , itp Oli , czy tez duetu , natomiast cały program , wydarzenie , wypowiedzi , jury mnie nie interesuje i nie fascynuje i nie moja rola jest ocena . Swoja drogą na tym forum to już norma krytyka i kręcenie nosem na wszystko co nie dotyczy bezpośrednio bluesa , gwiazd forum i festiwali około bluesowych , nie wszystko w życiu jest idealne trzeba postrzegać również z takich programów pozytywne strony . Pozdrawiam[/quote]

Jestem za :)
Awatar użytkownika
Bożena Mazur
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 957
Rejestracja: marca 2, 2007, 7:59 pm
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postautor: Paweł Stomma » października 27, 2011, 10:50 am

Co to jest "wykon"?
Czy to jest w Polsce legalne? Czy to nie jest jakieś obraźliwe?
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: kora » października 27, 2011, 11:06 am

Dominik pisze:i nie moja rola jest ocena


A jednak oceniłeś :lol:

Dominik pisze: rewelacyjny wykon lepszy od oryginału



♫ Dusty Springfield - Son Of A Preacher Man (From "Live At The Royal Albert Hall")

Oj...daleko im do oryginału :wink:
Ostatnio zmieniony października 27, 2011, 12:27 pm przez kora, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Paweł Stomma » października 27, 2011, 11:48 am

Przesłuchałem to, nawet dwa razy. Jakoś dziewczyny mnie nie porwały. Oczywiście z oryginałem trudno nawet porównywać, bo to chyba debiutantki, a Dusty to przeciez pół życia na scenie. Jak mnie coś "chwyci" to nie za bardzo zwracam uwagę na jakies techniczne niedociągnięcia (Gienek) - tu jednak zwróciłem.Ja aż takiej różnicy (jak jury) między dziewczynami nie widzę. Ola ma fajny, taki trochę "amerykański" zaśpiew, ale intonacyjnie, zwłaszcza w dole, coś tam w moim głuchym uchu nie haczy, zbyt często trochę. Z kolei Patrycja wydaje sie mieć dużo "większy" głos, naprawdę ogromny, ale jakby z trudem przychodzi jej go opanować. Trochę, jakby np. niedawno przestała palić, czy coś w tym stylu.. :) Więcej może, niż widać. Bardzo fajnie wyglądają, obie, ale jak sie słucha z zamkniętymi oczami, to trochę to wykonanie traci (sprawdziłem). Komentarze jury wyraźnie pokazują cel takich programów - jurorzy mają sie wypromować. Aż dziwne, to ich "parcie", bo przecież to autentyczne gwiazdy... Aż mi głupio słuchać. :oops:
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: RafałS » października 27, 2011, 2:12 pm

Moim zdaniem dziewczyny zaśpiewały ładnie i nic więcej. Wymowa angielska słaba. Co do formuły całości - zgadzam się z Robertem. Jakiś czas temu była dyskusja medialna i różne autorytety wypowiadały się, czy Nergal obraża uczucia Polaków, czy nie. I jakoś nikt nie zauważył, że czyjeś uczucia i inteligencję może obrażać cały ten program.

Do Pawła: "wykony" są w Polsce legalne. Niestety.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Roj » października 27, 2011, 2:29 pm

Znalezione w sieci:
"Wykon"
Oglądałam dzi prog X-Fak w tele i zafrapowało mnie sło, jakiego użył Cze. Ciekawa byłam jego ety. Po wpisaniu w Goo, trafiłam na taką defę. Wynika z niej, że sam Doro uznawał "wykon". Nie występuje ten wyr w żadnym innym sło. Teraz mam zagwę: uży czy nie uży?
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Bożena Mazur » października 27, 2011, 7:06 pm

Paweł Stomma pisze:Przesłuchałem to, nawet dwa razy. Jakoś dziewczyny mnie nie porwały. Oczywiście z oryginałem trudno nawet porównywać, bo to chyba debiutantki, a Dusty to przeciez pół życia na scenie. Jak mnie coś "chwyci" to nie za bardzo zwracam uwagę na jakies techniczne niedociągnięcia (Gienek) - tu jednak zwróciłem.Ja aż takiej różnicy (jak jury) między dziewczynami nie widzę. Ola ma fajny, taki trochę "amerykański" zaśpiew, ale intonacyjnie, zwłaszcza w dole, coś tam w moim głuchym uchu nie haczy, zbyt często trochę. Z kolei Patrycja wydaje sie mieć dużo "większy" głos, naprawdę ogromny, ale jakby z trudem przychodzi jej go opanować. Trochę, jakby np. niedawno przestała palić, czy coś w tym stylu.. :) Więcej może, niż widać. Bardzo fajnie wyglądają, obie, ale jak sie słucha z zamkniętymi oczami, to trochę to wykonanie traci (sprawdziłem). Komentarze jury wyraźnie pokazują cel takich programów - jurorzy mają sie wypromować. Aż dziwne, to ich "parcie", bo przecież to autentyczne gwiazdy... Aż mi głupio słuchać. :oops:


Dla mnie Patrycja śpiewa bardzo płasko, i jest to może i urocze, ale akurat nie w tym utworze, a Oli styl śpiewania po prostu jest trudny w odbiorze, jak np.styl Niny Simone, wielu moich znajomych nie może jej słuchać, bo śpiewa "brzydko" :) Myślę, że gdyby Nina zamiast Oli stanęła tam na scenie, też byśmy krytykowali jej intonację, niedbalstwo itd., jednak jest już legendą, więc z zasady wszyscy mają szacunek ( ja ją kocham ). Myślę, że to nie jest najlepsze wykonanie Oli, i myślę też, że gdyby śpiewała z inną partnerką bądź sama to to by zadziałało na plus, bo Patrycja wprowadza w drugiej połowie dużo niepotrzebnych w moim przekonaniu dźwięków. A tutaj występ Oli z eliminacji, dla mnie doskonały http://www.youtube.com/watch?v=zdXC4XNP ... ure=relmfu
Awatar użytkownika
Bożena Mazur
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 957
Rejestracja: marca 2, 2007, 7:59 pm
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postautor: Dominik » października 28, 2011, 10:44 am

tutaj występ Oli z eliminacji, dla mnie doskonały http://www.youtube.com/watch?v=zdXC4XNP ... ure=relmfu revelation :) i to są te pozytywy tego programu w dodatku własna interpretacja :!: a może KARAOKE ???? Tylko setne wykonanie bluesa , standardu na dodatek w nutka w nutkę jak w oryginale nie jest karaoke i warte zachwytu i pochwał reszta nie zasługuje nawet na uwage :!:
Bolek
Dominik
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 85
Rejestracja: marca 21, 2011, 9:21 am
Lokalizacja: Polska

Postautor: Robert007Lenert » października 29, 2011, 1:20 am

Dominik pisze:tutaj występ Oli z eliminacji, dla mnie doskonały http://www.youtube.com/watch?v=zdXC4XNP ... ure=relmfu revelation :) i to są te pozytywy tego programu w dodatku własna interpretacja :!: a może KARAOKE ???? Tylko setne wykonanie bluesa , standardu na dodatek w nutka w nutkę jak w oryginale nie jest karaoke i warte zachwytu i pochwał reszta nie zasługuje nawet na uwage :!:
Mysle, ze mnie nie rozumiesz Dominiku.
"Tylko setne wykonanie bluesa , standardu na dodatek w nutka w nutkę jak w oryginale nie jest karaoke i warte zachwytu i pochwał reszta nie zasługuje nawet na uwage"
Nie. To poprostu skansen.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Paweł Stomma » października 29, 2011, 10:05 am

Bożenko! Ani przez chwilę nie wątpiłem, że na damskim wokalu znasz się dużo lepiej ode mnie. :) Do tego od dawna jestem gorącym fanem Niny Simone, trafia do mnie "bezpośrednio" i chyba własnie ją lubię najbardziej z tych wszystkich "div". No to postanowiłem jakoś tam Ci zaufać i przesłuchałem wszystko tej Oli, co znalazłem w sieci. :) Właściwie, to jeszcze słucham. Rzeczywiście ten "Syn Pastora", sam, to nie za zbytnio i może tworzyć fałszywy obraz. Jest coś fascynującego w jej podejściu do muzyki! Wydaje się dokładnie wiedzieć czego chce i do tego jest jeszcze w jakiś taki, bardzo naturalny sposób niezwykle oryginalna, co jest prawdziwą rzadkością.
I chyba jeszcze do tego gra na basie? Za dokładnie nie widać :) , ale to chyba ona? Ogólnie chyba teraz jestem za :) (choć honor nakazywałby jeszcze troche powalczyć) Nawet Ten nieszczęsny Son of a Preacher Man, teraz mi troche "wyładniał" chyba dlatego, ze nagle zacząłem zauważać spory ładunek erotyzmu (!) tam gdzie wpierw słyszałem tylko, że cos nie stroi!
Dzięki! :)
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Bożena Mazur » października 29, 2011, 1:34 pm

Paweł Stomma pisze:Bożenko! Ani przez chwilę nie wątpiłem, że na damskim wokalu znasz się dużo lepiej ode mnie. :) Do tego od dawna jestem gorącym fanem Niny Simone, trafia do mnie "bezpośrednio" i chyba własnie ją lubię najbardziej z tych wszystkich "div". No to postanowiłem jakoś tam Ci zaufać i przesłuchałem wszystko tej Oli, co znalazłem w sieci. :) Właściwie, to jeszcze słucham. Rzeczywiście ten "Syn Pastora", sam, to nie za zbytnio i może tworzyć fałszywy obraz. Jest coś fascynującego w jej podejściu do muzyki! Wydaje się dokładnie wiedzieć czego chce i do tego jest jeszcze w jakiś taki, bardzo naturalny sposób niezwykle oryginalna, co jest prawdziwą rzadkością.
I chyba jeszcze do tego gra na basie? Za dokładnie nie widać :) , ale to chyba ona? Ogólnie chyba teraz jestem za :) (choć honor nakazywałby jeszcze troche powalczyć) Nawet Ten nieszczęsny Son of a Preacher Man, teraz mi troche "wyładniał" chyba dlatego, ze nagle zacząłem zauważać spory ładunek erotyzmu (!) tam gdzie wpierw słyszałem tylko, że cos nie stroi!
Dzięki! :)


Proszę bardzo :) Wierzę, że trudno w takich komercyjnych programach zauważyć coś godnego uwagi, bo nasza uwaga jest wciąż rozprasza pobocznymi efektami, osobami itd...jednak warto czasami się pokusić o bardziej selektywne spojrzenie na to wszystko :)
Awatar użytkownika
Bożena Mazur
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 957
Rejestracja: marca 2, 2007, 7:59 pm
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postautor: Agatka Malczyk » października 31, 2011, 11:28 am

Robert007Lenert pisze:Mam nieodparte uczucie, ze wlasnie zobaczylem konkurs karaoke w nocnej dyskotece. Ta sama tandetna oprawa calosci. A wypowiedzi jurorow i konferansjerka prowadzacego nawet ponizej tej tandety.


Ta sama autentyczność i taki sam poziom wykonania. Nie wiem nawet czy miały tekst opanowany miałam wrażenie, że pierwsza dziewczyna zjadła linijkę albo dwie na samym początku. Sili się na nie wiadomo jaki efekt, a tak naprawdę się nim dusi. Zdecydowanie daleko od oryginału. I jurorzy cholernie obiektywni ;)
But if you can't sing it you simply have to swing it!
Cause it don't mean a thing if you ain't got that swing!
Awatar użytkownika
Agatka Malczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 499
Rejestracja: listopada 10, 2005, 5:38 pm
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości

cron