THE REAL BOOK OF BLUES

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

THE REAL BOOK OF BLUES

Postautor: bluesly » marca 3, 2005, 2:57 am

wybaczcie ale musze wydac z siebie okrzyk radosci aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!
Pytanie "wygrala na loterii???" LEPIEJ~@!
Pozwolcie sie ze podziele sie z wami moja historia
szukalam sobie w neciku cwiczen i tabow bo jak widac na zalaczonym obrazku cos tam usiluje dziobac i trafila kura na glizde czy co one tam jedza!!!!!!!!!!!!!!
Przypadek zupelny przypadek sprawil ze stalam sie szczesliwa posiadaczka ksiazki THE REAL BOOK OF BLUES!!!!!!!!! a co to oznacza??? 300 tekstow bluesowych z akordami i nutami!!!!! lomatko musialam sobie sete strzelic tak mnie powalilo zostalam bluesowym bulionerem normalnie tylko czy moja drukarka to wytrzyma....? eh... to chyba nie byl przypadek... ktos tam na gorze chce zebym wykorzystala ta szanse :))))))) ou yas ou yas ou yas!!!!!!!!!! ostatni raz bylam taka szczesliwa kiedy majac 3 lata dostalam 7 dolarow od wujka z ameryki (zreszta dlugo sie nimi nie nacieszylam bo tatko kupil sobie za to gitare basowa eh...) tak czy inaczej jesli czegos wam potrzeba wiecie gdzie szukac ;)

pozdrawiam

Jo szczesciara
Awatar użytkownika
bluesly
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1367
Rejestracja: stycznia 24, 2005, 9:33 am
Lokalizacja: Poznan/Kraków

Postautor: cegla » marca 3, 2005, 10:07 am

Jo szcz??ciaro :)

zycz? duzo czasu i cierpliwo?ci, tak? ksi??ke zje?? to mn????stwo potrzeba czasu.
heh, mnie si? nagromadzi?o archiwum kilku realbook?w, workshop?w i innych materia??w i ?eby to opanowa?, to pewnie jakies 10 lat potrzebuj? a ?e jestem leniwy...
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

:)

Postautor: boony » marca 3, 2005, 3:06 pm

dzio?szka, dziolszka no co prawda niekt?rzy twierdzili,?e umiej?tno?? czytania ?le wp?ywo na bluesa jako takigo (na przyklad tyn go?? do kt?rego nasz Rafa?ek jest podobny) ale jak mo Cie to uszcz??liwi? to czytej. Ale wiiyncyj grej ni? czytej :). Mi dobry blues wysze? kiedys jak ?ech przeczyto? "Rze?nia nr 5" to mo?e mo to jakis syns.
A na zdjynciu nie wida? ?e usi?ujesz dzioba?. Wida? za to wiele innych ciekawskich rzeczy :). hm.

Przypomnia? mi si? zreszt? cytat z klasyka SW "Dziubmy to razem".
Pozdrowienia
boony
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1312
Rejestracja: sierpnia 16, 2004, 6:01 pm

Postautor: lotosblues » marca 3, 2005, 9:56 pm

Bluesly a wjaki sposob stalas sie posiadaczka tych nut ????? wygralas czy znalazlas strone w internecie jesli znalazlas strone to ja podaj dla dobra wszystkich forumowiczow ....
blues to jest blues
i bluesem pozostanie
lotosblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1685
Rejestracja: marca 1, 2005, 10:04 pm

Postautor: Lupus » marca 3, 2005, 10:12 pm

Ja kup? takich rzeczy znalaz?em na serwerach DC++, polecam hub o tematyce bluesowej : bluesbreakers.servebeer.com:23

Pozdrawiam :)
Lupus
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: lutego 24, 2005, 11:36 am
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: bartic » marca 3, 2005, 10:18 pm

Bluesly! A nie otar?o si? o Tw?j wzrok co? o tematyce klawiszowej? H?? Mo?e komu??
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

hmm

Postautor: boony » marca 3, 2005, 10:38 pm

nie znam niestety ksia?ki na klawisze:).
hmm.
Ps. lepij sie ju? nie odzywom na temat co mi sie na oczy ciepie he he.
Ostatnio zmieniony marca 4, 2005, 10:18 am przez boony, łącznie zmieniany 1 raz
boony
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1312
Rejestracja: sierpnia 16, 2004, 6:01 pm

Postautor: Rafał Nitka Białek » marca 4, 2005, 12:25 am

...
Ostatnio zmieniony czerwca 25, 2005, 9:46 am przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Oj Rafa?

Postautor: boony » marca 4, 2005, 11:23 am

Oj Rafa? Rafa?. Na pewno chcio?e? im powiedzie? co to jest gitara ch?opie.
Nie zak?sali bry?y i masz za swoje. Trza by?o zacz?? prelekcja od prostszych rzeczy np: fleta. To by zakminili na pewno. A tak doprowadzi?e? do przegrzania ich zwoju i cierpisz. Kule kule. Musza sie chyba na ta Galicja kiedy wybrac z prelekcjom na temat perkusji i pa?eczek na jakim fajnym osiedlu :).

Wsp??czuja Ci ch?opie jak nie wiym.
A wracaj?c do ?wicze? to czasym tako przerwa na mnie dzia?o od?wie?aj?co.
Dlatego do?c czysto je robia:). Praktycznie od d?u?szego czasu mom przerwa w ?wiczyniach ?eby ?wiy?ym by?
:twisted:
boony
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1312
Rejestracja: sierpnia 16, 2004, 6:01 pm

Postautor: cegla » marca 4, 2005, 11:53 am

Bartic pisze:Bluesly! A nie otar?o si? o Tw?j wzrok co? o tematyce klawiszowej? H?? Mo?e komu??


Bartic, kazdy REAL BOOK jest pisany w zasadzie na dowolny instrument,
jest harmonia, jest temat i ewentualnie zmieniasz klucz jak na czym? dziwnym grasz :> (sorky rojku)
Jak juz ktos powiedzia?, DC++ to najlepsze ?r?d?o do wyszukiwania.
ja starga?em ju? kilka REAL i FAKE BOOK'?w czy to opracowa? i szk??ek - na klawisze te?. Ostatnio trafi?em na transktypcj? So What, od samego pocz?tku do ko?ca, w partyturce razem ze wszystkimi sol?wkami. Wygl?da to ?adnie ale narazie jeszcze nie ugryz?em.
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: lotosblues » marca 4, 2005, 1:41 pm

jak sie wchodzi na strone DC ++
blues to jest blues
i bluesem pozostanie
lotosblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1685
Rejestracja: marca 1, 2005, 10:04 pm

Postautor: cegla » marca 4, 2005, 4:53 pm

musisz ?ci?gn?c program, klient DC
i potem pojawia Ci sie lista hub?w, albo kto? podaje juz gotowy adres, tak jak powy?ej
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: derf » marca 4, 2005, 6:38 pm

lotosblues pisze:jak sie wchodzi na strone DC ++


Hi Lotos

DC++ konfiguracje znajdziesz TU
TU oraz TU optymalnie najlepszy jest w wersji 0.401 znajdziesz go TU
oraz TU wraz z plikiem spolszczenia .
Adresy hub?w s? pobierane automatycznie przez program , lub TU masz podane huby tematyczne z Bluesem :)

powodzenia
derf
 

Re: Oj Rafa?

Postautor: Rafał Nitka Białek » marca 5, 2005, 1:09 am

...
Ostatnio zmieniony czerwca 25, 2005, 9:45 am przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: evo » marca 5, 2005, 12:17 pm

a ja polecam taby z GP4 sam zgenerowalem dosc obfite archiwum :wink: jezeli ktos chce miec text nuty tab i melodie w midi w jednym to serdecznie polecam! [ano i w sprawie jakis pytan czy cosix smialo pukac do mnie! :wink: ]
evo
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: lutego 26, 2005, 4:05 pm
Lokalizacja: Gda?sk

Postautor: bluesly » marca 5, 2005, 1:49 pm

a teraz niespodzianka dla wszystkich:

Band-in-the-Box 2005
to oprogramowanie przeznaczone do akompaniamentu muzycznego. Program ten automatycznie generuje kompletn?, profesjonalnej jako?ci aran?acj? fortepian, basu, perkusji, gitary i sekcji smyczkowej w szerokim zakresie popularnych styl?w (Jazz, Pop, Country, Klasyka i in.). Program umo?liwia r?wnie? automatyczne generowanie sol?wek. W nowej wersji dodano ponad 50 nowych funkcji. W?r?d nich m.in.: import plik?w audio, mo?liwo?? wyboru karty d?wi?kowej w przypadku, gdy w systemie jest zainstalowana wi?cej ni? jedna, nowe harmonie jazzowe, wyb?r niestandardowych stroj?w gitarowych (DADGAD, Drop D, Double Drop D, Open G i 11 innych), symbole akord?w jazzowych, mo?liwo?? otwierania plik?w karaoke. Vocal Wizard wy?wietla najbardziej odpowiedni? tonacj? dla skali g?osu u?ytkownika. Wersj? demonstracyjn? programu mo?na pobra? z witryny internetowej firmy PG Music (www.pgmusic.com).

W razie czego mozna sie do mnie pousmiechac troszku :)
Awatar użytkownika
bluesly
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1367
Rejestracja: stycznia 24, 2005, 9:33 am
Lokalizacja: Poznan/Kraków

Postautor: bluesly » marca 5, 2005, 1:53 pm

"po miesi?cu braku kontaktu z gitar? wszystko by?o ok - nawet lepiej ni? wcze?niej "

Ja z kolei mam na odwrot i rzadko chytom sie za granie a potem krew sie leje i lzy i najchetniej roztrzaskalabym gitare o sciane ale jak sobie tak pomyslalam..... gitary wina ze mi nie wychodzi???? ha!!!! to jest ten bol....... :(

Jo
Awatar użytkownika
bluesly
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1367
Rejestracja: stycznia 24, 2005, 9:33 am
Lokalizacja: Poznan/Kraków

hmm

Postautor: boony » marca 5, 2005, 2:13 pm

Bluesly. Nie mysl o tym co Ci ma wyj?c prosze. Jak si? b?dziesz por?wnywa? , przymierza?, oczekiwac to zawsze b?dziesz rozczarowana i zniech?cona na dodatek.Ja to prawdziwy spok?j uzyska?em lata temu. Pos?ucha?em sobie duuuzo Hendrixa. ?wiczy?em wtedy do?c tak regularnie. Po jakim? czasie by?em tak rozczarowany soba i swoj? gr? ?e wyj?cia by?y dwa. Albo da? sobie spok?j albo spojrze? prawdzie w oczy ?e Henio to ze mnie nie b?dzie i gra? sobie swoje nutki ot tak dla przyjemno?ci, dla poprawy nastroju,dla kogo?... Naprawde niewiele potrzeba ?eby gitara zosta?a Twoim przyjacielem. Gitara ma wyrazic twoje emocje a nie sprawno?c twoich ko?czyn.Co nie oznacza ?e nic tam nie ?wicze ale nie katuje sie tym. Puszczam sobie co? i pinkam. Albo gram jakie? tematy i nuce. O dzisiaj sobie rano z Memphisem Slimem zaiwania?em. Ca?a p?ytka w C zreszt?.
Pozdrawiam
boony
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1312
Rejestracja: sierpnia 16, 2004, 6:01 pm

:)

Postautor: boony » marca 5, 2005, 6:58 pm

to znaczy jo nie chcio? nikogo poucza? jakby co. Ale po co sie nerwowac przy takim fajnym instrumencie jakim jest gitarra.
boony
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1312
Rejestracja: sierpnia 16, 2004, 6:01 pm

Postautor: bluesly » marca 5, 2005, 8:18 pm

ja gram jak potrafie ale sa ludzie, ktorzy wymagaja ode mnie cudow i to mnie dobija bo staram sie a im wciaz malo a ja wciaz podkreslam ze u mnie na 1 miejscu stoi wokal a gitara to tylko dodatek zreszta BB king w ktoryms z wywiadow mowil ze nie potrafi grac i spiewac jednoczesnie a ja jakos sobie z tym musze radzic ale grunt to samozaparcie :)
Awatar użytkownika
bluesly
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1367
Rejestracja: stycznia 24, 2005, 9:33 am
Lokalizacja: Poznan/Kraków

Postautor: ziembool » marca 5, 2005, 8:19 pm

WITAJCIE
Jestem ca?kiem nowy na tym forum, znalazlem je dzisiaj. Doszedlem tutaj szukaj?c informacji o harmonijkach. Glownie chodzi o to, ?e chcialbym nauczy? sie grac na harmonijce, ale kompletnie nie znam sie na sprz?cie. Czy moglibyscie pom?c mi pisz?c jakie cechy, tonacje itp itd kt?re powinna miec harmonijka dla pocz?tkuj?cych?? Mo?e polecicie mi jakies modele albo marki (lecz o niezbyt wyg?rowanych cenach, chodzi mi narazie o zapoznaniu sie z ta muzyka)? Bradzo prosze o pomoc, z g?ry dziekuje.
jestem pocz?tkuj?cym...pomocy :P
Awatar użytkownika
ziembool
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 60
Rejestracja: marca 5, 2005, 6:46 pm

hmm

Postautor: boony » marca 5, 2005, 8:42 pm

do ziymbola jest tu juz temat harmonijkowy podobny poszukaj dobrze, poza tym tu jest strona Bartka ??czyckiego tam znajdziesz mn?stwo informacji.
http://harmonijka.mud.pl to jest bardzo fajny synek i ka?dymu pomo?e co chce sie nauczy?.Nie wstyd? sie do niego napisac. Poza tym witam na forum bo w sumie tako rola tu mom witaj?cego:).

Do Bluesly. U mnie tez jest tak samo, ?e gitara to tylko podk?ad jest. A jak mi wyjdzie jako sol?wka to sie yno? moga cieszy?. Widocznie grosz z jakimis "gigantami". Jak wymagaj? cud?w to do Lichenia niych idom abo Cz?stochowy a niy gra? bluesa kuleeee.Co za ludzie. Mio?ech takigo dziadka nauczyciela na klarnecie jak ?ech sie uczy? w szkole. Tyn te? ody mnie cud?w wymago?. I cud sie sto?. Przesto?ech gra? na klarnecie. :) i czyta? nuty.
Nie dej sie dzio?szka. Ale jo to znom.
Poza tym granie i spyiwanie r?wnoczesne mo?e sprawia? jaki? k?opot. Jest to bardzo indywidualna sprawa. Odnale?? rytm do tego co sie chce za?piewa?.Trudno sie tego nauczyc od kogos albo z nut. Ale ja ci tu truje a ty na pewno niezle tam wymiatasz jak na warsztaty je?dzisz i Romka znasz i z tego co widze nie tylko:).
Nooo:)
Pozdrowiynia
boony
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1312
Rejestracja: sierpnia 16, 2004, 6:01 pm

Postautor: bartic » marca 5, 2005, 9:31 pm

AA :D:D ja chyba zrobie jaki? tomik post?w Boonyego, bo Ty mi bluesbracie zawsze poprawiasz humor... a z tym fletem to ja tak samo mia?em... i w szkole muzycnej te?... babka chcia?a ze mnie zrobi? Chopina od jakich? durnych muzyczek :/
pozdrawiam
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: lotosblues » marca 5, 2005, 10:14 pm

hej Ziembool ja tez tu nowy witaj i czytaj...
a co do grania ...kiedy slucham Tadzia Nalepe mam watpliwosci czy czasem mu gitara nie stroi czy tez on tak strasznie nieczysto gra ,mam tez kilka plyt z orginalnymi bluesami z Delty i tez sie zastanawiam czy ci ludzie potrafili grac ,,,a grali i teraz trudno grac z takim uczuciem jak oni, ale podobno co jeden czlowiek zrobil to i drugi potrafi.
Kiedys to co gral Paganini bylo prawie niemozliwe do zagrania przez jego wspolczesnych a dzis jego utwory graja dzieci w szkole podstawowej a w szkole sredniej to juz sa tacy wymiatacze ,ze trudno w to uwierzyc ,ze tak mozna grac.
Oczywiscie nie wszyscy ale sa ....
blues to jest blues
i bluesem pozostanie
lotosblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1685
Rejestracja: marca 1, 2005, 10:04 pm

Postautor: bluesly » marca 5, 2005, 11:21 pm

boony Ty chopie potrafisz czlowieka pocieszyc :) dzieki!!!

ziembool moge sie z Toba podzielic materialami, ktore mam do nauki gry na harmoszku :)
'Harp book (Sonny Terry Licks)'

A dla prawdziwych koneserow prawdziwy skarb:
'Blowing The Blues. History of Blues Harmonica'

Mozemy sie jakos dogadac :)

pozdrawiam

Jo
Awatar użytkownika
bluesly
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1367
Rejestracja: stycznia 24, 2005, 9:33 am
Lokalizacja: Poznan/Kraków

Postautor: Rafał Nitka Białek » marca 6, 2005, 1:14 am

...
Ostatnio zmieniony czerwca 25, 2005, 9:44 am przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Rafał Nitka Białek » marca 6, 2005, 1:20 am

...
Ostatnio zmieniony czerwca 25, 2005, 9:44 am przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: bluesly » marca 6, 2005, 1:47 am

GERARDZIE jestes tu? eh.... wszyscy spia :( ja znowu zostalam sama nawet na gadu juz nikogo nie ma buuuu
Awatar użytkownika
bluesly
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1367
Rejestracja: stycznia 24, 2005, 9:33 am
Lokalizacja: Poznan/Kraków

Postautor: Rafał Nitka Białek » marca 6, 2005, 1:52 am

...
Ostatnio zmieniony czerwca 25, 2005, 9:44 am przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: bluesly » marca 6, 2005, 2:35 am

ehhehe
moze pogawedzimy sobie? masz ochote?

jejku ale to zabrzmialo ;P
Awatar użytkownika
bluesly
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1367
Rejestracja: stycznia 24, 2005, 9:33 am
Lokalizacja: Poznan/Kraków

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości